den 2.&3.feb 2019 på Randers Atletikhal Langvang, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja

Hent som PDF 
 
RESULTATER
den 2.&3.feb 2019 på Randers Atletikhal Langvang
Arrangør: Randers Freja


  PIGER 20-22 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 11.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 12.39 PAPROTNY Isabel -1997Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde
Isabel Paprotny12.39 11.97 12.18 12.22 12.26 


  KVINDER SENIOR - TRESPRINGSØN KL. 11.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 13.38 NIELSEN Janne -1993Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Janne Nielsen- 12.91 - 13.13 - 13.38 


  MÆND SENIOR - TRESPRINGSØN KL. 11.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 14.82 MÄGI Dennis -1995Aarhus 1900  
2 14.78 BAGGE Janncik -1994København IF  
3 12.88 BISGAARD Anthon -2002Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Dennis Mägi14.55 14.54 14.82 - 14.69 - 
Janncik Bagge- - 14.37 - 14.78 - 
Anthon Bisgaard12.88 12.72 - 12.61 - - 


  KVINDER 30-34 ÅR - 3000 METERSØN KL. 13.15  


NrResultat NavnKlub  
1 10.42.31 EHRENREICH Karen -1984Aarhus 1900  


  KVINDER 35-39 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
1 34.39 SKOVBO Anne -1981Aarhus 1900  


  KVINDER 35-39 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.51.86 SKOVBO Lise -1981Aarhus 1900  


  KVINDER 35-39 ÅR - 4 X 200 M STAFETSØN KL. 17.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.15.51 Anne Skovbo -1981
Lise Skovbo -1981
Gitte Sørensen -1963
Susanne Pallesen -1967
AArhus 1900  


  KVINDER 40-44 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.45  


NrResultat NavnKlub  
1 8.88 LEVY Maria Lang -1979Hvidovre Atletik  


  KVINDER 40-44 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.51.04 LARESEN Katrhrine Dahl -1979Frederiksberg IF  


  KVINDER 45-49 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.45  


NrResultat NavnKlub  
1 8.13 JEPSEN Mette -1970Hvidovre Atletik  
2 8.90 BORGHOLM Pernille -1972Vejle IF  


  KVINDER 45-49 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
1 29.71 BORGHOLM Pernille -1972Vejle IF  
2 33.06 NIELSEN Mette O. -1971Roar Atletik  


  KVINDER 45-49 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.12.22 BORGHOLM Pernille -1972Vejle IF  


  KVINDER 45-49 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.58.22 BORGHOLM Pernille -1972Vejle IF  
2 3.02.56 NIELSEN Mette O. -1971Roar Atletik  
3 3.09.28 IVERSEN Pia Riber -1973Bremdal Idrætsklub  


  KVINDER 45-49 ÅR - 1500 METERLØR KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 6.18.90 IVERSEN Pia Riber -1973Bremdal Idrætsklub  


  KVINDER 50-54 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.45  


NrResultat NavnKlub  
1 8.75 ANDERSEN Inge -1969Vejle IF  
2 9.15 MØLLER Christina -1969NGIF Nyborg  
3 10.71 HAGEN Anke -1966IK Hellas Roskilde  


  KVINDER 50-54 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
1 30.93 ANDERSEN Inge -1969Vejle IF  


  KVINDER 50-54 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.29.44 PALLESEN Susanne -1967Aarhus 1900  
2 2.56.14 ANDERSEN Trine B. -1968Blovstrød Løverne  


  KVINDER 50-54 ÅR - 1500 METERLØR KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 4.56.71 PALLESEN Susanne -1967Aarhus 1900  
2 5.51.58 ANDERSEN Trine B. -1968Blovstrød Løverne  


  KVINDER 50-54 ÅR - 3000 METERSØN KL. 13.15  


NrResultat NavnKlub  
1 10.26.74 PALLESEN Susanne -1967Aarhus 1900  
2 12.17.25 ANDERSEN Trine B. -1968Blovstrød Løverne  


  KVINDER 50-54 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 3.06 HAGEN Anke -1966IK Hellas Roskilde  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde
Anke Hagen3.06 2.95 2.84 2.87 3.03 


  KVINDER 50-54 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 7.34 HAGEN Anke -1966IK Hellas Roskilde  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anke Hagen7.027.347.007.126.836.97


  KVINDER 55-59 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.55  


NrResultat NavnKlub  
1 9.51 OWILD Tini -1964Frederiksberg IF  
2 9.81 BOE Maja -1960Aalborg Øst R.R.  


  KVINDER 55-59 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.40  


NrResultat NavnKlub  
1 34.16 BOE Maja -1960Aalborg Øst R.R.  


  KVINDER 55-59 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.18.13 BOE Maja -1960Aalborg Øst R.R.  


  KVINDER 55-59 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.55.97 BOE Maja -1960Aalborg Øst R.R.  
2 3.01.39 SØRENSEN Gitte -1963Aarhus 1900  


  KVINDER 55-59 ÅR - 1500 METERLØR KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 6.00.49 BOE Maja -1960Aalborg Øst R.R.  


  KVINDER 55-59 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.45  


  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 12.56 ESKILDSEN Kirsten -1962Aabenraa IF  


  KVINDER 55-59 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.25 ESKILDSEN Kirsten -1962Aabenraa IF  


 1.201.251.30 
Kirsten Eskildsenoxxo


  KVINDER 55-59 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 11.23 RIBJERG Gerda -1960Fremad Holbæk  
2 9.30 RAMLOV Dorthe Marie -1960FIF Hillerød  
  DNS ESKILDSEN Kirsten -1962Aabenraa IF  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Gerda Ribjerg10.6010.4610.5011.2310.8210.89
Dorthe Marie Ramlov9.169.16-9.209.30-


  KVINDER 60-64 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 3.22.79 LERCHE Lone -1959Atletica Horsens  


  KVINDER 60-64 ÅR - 3000 METERSØN KL. 13.15  


NrResultat NavnKlub  
1 13.58.77 LERCHE Lone -1959Atletica Horsens  


  KVINDER 65-69 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.55  


NrResultat NavnKlub  
1 11.05 STIGSEN Sonja -1951Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.45  


  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 13.77 STIGSEN Sonja -1951Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 0.87 JENSEN Poula -1950Ikast AM  


 0.750.780.810.840.870.90 
Poula Jensenooooxxoxxx


  KVINDER 65-69 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 11.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 3.62 JENSEN Poula -1950Ikast AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Poula Jensen3.43 3.62 3.26 3.11 3.28 3.32 


  KVINDER 65-69 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 11.10 JENSEN Anne Kirstine -1954Aalborg AM  
2 7.58 SØRENSEN Lone -1952Odense Atletik  
3 7.37 ELBÆK Anne -1951Aalborg AM  
4 5.00 JENSEN Poula -1950Ikast AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne Kirstine Jensen11.0111.10--11.0111.01
Lone Sørensen7.077.527.25-7.587.38
Anne Elbæk6.827.207.007.376.837.25
Poula Jensen5.004.86-4.85-4.87


  KVINDER 70-74 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.55  


NrResultat NavnKlub  
1 9.94 BLUHM Ingela -1946HGF A/M  
2 12.03 HOVGAARD Ulla -1945Aalborg AM  


  KVINDER 70-74 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.40  


NrResultat NavnKlub  
1 34.47 BLUHM Ingela -1946HGF A/M  
2 42.32 HOVGAARD Ulla -1945Aalborg AM  


  KVINDER 70-74 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.23.49 VILLUM Ingerlise -1949Viborg AM  


  KVINDER 70-74 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 3.11.72 VILLUM Ingerlise -1949Viborg AM  


  KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 7.73 FALDAGER Inge -1948Hvidovre Atletik  
2 7.09 HOVGAARD Ulla -1945Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Inge Faldager-7.73-7.667.387.47
Ulla Hovgaard7.096.436.836.986.69-


  KVINDER 75-79 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.40  


NrResultat NavnKlub  
1 49.82 KIEDERLE Inger -1942Atletica Horsens  


  KVINDER 75-79 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.45  


  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 14.83 ONSBEREG Kirsten -1944Hvide Sande  


  KVINDER 75-79 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.02 ONSBEREG Kirsten -1944Hvide Sande  


 0.960.991.021.05 
Kirsten Onsberegooxoxxx


  KVINDER 75-79 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.37 ONSBEREG Kirsten -1944Hvide Sande  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Onsbereg8.238.378.048.108.238.13


  MÆND 30-34 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 23.61 KLEJNSTRUP Mikkel -1986Hvidovre Atletik  


  MÆND 30-34 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.40  


NrResultat NavnKlub  
1 51.64 KLEJNSTRUP Mikkel -1986Hvidovre Atletik  


  MÆND 30-34 ÅR - 3000 METERSØN KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
1 8.50.02 JOHANSEN Alexander -1988AGF  


  MÆND 35-39 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.05  


NrResultat NavnKlub  
1 7.47 CHRISTIANSEN David -1982Aalborg AM  
2 8.78 ELGAARD Rune -1980Randers Freja  


  MÆND 35-39 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 24.18 CHRISTIANSEN David -1982Aalborg AM  


  MÆND 35-39 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.54.63 MØLLER-IVERSEN Jacob -1981Skive AM  


  MÆND 35-39 ÅR - 1500 METERLØR KL. 16.15  


NrResultat NavnKlub  
1 5.38.63 MØLLER-IVERSEN Jacob -1981Skive AM  


  MÆND 35-39 ÅR - 3000 METERSØN KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
1 12.17.06 MØLLER-IVERSEN Jacob -1981Skive AM  


  MÆND 35-39 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.85 THORSEN Kenneth -1981Hvidovre Atletik  


 1.701.751.801.851.90 
Kenneth Thorsenooooxxx


  MÆND 35-39 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
  X THORSEN Kenneth -1981Hvidovre Atletik  


 3.40 
Kenneth Thorsenxxx


  MÆND 40-44 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.40  


NrResultat NavnKlub  
1 58.21 KLINKSGAARD Mads -1979Aalborg Øst R.R.  


  MÆND 40-44 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.08.38 KLINKSGAARD Mads -1979Aalborg Øst R.R.  
2 2.24.62 BJERREGAARD Lars Henning -1975Greve Trim  


  MÆND 40-44 ÅR - 1500 METERLØR KL. 16.15  


NrResultat NavnKlub  
1 4.23.19 KLINKSGAARD Mads -1979Aalborg Øst R.R.  
2 4.49.17 BJERREGAARD Lars Henning -1975Greve Trim  


  MÆND 40-44 ÅR - 3000 METERSØN KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
1 8.54.95 LINDGREN Rasmus -1978AGF  
2 9.57.51 ESKILDSEN Jonas -1979Randers Freja  
3 10.10.77 KJÆR Martin -1979Hedensted Løsning Løbeklu  
4 10.19.82 JESSEN Christian -1979Aarhus 1900  
  DNS BJERREGAARD Lars Henning -1975Greve Trim  


  MÆND 40-44 ÅR - 4 X 200 M STAFETSØN KL. 17.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.03.29 Søren H. Mikkelsen -1967
Søren Clausen -1967
Martin Kjær -1979
Erling Jørgensen -1958
Nationalt hold  


  MÆND 45-49 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.05  


NrResultat NavnKlub  
1 7.72 JØRGENSEN Brian O. -1974København IF  
2 7.81 HANNESTAD Steen -1971Aarhus Fremad  
3 7.87 VIBORG Kim -1972Greve Atletik  
4 8.30 RASMUSSEN Michael C. -1974Sparta  


  MÆND 45-49 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 25.67 VIBORG Kim -1972Greve Atletik  


  MÆND 45-49 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.40  


NrResultat NavnKlub  
1 53.50 JØRGENSEN Brian O. -1974København IF  
2 58.09 VIBORG Kim -1972Greve Atletik  


  MÆND 45-49 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.21.46 KIRKETOFTE Søren -1973Glamsbjerg Idrætseftersko  
2 2.23.49 BASSE Morten -1972Esbjerg AM  


  MÆND 45-49 ÅR - 1500 METERLØR KL. 16.15  


NrResultat NavnKlub  
1 4.44.30 HOLM Erik -1971Viborg AM  
2 4.50.87 JOHANSEN Peter -1970Aarhus Fremad  


  MÆND 45-49 ÅR - 3000 METERSØN KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
1 9.58.40 KIRKETOFTE Søren -1973Glamsbjerg Idrætseftersko  
2 9.59.61 HOLM Erik -1971Viborg AM  
3 10.25.26 JOHANSEN Peter -1970Aarhus Fremad  
4 10.28.13 BASSE Morten -1972Esbjerg AM  
  DNS N.JENSEN Morten -1972Aarhus Fremad  


  MÆND 45-49 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 3.70 HAHN Christoffer Holt -1974Frederiksberg IF  


 3.503.703.90 
Christoffer Holt Hahnooxxx


  MÆND 45-49 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.00  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 12.92 UTH Niels -1974Randers Freja  
2 9.93 PEDERSEN Jesper -1970Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Niels Uth12.8112.6912.1112.9212.1012.57
Jesper Pedersen9.93


  MÆND 50-54 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  


NrResultat NavnKlub  
1 7.45 TRAJKOVSKI Christian -1965Sparta  
2 8.08 OLSEN Jann -1967Vejle IF  
3 8.52 BOE Karl -1968Aalborg Øst R.R.  
4 8.60 LUCHT Peter -1965Aarhus Fremad  
  DNS MACHON Benny -1967AK Holstebro  


  MÆND 50-54 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlub  
1 26.72 OLSEN Jann -1967Vejle IF  
2 27.64 ZAATRI Rachid -1966Aarhus 1900  
3 28.75 BOE Karl -1968Aalborg Øst R.R.  
4 31.12 HANSEN Tommy -1967Aalborg Øst R.R.  


  MÆND 50-54 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 1.04.14 MIKKELSEN Søren H. -1967Vejle IF  
  DNS U.MIKKELSEN Mads -1968Blovstrød Løverne  
  DNS MACHON Benny -1967AK Holstebro  
 HEAT 2
1 1.03.39 BOE Karl -1968Aalborg Øst R.R.  
2 1.14.29 HANSEN Tommy -1967Aalborg Øst R.R.  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -1969HI Skanderborg  


  MÆND 50-54 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.25.94 MIKKELSEN Søren H. -1967Vejle IF  
2 2.39.68 BOE Karl -1968Aalborg Øst R.R.  
3 2.44.42 HANSEN Tommy -1967Aalborg Øst R.R.  
  DNS U.MIKKELSEN Mads -1968Blovstrød Løverne  


  MÆND 50-54 ÅR - 1500 METERLØR KL. 16.30  


NrResultat NavnKlub  
1 5.02.43 JENSEN Kim I. -1968Viborg AM  
2 5.23.09 MIKKELSEN Søren H. -1967Vejle IF  
3 5.30.14 BOE Karl -1968Aalborg Øst R.R.  
4 5.35.28 HANSEN Tommy -1967Aalborg Øst R.R.  
  DNS U.MIKKELSEN Mads -1968Blovstrød Løverne  


  MÆND 50-54 ÅR - 3000 METERSØN KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
1 9.56.95 NIELSEN Anders Lade -1966Aarhus 1900  
2 10.27.40 JENSEN Kim I. -1968Viborg AM  
3 11.01.88 CLAUSEN Søren -1967Atletica Horsens  


  MÆND 50-54 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.26 ZAATRI Rachid -1966Aarhus 1900  


 1.111.141.171.201.231.261.29 
Rachid Zaatriooooooxxx


  MÆND 50-54 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 3.70 KYNDBØL Morten -1968Odense Atletik  


 3.403.503.703.90 
Morten Kyndbøloooxxx


  MÆND 50-54 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.46 ZAATRI Rachid -1966Aarhus 1900  
2 3.52 HAGEN Stefan -1965IK Hellas Roskilde  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS NIELSEN Karsten -1965Hvidovre Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Rachid Zaatri4.15 4.04 4.00 4.46 
Stefan Hagen3.52 3.39 


  MÆND 50-54 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.00  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 11.46 ANDERSON Thomas -1969Greve Atletik  
2 11.28 K.NIELSEN Allam -1967Odense Atletik  
3 9.46 HAGEN Stefan -1965IK Hellas Roskilde  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thomas Anderson10.9910.6011.4010.6510.7811.46
Allam K.Nielsen11.2810.7910.90
Stefan Hagen9.238.999.259.429.469.15


  MÆND 55-59 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
1 7.87 JACOBSEN Calle -1963FIF Hillerød  
2 8.24 MØLLER Christian -1961Sparta  
3 8.71 BERG Henrik -1963Bagsvard Atletik  
  DNS DAVIS Leonard -1960Aarhus Fremad  


  MÆND 55-59 ÅR - 400 METERLØR KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
1 1.03.05 MØLLER Christian -1961Sparta  
2 1.09.32 CHRISTIANSEN Jespeer -1963Aalborg Øst R.R.  
  DNS PEDERSEN Knud Erik -1960FIF Hillerød  
  DNS DAVIS Leonard -1960Aarhus Fremad  


  MÆND 55-59 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.15  


NrResultat NavnKlub  
1 10.30.70 HYBNER-PEDERSEN Jan -1963Skive AM  
2 10.56.51 BJERG Per -1960Hadsten Løbeklub  
3 11.41.73 DONG Nien -1962Aalborg Øst R.R.  
  DNS T.JENSAEN Mads -1960Aarhus 1900  


  MÆND 55-59 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.00  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 11.87 JENSEN Tom O. -1960Esbjerg AM  
2 11.63 JENSEN Benny -1964Aalborg AM  
3 7.76 PEDERSEN Knud Erik -1960FIF Hillerød  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tom O. Jensen11.4511.57-11.5111.3711.87
Benny Jensen11.2111.04-11.6311.56-
Knud Erik Pedersen-7.017.767.00--


  MÆND 60-64 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.35  


NrResultat NavnKlub  
1 8.74 TOY Steven -1956Esbjerg AM  
2 9.29 JENSEN Ernst -1957Aalborg Øst R.R.  
  DNS MARIEGAARD Jesper -1957Aalborg Løbeklub  
  DNS ANDERSEN Klaus -1959Skive AM  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS HANSEN Morten -1959Randers Freja  


  MÆND 60-64 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.20  


NrResultat NavnKlub  
1 30.01 JØRGENSEN Erling -1958HGF A/M  
2 31.90 JENSEN Ernst -1957Aalborg Øst R.R.  
  DNS MARIEGAARD Jesper -1957Aalborg Løbeklub  


  MÆND 60-64 ÅR - 400 METERLØR KL. 15.20  


NrResultat NavnKlub  
1 1.04.12 TOY Steven -1956Esbjerg AM  
2 1.09.23 JØRGENSEN Erling -1958HGF A/M  
3 1.17.96 JENSEN Ernst -1957Aalborg Øst R.R.  
  DNS MARIEGAARD Jesper -1957Aalborg Løbeklub  


  MÆND 60-64 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.30  


NrResultat NavnKlub  
1 2.38.91 BUCH Jens -1956Esbjerg AM  
2 3.02.47 JØRGENSEN Erling -1958HGF A/M  
  DNS MIDDELHEDE Ole -1958Aarhus 1900  
  DNS MARIEGAARD Jesper -1957Aalborg Løbeklub  


  MÆND 60-64 ÅR - 1500 METERLØR KL. 16.45  


NrResultat NavnKlub  
1 5.11.73 BUCH Jens -1956Esbjerg AM  
  DNS MIDDELHEDE Ole -1958Aarhus 1900  
  DNS MARIEGAARD Jesper -1957Aalborg Løbeklub  
  DNS JØRGENSEN Erling -1958HGF A/M  


  MÆND 60-64 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.15  


NrResultat NavnKlub  
1 10.54.60 BUCH Jens -1956Esbjerg AM  
2 11.23.86 BØGH Philip -1955Uden Klub  
  DNS MARIEGAARD Jesper -1957Aalborg Løbeklub  


  MÆND 60-64 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.47 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  


 1.351.471.50 
Per Egge Rasmussenoxoxxx


  MÆND 60-64 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 2.90 SØRENSEN Mogens -1959Odense Atletik  
2 2.60 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  
  DNS ANDERSEN Klaus -1959Skive AM  


 2.602.702.802.903.00 
Mogens Sørenseno ooxxx
Per Egge Rasmussenxoxxx   


  MÆND 60-64 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 11.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 9.24 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  
  DNS SØRENSEN Mogens -1959Odense Atletik  


 1.runde 
Per Egge Rasmussen9.24 


  MÆND 60-64 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.00  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 12.25 JENSEN Peer T. -1958SAK77  
2 10.45 CHRISTENSEN Svend -1958Aarhus 1900  
3 10.22 SØRENSEN Mogens -1959Odense Atletik  
4 9.49 SABROE Per -1959HGF A/M  
5 8.08 JENSEN Jens Peter -1955Viborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Peer T. Jensen12.2512.2311.8412.09-11.80
Svend Christensen9.8510.2610.4510.0610.2010.04
Mogens Sørensen8.9410.22-10.029.749.85
Per Sabroe----9.49-
Jens Peter Jensen7.678.088.047.17-7.35


  MÆND 65-69 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
1 8.57 LARSEN Steen S. -1954Greve Atletik  
2 9.03 KRISTTHORSSON Benedikt -1953Viborg AM  


  MÆND 65-69 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 30.40 LARSEN Steen S. -1954Greve Atletik  
2 35.52 SØRENSEN Ole -1950Atletica Horsens  


  MÆND 65-69 ÅR - 400 METERLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.17.45 SØRENSEN Ole -1950Atletica Horsens  


  MÆND 65-69 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.30  


NrResultat NavnKlub  
1 2.58.67 SØRENSEN Ole -1950Atletica Horsens  
2 3.03.53 LAUSTEN Ove -1954Vejle IF  


  MÆND 65-69 ÅR - 1500 METERLØR KL. 16.45  


NrResultat NavnKlub  
1 6.13.65 SØRENSEN Ole -1950Atletica Horsens  


  MÆND 65-69 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.15  


NrResultat NavnKlub  
1 10.59.68 JAKOBSEN Laurits -1952Viborg AM  
2 12.28.22 SØRENSEN Ole -1950Atletica Horsens  


  MÆND 65-69 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.32 LARSEN Steen S. -1954Greve Atletik  


 1.201.231.261.291.321.35 
Steen S. Larsenoooooxxx


  MÆND 65-69 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 2.50 GIORGETTI Carlo Andrea -1953Odense Atletik  


 2.502.70 
Carlo Andrea Giorgettioxxx


  MÆND 65-69 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 3.17 LAUSTEN Ove -1954Vejle IF  


 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ove Lausten3.09 3.09 2.45 3.17 


  MÆND 65-69 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.50  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.61 KRISTTHORSSON Benedikt -1953Viborg AM  
  DNS DREISIG Svend Erik -1951Glostrup IC  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Benedikt Kristthorsson8.618.047.698.20-8.29


  MÆND 70-74 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.50  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 11.51 MALCHAU Finn -1948Odense Atletik  
2 10.68 HØYER Knud -1946Greve Atletik  
  DNS FRANDSEN Willy -1946Aabenraa IF  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Finn Malchau10.9111.0311.51--
Knud Høyer10.6510.5310.6810.45-10.55


  MÆND 70-74 ÅR - 4 X 200 M STAFETSØN KL. 17.15  


NrResultat NavnKlub  
1 3.00.94 Peter Bjerre -1942
Lars Kirkegaard -1947
Jørgen Møller -1949
Ove Hartvigsen -1947
Aahus 1900  


  MÆND 75-79 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
1 9.69 ORNEBORG Flemming -1941FIF Hillerød  
2 11.74 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


  MÆND 75-79 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 44.36 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


  MÆND 75-79 ÅR - 400 METERLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.41.15 ORNEBORG Flemming -1941FIF Hillerød  
2 1.46.25 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


  MÆND 75-79 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.15  


NrResultat NavnKlub  
1 14.32.86 KILDSIG Vagn -1940Dianalund IF  


  MÆND 75-79 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.45  


  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 13.64 ORNEBORG Flemming -1941FIF Hillerød  


  MÆND 75-79 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.17 ORNEBORG Flemming -1941FIF Hillerød  
2 1.05 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


 0.930.960.991.021.051.141.171.20 
Flemming Orneborg     ooxxx
Peter Bjerreooooo   


  MÆND 75-79 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.50 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


 1.501.60 
Peter Bjerreoxxx


  MÆND 75-79 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 17.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 3.52 ORNEBORG Flemming -1941FIF Hillerød  
2 2.70 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Flemming Orneborg3.48 3.43 3.52 3.20 3.26 
Peter Bjerre2.58 2.63 2.53 2.58 2.70 2.68 


  MÆND 75-79 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.50  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.55 FREDERIKSEN Niels Ove -1941Roar Atletik  
2 7.95 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Niels Ove Frederiksen7.687.838.558.448.388.21
Peter Bjerre7.907.957.887.587.487.64


  MÆND 80-84 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.15  


NrResultat NavnKlub  
1 14.45.93 NOE Jens Myrup -1938Uden klub 1  


  MÆND 80-84 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.45  


  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 20.08 PEDERSEN Clark -1935Vejle IF  


  MÆND 80-84 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.50  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.49 BRUNDT Flemming -1939Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Flemming Brundt8.268.318.497.837.898.16


  MÆND 85-89 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.14 ANDERSEN Henry Frede -1934Skive AM  


 1.021.051.081.111.141.17 
Henry Frede Andersenooooxoxxx


  MÆND 85-89 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 11.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 6.32 ANDERSEN Henry Frede -1934Skive AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Henry Frede Andersen6.06 6.21 5.92 6.13 6.32 - 



Genereret af MARS version 2.0.0.408 søndag den 3. februar 2019 klokken 18:07


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap