den 2.&3.feb 2019 på Randers Atletikhal Langvang, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja

Hent som PDF 
 
RESULTATER
den 2.&3.feb 2019 på Randers Atletikhal Langvang
Arrangør: Randers Freja


  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 17.15  


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 2.26.33 COLSTRUP Camilla Urup -2005Haderslev IF740p 
2 2.35.85 CLAUSEN Laura -2004Aalborg AM621p 
3 2.44.66 VIPLE Annebelle -2005Amager AC521p 
4 2.48.80 HERSKIND Mathilde -2005SAK77476p 
5 2.50.93 HANSGAARD Thea Lei -2005Trongården IF454p 
6 2.51.62 HANSEN Josephine -2004Sparta447p 
7 2.57.81 ENNINFUL Rachel -2005Herning GF&AM386p 
8 2.59.94 JESSEN Johanna -2005Sparta366p 
9 3.00.29 BERNTSEN Emma -2004Aalborg AM362p 
 HEAT 2
1 2.37.40 RAMSGAARD Betty Marie -2004Sparta603p 
2 2.42.41 BOHN Sophie B. -2004Aarhus 1900546p 
3 2.42.66 HAHN Kathrine Holst -2004Frederiksberg IF543p 
4 2.43.27 VOIGT Emilie -2005Sparta536p 
5 2.45.78 GIESSING Victoria -2005Aalborg AM508p 
6 2.47.48 RAMSGAARD Katrine -2004AK Holstebro490p 
7 2.50.06 KORDON Rebekka -2005Haderslev IF463p 
8 2.50.51 LARSEN Eva -2004Aalborg AM458p 
9 2.53.07 D.VENSTRUP Kaisa -2005Sparta432p 
10 3.05.82 JENSEN Ingrid -2005Sparta313p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS WOLFF Emma S. -2004Aarhus 1900  


  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 11.50  


  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 9.94 RAMSGAARD Betty Marie -2004Sparta723p 
2 10.33 KORDON Rebekka -2005Haderslev IF652p 
3 10.35 D.VENSTRUP Kaisa -2005Sparta648p 
4 10.57 JESSEN Johanna -2005Sparta609p 
5 10.74 JENSEN Ingrid -2005Sparta580p 
6 10.80 COLSTRUP Camilla Urup -2005Haderslev IF570p 
7 11.48 HANSGAARD Thea Lei -2005Trongården IF460p 
 HEAT 2
1 9.67 BOHN Sophie B. -2004Aarhus 1900775p 
2 9.83 HAHN Kathrine Holst -2004Frederiksberg IF744p 
3 10.21 VOIGT Emilie -2005Sparta673p 
4 10.33 RAMSGAARD Katrine -2004AK Holstebro652p 
5 11.04 VIPLE Annebelle -2005Amager AC530p 
6 12.69 HANSEN Josephine -2004Sparta292p 
 HEAT 3
1 10.47 LARSEN Eva -2004Aalborg AM627p 
2 10.70 GIESSING Victoria -2005Aalborg AM587p 
3 11.02 HERSKIND Mathilde -2005SAK77533p 
4 11.28 CLAUSEN Laura -2004Aalborg AM491p 
5 11.51 BERNTSEN Emma -2004Aalborg AM456p 
6 11.77 ENNINFUL Rachel -2005Herning GF&AM417p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS WOLFF Emma S. -2004Aarhus 1900  


  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.45  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.52 RAMSGAARD Katrine -2004AK Holstebro644p 
2 1.46 D.VENSTRUP Kaisa -2005Sparta577p 
3 1.46 HANSEN Josephine -2004Sparta577p 
4 1.43 BOHN Sophie B. -2004Aarhus 1900544p 
5 1.43 RAMSGAARD Betty Marie -2004Sparta544p 
6 1.43 KORDON Rebekka -2005Haderslev IF544p 
7 1.40 HERSKIND Mathilde -2005SAK77512p 
8 1.40 ENNINFUL Rachel -2005Herning GF&AM512p 
9 1.37 LARSEN Eva -2004Aalborg AM481p 
10 1.37 JENSEN Ingrid -2005Sparta481p 
11 1.34 JESSEN Johanna -2005Sparta449p 
= 1.34 VIPLE Annebelle -2005Amager AC449p 
13 1.34 COLSTRUP Camilla Urup -2005Haderslev IF449p 
14 1.34 BERNTSEN Emma -2004Aalborg AM449p 
15 1.34 HANSGAARD Thea Lei -2005Trongården IF449p 
16 1.31 HAHN Kathrine Holst -2004Frederiksberg IF419p 
17 1.31 GIESSING Victoria -2005Aalborg AM419p 
18 1.28 VOIGT Emilie -2005Sparta389p 
19 1.28 CLAUSEN Laura -2004Aalborg AM389p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS WOLFF Emma S. -2004Aarhus 1900  


 1.151.201.251.281.311.341.371.401.411.431.461.491.521.55 
Katrine Ramsgaard     o o xoxxoxxoxxoxxx
Kaisa D.Venstrup    oooo ooxxx  
Josephine Hansen    oooxo ooxxx  
Sophie B. Bohn o oooxoxo oxxx   
Betty Marie Ramsgaard  oxoooxxoo xoxxx   
Rebekka Kordon  oooxoo oxxoxxx   
Mathilde Herskind    ooxoo xxx    
Rachel Enninful oxooooxxoo xxx    
Eva Larsen     oo xxx     
Ingrid Jensen xooooxoxoxxx      
Johanna Jessen oooooxxx       
Annebelle Viple oo ooxxx       
Camilla Urup Colstrupoxxoxooxxooxxx       
Emma Berntsen  ooxxoxoxxx       
Thea Lei Hansgaard   oxoxxoxxx       
Kathrine Holst Hahn   ooxxx        
Victoria Giessingooxooxoxxx        
Emilie Voigt oooxxx         
Laura Clausenooxooxxx         


  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.10  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 9.53 JENSEN Ingrid -2005Sparta499p 
2 9.29 HANSGAARD Thea Lei -2005Trongården IF483p 
3 9.10 GIESSING Victoria -2005Aalborg AM471p 
4 8.86 BOHN Sophie B. -2004Aarhus 1900455p 
5 8.83 RAMSGAARD Betty Marie -2004Sparta453p 
6 8.78 HANSEN Josephine -2004Sparta450p 
7 8.31 VOIGT Emilie -2005Sparta419p 
8 8.21 BERNTSEN Emma -2004Aalborg AM413p 
9 8.19 RAMSGAARD Katrine -2004AK Holstebro412p 
10 8.15 D.VENSTRUP Kaisa -2005Sparta409p 
11 8.01 COLSTRUP Camilla Urup -2005Haderslev IF400p 
12 7.89 LARSEN Eva -2004Aalborg AM392p 
13 7.53 ENNINFUL Rachel -2005Herning GF&AM369p 
14 7.35 KORDON Rebekka -2005Haderslev IF357p 
15 7.28 HAHN Kathrine Holst -2004Frederiksberg IF353p 
16 6.92 HERSKIND Mathilde -2005SAK77330p 
17 6.90 VIPLE Annebelle -2005Amager AC329p 
18 6.87 JESSEN Johanna -2005Sparta327p 
19 6.65 CLAUSEN Laura -2004Aalborg AM313p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS WOLFF Emma S. -2004Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Ingrid Jensen7.749.538.97
Thea Lei Hansgaard8.139.298.39
Victoria Giessing-9.109.08
Sophie B. Bohn8.748.868.27
Betty Marie Ramsgaard8.818.188.83
Josephine Hansen8.488.788.26
Emilie Voigt8.037.768.31
Emma Berntsen8.217.17
Katrine Ramsgaard8.197.797.16
Kaisa D.Venstrup8.157.96
Camilla Urup Colstrup7.547.228.01
Eva Larsen7.897.567.43
Rachel Enninful7.537.21
Rebekka Kordon6.115.857.35
Kathrine Holst Hahn6.676.897.28
Mathilde Herskind6.386.386.92
Annebelle Viple6.756.906.77
Johanna Jessen6.876.565.93
Laura Clausen-6.246.65


  PIGER 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2323 RAMSGAARD Betty Marie -2004Sparta4 
2 2320 BOHN Sophie B. -2004Aarhus 19004 
3 2198 RAMSGAARD Katrine -2004AK Holstebro4 
4 2159 COLSTRUP Camilla Urup -2005Haderslev IF4 
5 2066 D.VENSTRUP Kaisa -2005Sparta4 
6 2059 HAHN Kathrine Holst -2004Frederiksberg IF4 
7 2017 VOIGT Emilie -2005Sparta4 
8 2016 KORDON Rebekka -2005Haderslev IF4 
9 1985 GIESSING Victoria -2005Aalborg AM4 
10 1958 LARSEN Eva -2004Aalborg AM4 
11 1873 JENSEN Ingrid -2005Sparta4 
12 1851 HERSKIND Mathilde -2005SAK774 
13 1846 HANSGAARD Thea Lei -2005Trongården IF4 
14 1829 VIPLE Annebelle -2005Amager AC4 
15 1814 CLAUSEN Laura -2004Aalborg AM4 
16 1766 HANSEN Josephine -2004Sparta4 
17 1751 JESSEN Johanna -2005Sparta4 
18 1684 ENNINFUL Rachel -2005Herning GF&AM4 
19 1680 BERNTSEN Emma -2004Aalborg AM4 


  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.45  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.24.16 RASMUSSEN Martha -2002Aarhus 1900768p 
2 2.25.33 LAWAETZ Ellen -2002Sparta753p 
3 2.25.51 SKOU Mathilde K. -2002Aarhus 1900750p 
4 2.25.94 ANDSERSEN Josefine S. -2003Slagelse Atletik Delta745p 
5 2.35.47 JACOBSEN Josephine -2003Sparta626p 
6 2.37.15 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik Delta606p 
7 2.37.56 NEDERGAARD Liv -2002Sparta601p 
8 2.47.38 LEHMANN Signe -2002Aalborg AM491p 
9 2.59.87 HØGSBERG Nana Tveen -2003Skive AM366p 
10 3.09.72 JENSEN Alberte -2003Aalborg AM280p 
  DNS WESTERGAARD Johanne -2002Aalborg AM  


  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.00  


  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 8.86 RASMUSSEN Martha -2002Aarhus 1900939p 
2 9.14 JACOBSEN Josephine -2003Sparta881p 
3 9.24 ANDSERSEN Josefine S. -2003Slagelse Atletik Delta860p 
4 9.66 LAWAETZ Ellen -2002Sparta777p 
5 10.59 NEDERGAARD Liv -2002Sparta606p 
6 10.91 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik Delta551p 
 HEAT 2
1 8.67 SKOU Mathilde K. -2002Aarhus 1900980p 
2 11.30 HØGSBERG Nana Tveen -2003Skive AM488p 
3 11.54 LEHMANN Signe -2002Aalborg AM451p 
4 11.86 JENSEN Alberte -2003Aalborg AM404p 
  DNS WESTERGAARD Johanne -2002Aalborg AM  


  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.45  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.61 RASMUSSEN Martha -2002Aarhus 1900747p 
2 1.58 ANDSERSEN Josefine S. -2003Slagelse Atletik Delta712p 
3 1.55 SKOU Mathilde K. -2002Aarhus 1900678p 
4 1.55 LAWAETZ Ellen -2002Sparta678p 
5 1.46 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik Delta577p 
6 1.43 JACOBSEN Josephine -2003Sparta544p 
7 1.37 NEDERGAARD Liv -2002Sparta481p 
= 1.37 JENSEN Alberte -2003Aalborg AM481p 
= 1.37 HØGSBERG Nana Tveen -2003Skive AM481p 
10 1.37 LEHMANN Signe -2002Aalborg AM481p 
  DNS WESTERGAARD Johanne -2002Aalborg AM  


 0.141.251.281.311.341.371.401.431.461.491.521.551.581.611.64 
Martha Rasmussen        ooooxoxoxxx
Josefine S. Andserseno     oo xooxoxxoxxx 
Mathilde K. Skou        o oxoxxx  
Ellen Lawaetz      oxooxooxxoxxx  
Ditte Stoltze    oooxoxxoxxx     
Josephine Jacobsen  oooxoooxxx      
Liv Nedergaard oooooxxx        
Alberte Jensen oooooxxx        
Nana Tveen Høgsberg oooooxxx        
Signe Lehmann xooooxxx        


  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.63 ANDSERSEN Josefine S. -2003Slagelse Atletik Delta738p 
2 5.44 JACOBSEN Josephine -2003Sparta683p 
3 5.35 RASMUSSEN Martha -2002Aarhus 1900657p 
4 5.24 SKOU Mathilde K. -2002Aarhus 1900626p 
5 4.93 LAWAETZ Ellen -2002Sparta540p 
6 4.69 HØGSBERG Nana Tveen -2003Skive AM477p 
7 4.48 NEDERGAARD Liv -2002Sparta423p 
8 4.12 LEHMANN Signe -2002Aalborg AM336p 
9 4.03 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik Delta315p 
10 3.67 JENSEN Alberte -2003Aalborg AM235p 
  DNS WESTERGAARD Johanne -2002Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde 
Josefine S. Andsersen5.61 5.63 - 
Josephine Jacobsen5.41 5.44 5.41 
Martha Rasmussen5.05 - 5.35 
Mathilde K. Skou5.10 5.23 5.24 
Ellen Lawaetz- 4.93 4.92 
Nana Tveen Høgsberg4.39 4.69 4.45 
Liv Nedergaard4.21 4.48 4.41 
Signe Lehmann3.55 4.12 
Ditte Stoltze3.85 4.03 3.95 
Alberte Jensen3.67 3.58 1.62 


  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 12.76 ANDSERSEN Josefine S. -2003Slagelse Atletik Delta711p 
2 11.53 SKOU Mathilde K. -2002Aarhus 1900630p 
3 11.48 RASMUSSEN Martha -2002Aarhus 1900627p 
4 10.78 LAWAETZ Ellen -2002Sparta581p 
5 10.53 NEDERGAARD Liv -2002Sparta564p 
6 10.17 JENSEN Alberte -2003Aalborg AM541p 
7 9.72 JACOBSEN Josephine -2003Sparta511p 
8 9.42 HØGSBERG Nana Tveen -2003Skive AM492p 
9 8.32 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik Delta420p 
10 6.90 LEHMANN Signe -2002Aalborg AM329p 
  DNS WESTERGAARD Johanne -2002Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde 
Josefine S. Andsersen10.9012.7612.06
Mathilde K. Skou10.9111.4011.53
Martha Rasmussen11.48-10.84
Ellen Lawaetz10.7410.1810.78
Liv Nedergaard10.539.64-
Alberte Jensen9.5810.179.97
Josephine Jacobsen9.549.329.72
Nana Tveen Høgsberg-8.549.42
Ditte Stoltze8.058.328.25
Signe Lehmann6.626.226.90


  PIGER 16-17 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3766 ANDSERSEN Josefine S. -2003Slagelse Atletik Delta5 
2 3738 RASMUSSEN Martha -2002Aarhus 19005 
3 3664 SKOU Mathilde K. -2002Aarhus 19005 
4 3329 LAWAETZ Ellen -2002Sparta5 
5 3245 JACOBSEN Josephine -2003Sparta5 
6 2675 NEDERGAARD Liv -2002Sparta5 
7 2469 STOLTZE Ditte -2003Slagelse Atletik Delta5 
8 2304 HØGSBERG Nana Tveen -2003Skive AM5 
9 2088 LEHMANN Signe -2002Aalborg AM5 
10 1941 JENSEN Alberte -2003Aalborg AM5 


  PIGER 18-19 ÅR - 800 METERSØN KL. 17.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.30.94 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM681p 
2 2.33.18 BOMME Ida Beiter -2001Sparta654p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS KOLD Line -2001AK Holstebro  


  PIGER 18-19 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.25  


  ( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 8.83 BOMME Ida Beiter -2001Sparta946p 
2 9.16 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM877p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS KOLD Line -2001AK Holstebro  


  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.61 BOMME Ida Beiter -2001Sparta747p 
2 1.58 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM712p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS KOLD Line -2001AK Holstebro  


 1.401.431.461.491.521.551.581.611.64 
Ida Beiter Bommeoooooxooxoxxx
Julie Schultz  ooooxo  


  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 15.45  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.68 BOMME Ida Beiter -2001Sparta753p 
2 4.88 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM527p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS KOLD Line -2001AK Holstebro  


 1.runde2.runde3.runde 
Ida Beiter Bomme5.40 5.53 5.68 
Julie Schultz4.88 4.79 - 


  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 11.33 BOMME Ida Beiter -2001Sparta617p 
2 9.17 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM475p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS KOLD Line -2001AK Holstebro  


 1.runde2.runde3.runde 
Ida Beiter Bomme11.3310.5311.32
Julie Schultz8.899.178.72


  PIGER 18-19 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3717 BOMME Ida Beiter -2001Sparta5 
2 3272 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM5 


  PIGER 20-22 ÅR - 800 METERSØN KL. 17.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.22.76 ECKERT Caroline (UK) -1997Odense A/M786p 
2 2.24.19 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta767p 
3 2.26.48 LANGE Anna -1999Greve Atletik738p 
4 2.38.03 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta596p 
5 2.58.23 PETERSEN Nicoline -1998Aarhus 1900382p 
  DNS PETERSEN Line Lybæk -1998Aarhus 1900  


  PIGER 20-22 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.40  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 8.67 LANGE Anna -1999Greve Atletik980p 
2 8.98 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta914p 
3 9.41 PETERSEN Nicoline -1998Aarhus 1900826p 
4 9.49 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta810p 
5 10.04 ECKERT Caroline (UK) -1997Odense A/M705p 
  DNS PETERSEN Line Lybæk -1998Aarhus 1900  


  PIGER 20-22 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.61 LANGE Anna -1999Greve Atletik747p 
2 1.55 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta678p 
3 1.52 ECKERT Caroline (UK) -1997Odense A/M644p 
= 1.52 PETERSEN Nicoline -1998Aarhus 1900644p 
5 1.46 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta577p 
  DNS PETERSEN Line Lybæk -1998Aarhus 1900  


 1.281.341.371.401.431.461.491.521.551.581.611.64 
Anna Lange      oooooxxx
Nickoline S. Andersen   ooooxxooxxx  
Caroline Eckert (UK)   oooxoxxoxxx   
Nicoline Petersen   oooxoxxoxxx   
Katrine Koch Jacobsenooooooxxx     


  PIGER 20-22 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 15.45  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.52 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta706p 
2 5.25 LANGE Anna -1999Greve Atletik628p 
3 5.09 ECKERT Caroline (UK) -1997Odense A/M584p 
4 5.07 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta578p 
5 4.86 PETERSEN Nicoline -1998Aarhus 1900522p 
  DNS PETERSEN Line Lybæk -1998Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Nickoline S. Andersen5.25 5.32 5.52 
Anna Lange- 5.25 - 
Caroline Eckert (UK)5.09 - 5.08 
Katrine Koch Jacobsen5.07 4.95 5.04 
Nicoline Petersen4.67 4.86 4.67 


  PIGER 20-22 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 12.89 LANGE Anna -1999Greve Atletik720p 
2 12.24 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta677p 
3 11.92 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta656p 
4 9.52 ECKERT Caroline (UK) -1997Odense A/M498p 
5 9.51 PETERSEN Nicoline -1998Aarhus 1900497p 
  DNS PETERSEN Line Lybæk -1998Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Anna Lange11.8312.6812.89
Nickoline S. Andersen11.5912.0912.24
Katrine Koch Jacobsen11.6011.8311.92
Caroline Eckert (UK)8.977.439.52
Nicoline Petersen8.909.517.71


  PIGER 20-22 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3813 LANGE Anna -1999Greve Atletik5 
2 3638 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta5 
3 3321 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta5 
4 3217 ECKERT Caroline (UK) -1997Odense A/M5 
5 2871 PETERSEN Nicoline -1998Aarhus 19005 


  KVINDER SENIOR - 800 METERSØN KL. 17.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.24.49 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta764p 
2 2.26.48 LANGE Anna -1999Greve Atletik738p 
3 2.30.94 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM681p 
4 2.33.18 BOMME Ida Beiter -2001Sparta654p 
5 2.38.03 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta596p 
6 2.59.23 PETERSEN Nikoline -1998Aarhus 1900372p 


  KVINDER SENIOR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.40  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 8.67 LANGE Anna -1999Greve Atletik980p 
2 8.83 BOMME Ida Beiter -2001Sparta946p 
3 8.98 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta914p 
4 9.16 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM877p 
5 9.41 PETERSEN Nikoline -1998Aarhus 1900826p 
6 9.49 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta810p 


  KVINDER SENIOR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.61 LANGE Anna -1999Greve Atletik747p 
2 1.61 BOMME Ida Beiter -2001Sparta747p 
3 1.55 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM678p 
4 1.55 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta678p 
5 1.52 PETERSEN Nikoline -1998Aarhus 1900644p 
6 1.46 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta577p 


 1.281.341.371.401.431.461.491.521.551.581.611.64 
Anna Lange      oooooxxx
Ida Beiter Bomme   oooooxooxoxxx
Julie Schultz     ooooxxx  
Nickoline S. Andersen   ooooxxooxxx  
Nikoline Petersen   oooxoxxoxxx   
Katrine Koch Jacobsenooooooxxx     


  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 15.45  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.68 BOMME Ida Beiter -2001Sparta753p 
2 5.52 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta706p 
3 5.25 LANGE Anna -1999Greve Atletik628p 
4 5.07 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta578p 
5 4.88 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM527p 
6 4.86 PETERSEN Nikoline -1998Aarhus 1900522p 


 1.runde2.runde3.runde 
Ida Beiter Bomme5.40 5.53 5.68 
Nickoline S. Andersen5.25 5.32 5.52 
Anna Lange- 5.25 - 
Katrine Koch Jacobsen5.07 4.95 5.04 
Julie Schultz4.88 4.79 - 
Nikoline Petersen4.67 4.86 4.67 


  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDSØN KL. 14.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 12.89 LANGE Anna -1999Greve Atletik720p 
2 12.24 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta677p 
3 11.92 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta656p 
4 11.33 BOMME Ida Beiter -2001Sparta617p 
5 9.51 PETERSEN Nikoline -1998Aarhus 1900497p 
6 9.17 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM475p 


 1.runde2.runde3.runde 
Anna Lange11.8312.6812.89
Nickoline S. Andersen11.5912.0912.24
Katrine Koch Jacobsen11.6011.8311.92
Ida Beiter Bomme11.3310.5311.32
Nikoline Petersen8.909.517.71
Julie Schultz8.899.178.72


  KVINDER SENIOR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3813 LANGE Anna -1999Greve Atletik5 
2 3717 BOMME Ida Beiter -2001Sparta5 
3 3635 ANDERSEN Nickoline S. -1998Sparta5 
4 3321 JACOBSEN Katrine Koch -1999Sparta5 
5 3238 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM5 
6 2861 PETERSEN Nikoline -1998Aarhus 19005 


  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METERLØR KL. 17.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.14.34 GARZA Tobias -2004Randers Freja531p 
2 3.15.57 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta520p 
3 3.15.99 BJERRE Tobias -2004Sparta516p 
4 3.36.71 VØLUND Sofus -2004Sparta350p 
5 3.39.15 BROGAARD Sebastian -2004Hvide Sande332p 
6 3.42.06 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 1900312p 
= 3.42.06 SANDBJERG Adam -2005Aarhus 1900312p 
8 3.42.84 MOGENSEN Mathias -2004Aarhus 1900307p 
9 3.44.37 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900296p 
10 3.45.80 LIBIRIUSSEN Asger -2005Sparta286p 


  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 11.00  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 8.94 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta759p 
2 9.50 BJERRE Tobias -2004Sparta639p 
3 9.75 VØLUND Sofus -2004Sparta589p 
4 9.93 SANDBJERG Adam -2005Aarhus 1900554p 
5 10.39 LIBIRIUSSEN Asger -2005Sparta470p 
 HEAT 2
1 9.36 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900668p 
2 9.59 GARZA Tobias -2004Randers Freja621p 
3 10.32 MOGENSEN Mathias -2004Aarhus 1900482p 
4 10.92 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 1900381p 
5 11.28 BROGAARD Sebastian -2004Hvide Sande325p 


  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.50  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.83 BJERRE Tobias -2004Sparta653p 
2 1.74 GARZA Tobias -2004Randers Freja577p 
3 1.74 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta577p 
4 1.65 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900504p 
5 1.65 LIBIRIUSSEN Asger -2005Sparta504p 
6 1.56 VØLUND Sofus -2004Sparta434p 
7 1.53 MOGENSEN Mathias -2004Aarhus 1900411p 
8 1.53 BROGAARD Sebastian -2004Hvide Sande411p 
9 1.50 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 1900389p 
10 1.38 SANDBJERG Adam -2005Aarhus 1900303p 


 1.201.251.301.351.381.411.441.471.501.531.561.591.621.651.681.711.741.771.801.831.86
Tobias Bjerre            oooo ooxxoxxx
Tobias Garza          o oooooxxx   
Vilhelm Krüger        oooxoooooxoxxx   
Rasmus Holm Nielsen     ooxoxxoxooxxoxxoxoxxx      
Asger Libiriussen        oooxooxxoxxx      
Sofus Vølund      oxooxoxoxxx         
Mathias Mogensenoooxoooooooxxx          
Sebastian Brogaard      oooxoxxx          
Markus Markussen   oxooxoxxoxoxxx           
Adam Sandbjergoooxoxxoxxx               


  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 11.45  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.10 GARZA Tobias -2004Randers Freja381p 
2 2.80 BJERRE Tobias -2004Sparta309p 
3 2.70 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta286p 
4 2.70 BROGAARD Sebastian -2004Hvide Sande286p 
5 2.50 VØLUND Sofus -2004Sparta242p 
6 2.40 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900220p 
7 2.40 MOGENSEN Mathias -2004Aarhus 1900220p 
8 2.30 SANDBJERG Adam -2005Aarhus 1900199p 
9 2.00 LIBIRIUSSEN Asger -2005Sparta140p 
10 1.80 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 1900103p 


 1.701.801.902.002.102.202.302.402.502.602.702.802.903.003.103.20 
Tobias Garza         ooooooxxx
Tobias Bjerre     oooooxxoxoxxx   
Vilhelm Krüger     o o oo xxx   
Sebastian Brogaard    oxoxoooxooxxx    
Sofus Vølund    oooxxoxoxxx      
Rasmus Holm Nielsen    o ooxxx       
Mathias Mogensen   ooxoxoxoxxx       
Adam Sandbjerg   xooooxxx        
Asger Libiriussenoxooxoxxx           
Markus Markussenxooxxx             


  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.45  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 14.47 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta757p 
2 14.40 BJERRE Tobias -2004Sparta753p 
3 11.15 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900555p 
4 10.65 SANDBJERG Adam -2005Aarhus 1900525p 
5 10.54 GARZA Tobias -2004Randers Freja518p 
6 10.20 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 1900498p 
7 9.64 BROGAARD Sebastian -2004Hvide Sande464p 
8 8.79 LIBIRIUSSEN Asger -2005Sparta413p 
9 8.50 VØLUND Sofus -2004Sparta396p 
10 6.39 MOGENSEN Mathias -2004Aarhus 1900272p 


 1.runde2.runde3.runde 
Vilhelm Krüger13.2612.7714.47
Tobias Bjerre13.3513.9814.40
Rasmus Holm Nielsen9.8111.1510.23
Adam Sandbjerg10.199.3910.65
Tobias Garza9.2710.2610.54
Markus Markussen9.138.5010.20
Sebastian Brogaard8.709.569.64
Asger Libiriussen8.638.268.79
Sofus Vølund8.358.348.50
Mathias Mogensen5.676.176.39


  DRENGE 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2899 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta5 
2 2870 BJERRE Tobias -2004Sparta5 
3 2628 GARZA Tobias -2004Randers Freja5 
4 2243 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 19005 
5 2011 VØLUND Sofus -2004Sparta5 
6 1893 SANDBJERG Adam -2005Aarhus 19005 
7 1818 BROGAARD Sebastian -2004Hvide Sande5 
8 1813 LIBIRIUSSEN Asger -2005Sparta5 
9 1692 MOGENSEN Mathias -2004Aarhus 19005 
10 1683 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 19005 


  DRENGE 16-17 ÅR - 1000 METERLØR KL. 19.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.02.42 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta641p 
2 3.04.28 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900623p 
3 3.06.91 MEISNER Noah -2003Skive AM598p 
4 3.07.63 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta591p 
5 3.07.95 VITOFT Mads -2003Sparta588p 
6 3.12.56 KLEIN Benjamin -2002Bagsværd546p 
7 3.13.28 BANK-MIKKELSEN Malthe -2003Sparta540p 
8 3.26.74 JOHANSEN Rasmus -2002AGF426p 
9 3.34.08 LARSEN Alfred Dahl -2002Frederiksberg IF369p 
10 3.56.35 KORSBJERG Malthe -2003Aarhus 1900220p 
  DNS ANDERSSON Tobias -2002Greve Atletik  
  DNS HANSEN Aslak -2002Aarhus 1900  
  DNS SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900  
  DNS RASMUSSEN Hugo -2003IK Hellas Roskilde  


  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 11.25  


  ( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 8.66 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta823p 
2 8.95 RASMUSSEN Hugo -2003IK Hellas Roskilde757p 
3 9.01 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta744p 
4 9.04 VITOFT Mads -2003Sparta737p 
5 10.38 KLEIN Benjamin -2002Bagsværd471p 
6 11.30 HANSEN Aslak -2002Aarhus 1900322p 
7 13.06 ANDERSSON Tobias -2002Greve Atletik113p 
 HEAT 2
1 8.67 JOHANSEN Rasmus -2002AGF820p 
2 8.82 LARSEN Alfred Dahl -2002Frederiksberg IF786p 
3 9.05 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900735p 
4 9.13 MEISNER Noah -2003Skive AM717p 
5 9.50 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900639p 
6 9.71 BANK-MIKKELSEN Malthe -2003Sparta597p 
7 11.08 KORSBJERG Malthe -2003Aarhus 1900355p 


  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 17.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.83 MEISNER Noah -2003Skive AM653p 
2 1.77 VITOFT Mads -2003Sparta602p 
3 1.74 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta577p 
4 1.74 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta577p 
5 1.65 RASMUSSEN Hugo -2003IK Hellas Roskilde504p 
6 1.62 LARSEN Alfred Dahl -2002Frederiksberg IF480p 
7 1.62 JOHANSEN Rasmus -2002AGF480p 
8 1.59 KLEIN Benjamin -2002Bagsværd457p 
9 1.53 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900411p 
10 1.50 BANK-MIKKELSEN Malthe -2003Sparta389p 
11 1.44 KORSBJERG Malthe -2003Aarhus 1900345p 
  DNS ANDERSSON Tobias -2002Greve Atletik  
  DNS SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900  
  DNS HANSEN Aslak -2002Aarhus 1900  


 1.351.381.411.441.471.501.531.561.591.621.651.681.711.741.771.801.831.86 
Noah Meisner         ooooxooxxoxoxxx
Mads Vitoft        oooooooxxx  
Oswald Carstensen       oxoxoooxxooxxx   
Nikolaj Grønbech        oxooxoxoxxoxxx   
Hugo Rasmussen       o xooxxx      
Alfred Dahl Larsen     ooooxxoxxx       
Rasmus Johansen      ooxxoxxoxxx       
Benjamin Klein     ooxxooxxx        
Christoffer Erritsø  ooxooxoxxx          
Malthe Bank-Mikkelsen   oooxxx           
Malthe Korsbjergoxoxoxxoxxx             


  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 13.15  


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.30 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta702p 
2 3.80 VITOFT Mads -2003Sparta562p 
3 3.80 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta562p 
4 3.70 MEISNER Noah -2003Skive AM535p 
= 3.70 JOHANSEN Rasmus -2002AGF535p 
6 3.70 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900535p 
7 3.30 BANK-MIKKELSEN Malthe -2003Sparta431p 
8 2.90 RASMUSSEN Hugo -2003IK Hellas Roskilde333p 
9 2.80 KLEIN Benjamin -2002Bagsværd309p 
10 2.50 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900242p 
11 2.30 KORSBJERG Malthe -2003Aarhus 1900199p 
12 2.20 LARSEN Alfred Dahl -2002Frederiksberg IF179p 
  X HANSEN Aslak -2002Aarhus 1900  
  DNS ANDERSSON Tobias -2002Greve Atletik  


 2.002.102.202.302.402.502.602.702.802.903.003.103.203.303.403.503.603.703.803.904.104.204.304.40
Nikolaj Grønbech                o xxoxoooxxoxxx
Mads Vitoft            oooooxooxxx    
Oswald Carstensen              o xooxoxxx    
Noah Meisner            o oxoxooxxx     
Rasmus Johansen              xoxoooxxx     
Sebastian Suurballe              oxoxxooxxx     
Malthe Bank-Mikkelsen        oooooxxoxxx         
Hugo Rasmussen   ooxooxooxxoxxx             
Benjamin Klein  oooooxooxxx              
Christoffer Erritsø  oxoxooxxx                 
Malthe Korsbjergoooxoxxx                   
Alfred Dahl Larsenxooxoxxx                    
Aslak Hansenxxx                       


  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 16.15  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 14.96 JOHANSEN Rasmus -2002AGF787p 
2 14.32 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta748p 
3 13.90 VITOFT Mads -2003Sparta722p 
4 13.72 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta711p 
5 12.55 LARSEN Alfred Dahl -2002Frederiksberg IF640p 
6 12.04 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900609p 
7 11.85 MEISNER Noah -2003Skive AM597p 
8 10.86 KLEIN Benjamin -2002Bagsværd537p 
9 10.57 RASMUSSEN Hugo -2003IK Hellas Roskilde520p 
10 9.43 BANK-MIKKELSEN Malthe -2003Sparta451p 
11 9.33 HANSEN Aslak -2002Aarhus 1900445p 
12 8.99 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900425p 
13 8.09 KORSBJERG Malthe -2003Aarhus 1900372p 
  DNS ANDERSSON Tobias -2002Greve Atletik  


 1.runde2.runde3.runde 
Rasmus Johansen13.9214.4914.96
Oswald Carstensen-13.8214.32
Mads Vitoft13.90--
Nikolaj Grønbech13.4713.7213.27
Alfred Dahl Larsen12.51-12.55
Sebastian Suurballe11.5112.0411.90
Noah Meisner11.8511.3611.44
Benjamin Klein10.1710.8610.61
Hugo Rasmussen10.2610.5710.36
Malthe Bank-Mikkelsen9.438.419.18
Aslak Hansen9.328.609.33
Christoffer Erritsø8.618.998.42
Malthe Korsbjerg8.09-7.84


  DRENGE 16-17 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3454 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta5 
2 3222 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta5 
3 3211 VITOFT Mads -2003Sparta5 
4 3100 MEISNER Noah -2003Skive AM5 
5 3048 JOHANSEN Rasmus -2002AGF5 
6 2454 LARSEN Alfred Dahl -2002Frederiksberg IF5 
7 2408 BANK-MIKKELSEN Malthe -2003Sparta5 
8 2340 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 19005 
9 2320 KLEIN Benjamin -2002Bagsværd5 
10 2114 RASMUSSEN Hugo -2003IK Hellas Roskilde4 
11 1879 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 19003 
12 1491 KORSBJERG Malthe -2003Aarhus 19005 
13 767 HANSEN Aslak -2002Aarhus 19002 
14 113 ANDERSSON Tobias -2002Greve Atletik1 


  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.35  


NrResultat NavnKlubPoints
1 8.16 LARSEN Thomas Sabro -2001Aalborg AM514p 
  DNS LUND Mads -2000Sparta  


  DRENGE 18-19 ÅR - 1000 METERSØN KL. 15.45  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.07.74 LARSEN Thomas Sabro -2001Aalborg AM590p 
  DNS LUND Mads -2000Sparta  


  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.10  


  ( 99.1 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 10.54 LARSEN Thomas Sabro -2001Aalborg AM444p 
  DNS LUND Mads -2000Sparta  


  DRENGE 18-19 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 16.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.68 LARSEN Thomas Sabro -2001Aalborg AM528p 
  DNS LUND Mads -2000Sparta  


 1.501.531.561.591.621.651.681.71 
Thomas Sabro Larsenoooooxooxxx


  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 12.45  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.20 LARSEN Thomas Sabro -2001Aalborg AM406p 
  DNS LUND Mads -2000Sparta  


 3.203.40 
Thomas Sabro Larsenoxxx


  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.05  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.30 LARSEN Thomas Sabro -2001Aalborg AM441p 
  DNS LUND Mads -2000Sparta  


 1.runde2.runde3.runde 
Thomas Sabro Larsen5.14 5.01 5.30 


  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 9.94 LARSEN Thomas Sabro -2001Aalborg AM482p 
  DNS LUND Mads -2000Sparta  


 1.runde2.runde3.runde 
Thomas Sabro Larsen9.949.749.61


  DRENGE 18-19 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 7 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3405 LARSEN Thomas Sabro -2001Aalborg AM7 


  DRENGE 20-22 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.35  


NrResultat NavnKlubPoints
1 7.08 CHABERT Oliver -1999Sparta854p 
2 7.25 GUNDERSEN Christian -1999Sparta796p 
3 7.40 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM745p 
4 7.41 GRAVES Nikolaj -1998Sparta742p 
5 7.50 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM713p 


  DRENGE 20-22 ÅR - 1000 METERSØN KL. 15.45  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.37.83 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM898p 
2 2.40.31 GUNDERSEN Christian -1999Sparta870p 
3 2.47.03 CHABERT Oliver -1999Sparta797p 
4 2.48.62 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM780p 
  DNF GRAVES Nikolaj -1998Sparta  


  DRENGE 20-22 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.10  


  ( 99.1 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 8.17 CHABERT Oliver -1999Sparta939p 
2 8.42 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM879p 
3 8.75 GUNDERSEN Christian -1999Sparta802p 
4 8.98 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM750p 
= 8.98 GRAVES Nikolaj -1998Sparta750p 


  DRENGE 20-22 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 16.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.92 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM731p 
2 1.89 CHABERT Oliver -1999Sparta705p 
3 1.80 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM627p 
4 1.77 GUNDERSEN Christian -1999Sparta602p 
5 1.65 GRAVES Nikolaj -1998Sparta504p 


 1.591.651.681.711.741.771.801.831.861.891.92 
Sebastian Frandsen    ooooooxxo
Oliver Chabert   o oooxxoo 
Jacob Jensenoxo o xxoxxo    
Christian Gundersen    xxoxoxxx    
Nikolaj Gravesooxxx        


  DRENGE 20-22 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 12.45  


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.70 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM819p 
2 4.60 CHABERT Oliver -1999Sparta790p 
3 4.40 GRAVES Nikolaj -1998Sparta731p 
4 4.00 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM617p 
5 3.90 GUNDERSEN Christian -1999Sparta590p 


 3.403.503.603.703.803.904.004.104.204.304.404.504.604.704.80 
Jacob Jensen       o o xoxoxoxxx
Oliver Chabert         xo oxoxxx 
Nikolaj Graves    o o xxooxxoxxx   
Sebastian Frandsen oooooxoxxx       
Christian Gundersenoooxoxoxoxxx        


  DRENGE 20-22 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.05  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 6.76 GUNDERSEN Christian -1999Sparta757p 
2 6.55 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM709p 
3 6.50 CHABERT Oliver -1999Sparta697p 
4 6.18 GRAVES Nikolaj -1998Sparta626p 
5 5.95 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM576p 


 1.runde2.runde3.runde 
Christian Gundersen6.59 6.50 6.76 
Sebastian Frandsen6.27 6.55 6.51 
Oliver Chabert6.15 6.50 6.41 
Nikolaj Graves6.12 - 6.18 
Jacob Jensen5.85 5.86 5.95 


  DRENGE 20-22 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 12.66 GRAVES Nikolaj -1998Sparta647p 
2 12.14 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM615p 
3 11.97 GUNDERSEN Christian -1999Sparta605p 
4 11.88 CHABERT Oliver -1999Sparta599p 
5 10.13 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM493p 


 1.runde2.runde3.runde 
Nikolaj Graves12.0512.1412.66
Sebastian Frandsen10.0112.0712.14
Christian Gundersen11.1911.97
Oliver Chabert10.9611.8811.75
Jacob Jensen9.7010.139.81


  DRENGE 20-22 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 7 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 5381 CHABERT Oliver -1999Sparta7 
2 5076 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM7 
3 5022 GUNDERSEN Christian -1999Sparta7 
4 4876 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM7 
5 4000 GRAVES Nikolaj -1998Sparta6 


  MÆND SENIOR - 60 METERLØR KL. 12.25  


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 7.08 CHARBERT Oliver -1999Sparta854p 
2 7.25 GUNDERSEN Christian -1999Sparta796p 
3 7.33 LAUGESEN Christian -1986København IF769p 
4 7.41 GRAVES Nikolaj -1998Sparta742p 
 HEAT 2
1 7.40 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM745p 
2 7.50 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM713p 
3 8.30 KOLDBY Kristian -1996Amager AC476p 


  MÆND SENIOR - 1000 METERSØN KL. 17.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.37.83 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM898p 
2 2.40.31 GUNDERSEN Christian -1999Sparta870p 
3 2.47.03 CHARBERT Oliver -1999Sparta797p 
4 2.48.62 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM780p 
5 2.55.82 LAUGESEN Christian -1986København IF706p 
6 3.25.98 KOLDBY Kristian -1996Amager AC432p 
  DNF GRAVES Nikolaj -1998Sparta  


  MÆND SENIOR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.00  


  ( 106.7 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 8.17 CHARBERT Oliver -1999Sparta939p 
2 8.42 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM879p 
3 8.63 LAUGESEN Christian -1986København IF829p 
4 8.75 GUNDERSEN Christian -1999Sparta802p 
5 8.98 GRAVES Nikolaj -1998Sparta750p 
= 8.98 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM750p 
7 11.33 KOLDBY Kristian -1996Amager AC318p 


  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 16.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.92 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM731p 
2 1.89 CHARBERT Oliver -1999Sparta705p 
3 1.89 LAUGESEN Christian -1986København IF705p 
4 1.77 GUNDERSEN Christian -1999Sparta602p 
5 1.77 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM602p 
6 1.68 KOLDBY Kristian -1996Amager AC528p 
7 1.65 GRAVES Nikolaj -1998Sparta504p 


 1.591.621.651.681.711.741.771.801.831.861.891.92 
Sebastian Frandsen     ooooooxxo
Oliver Charbert    o oooxxooxxx
Christian Laugesen     o xooxoxoxxx
Christian Gundersen     xxoxoxxx    
Jacob Jenseno xo o xxoxxx    
Kristian Koldby xooxoxxx       
Nikolaj Graveso oxxx        


  MÆND SENIOR - STANGSPRINGSØN KL. 12.45  


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.70 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM819p 
2 4.60 CHARBERT Oliver -1999Sparta790p 
3 4.40 GRAVES Nikolaj -1998Sparta731p 
4 4.20 LAUGESEN Christian -1986København IF673p 
5 4.00 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM617p 
6 3.90 GUNDERSEN Christian -1999Sparta590p 
  X KOLDBY Kristian -1996Amager AC  


 3.403.503.603.703.803.904.004.104.204.304.404.504.604.704.80 
Jacob Jensen       o o xoxoxoxxx
Oliver Charbert         xo oxoxxx 
Nikolaj Graves    o o xxooxxoxxx   
Christian Laugesenoxxooooxxooxoxoxxx     
Sebastian Frandsen oooooxoxxx       
Christian Gundersenoooxoxoxxoxxx        
Kristian Koldby   xxx           


  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.05  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 6.76 GUNDERSEN Christian -1999Sparta757p 
2 6.58 LAUGESEN Christian -1986København IF716p 
3 6.55 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM709p 
4 6.50 CHARBERT Oliver -1999Sparta697p 
5 6.18 GRAVES Nikolaj -1998Sparta626p 
6 5.95 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM576p 
7 5.56 KOLDBY Kristian -1996Amager AC494p 


 1.runde2.runde3.runde 
Christian Gundersen6.59 6.50 6.76 
Christian Laugesen6.45 6.58 6.44 
Sebastian Frandsen6.27 6.55 6.51 
Oliver Charbert6.15 6.50 6.41 
Nikolaj Graves6.12 - 6.18 
Jacob Jensen5.85 5.86 5.95 
Kristian Koldby5.40 - 5.56 


  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 12.66 GRAVES Nikolaj -1998Sparta647p 
2 12.14 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM615p 
3 12.06 LAUGESEN Christian -1986København IF610p 
4 11.97 GUNDERSEN Christian -1999Sparta605p 
5 11.88 CHARBERT Oliver -1999Sparta599p 
6 10.13 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM493p 
7 9.76 KOLDBY Kristian -1996Amager AC471p 


 1.runde2.runde3.runde 
Nikolaj Graves12.0512.1412.66
Sebastian Frandsen10.0112.0712.14
Christian Laugesen11.9612.06
Christian Gundersen11.1911.97
Oliver Charbert10.9611.8811.75
Jacob Jensen9.7010.139.81
Kristian Koldby9.769.079.34


  MÆND SENIOR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 7 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 5381 CHARBERT Oliver -1999Sparta7 
2 5076 FRANDSEN Sebastian -1998Aalborg AM7 
3 5022 GUNDERSEN Christian -1999Sparta7 
4 5008 LAUGESEN Christian -1986København IF7 
5 4851 JENSEN Jacob -1997Aalborg AM7 
6 4000 GRAVES Nikolaj -1998Sparta6 
7 2719 KOLDBY Kristian -1996Amager AC6 


  MÆND 45-49 ÅR - 1000 METERSØN KL. 17.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.58.49 MØRKBOE Michael -1972København IF838p 
2 3.47.13 HAHN Christoffer Holst -1974Frederiksberg IF418p 
  DNS UTH Niels -1974Randers Freja  


  MÆND 45-49 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.25  


  ( 99.1 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 10.24 MØRKBOE Michael -1972København IF677p 
2 11.24 HAHN Christoffer Holst -1974Frederiksberg IF498p 
  DNS UTH Niels -1974Randers Freja  


  MÆND 45-49 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.72 HAHN Christoffer Holst -1974Frederiksberg IF705p 
2 1.63 MØRKBOE Michael -1972København IF619p 
  DNS UTH Niels -1974Randers Freja  


 1.361.451.511.541.571.601.631.661.691.721.75 
Christoffer Holst Hahn     o oxxoxxx
Michael Mørkboeooxoxooxoxoxxx   


  MÆND 45-49 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 16.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.42 HAHN Christoffer Holst -1974Frederiksberg IF644p 
2 5.21 MØRKBOE Michael -1972København IF589p 
  DNS UTH Niels -1974Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Christoffer Holst Hahn5.37 5.42 - 
Michael Mørkboe5.21 5.16 5.15 


  MÆND 45-49 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 15.45  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 10.82 HAHN Christoffer Holst -1974Frederiksberg IF667p 
2 6.98 MØRKBOE Michael -1972København IF389p 
  DNS UTH Niels -1974Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Christoffer Holst Hahn9.959.7310.82
Michael Mørkboe6.826.646.98


  MÆND 45-49 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3112 MØRKBOE Michael -1972København IF5 
2 2932 HAHN Christoffer Holst -1974Frederiksberg IF5 


  MÆND 50-54 ÅR - 1000 METERSØN KL. 17.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.51.06 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik Delta462p 
  DNS LUCHT Peter -1965Aarhus Fremad  


  MÆND 50-54 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.25  


  ( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 9.20 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik Delta930p 
  DNS LUCHT Peter -1965Aarhus Fremad  


  MÆND 50-54 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.63 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik Delta705p 
  DNS LUCHT Peter -1965Aarhus Fremad  


 1.511.541.571.601.631.66 
Michael Skifter Andersenooooxoxxx


  MÆND 50-54 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 16.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.68 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik Delta807p 
  DNS LUCHT Peter -1965Aarhus Fremad  


 1.runde2.runde3.runde 
Michael Skifter Andersen5.33 5.50 5.68 


  MÆND 50-54 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 15.45  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 10.70 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik Delta639p 
  DNS LUCHT Peter -1965Aarhus Fremad  


 1.runde2.runde3.runde 
Michael Skifter Andersen10.4410.6710.70


  MÆND 50-54 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3543 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik Delta5 


  MÆND 60-64 ÅR - 1000 METERSØN KL. 17.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.58.82 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja567p 


  MÆND 60-64 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.25  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 16.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 11.44 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja637p 


  MÆND 60-64 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.45 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja696p 


 1.361.421.451.48 
Per Egge Rasmussenoooxxx


  MÆND 60-64 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 16.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.12 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja544p 


 1.runde2.runde 
Per Egge Rasmussen4.12 3.96 


  MÆND 60-64 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 15.45  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 9.94 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja631p 


 1.runde2.runde3.runde 
Per Egge Rasmussen9.849.949.54


  MÆND 60-64 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3075 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja5 


  MÆND 65-69 ÅR - 1000 METERSØN KL. 17.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.38.24 DREISIG Svend Erik -1951Glostrup IC398p 


  MÆND 65-69 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.25  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 16.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 12.87 DREISIG Svend Erik -1951Glostrup IC500p 


  MÆND 65-69 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.24 DREISIG Svend Erik -1951Glostrup IC552p 


 1.151.211.241.27 
Svend Erik Dreisigoooxxx


  MÆND 65-69 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 16.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.72 DREISIG Svend Erik -1951Glostrup IC510p 


 1.runde2.runde3.runde 
Svend Erik Dreisig3.47 3.67 3.72 


  MÆND 65-69 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 15.45  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 7.69 DREISIG Svend Erik -1951Glostrup IC513p 


 1.runde2.runde3.runde 
Svend Erik Dreisig7.697.366.57


  MÆND 65-69 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2473 DREISIG Svend Erik -1951Glostrup IC5 



Genereret af MARS version 2.0.0.405 søndag den 3. februar 2019 klokken 17:55


    
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap