den 29.sep 2018 på Randers Atletikstadion, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja
RESULTATER
den 29.sep 2018 på Randers Atletikstadion
Arrangør: Randers Freja
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.56 OLESEN Sophie -2011SAK77  
2 8.47 TØRRING Johanne Winther -2011Aarhus 1900  
3 8.55 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
4 9.19 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  
5 9.59 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
  PIGER 6-7 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.38.87 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  
2 1.39.04 TØRRING Johanne Winther -2011Aarhus 1900  
3 1.43.33 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
4 2.01.97 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 10.00  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 10.52 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
2 10.73 TØRRING Johanne Winther -2011Aarhus 1900  
3 11.86 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  
4 13.22 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.72+0.0 OLESEN Sophie -2011SAK77  
2 2.33+0.0 TØRRING Johanne Winther -2011Aarhus 1900  
3 2.24+0.0 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
4 2.01+0.0 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
5 1.65+0.0 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Sophie Olesen2.53+0.02.59+0.02.72+0.0
Johanne Winther Tørring1.97+0.02.33+0.02.28+0.0
Laura Nielsen2.21+0.02.19+0.02.24+0.0
Karen Svejstrup2.01+0.01.94+0.01.92+0.0
Sofie Karlsmose Jakobsen1.64+0.01.62+0.01.65+0.0
  PIGER 6-7 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 3.56 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
2 2.27 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
3 2.17 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  
4 1.99 TØRRING Johanne Winther -2011Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Nielsen3.563.033.35
Karen Svejstrup2.271.892.24
Sofie Karlsmose Jakobsen2.172.032.08
Johanne Winther Tørring1.361.901.99
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 10.50 OLESEN Sophie -2011SAK77  
2 9.47 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
3 8.08 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  
4 6.39 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
5 5.86 TØRRING Johanne Winther -2011Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Sophie Olesen9.1310.508.87
Laura Nielsen7.069.479.22
Sofie Karlsmose Jakobsen7.728.087.92
Karen Svejstrup5.845.066.39
Johanne Winther Tørring-5.095.86
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.20  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 7.40 SINDAL Frederikke Sofie -2009Randers Freja  
2 7.87 GREVSEN Sarah Villum -2010Randers Freja  
3 7.92 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
4 8.01 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
5 8.37 FOLKERMAN Signe -2009Randers Freja  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 7.16 KRISTENSEN Alberte -2009Randers Freja  
2 7.77 SKOU Dagmar Greiberg -2010Aarhus 1900  
3 8.19 FRANK Emma -2010Randers Freja  
4 8.54 RASMUSSEN Laura Tjørnfelt -2009Randers Freja  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.24.63 SINDAL Frederikke Sofie -2009Randers Freja  
2 1.26.66 SKOU Dagmar Greiberg -2010Aarhus 1900  
3 1.32.45 KRISTENSEN Alberte -2009Randers Freja  
4 1.35.99 GREVSEN Sarah Villum -2010Randers Freja  
5 1.40.47 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
6 1.41.51 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
7 1.43.80 FOLKERMAN Signe -2009Randers Freja  
  DNS FRANK Emma -2010Randers Freja  
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 10.10  
  ( 60 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.08 SINDAL Frederikke Sofie -2009Randers Freja  
2 9.47 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
3 9.59 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
4 9.84 SKOU Dagmar Greiberg -2010Aarhus 1900  
5 9.90 GREVSEN Sarah Villum -2010Randers Freja  
6 11.18 FOLKERMAN Signe -2009Randers Freja  
7 11.30 RASMUSSEN Laura Tjørnfelt -2009Randers Freja  
  DQ FRANK Emma -2010Randers Freja  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.12+0.0 SINDAL Frederikke Sofie -2009Randers Freja  
2 2.89+0.0 GREVSEN Sarah Villum -2010Randers Freja  
3 2.82+0.0 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
4 2.70+0.0 SKOU Dagmar Greiberg -2010Aarhus 1900  
5 2.61+0.0 KRISTENSEN Alberte -2009Randers Freja  
6 2.55+0.0 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
7 2.53+0.0 FRANK Emma -2010Randers Freja  
8 2.45+0.0 FOLKERMAN Signe -2009Randers Freja  
9 2.45+0.0 RASMUSSEN Laura Tjørnfelt -2009Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Frederikke Sofie Sindal2.78+0.03.12+0.03.06+0.0
Sarah Villum Grevsen2.82+0.02.88+0.02.89+0.0
Caroline Amalie Langberg2.48+0.02.82+0.02.75+0.0
Dagmar Greiberg Skou2.68+0.02.70+0.02.67+0.0
Alberte Kristensen2.61+0.02.45+0.02.57+0.0
Sara Gabel Jørgensen2.50+0.02.46+0.02.55+0.0
Emma Frank2.48+0.02.53+0.02.50+0.0
Signe Folkerman2.27+0.02.45+0.02.36+0.0
Laura Tjørnfelt Rasmussen2.14+0.01.92+0.02.45+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.40  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 4.81 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
2 4.51 SINDAL Frederikke Sofie -2009Randers Freja  
3 4.29 KRISTENSEN Alberte -2009Randers Freja  
4 3.86 FRANK Emma -2010Randers Freja  
5 3.73 SKOU Dagmar Greiberg -2010Aarhus 1900  
6 3.69 GREVSEN Sarah Villum -2010Randers Freja  
7 3.55 RASMUSSEN Laura Tjørnfelt -2009Randers Freja  
8 3.03 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
9 2.52 FOLKERMAN Signe -2009Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Amalie Langberg4.814.354.16
Frederikke Sofie Sindal3.794.054.51
Alberte Kristensen4.163.944.29
Emma Frank3.523.863.60
Dagmar Greiberg Skou3.732.903.04
Sarah Villum Grevsen3.333.692.80
Laura Tjørnfelt Rasmussen2.883.55-
Sara Gabel Jørgensen2.992.803.03
Signe Folkerman2.522.492.38
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.50  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 21.23 RASMUSSEN Laura Tjørnfelt -2009Randers Freja  
2 17.04 KRISTENSEN Alberte -2009Randers Freja  
3 16.80 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
4 15.67 SINDAL Frederikke Sofie -2009Randers Freja  
5 14.27 SKOU Dagmar Greiberg -2010Aarhus 1900  
6 14.20 FRANK Emma -2010Randers Freja  
7 11.93 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Tjørnfelt Rasmussen21.2319.7718.82
Alberte Kristensen15.7517.0414.73
Caroline Amalie Langberg16.8013.8315.79
Frederikke Sofie Sindal15.6715.3214.52
Dagmar Greiberg Skou14.277.7313.14
Emma Frank13.9614.1714.20
Sara Gabel Jørgensen11.9311.909.51
  PIGER 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 31.13 Sarah Villum Grevsen -2010
Signe Folkerman -2009
Frederikke Sofie Sindal -2009
Alberte Kristensen -2009
Randers Freja  
2 32.21 Sofie Karlsmose Jakobsen -2011
Dagmar Greiberg Skou -2010
Sara Gabel Jørgensen -2009
Johanne Winther Tørring -2011
Aarhus 1900  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 11.45  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.2m/s
1 9.49 VEJLGAARD Maja -2007SAK77  
2 9.82 JENSEN Julie B. -2007SAK77  
3 9.88 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
4 10.40 SOLOMON Metkel -2007SAK77  
5 10.92 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
6 12.64 JØNSSON Laura Vang -2007SAK77  
 HEAT 2  w: -1.7m/s
1 9.36 MØLLER-HUNDBORG Josefine -2007Randers Freja  
2 9.87 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
3 10.04 JACOBS Karoline Karlsmose -2007Aarhus 1900  
4 10.55 THOMSEN Belinda Hofmann -2008Randers Freja  
5 11.10 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  
6 11.56 MORTENSEN Thea Vad -2007SAK77  
  DNS GUTHEIL Nadia Dyrholm -2007AGF  
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 31.52 VEJLGAARD Maja -2007SAK77  
2 33.05 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
3 33.71 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
4 33.84 JACOBS Karoline Karlsmose -2007Aarhus 1900  
5 35.53 THOMSEN Belinda Hofmann -2008Randers Freja  
6 35.54 JEPPESEN Karla Kruuse -2008Aarhus 1900  
  DNS JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
  DNS GUTHEIL Nadia Dyrholm -2007AGF  
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.52.85 JACOBS Karoline Karlsmose -2007Aarhus 1900  
2 3.09.33 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
3 3.09.92 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
4 3.12.49 MØLLER-HUNDBORG Josefine -2007Randers Freja  
5 3.14.95 JEPPESEN Karla Kruuse -2008Aarhus 1900  
  DNS JØNSSON Laura Vang -2007SAK77  
  DNS GUTHEIL Nadia Dyrholm -2007AGF  
  DNS THOMSEN Belinda Hofmann -2008Randers Freja  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.30  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.54 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
2 12.76 MØLLER-HUNDBORG Josefine -2007Randers Freja  
3 13.36 JACOBS Karoline Karlsmose -2007Aarhus 1900  
4 13.46 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
5 15.51 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
6 16.91 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  
7 18.85 JØNSSON Laura Vang -2007SAK77  
  DNS JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.31 VEJLGAARD Maja -2007SAK77  
2 1.28 JENSEN Julie B. -2007SAK77  
3 1.10 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
4 1.10 JACOBS Karoline Karlsmose -2007Aarhus 1900  
 0.951.001.051.101.151.201.251.281.311.34 
Maja Vejlgaard  oooxoxxoxooxxx
Julie B. Jensen   oooooxxx 
Clara Momme Jørgensenoooxoxxx     
Karoline Karlsmose Jacobsooxoxoxxx     
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.84+0.0 JENSEN Julie B. -2007SAK77  
2 3.76+0.0 MØLLER-HUNDBORG Josefine -2007Randers Freja  
3 3.33+0.0 SOLOMON Metkel -2007SAK77  
4 3.28+0.0 ROTTBØLL Lærke Dalhoff -2008BMI  
5 3.20+0.0 THOMSEN Belinda Hofmann -2008Randers Freja  
6 3.18+0.0 JACOBS Karoline Karlsmose -2007Aarhus 1900  
7 2.86+0.0 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
8 2.81+0.0 MORTENSEN Thea Vad -2007SAK77  
9 2.70+0.0 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  
10 2.66+0.0 JØNSSON Laura Vang -2007SAK77  
  DNS  JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Julie B. Jensen3.83+0.03.71+0.03.84+0.0
Josefine Møller-Hundborg3.72+0.03.76+0.03.70+0.0
Metkel Solomon3.22+0.03.32+0.03.33+0.0
Lærke Dalhoff Rottbøll3.26+0.03.28+0.03.10+0.0
Belinda Hofmann Thomsen3.07+0.03.11+0.03.20+0.0
Karoline Karlsmose Jacobs3.11+0.03.17+0.03.18+0.0
Andrea Nielsen2.86+0.02.86+0.02.78+0.0
Thea Vad Mortensen2.77+0.02.78+0.02.81+0.0
Ellen Nørgaard2.38+0.02.41+0.02.70+0.0
Laura Vang Jønsson1.91+0.02.61+0.02.66+0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.31 JENSEN Julie B. -2007SAK77  
2 7.06 MØLLER-HUNDBORG Josefine -2007Randers Freja  
3 6.59 MORTENSEN Thea Vad -2007SAK77  
4 5.77 VEJLGAARD Maja -2007SAK77  
5 5.70 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
6 4.15 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Julie B. Jensen7.156.967.31
Josefine Møller-Hundborg6.515.547.06
Thea Vad Mortensen6.366.596.21
Maja Vejlgaard5.775.675.55
Andrea Nielsen5.605.705.57
Ellen Nørgaard4.153.913.74
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 12.05  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 33.20 SOLOMON Metkel -2007SAK77  
2 17.88 JØNSSON Laura Vang -2007SAK77  
 1.runde2.runde3.runde 
Metkel Solomon33.2029.6230.66
Laura Vang Jønsson-13.4817.88
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 38.31 Metkel Solomon -2007
Thea Vad Mortensen -2007
Julie B. Jensen -2007
Maja Vejlgaard -2007
SAK77  
2 46.26 Startnummer 550
Laura Nielsen -2011
Karla Kruuse Jeppesen -2008
Karoline Karlsmose Jacobs -2007
Randers Freja  
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 12.05  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.5m/s
1 11.19 JENSEN Christine B. -2005SAK77  
2 11.74 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
= 11.74 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
4 11.87 HARMS Frederikke Ingemann -2005Aarhus 1900  
5 12.21 SØNDERGAARD Sofie -2006HI Skanderborg  
6 17.17 TEWELDE Rodas -2006SAK77  
  DNS THASTUM Silje -2005SAK77  
 HEAT 2  w: -1.5m/s
1 11.27 SINDAL Lærke Marie -2006Randers Freja  
2 11.40 PENSTOFT Lily -2006HI Skanderborg  
3 11.81 JEPPESEN Agnete -2005SAK77  
4 11.96 KRØYER Maj Munk -2005Randers Freja  
5 12.69 CHRISTENSEN Lærke Lykke -2005Randers Freja  
6 16.26 ???? Feben -2006SAK77  
  DNS GUTHEIL Cecilie Dyrholm -2005AGF  
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.8m/s
1 29.03 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
2 29.47 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
3 32.40 SANDHOLT Silje Nyland -2006Aarhus 1900  
4 33.60 FOGH Mathilde -2005Randers Freja  
  DNS FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
  DNS GUTHEIL Cecilie Dyrholm -2005AGF  
 HEAT 2  w: +1.5m/s
1 28.84 JENSEN Christine B. -2005SAK77  
2 29.76 SINDAL Lærke Marie -2006Randers Freja  
3 30.65 PENSTOFT Lily -2006HI Skanderborg  
4 30.75 JEPPESEN Agnete -2005SAK77  
5 31.18 HARMS Frederikke Ingemann -2005Aarhus 1900  
6 31.52 HERSKIND Mathilde -2005SAK77  
7 31.63 SØNDERGAARD Sofie -2006HI Skanderborg  
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.38.77 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
2 2.50.14 CHRISTENSEN Lærke Lykke -2005Randers Freja  
3 3.07.31 SØNDERGAARD Ida -2006HI Skanderborg  
  DNS FOGH Mathilde -2005Randers Freja  
  DNS KILSMARK Alberte -2005SAK77  
  DNS HARMS Frederikke Ingemann -2005Aarhus 1900  
  DNS GUTHEIL Cecilie Dyrholm -2005AGF  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.50  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.1m/s
1 11.55 SØNDERGAARD Sofie -2006HI Skanderborg  
2 12.09 SANDHOLT Silje Nyland -2006Aarhus 1900  
3 12.21 HERSKIND Mathilde -2005SAK77  
4 12.39 SINDAL Lærke Marie -2006Randers Freja  
5 12.46 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.30 JENSEN Christine B. -2005SAK77  
= 1.30 FOGH Mathilde -2005Randers Freja  
3 1.30 HERSKIND Mathilde -2005SAK77  
4 1.30 SANDHOLT Silje Nyland -2006Aarhus 1900  
 1.101.151.201.251.301.331.40 
Christine B. Jensen   ooxxx
Mathilde Fogh ooooxxx 
Mathilde Herskind  oxoxoxxx 
Silje Nyland Sandholtoxoooxxoxxx 
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.80 HERSKIND Mathilde -2005SAK77  
 1.701.801.90 
Mathilde Herskindoxoxxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.74+0.0 JENSEN Christine B. -2005SAK77  
2 4.54+0.0 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
3 4.51+0.0 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
4 4.34+0.0 SØNDERGAARD Sofie -2006HI Skanderborg  
5 4.10+0.0 KILSMARK Alberte -2005SAK77  
6 3.85+0.0 CHRISTENSEN Lærke Lykke -2005Randers Freja  
7 3.80+0.0 PENSTOFT Lily -2006HI Skanderborg  
8 2.54+0.0 TEWELDE Rodas -2006SAK77  
9 2.39+0.0 ???? Feben -2006SAK77  
 1.runde2.runde3.runde 
Christine B. Jensen4.66+0.04.62+0.04.74+0.0
Kristine Skifter Bitsch4.39+0.04.40+0.04.54+0.0
Lærke Frost Thygesen4.51+0.04.11+0.04.26+0.0
Sofie Søndergaard4.19+0.04.30+0.04.34+0.0
Alberte Kilsmark4.03+0.04.10+0.04.05+0.0
Lærke Lykke Christensen3.85+0.03.71+0.03.52+0.0
Lily Penstoft3.59+0.03.79+0.03.80+0.0
Rodas Tewelde2.54+0.02.25+0.02.26+0.0
Feben ????2.15+0.02.39+0.02.34+0.0
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.44 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
2 9.29 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
3 8.86 FOGH Mathilde -2005Randers Freja  
4 8.34 KRØYER Maj Munk -2005Randers Freja  
5 7.74 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
6 7.73 KILSMARK Alberte -2005SAK77  
7 7.38 SØNDERGAARD Ida -2006HI Skanderborg  
8 6.53 SØNDERGAARD Sofie -2006HI Skanderborg  
9 6.28 CHRISTENSEN Lærke Lykke -2005Randers Freja  
10 5.62 KJÆR Alma -2006SAK77  
11 3.64 TEWELDE Rodas -2006SAK77  
12 3.56 ???? Feben -2006SAK77  
 1.runde2.runde3.runde 
Kristine Skifter Bitsch9.449.338.93
Frida Froberg9.219.298.39
Mathilde Fogh8.358.208.86
Maj Munk Krøyer7.388.088.34
Lærke Frost Thygesen7.066.797.74
Alberte Kilsmark7.737.377.41
Ida Søndergaard6.987.386.14
Sofie Søndergaard6.536.096.12
Lærke Lykke Christensen6.286.165.90
Alma Kjær5.385.625.49
Rodas Tewelde-3.373.64
Feben ????3.543.563.21
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 19.64 JEPPESEN Agnete -2005SAK77  
2 18.91 KRØYER Maj Munk -2005Randers Freja  
3 13.70 FOGH Mathilde -2005Randers Freja  
4 12.18 SØNDERGAARD Ida -2006HI Skanderborg  
 1.runde2.runde3.runde 
Agnete Jeppesen16.9416.9519.64
Maj Munk Krøyer17.49-18.91
Mathilde Fogh13.7013.6313.57
Ida Søndergaard12.1811.93-
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 14.20  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 26.87 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
2 23.41 SØNDERGAARD Ida -2006HI Skanderborg  
3 21.59 KRØYER Maj Munk -2005Randers Freja  
4 18.54 FOGH Mathilde -2005Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Kristine Skifter Bitsch26.87--
Ida Søndergaard23.4117.7021.02
Maj Munk Krøyer21.59-17.70
Mathilde Fogh18.5418.4116.21
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 45.42 Lærke Frost Thygesen -2005
Kristine Skifter Bitsch -2006
Lærke Marie Sindal -2006
Maj Munk Krøyer -2005
Randers Freja  
2 46.53 Alberte Kilsmark -2005
Agnete Jeppesen -2005
Mathilde Herskind -2005
Christine B. Jensen -2005
SAK77  
3 48.28 Sofie Søndergaard -2006
Ida Søndergaard -2006
Lily Penstoft -2006
Regitze Laursen -2007
HI Skanderborg  
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.2m/s
1 13.56 KLAUSEN Mette -2003SAK77  
2 13.99 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900  
3 14.42 BLAABJERG Lærke -2004Randers Freja  
4 14.48 JØRGENSEN Anna Maj -2003SAK77  
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.2m/s
1 25.87 HENRIQUES Amanda Sondrup -2004AK Holstebro  
2 29.43 BLAABJERG Lærke -2004Randers Freja  
3 30.15 JØRGENSEN Anna Maj -2003SAK77  
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.50.33 ROIEN Olivia Vilstrup -2004SAK77  
2 2.55.33 JØRGENSEN Anna Maj -2003SAK77  
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆKLØR KL. 11.15  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.7m/s
1 12.16 HENRIQUES Amanda Sondrup -2004AK Holstebro  
2 13.57 SELMER Liv -2004SAK77  
3 16.38 LINDGAARD Cecilie -2004Randers Freja  
  DNS POULSEN Julie -2003Randers Freja  
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METER HÆKLØR KL. 15.20  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 43.86 HENRIQUES Amanda Sondrup -2004AK Holstebro  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.05  
NrResultat NavnKlub  
1 1.50 SELMER Liv -2004SAK77  
2 1.30 LINDGAARD Cecilie -2004Randers Freja  
= 1.30 WOLFF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900  
 1.251.301.351.471.501.55 
Liv Selmer   oxxoxxx
Cecilie Lindgaardoxoxxx   
Emma Sjøberg Wolff xoxxx   
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.50 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900  
2 2.30 SELMER Liv -2004SAK77  
 1.801.902.002.102.202.302.402.502.60 
Sophie Bagger Bohn     xxoxxoxoxxx
Liv Selmerooooxoxoxxx  
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.82+0.0 WOLFF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900  
2 4.79+0.0 SELMER Liv -2004SAK77  
3 4.75+0.0 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900  
4 4.45+0.0 KLAUSEN Mette -2003SAK77  
5 4.14+0.0 POULSEN Julie -2003Randers Freja  
6 4.05+0.0 JØRGENSEN Anna Maj -2003SAK77  
7 3.82+0.0 ROIEN Olivia Vilstrup -2004SAK77  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Emma Sjøberg Wolff4.39+0.04.39+0.04.82+0.04.35+0.04.52+0.0
Liv Selmer4.79+0.04.73+0.04.75+0.04.77+0.04.72+0.04.61+0.0
Sophie Bagger Bohn4.73+0.04.55+0.04.68+0.04.75+0.04.65+0.0
Mette Klausen4.45+0.04.42+0.04.44+0.04.42+0.04.31+0.04.43+0.0
Julie Poulsen- 4.14+0.0- 3.87+0.02.15+0.0
Anna Maj Jørgensen3.68+0.03.96+0.04.05+0.03.82+0.04.03+0.0
Olivia Vilstrup Roien3.60+0.03.82+0.03.62+0.0
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.02 WOLFF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900  
2 8.82 LINDGAARD Cecilie -2004Randers Freja  
3 7.16 ROIEN Olivia Vilstrup -2004SAK77  
 1.runde2.runde3.runde 
Emma Sjøberg Wolff8.418.899.02
Cecilie Lindgaard8.758.828.51
Olivia Vilstrup Roien7.166.736.33
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 11.15  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 26.80 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900  
2 23.76 JACOBS Ida Clara Bøgelund -2004Aarhus 1900  
3 18.89 ROIEN Olivia Vilstrup -2004SAK77  
4 15.44 LINDGAARD Cecilie -2004Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sophie Bagger Bohn26.6826.25--26.8025.96
Ida Clara Bøgelund Jacobs23.76--23.2322.1120.27
Olivia Vilstrup Roien18.89--
Cecilie Lindgaard---14.8115.4414.48
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFETLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 62.47 Julie Poulsen -2003
Lily Gasoyan -2004
Lærke Blaabjerg -2004
Cecilie Lindgaard -2004
Randers Freja  
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.00 NEKH Michael -2011Randers Freja  
2 9.29 GINNERUP Mads Emil Holst -2012BMI  
3 9.74 SRBAQ Filip -2012Aalborg AM  
  DRENGE 6-7 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.48.77 NEKH Michael -2011Randers Freja  
2 1.57.40 GINNERUP Mads Emil Holst -2012BMI  
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 10.00  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.49 GINNERUP Mads Emil Holst -2012BMI  
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.15+0.0 SRBAQ Filip -2012Aalborg AM  
2 2.15+0.0 GINNERUP Mads Emil Holst -2012BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Filip Srbaq1.95+0.02.13+0.02.15+0.0
Mads Emil Holst Ginnerup2.15+0.02.10+0.02.12+0.0
  DRENGE 6-7 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 3.26 SRBAQ Filip -2012Aalborg AM  
2 2.63 GINNERUP Mads Emil Holst -2012BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Filip Srbaq3.262.732.73
Mads Emil Holst Ginnerup2.632.152.51
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 17.46 GINNERUP Mads Emil Holst -2012BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Mads Emil Holst Ginnerup16.2017.4217.46
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 6.93 WOLFF Felix Sjøberg -2009Aarhus 1900  
2 7.65 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  
= 7.65 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
4 8.31 TEILMANN Oskar -2010BMI  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.20.32 WOLFF Felix Sjøberg -2009Aarhus 1900  
2 1.20.85 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  
3 1.30.32 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
4 1.33.59 TEILMANN Oskar -2010BMI  
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 10.00  
  ( 60 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.82 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
2 9.92 TEILMANN Oskar -2010BMI  
3 10.52 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.10+0.0 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
2 2.87+0.0 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  
3 2.73+0.0 TEILMANN Oskar -2010BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Alvin Juul Eskildsen2.98+0.02.88+0.03.10+0.0
Erik Nørgaard2.53+0.02.73+0.02.87+0.0
Oskar Teilmann2.53+0.02.33+0.02.73+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.40  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 4.45 TEILMANN Oskar -2010BMI  
2 3.93 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
3 3.55 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Oskar Teilmann4.314.454.20
Alvin Juul Eskildsen3.363.933.71
Erik Nørgaard3.552.933.46
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.50  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 23.11 TEILMANN Oskar -2010BMI  
2 17.61 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Oskar Teilmann22.0123.1116.57
Alvin Juul Eskildsen16.6717.6116.16
  DRENGE 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 32.43 Felix Sjøberg Wolff -2009
Alvin Juul Eskildsen -2010
Erik Nørgaard -2010
Oskar Teilmann -2010
Randers Freja  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 11.55  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.8m/s
1 9.54 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
2 9.70 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
3 9.96 OLESEN Nicolas -2008SAK77  
4 10.91 KLIXBÜLL Simon -2007Aarhus 1900  
 HEAT 2  w: -1.0m/s
1 9.20 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
2 9.63 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
3 9.64 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
4 10.22 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
5 10.47 LAYCOCK Oscar -2008SAK77  
6 11.04 GINNERUP Villads -2008BMI  
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.0m/s
1 30.47 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
2 30.89 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
3 31.61 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
4 33.33 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
5 33.58 OLESEN Nicolas -2008SAK77  
6 34.47 HOLM Saxe Tørring -2008BMI  
7 34.51 LAYCOCK Oscar -2008SAK77  
8 36.16 KLIXBÜLL Simon -2007Aarhus 1900  
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.45.89 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
2 2.46.50 BERTELSEN Daniel -2007SAK77  
3 2.47.87 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
4 3.11.34 HOLM Saxe Tørring -2008BMI  
5 3.29.40 WEILER Tristan -2008Aarhus 1900  
6 3.32.36 KLIXBÜLL Simon -2007Aarhus 1900  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.40  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.68 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
2 12.94 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
3 13.36 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
4 14.43 GINNERUP Villads -2008BMI  
5 14.90 WEILER Tristan -2008Aarhus 1900  
6 17.22 KLIXBÜLL Simon -2007Aarhus 1900  
  DNF HALD Kalle -2007BMI  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.15  
NrResultat NavnKlub  
1 1.38 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
2 1.35 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
3 1.25 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
4 1.25 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
5 1.05 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
  X HOLM Saxe Tørring -2008BMI  
 1.051.101.151.201.251.301.351.381.41 
Simon Winther Tørring ooooooxxoxxx
Carl Emil Bohnoooooxxoxxoxxx 
Nicho Schumacheroooooxxx   
Emil Winther Tørringooooxxoxxx   
Malthe Holst Ginnerupoxxx       
Saxe Tørring Holmxxx        
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.21+0.0 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
2 4.17+0.0 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
3 4.13+0.0 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
4 3.87+0.0 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
5 3.80+0.0 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
6 3.71+0.0 OLESEN Nicolas -2008SAK77  
7 3.63+0.0 BERTELSEN Daniel -2007SAK77  
8 3.60+0.0 HOLM Saxe Tørring -2008BMI  
9 3.57+0.0 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
10 3.49+0.0 LAYCOCK Oscar -2008SAK77  
11 3.41+0.0 WEILER Tristan -2008Aarhus 1900  
12 3.37+0.0 GINNERUP Villads -2008BMI  
13 3.08+0.0 KLIXBÜLL Simon -2007Aarhus 1900  
14 2.18+0.0 HALD Kalle -2007BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Winther Tørring4.13+0.04.21+0.03.92+0.0
Simon Winther Tørring3.98+0.04.17+0.04.04+0.0
Carl Emil Bohn3.80+0.03.85+0.04.13+0.0
Emil Eskildsen3.87+0.03.76+0.03.75+0.0
Nicho Schumacher3.80+0.03.64+0.03.67+0.0
Nicolas Olesen3.39+0.03.31+0.03.71+0.0
Daniel Bertelsen3.55+0.03.63+0.03.55+0.0
Saxe Tørring Holm3.40+0.03.33+0.03.60+0.0
Malthe Holst Ginnerup3.57+0.03.37+0.03.33+0.0
Oscar Laycock3.40+0.03.49+0.03.26+0.0
Tristan Weiler3.27+0.03.41+0.03.21+0.0
Villads Ginnerup3.32+0.03.37+0.03.33+0.0
Simon Klixbüll3.06+0.03.08+0.03.00+0.0
Kalle Hald2.18+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.20  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.62 BERTELSEN Daniel -2007SAK77  
2 8.40 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
3 7.02 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
4 6.67 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
5 5.99 LAYCOCK Oscar -2008SAK77  
6 5.08 HOLM Saxe Tørring -2008BMI  
7 4.90 GINNERUP Villads -2008BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Daniel Bertelsen8.628.157.82
Simon Winther Tørring8.348.406.81
Emil Winther Tørring7.026.226.96
Malthe Holst Ginnerup6.596.676.42
Oscar Laycock5.82-5.99
Saxe Tørring Holm-5.08-
Villads Ginnerup--4.90
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 12.05  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 43.78 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
2 41.26 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
3 38.43 OLESEN Nicolas -2008SAK77  
4 28.87 GINNERUP Villads -2008BMI  
5 25.21 HALD Kalle -2007BMI  
  X SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Carl Emil Bohn38.9343.7839.63
Malthe Holst Ginnerup40.8241.2639.78
Nicolas Olesen38.0038.4335.45
Villads Ginnerup28.3127.4928.87
Kalle Hald25.2123.0324.80
Nicho Schumacher---
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 37.77 Nicho Schumacher -2007
Clara Momme Jørgensen -2008
Josefine Møller-Hundborg -2007
Ellen Nørgaard -2008
Randers Freja  
2 38.62 Tristan Weiler -2008
Simon Klixbüll -2007
Emil Winther Tørring -2007
Simon Winther Tørring -2007
Aarhus 1900  
3 39.85 Nicolas Olesen -2008
Oscar Laycock -2008
Daniel Bertelsen -2007
Sophie Olesen -2011
SAK77  
4 42.42 Oskar Teilmann -2010
Villads Ginnerup -2008
Saxe Tørring Holm -2008
Lærke Dalhoff Rottbøll -2008
BMI  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: -2.3m/s
1 11.38 NYBORG Anders Dahl -2005Randers Freja  
2 11.59 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
3 12.03 STORGAARD Oscar -2006Ringkøbing AM  
4 13.27 ROTTBØLL Emil Dalhoff -2008BMI  
5 13.32 BASTRUP Kasper -2005Randers Freja  
6 13.83 JØRGENSEN Adam Gabel -2005Aarhus 1900  
7 14.37 HAMMER Magnus -2006Randers Freja  
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.0m/s
1 28.55 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
2 28.79 STORGAARD Oscar -2006Ringkøbing AM  
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.26.26 SVENDSTRUP Kristian T. -2005SAK77  
2 2.32.98 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
3 2.37.83 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
4 2.52.67 BRENDSTRUP Asger -2006AGF  
5 3.05.64 DAKAKNI Hafez Ahmed -2006BMI  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆKLØR KL. 11.05  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.5m/s
1 15.05 STORGAARD Oscar -2006Ringkøbing AM  
2 16.27 ROTTBØLL Emil Dalhoff -2008BMI  
3 17.15 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
4 17.24 BRENDSTRUP Asger -2006AGF  
5 17.85 JØRGENSEN Adam Gabel -2005Aarhus 1900  
6 18.46 HAMMER Magnus -2006Randers Freja  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.15  
NrResultat NavnKlub  
1 1.44 SVENDSTRUP Kristian T. -2005SAK77  
2 1.44 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
3 1.05 DAKAKNI Hafez Ahmed -2006BMI  
 0.800.850.900.951.001.051.101.251.301.351.381.411.441.47 
Kristian T. Svendstrup       ooooooxxx
Daniel K. Pedersen       xoxxoxoxxoxxoxxoxxx
Hafez Ahmed Dakakniooooxxoxxx       
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.94+0.0 SVENDSTRUP Kristian T. -2005SAK77  
2 4.73+0.0 NYBORG Anders Dahl -2005Randers Freja  
3 4.37+0.0 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
4 4.23+0.0 STORGAARD Oscar -2006Ringkøbing AM  
5 3.63+0.0 ROTTBØLL Emil Dalhoff -2008BMI  
6 3.62+0.0 JØRGENSEN Adam Gabel -2005Aarhus 1900  
7 3.60+0.0 BASTRUP Kasper -2005Randers Freja  
8 3.17+0.0 THOMSEN Andreas -2006BMI  
9 3.04+0.0 HAMMER Magnus -2006Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Kristian T. Svendstrup4.94+0.04.85+0.04.80+0.0
Anders Dahl Nyborg4.68+0.04.73+0.04.68+0.0
Jonathan Sass Møller3.81+0.03.86+0.04.37+0.0
Oscar Storgaard4.23+0.04.09+0.03.97+0.0
Emil Dalhoff Rottbøll3.63+0.01.61+0.03.57+0.0
Adam Gabel Jørgensen3.62+0.03.41+0.0- 
Kasper Bastrup- 3.58+0.03.60+0.0
Andreas Thomsen2.92+0.02.84+0.03.17+0.0
Magnus Hammer3.04+0.03.03+0.02.93+0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.79 LIND Adam Sandbjerg -2005Aarhus 1900  
2 8.99 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
3 6.86 KÜHL Marius Sebastian -2005Aarhus 1900  
4 6.66 THOMSEN Andreas -2006BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Adam Sandbjerg Lind10.799.3610.69
Daniel K. Pedersen8.997.198.60
Marius Sebastian Kühl6.86-6.10
Andreas Thomsen5.855.686.66
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 29.50 LIND Adam Sandbjerg -2005Aarhus 1900  
2 21.79 KÜHL Marius Sebastian -2005Aarhus 1900  
3 15.58 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
4 15.11 HAMMER Magnus -2006Randers Freja  
5 14.47 THOMSEN Andreas -2006BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Adam Sandbjerg Lind-21.8129.50
Marius Sebastian Kühl-21.7917.94
Jonathan Sass Møller15.1115.5815.30
Magnus Hammer--15.11
Andreas Thomsen13.7214.4713.08
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 14.20  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 39.33 SVENDSTRUP Kristian T. -2005SAK77  
2 32.75 LIND Adam Sandbjerg -2005Aarhus 1900  
3 29.81 NYBORG Anders Dahl -2005Randers Freja  
4 21.62 ROTTBØLL Emil Dalhoff -2008BMI  
5 12.06 JØRGENSEN Adam Gabel -2005Aarhus 1900  
6 11.95 DAKAKNI Hafez Ahmed -2006BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Kristian T. Svendstrup39.33-35.43
Adam Sandbjerg Lind29.7230.5132.75
Anders Dahl Nyborg29.8121.2822.67
Emil Dalhoff Rottbøll16.0116.1521.62
Adam Gabel Jørgensen10.039.5612.06
Hafez Ahmed Dakakni11.7510.5111.95
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 47.47 Jonathan Sass Møller -2006
Daniel K. Pedersen -2006
Anders Dahl Nyborg -2005
Magnus Hammer -2006
Randers Freja  
2 53.92 Emil Dalhoff Rottbøll -2008
Hafez Ahmed Dakakni -2006
Andreas Thomsen -2006
Malthe Holst Ginnerup -2007
BMI  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.2m/s
1 12.73 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900  
2 13.11 KORSBJERG Malthe Dam -2003Aarhus 1900  
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.2m/s
1 26.65 HAMMER Bertel -2004AGF  
  DNS KORSBJERG Malthe Dam -2003Aarhus 1900  
  DNS HOLM Simon P. -2004HI Skanderborg  
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.21.12 ABDULLE Khalid Ainab -2003Randers Freja  
2 2.22.09 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900  
3 2.23.98 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
4 2.42.48 COPP Bejamin -2004Aarhus 1900  
  DNS HAMMER Bertel -2004AGF  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆKLØR KL. 11.30  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.3m/s
1 15.66 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900  
2 17.83 NIELSEN Jakob Nissen -2003Aarhus 1900  
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.05  
NrResultat NavnKlub  
1 1.66 NIELSEN Jakob Nissen -2003Aarhus 1900  
2 1.47 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
 1.411.441.471.501.571.601.631.661.70 
Jakob Nissen Nielsen    ooooxxx
Tobias Roed Garzaooxxoxxx     
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.50 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900  
2 2.40 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900  
3 2.30 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
4 2.00 COPP Bejamin -2004Aarhus 1900  
 1.801.902.002.102.202.302.402.502.60 
Rasmus Holm Nielsen   oooxxoxoxxx
Christoffer Erritsø  oooooxxx 
Tobias Roed Garzaoooxxoxxoxxoxxx  
Bejamin Copp  oxxx     
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.37+0.0 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
2 5.33+0.0 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900  
3 4.85+0.0 COPP Bejamin -2004Aarhus 1900  
  DNS  HOLM Simon P. -2004HI Skanderborg  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Tobias Roed Garza5.21+0.05.10+0.05.22+0.05.34+0.05.37+0.0
Rasmus Holm Nielsen5.33+0.04.97+0.0- 5.08+0.05.07+0.05.27+0.0
Bejamin Copp4.55+0.04.56+0.04.48+0.04.85+0.04.85+0.04.50+0.0
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.91 SKOVHAUGE Sebastian -2003HI Skanderborg  
2 8.53 KORSBJERG Malthe Dam -2003Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Sebastian Skovhauge9.919.759.84
Malthe Dam Korsbjerg8.268.537.57
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 10.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 35.01 SKOVHAUGE Sebastian -2003HI Skanderborg  
 1.runde2.runde3.runde 
Sebastian Skovhauge30.7431.5135.01
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 11.15  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 41.08 SKOVHAUGE Sebastian -2003HI Skanderborg  
2 24.96 COPP Bejamin -2004Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sebastian Skovhauge36.86-41.0840.4539.38-
Bejamin Copp22.11--24.96--
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFETLØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 51.30 Malthe Dam Korsbjerg -2003
Bejamin Copp -2004
Christoffer Erritsø -2003
Rasmus Holm Nielsen -2004
Aarhus 1900 - 2  
2 60.22 Jakob Nissen Nielsen -2003
Silje Nyland Sandholt -2006
Emma Sjøberg Wolff -2004
Adam Sandbjerg Lind -2005
Aarhus 1900 - 1  


Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 29. september 2018 klokken 16:53

      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap