den 3.-5.aug 2018 på Randers Atletikstadion Langvang, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja

RESULTATER
den 3.-5.aug 2018 på Randers Atletikstadion Langvang
Arrangør: Randers Freja


  KVINDER 35-39 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
 w: -0.2m/s
1 31.93 Lise Skovbo -1981Aarhus 1900  
2 32.97 Anne Skovbo -1981Aarhus 1900  


  KVINDER 35-39 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.45  


NrResultat NavnKlub  
1 1.11.32 Mette Sommer Fritze -1979Blovstrød Løverne  


  KVINDER 35-39 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
1 2.38.37 Mette Sommer Fritze -1979Blovstrød Løverne  
2 2.53.48 Anne Skovbo -1981Aarhus 1900  
3 2.53.97 Lise Skovbo -1981Aarhus 1900  


  KVINDER 35-39 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 5.12.91 Mette Sommer Fritze -1979Blovstrød Løverne  


  KVINDER 35-39 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
1 18.38.13 Katja Gunnertoft Bojsen -1979Team DistanceRunning.dk  


  KVINDER 35-39 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 20.00  


NrResultat NavnKlub  
1 40.23.69 Mette Sommer Fritze -1979Blovstrød Løverne  


  KVINDER 35-39 ÅR - 100 METER HÆK - FINALELØR KL. 13.45  


  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )


NrResultat NavnKlub  
  DQ Marie Louise Levy -1979Hvidovre AM  


  KVINDER 35-39 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALESØN KL. 10.45  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.23+0.5 Marie Louise Levy -1979Hvidovre AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Marie Louise Levy3.93+0.03.87+1.33.98+0.24.04+0.04.15+2.04.23+0.5


  KVINDER 35-39 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 10.00  


  ( 600 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 37.46 Signe Bech -1980Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Signe Bech35.3737.1036.6137.4636.3735.52


  KVINDER 35-39 ÅR - 1000 M STAFET - FINALELØR KL. 17.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.55.80 Anne Skovbo -1981
Lise Skovbo -1981
Gitte Sørensen -1963
Susanne Pallesen -1967
Aarhus 1900  


  KVINDER 40-44 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 15.95 Smadar Markussen -1975FIF Hillerød  


  KVINDER 40-44 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
 w: -0.2m/s
1 40.77 Anica Louise Bjerregaard -1975Køge Atletik  


  KVINDER 40-44 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 5.57.45 Smadar Markussen -1975FIF Hillerød  


  KVINDER 40-44 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
1 21.55.63 Smadar Markussen -1975FIF Hillerød  


  KVINDER 45-49 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 14.32 Inge Andersen -1969Vejle IF  
  DNS Pernille Borgholm -1972Vejle IF  


  KVINDER 45-49 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
 w: -0.2m/s
1 28.61 Pernille Borgholm -1972Vejle IF  
2 29.71 Inge Andersen -1969Vejle IF  


  KVINDER 45-49 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.45  


NrResultat NavnKlub  
1 1.06.88 Pernille Borgholm -1972Vejle IF  


  KVINDER 45-49 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
1 3.15.23 Pia Riber Iversen -1973Bremdal Idrætsklub  


  KVINDER 45-49 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 5.34.31 Tine Broksø -1971Blovstrød Løverne  
2 6.31.10 Pia Riber Iversen -1973Bremdal Idrætsklub  


  KVINDER 45-49 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
1 18.54.73 Mia Sørensen -1969Vejle IF  
2 20.18.40 Tine Broksø -1971Blovstrød Løverne  


  KVINDER 45-49 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 20.00  


NrResultat NavnKlub  
1 43.06.32 Tine Broksø -1971Blovstrød Løverne  
2 48.38.71 Pia Riber Iversen -1973Bremdal Idrætsklub  


  KVINDER 45-49 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 13.00  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 5.88 Inge Andersen -1969Vejle IF  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Inge Andersen5.88-4.885.555.795.77


  KVINDER 45-49 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 12.10  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 26.08 Gitte Ahlers Olsen -1970HI Skanderborg  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Gitte Ahlers Olsen24.0225.8926.08-24.29-


  KVINDER 45-49 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 10.00  


  ( 600 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 30.46 Gitte Ahlers Olsen -1970HI Skanderborg  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Gitte Ahlers Olsen27.2926.3924.6530.4628.1827.20


  KVINDER 50-54 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 14.51 Trille Ipsen -1967Ballerup AK  
2 15.08 Tini Owild -1964Frederiksberg IF  


  KVINDER 50-54 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
 w: -0.2m/s
1 29.81 Trille Ipsen -1967Ballerup AK  


  KVINDER 50-54 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.45  


NrResultat NavnKlub  
1 1.10.08 Trille Ipsen -1967Ballerup AK  
2 1.18.34 Trine B. Andersen -1968Blovstrød Løverne  


  KVINDER 50-54 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
1 2.28.71 Susanne Pallesen -1967Aarhus 1900  
2 2.49.92 Trine B. Andersen -1968Blovstrød Løverne  


  KVINDER 50-54 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 4.54.51 Susanne Pallesen -1967Aarhus 1900  
2 5.37.97 Trine B. Andersen -1968Blovstrød Løverne  


  KVINDER 50-54 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
1 18.47.23 Susanne Pallesen -1967Aarhus 1900  
2 21.17.86 Jette Grønbæk Olsen -1965Vejle IF  


  KVINDER 50-54 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 20.00  


NrResultat NavnKlub  
1 45.05.05 Jette Grønbæk Olsen -1965Vejle IF  


  KVINDER 50-54 ÅR - 80 METER HÆK - FINALELØR KL. 14.00  


  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 19.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +1.6m/s
1 13.58 Laila Ankerstjerne -1965Glostrup AM  


  KVINDER 50-54 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALESØN KL. 10.45  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.50+0.8 Laila Ankerstjerne -1965Glostrup AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Laila Ankerstjerne4.17+1.0- 4.33+0.34.50+0.84.15+0.44.16+0.2


  KVINDER 50-54 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 14.45  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 28.23 Linda Bagge -1964Glostrup AM  
2 18.78 Laila Ankerstjerne -1965Glostrup AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Linda Bagge24.6927.2927.4328.23--
Laila Ankerstjerne--18.78--


  KVINDER 50-54 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 17.10  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.32 Linda Bagge -1964Glostrup AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Linda Bagge--8.969.329.30-


  KVINDER 55-59 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 16.05 Maja Boe -1960Aalborg Road Runners Club  


  KVINDER 55-59 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 11.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 30.97 Maja Boe -1960Aalborg Road Runners Club  


  KVINDER 55-59 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.45  


NrResultat NavnKlub  
1 1.16.46 Maja Boe -1960Aalborg Road Runners Club  


  KVINDER 55-59 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
1 2.53.94 Maja Boe -1960Aalborg Road Runners Club  


  KVINDER 55-59 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 5.58.73 Gitte Sørensen -1963Aarhus 1900  


  KVINDER 55-59 ÅR - 80 METER HÆK - FINALELØR KL. 14.00  


  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 19.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +1.6m/s
1 16.65 Kirsten Eskildsen -1962AAbenraa IG  


  KVINDER 55-59 ÅR - HØJDESPRING - FINALESØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.30 Kirsten Eskildsen -1962AAbenraa IG  


 1.201.251.301.35 
Kirsten Eskildsenoooxxx


  KVINDER 55-59 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 13.00  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 11.91 Gerda Riberg -1960Fremad Holbæk  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Gerda Riberg10.5210.90--11.91-


  KVINDER 55-59 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 14.45  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 37.76 Dorte Marie Ramlov -1960FIF Hillerød  
2 34.31 Kirsten Eskildsen -1962AAbenraa IG  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Dorte Marie Ramlov-37.7637.03---
Kirsten Eskildsen29.8934.31-30.5732.6032.32


  KVINDER 55-59 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 17.10  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.88 Kirsten Eskildsen -1962AAbenraa IG  
2 10.20 Dorte Marie Ramlov -1960FIF Hillerød  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Eskildsen9.849.8210.14-10.8810.35
Dorte Marie Ramlov-9.50-9.96-10.20


  KVINDER 60-64 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 15.10  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.91 Anne K. Jensen -1954Aalborg AM  
2 8.66 Alice Høvring Christensen -1956AK-Holstebro  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne K. Jensen9.6610.67--10.91-
Alice Høvring Christensen6.807.63-7.568.278.66


  KVINDER 60-64 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 12.10  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 30.28 Anne K. Jensen -1954Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne K. Jensen29.6229.72-30.28-30.10


  KVINDER 60-64 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 14.45  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 32.25 Anne K. Jensen -1954Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne K. Jensen-32.25----


  KVINDER 60-64 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 10.00  


  ( 500 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 32.15 Anne K. Jensen -1954Aalborg AM  
2 24.52 Alice Høvring Christensen -1956AK-Holstebro  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne K. Jensen30.0729.44-32.15-30.94
Alice Høvring Christensen21.2822.16-24.5223.8922.58


  KVINDER 60-64 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 17.10  


  ( 5.45 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 13.59 Anne K. Jensen -1954Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne K. Jensen12.6413.5913.0712.71-13.33


  KVINDER 60-64 ÅR - 100M RACERUNNER - FINALELØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1Rac23.43 Edith Hansen -1957Randers Freja  


  KVINDER 65-69 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 11.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 34.66 Sonja Sieg Stigsen -1951Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.45  


NrResultat NavnKlub  
1 1.23.83 Ingerlise Villum -1949Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
1 3.08.11 Ingerlise Villum -1949Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 6.22.84 Ingerlise Villum -1949Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
1 23.58.84 Marianne Gram -1950Skive AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - 300 METER HÆK - FINALESØN KL. 10.15  


  ( 68.6 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 1.10.78 Sonja Sieg Stigsen -1951Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - HØJDESPRING - FINALESØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 0.87 Poula Jensen -1950Ikast AM  


 0.750.780.810.840.870.90 
Poula Jensenoooooxxx


  KVINDER 65-69 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 15.10  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 6.79 Karin Bønnerup -1949Hvide Sande KFUM  
2 5.31 Poula Jensen -1950Ikast AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Karin Bønnerup6.296.79-6.296.38-
Poula Jensen5.285.054.845.114.915.31


  KVINDER 65-69 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 12.10  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 27.21 Lone Sørensen -1952Odense Atletik  
2 20.57 Karin Bønnerup -1949Hvide Sande KFUM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Lone Sørensen27.0727.2126.65-24.7526.39
Karin Bønnerup19.6419.3619.9820.0520.57-


  KVINDER 65-69 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 14.45  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 30.40 Lone Sørensen -1952Odense Atletik  
2 14.71 Poula Jensen -1950Ikast AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Lone Sørensen-30.40-28.9029.95-
Poula Jensen10.3813.1314.7112.14-


  KVINDER 65-69 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 10.00  


  ( 500 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 20.55 Karin Bønnerup -1949Hvide Sande KFUM  
2 11.97 Poula Jensen -1950Ikast AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Karin Bønnerup19.5818.2518.75-19.8920.55
Poula Jensen10.6810.8111.1211.97-11.19


  KVINDER 65-69 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 17.10  


  ( 5.45 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 12.79 Lone Sørensen -1952Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Lone Sørensen12.7912.11--12.1311.62


  KVINDER 70-74 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.40  


NrResultat NavnKlub  
 w: -0.5m/s
1 16.55 Ingela Bluhm -1946Herning A/M  
2 19.59 Ulla Hovgaard -1945Aalborg AM  


  KVINDER 70-74 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 11.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 38.80 Ulla Hovgaard -1945Aalborg AM  


  KVINDER 70-74 ÅR - 80 METER HÆK - FINALELØR KL. 14.00  


  ( 68.6 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 19.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +1.6m/s
1 21.57 Kirsten Onsberg -1944Hvide Sande KFUM  


  KVINDER 70-74 ÅR - HØJDESPRING - FINALESØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.00 Kirsten Onsberg -1944Hvide Sande KFUM  


 0.951.001.04 
Kirsten Onsbergooxxx


  KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 15.10  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 7.05 Ulla Hovgaard -1945Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ulla Hovgaard6.416.836.367.056.766.46


  KVINDER 70-74 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 12.10  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 16.08 Kirsten Onsberg -1944Hvide Sande KFUM  
2 15.92 Lilli Christensen -1948Glostrup AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Onsberg15.8116.0815.9815.2314.7815.69
Lilli Christensen15.92


  KVINDER 70-74 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 14.45  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 23.06 Kirsten Onsberg -1944Hvide Sande KFUM  
2 20.84 Lilli Christensen -1948Glostrup AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Onsberg23.06--20.1021.37-
Lilli Christensen20.84-20.61-19.23-


  KVINDER 70-74 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 10.00  


  ( 500 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 17.63 Ulla Hovgaard -1945Aalborg AM  
2 16.90 Lilli Christensen -1948Glostrup AM  
3 15.10 Kirsten Onsberg -1944Hvide Sande KFUM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ulla Hovgaard16.5915.3417.6316.9416.6616.44
Lilli Christensen15.35-16.4316.9016.55-
Kirsten Onsberg14.3813.55-15.1014.6614.92


  KVINDER 70-74 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 17.10  


  ( 5.45 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.30 Kirsten Onsberg -1944Hvide Sande KFUM  
2 8.10 Lilli Christensen -1948Glostrup AM  
3 6.62 Britta Durland -1945Glostrup AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Onsberg8.508.42-8.50-9.30
Lilli Christensen7.928.00-8.10--
Britta Durland6.016.175.786.046.096.62


  KVINDER 75-79 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 11.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 44.26 Inger Kiederle -1942Atletica Horsens  


  KVINDER 75-79 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
1 3.39.95 Rigmor Østerlund -1943Vejle IF  
2 4.03.94 Inger Kiederle -1942Atletica Horsens  


  KVINDER 75-79 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 7.33.15 Rigmor Østerlund -1943Vejle IF  


  KVINDER 75-79 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 15.10  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.24 Ingrid Thomsen -1943Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ingrid Thomsen7.547.677.838.217.918.24


  KVINDER 80-84 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.40  


NrResultat NavnKlub  
 w: -0.5m/s
1 23.59 Kirsten Bay -1938IK Hellas Roskilde  


  KVINDER 80-84 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 15.10  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 5.91 Tove Friis Jensen -1937Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tove Friis Jensen5.915.83-5.205.035.89


  KVINDER 80-84 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 12.10  


  ( 0.75 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 14.55 Kirsten Abshagen -1938Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Abshagen13.8813.5614.5513.69-13.12


  KVINDER 80-84 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 14.45  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 19.20 Tove Friis Jensen -1937Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tove Friis Jensen18.3215.2519.2018.00-18.50


  KVINDER 80-84 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 10.00  


  ( 400 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 11.58 Kirsten Abshagen -1938Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Abshagen-11.33-10.7711.1911.58


  KVINDER 80-84 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 17.10  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 6.89 Tove Friis Jensen -1937Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tove Friis Jensen-6.355.596.31-6.89


  MÆND 30-34 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 16.05  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 11.97 Brian Nielsen -1984Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Brian Nielsen11.6611.97-11.8611.69-


  MÆND 30-34 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 12.00  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 57.22 Brian Nielsen -1984Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Brian Nielsen-57.22--54.24-


  MÆND 30-34 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 13.45  


  ( 15.88 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 16.55 Brian Nielsen -1984Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Brian Nielsen16.0516.5515.9616.0416.2116.35


  MÆND 35-39 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 11.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.10.25 Mads Klinkgaard -1979Aalborg Road Runners Club  
2 2.47.70 Jacob Møller-Iversen -1981Bremdal Idrætsklub  


  MÆND 35-39 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.15  


NrResultat NavnKlub  
1 5.41.23 Jacob Møller-Iversen -1981Bremdal Idrætsklub  


  MÆND 35-39 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 12.25  


NrResultat NavnKlub  
1 16.12.58 Jesper Meins -1979Haderslev IF  
2 22.00.00 Jacob Møller-Iversen -1981Bremdal Idrætsklub  


  MÆND 35-39 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 35.17.81 Mads Klinkgaard -1979Aalborg Road Runners Club  
2 44.55.01 Jacob Møller-Iversen -1981Bremdal Idrætsklub  
  DNS Kenneth Skipper Degneboli -1983Vejle IF  


  MÆND 35-39 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 16.05  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 12.75 Jakob Strand -1983Skive AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jakob Strand11.5311.3111.7611.4312.75-


  MÆND 35-39 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 12.00  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 49.47 Jakob Strand -1983Skive AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jakob Strand47.6049.47-46.90--


  MÆND 35-39 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 13.45  


  ( 15.88 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 14.40 Jakob Strand -1983Skive AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jakob Strand14.40-13.2513.5413.9314.38


  MÆND 40-44 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 11.61 Josef Abu-Eesa -1975Frederiksberg IF  


  MÆND 40-44 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 11.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.17.02 Bo Abrahamsson -1976København IF  
2 2.20.93 Lars Henning Bjerregaard -1975Køge Atletik  


  MÆND 40-44 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.15  


NrResultat NavnKlub  
1 4.16.36 Bo Abrahamsson -1976København IF  


  MÆND 40-44 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 12.25  


NrResultat NavnKlub  
1 16.32.36 Bo Abrahamsson -1976København IF  
2 17.43.69 Lars Henning Bjerregaard -1975Køge Atletik  


  MÆND 40-44 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 34.50.13 Jesper Pedersen -1975København IF  
2 35.16.61 Signar Røsvik -1974Puls 8410  
3 36.40.48 Mads Harder -1976Herning LK  


  MÆND 40-44 ÅR - STANGSPRING - FINALELØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 3.80 Christoffer Holst Hahn -1974Frederiksberg IF  


 2.502.703.503.703.803.90 
Christoffer Holst Hahnxooooxxoxxx


  MÆND 40-44 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 12.00  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 31.43 Christoffer Holst Hahn -1974Frederiksberg IF  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Christoffer Holst Hahn27.52-29.3431.43--


  MÆND 40-44 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 13.45  


  ( 15.88 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.88 Christoffer Holst Hahn -1974Frederiksberg IF  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Christoffer Holst Hahn10.4210.88----


  MÆND 45-49 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 12.47 Kim Vilborg -1972Greve Atletik  
2 12.73 Allan Stapelfeld -1973Esbjerg AM  


  MÆND 45-49 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 10.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.8m/s
1 25.76 Kim Vilborg -1972Greve Atletik  
2 26.38 Allan Stapelfeld -1973Esbjerg AM  


  MÆND 45-49 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 57.32 Kim Vilborg -1972Greve Atletik  
2 58.78 Michael Pedersen Skovlund -1973Trongårdens IF  
  DNS Bo Munkholm -1971SAK77  


  MÆND 45-49 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 11.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.14.40 Henrik Lau -1971Odense Atletik  
2 2.18.24 Michael Pedersen Skovlund -1973Trongårdens IF  


  MÆND 45-49 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.15  


NrResultat NavnKlub  
1 4.41.89 Henrik Lau -1971Odense Atletik  


  MÆND 45-49 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 12.25  


NrResultat NavnKlub  
1 17.36.65 Henrik Lau -1971Odense Atletik  
  DNS Frank Jensen -1973Kolding Motion  


  MÆND 45-49 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 36.26.59 Claus Damgaard Nielsen -1972Trongårdens IF  
2 39.20.95 Morten Basse -1972Esbjerg AM  


  MÆND 45-49 ÅR - TRESPRING - FINALELØR KL. 15.05  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 12.26+0.1 Michael Skifter Andersen -1969Slagelse Atletik Delta  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Michael Skifter Andersen11.98+0.011.92+0.7- 12.26+0.11.21+0.312.26+0.6


  MÆND 45-49 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 16.05  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.30 Mik Radoor -1972Esbjerg AM  
2 10.00 Jesper Seedorf-Pedersen -1970Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mik Radoor10.199.799.9210.309.86
Jesper Seedorf-Pedersen10.009.599.899.689.849.77


  MÆND 45-49 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 13.25  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 27.79 Jesper Seedorf-Pedersen -1970Randers Freja  
2 27.50 Bjørn Lundgaard-Madsen -1969HI Skanderborg  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jesper Seedorf-Pedersen26.6026.37-26.5327.1027.79
Bjørn Lundgaard-Madsen-25.0225.4327.50-26.55


  MÆND 45-49 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 12.00  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 37.83 Mik Radoor -1972Esbjerg AM  
2 33.81 Bjørn Lundgaard-Madsen -1969HI Skanderborg  
3 28.72 Jesper Seedorf-Pedersen -1970Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mik Radoor36.88-37.8336.2337.58-
Bjørn Lundgaard-Madsen33.81-33.30-32.8232.24
Jesper Seedorf-Pedersen-28.72----


  MÆND 45-49 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 11.30  


  ( 800 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 33.96 Allan Stapelfeld -1973Esbjerg AM  
2 32.49 Jesper Seedorf-Pedersen -1970Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Allan Stapelfeld33.1032.44-33.9632.17-
Jesper Seedorf-Pedersen29.7430.85-32.49--


  MÆND 45-49 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 13.45  


  ( 15.88 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 12.31 Mik Radoor -1972Esbjerg AM  
2 9.86 Jesper Seedorf-Pedersen -1970Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mik Radoor11.9012.27--12.31-
Jesper Seedorf-Pedersen9.868.67----


  MÆND 45-49 ÅR - 1000 M STAFET - FINALELØR KL. 17.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.40.25 Inge Andersen -1969
Jann D.Olsen -1967
Søren H.Mikkelsen -1967
Pernille Borgholm -1972
Vejle IF  


  MÆND 50-54 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 12.27 Jann D.Olsen -1967Vejle IF  
2 13.72 Karl Boe -1968Aalborg Road Runners Club  


  MÆND 50-54 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 10.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.8m/s
1 25.25 Jann D.Olsen -1967Vejle IF  
2 28.28 Rachid Zaatri -1966Aarhus 1900  
3 28.49 Karl Boe -1968Aalborg Road Runners Club  


  MÆND 50-54 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 61.62 Michael Pilegaard Hansen -1967Bagsværd AC  
2 64.57 Søren H.Mikkelsen -1967Vejle IF  


  MÆND 50-54 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 11.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.18.77 Michael Pilegaard Hansen -1967Bagsværd AC  
2 2.19.99 Mads Unger Mikkelsen -1968Blovstrød Løverne  
3 2.38.06 Tommy Hansen -1967Aalborg Road Runners Club  
4 2.50.41 Karl Boe -1968Aalborg Road Runners Club  
  DNS Søren H.Mikkelsen -1967Vejle IF  


  MÆND 50-54 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.25  


NrResultat NavnKlub  
1 4.35.88 Anders Lade Nielsen -1966Aarhus 1900  
2 4.48.54 Niels Hansen -1967Køge Atletik  
3 4.48.70 Mads Unger Mikkelsen -1968Blovstrød Løverne  
4 4.50.31 Michael Pilegaard Hansen -1967Bagsværd AC  
5 5.03.26 Søren H.Mikkelsen -1967Vejle IF  
6 5.56.46 Karl Boe -1968Aalborg Road Runners Club  


  MÆND 50-54 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 12.55  


NrResultat NavnKlub  
1 16.51.26 Anders Lade Nielsen -1966Aarhus 1900  
2 16.57.90 Erling Worm -1966Sparta  
3 17.49.06 Niels Hansen -1967Køge Atletik  
4 18.27.32 Frank Løvendal -1967Herning LK  


  MÆND 50-54 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 35.08.46 Erling Worm -1966Sparta  
2 37.54.95 Søren Schultz Lausen -1967Atletica Horsens  
3 39.28.98 Torben Stolten Thomsen -1965Kolding Motion  


  MÆND 50-54 ÅR - 3000 METER FORH. - FINALELØR KL. 12.30  


  ( 91.4 CM, 28 FORHINDRINGER, 7 VANDGRAVE )


NrResultat NavnKlub  
1 11.18.70 Poul Grena -1966Odense Atletik  


  MÆND 50-54 ÅR - STANGSPRING - FINALELØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 3.70 Morten Kyndbøl -1968Odense Atletik  


 3.503.703.90 
Morten Kyndbølooxxx


  MÆND 50-54 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALESØN KL. 12.40  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.44+0.0 Rachid Zaatri -1966Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Rachid Zaatri3.96+0.04.05+0.74.37+1.14.40+0.44.40+1.44.44+0.0


  MÆND 50-54 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 16.05  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 14.03 Jan Cordius -1966Sparta  
2 12.55 Benny Jensen -1964Aalborg AM  
3 11.07 Allan K. Nielsen -1967Odense Atletik  
4 9.54 Ole Jeppesen -1964Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jan Cordius12.4313.79-14.0313.6113.62
Benny Jensen12.1612.5512.3211.87-11.89
Allan K. Nielsen11.07--10.8310.10-
Ole Jeppesen9.209.419.54--9.31


  MÆND 50-54 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 13.25  


  ( 1.5 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 35.04 Ole Jeppesen -1964Odense Atletik  
2 32.42 Michael Magill -1966Herning A/M  
3 32.16 Allan K. Nielsen -1967Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ole Jeppesen-35.04----
Michael Magill-32.42-32.0731.94
Allan K. Nielsen28.6628.96-28.7231.2132.16


  MÆND 50-54 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 12.00  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 56.60 Jan Cordius -1966Sparta  
2 41.35 Ole Jeppesen -1964Odense Atletik  
3 37.77 Allan K. Nielsen -1967Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jan Cordius56.60-54.02-53.66-
Ole Jeppesen40.4139.0340.6439.3339.5041.35
Allan K. Nielsen37.0637.4736.85-37.7737.43


  MÆND 50-54 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 11.30  


  ( 700 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 43.10 Allan K. Nielsen -1967Odense Atletik  
2 42.97 Chandima Mendis -1964Holte Atletik  
3 41.19 Ole Jeppesen -1964Odense Atletik  
4 28.54 Rachid Zaatri -1966Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Allan K. Nielsen41.0843.1042.5941.48-42.26
Chandima Mendis40.1039.9241.7942.9742.0340.93
Ole Jeppesen39.0040.9541.1938.62--
Rachid Zaatri27.53-28.0528.54-27.66


  MÆND 50-54 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 13.45  


  ( 11.34 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 19.18 Jan Cordius -1966Sparta  
2 13.59 Allan K. Nielsen -1967Odense Atletik  
3 12.98 Ole Jeppesen -1964Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jan Cordius18.48-19.18--18.77
Allan K. Nielsen-----13.59
Ole Jeppesen-12.9811.9712.6712.38-


  MÆND 55-59 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 13.02 Christian Møller -1961Sparta  
2 22.02 Poul Erik Langerhuus -1960AK-Holstebro  
  DNS Leonard Davies -1960Aahus Fremad  


  MÆND 55-59 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 10.40  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.5m/s
1 29.86 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød  
  DNS Leonard Davies -1960Aahus Fremad  
  DNS Poul Erik Langerhuus -1960AK-Holstebro  


  MÆND 55-59 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.15  


NrResultat NavnKlub  
1 62.70 Henrik Larsen -1962Blovstrød Løverne  
2 67.67 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød  
  DNS Leonard Davies -1960Aahus Fremad  


  MÆND 55-59 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 11.45  


NrResultat NavnKlub  
1 2.25.43 Henrik Larsen -1962Blovstrød Løverne  
2 2.53.63 Morten Jensen -1963AK-Holstebro  
  DNF Ole Stilling -1962København IF  


  MÆND 55-59 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.25  


NrResultat NavnKlub  
1 4.44.46 Jan Hybner-Pedersen -1963Skive AM  
2 4.52.25 Johnny Møller -1959Sparta  
3 5.05.04 Henrik Larsen -1962Blovstrød Løverne  


  MÆND 55-59 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 12.55  


NrResultat NavnKlub  
1 17.49.18 Carsten Larsen -1963Herning LK  
2 17.49.86 Erik Hanson -1963Køge Atletik  
3 18.32.27 Johnny Møller -1959Sparta  
4 19.34.93 Henrik Larsen -1962Blovstrød Løverne  
5 19.48.19 Jan Skov Pedersen -1959Aahus Fremad  
  DNS Henrik K. Jørgensen -1961Ballerup AK  


  MÆND 55-59 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 20.00  


NrResultat NavnKlub  
1 36.44.59 Henrik K. Jørgensen -1961Ballerup AK  
2 37.25.71 Erik Hanson -1963Køge Atletik  
3 39.47.78 Henrik Larsen -1962Blovstrød Løverne  


  MÆND 55-59 ÅR - 100 METER HÆK - FINALELØR KL. 13.45  


  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.8m/s
1 18.98 Niels Peter Nielsen -1961AK-Holstebro  
2 20.94 Per Egge Rasmussen -1959Randers Freja  


  MÆND 55-59 ÅR - 400 METER HÆK - FINALESØN KL. 10.00  


  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 1.18.13 Niels Peter Nielsen -1961AK-Holstebro  


  MÆND 55-59 ÅR - HØJDESPRING - FINALESØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.46 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød  
2 1.43 Per Egge Rasmussen -1959Randers Freja  
3 1.31 Morten Jensen -1963AK-Holstebro  
  DNS Niels Peter Nielsen -1961AK-Holstebro  


 1.251.311.341.371.401.431.461.50 
Knud Erik Pedersen  xoooxoxoxxx
Per Egge Rasmussen  o oxoxxx 
Morten Jensenoo xxx    


  MÆND 55-59 ÅR - STANGSPRING - FINALELØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 3.20 Klaus Andersen -1959Skive AM  
2 2.60 Per Egge Rasmussen -1959Randers Freja  


 2.602.703.003.203.30 
Klaus Andersen  xoxxoxxx
Per Egge Rasmussenxoxxx   


  MÆND 55-59 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALESØN KL. 12.40  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.05-0.4 Per Egge Rasmussen -1959Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Per Egge Rasmussen- 4.05-0.43.77-0.73.95+1.1- - 


  MÆND 55-59 ÅR - TRESPRING - FINALELØR KL. 15.05  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 9.57+0.1 Niels Peter Nielsen -1961AK-Holstebro  
2 9.39+0.0 Per Egge Rasmussen -1959Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Niels Peter Nielsen9.18+0.69.36+0.39.35+0.0- - 9.57+0.1
Per Egge Rasmussen8.52+1.89.27+0.89.30+0.49.14+0.09.20+0.09.39+0.0


  MÆND 55-59 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 16.05  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 12.27 Tom O. Jensen -1960Esbjerg AM  
2 11.32 René Nybo -1961Sparta  
3 10.59 Bo Eske Nielsen -1962Sparta  
4 6.67 Jesper Olesen -1961AK-Holstebro  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tom O. Jensen12.0311.73-11.7012.27-
René Nybo10.7511.0610.9011.3211.3210.89
Bo Eske Nielsen9.7010.1410.079.7410.3810.59
Jesper Olesen5.986.146.67---


  MÆND 55-59 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 13.25  


  ( 1.5 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 45.53 Tom O. Jensen -1960Esbjerg AM  
2 38.16 René Nybo -1961Sparta  
3 34.87 Per Sabroe -1959Herning A/M  
4 33.33 Bo Eske Nielsen -1962Sparta  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tom O. Jensen42.8944.1344.6045.5345.02-
René Nybo-34.9537.7037.10-38.16
Per Sabroe33.82---33.7134.87
Bo Eske Nielsen32.6833.33---32.20


  MÆND 55-59 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 12.00  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 49.42 Tom O. Jensen -1960Esbjerg AM  
2 43.29 Per Sabroe -1959Herning A/M  
3 35.09 René Nybo -1961Sparta  
4 22.00 Jesper Olesen -1961AK-Holstebro  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tom O. Jensen47.8149.4248.4346.45--
Per Sabroe43.2941.53--42.37-
René Nybo-34.06-35.0934.31-
Jesper Olesen18.6819.1519.4119.3422.00


  MÆND 55-59 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 11.30  


  ( 700 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 44.31 Tom O. Jensen -1960Esbjerg AM  
2 42.95 René Nybo -1961Sparta  
3 35.65 Bo Eske Nielsen -1962Sparta  
4 32.25 Knud Erik Pedersen -1960FIF Hillerød  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tom O. Jensen44.3142.3143.2642.82--
René Nybo42.95---40.35-
Bo Eske Nielsen32.4535.65----
Knud Erik Pedersen31.8131.9031.2531.74-32.25


  MÆND 55-59 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 13.45  


  ( 11.34 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 15.67 Tom O. Jensen -1960Esbjerg AM  
2 13.96 Per Sabroe -1959Herning A/M  
3 13.81 René Nybo -1961Sparta  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tom O. Jensen--15.0315.4115.67-
Per Sabroe13.0413.5213.9613.39-13.41
René Nybo13.4913.81--13.7613.62


  MÆND 55-59 ÅR - 1000 M STAFET - FINALELØR KL. 17.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.54.42 Alice Høvring Christensen -1956
Jesper Olesen -1961
Niels Peter Nielsen -1961
Morten Jensen -1963
AK-Holstebro  


  MÆND 55-59 ÅR - 100M RACERUNNER - FINALELØR KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Rac38.87 Lars Søndergaard -1960Randers Freja  


  MÆND 60-64 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.20  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 14.38 Steven Toy -1956Esbjerg AM  


  MÆND 60-64 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 10.40  


  MÆND 60-64 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.15  


NrResultat NavnKlub  
1 71.91 Ole Munch -1956Hjerteforeningens Løbeklu  
2 74.45 Martin Iversen -1956Hvidovre AM  
3 75.03 Ove Lausten -1954Vejle IF  
  DNS Steven Toy -1956Esbjerg AM  


  MÆND 60-64 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 11.45  


NrResultat NavnKlub  
1 2.57.15 Ove Lausten -1954Vejle IF  
  DNS Steven Toy -1956Esbjerg AM  


  MÆND 60-64 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.40  


NrResultat NavnKlub  
1 5.34.29 Ole Middelhede -1958Aarhus 1900  
2 5.52.86 Jesper Jørgensen -1955Sparta  


  MÆND 60-64 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
1 18.54.22 Jesper Mariegaard -1957Aalborg Løbeklub  


  MÆND 60-64 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 20.00  


NrResultat NavnKlub  
1 40.18.93 Jens Buch -1956Esbjerg AM  
2 40.34.35 Jesper Mariegaard -1957Aalborg Løbeklub  
3 51.52.29 Jørgen Skovmand -1954Vejle IF  


  MÆND 60-64 ÅR - HØJDESPRING - FINALESØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.38 Martin Iversen -1956Hvidovre AM  
2 1.34 Jesper Jørgensen -1955Sparta  


 1.191.251.281.311.341.371.381.51 
Martin Iversen  xoxo  xoxxx
Jesper Jørgensenooooxoxxx  


  MÆND 60-64 ÅR - STANGSPRING - FINALELØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.50 Martin Iversen -1956Hvidovre AM  


 2.503.00 
Martin Iversenoxxx


  MÆND 60-64 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALESØN KL. 12.40  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 3.72+0.8 Jesper Jørgensen -1955Sparta  
2 3.41-0.2 Ove Lausten -1954Vejle IF  
  DNS  Martin Iversen -1956Hvidovre AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Jesper Jørgensen3.56-0.43.46+0.33.40+0.03.58+1.33.64+0.03.72+0.8
Ove Lausten3.39+0.03.38-0.3- 3.36+0.1- 3.41-0.2


  MÆND 60-64 ÅR - TRESPRING - FINALELØR KL. 15.05  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 5.30+0.0 Jens Peter Jensen -1955Viborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Jens Peter Jensen4.79+0.05.08+0.24.91+0.55.13+0.25.22+0.05.30+0.0


  MÆND 60-64 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 14.20  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 12.48 Peer T. Jensen -1958Vejle IF  
2 10.56 Karsten Krog -1958Glostrup AM  
3 9.85 Ib Rasmussen -1955Randers Freja  
4 9.11 Anker Nielsen -1955Slagelse Atletik Delta  
5 9.10 Jens Peter Jensen -1955Viborg AM  
6 8.92 Martin Iversen -1956Hvidovre AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Peer T. Jensen-11.2212.48---
Karsten Krog9.4310.5610.239.6810.1810.15
Ib Rasmussen9.279.499.779.85--
Anker Nielsen9.118.83-8.698.738.99
Jens Peter Jensen8.269.108.888.948.258.67
Martin Iversen8.548.848.70-8.92-


  MÆND 60-64 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 10.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 42.06 Martin Iversen -1956Hvidovre AM  
2 41.28 Peer T. Jensen -1958Vejle IF  
3 39.94 Svend L. Christensen -1958Aarhus 1900  
4 28.50 Anker Nielsen -1955Slagelse Atletik Delta  
5 20.73 Ove Lausten -1954Vejle IF  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Martin Iversen40.2438.8942.06-40.54
Peer T. Jensen39.2240.8438.1441.28-37.87
Svend L. Christensen38.30-39.9438.4335.66-
Anker Nielsen25.8224.5628.50---
Ove Lausten18.3720.7319.4719.9718.47


  MÆND 60-64 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 13.25  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 39.54 Peer T. Jensen -1958Vejle IF  
2 30.80 Preben Larsson -1955Vejle IF  
  X Ib Rasmussen -1955Randers Freja  
  X Bent Larsen -1954Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Peer T. Jensen39.5435.81----
Preben Larsson---28.06-30.80
Ib Rasmussen------
Bent Larsen--


  MÆND 60-64 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 12.55  


  ( 600 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 35.53 Peer T. Jensen -1958Vejle IF  
2 27.24 Martin Iversen -1956Hvidovre AM  
3 22.84 Jens Peter Jensen -1955Viborg AM  
4 22.50 Jesper Jørgensen -1955Sparta  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Peer T. Jensen35.1434.8635.2334.2034.8335.53
Martin Iversen---26.8927.2426.12
Jens Peter Jensen17.3019.8119.1121.33-22.84
Jesper Jørgensen-22.05-22.50--


  MÆND 60-64 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 16.15  


  ( 9.08 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 15.64 Peer T. Jensen -1958Vejle IF  
2 12.90 Ib Rasmussen -1955Randers Freja  
3 12.33 Preben Larsson -1955Vejle IF  
4 11.67 Karsten Krog -1958Glostrup AM  
  DNS Bent Larsen -1954Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Peer T. Jensen15.64
Ib Rasmussen-11.02-12.90--
Preben Larsson11.9611.5911.9412.33-12.11
Karsten Krog10.5111.2210.67-11.5811.67


  MÆND 65-69 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.20  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 14.66 Benedikt Kristthorsson -1953Viborg AM  


  MÆND 65-69 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 10.40  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.5m/s
1 31.62 Benedikt Kristthorsson -1953Viborg AM  


  MÆND 65-69 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.40  


NrResultat NavnKlub  
1 5.44.88 Bjarne Kristensen -1953Esbjerg AM  


  MÆND 65-69 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
1 21.13.43 Bjarne Kristensen -1953Esbjerg AM  
2 22.42.46 Alf Klærke -1951HI Skanderborg  


  MÆND 65-69 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 20.00  


NrResultat NavnKlub  
1 39.44.16 Laurids Jakobsen -1952Viborg AM  


  MÆND 65-69 ÅR - 2000 METER FORH. - FINALELØR KL. 12.00  


  ( 76.2 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE )


NrResultat NavnKlub  
1 11.08.78 Esben Elbæk -1950Aalborg Road Runners Club  


  MÆND 65-69 ÅR - HØJDESPRING - FINALESØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.31 Ole Holt -1953Aarhus 1900  
2 1.28 Gilbert Jespersen -1951SG-Atletik  


 1.101.151.221.251.281.311.34 
Ole Holt  ooooxxx
Gilbert Jespersenoooxoxxoxxx 


  MÆND 65-69 ÅR - STANGSPRING - FINALELØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.50 Carlo Andrea Giorgetti -1953Odense Atletik  


 2.502.60 
Carlo Andrea Giorgettioxxx


  MÆND 65-69 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALESØN KL. 12.40  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 3.76+0.9 Benedikt Kristthorsson -1953Viborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Benedikt Kristthorsson3.73-0.43.58-0.23.76+0.93.23+0.0- - 


  MÆND 65-69 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 14.20  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.62 Preben Krebs -1953Aalborg AM  
2 9.58 Ole Lysholt -1953Amager Atletik Club  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Preben Krebs10.0210.0610.0810.039.9310.62
Ole Lysholt9.249.509.169.078.999.58


  MÆND 65-69 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 10.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 35.01 Gilbert Jespersen -1951SG-Atletik  
2 33.14 Benedikt Kristthorsson -1953Viborg AM  
3 28.58 Ole Lysholt -1953Amager Atletik Club  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Gilbert Jespersen27.0031.5832.8935.01--
Benedikt Kristthorsson-33.14-31.63--
Ole Lysholt27.1028.5827.76--27.58


  MÆND 65-69 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 13.25  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 36.66 Karsten Hessilt -1953Glostrup AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Karsten Hessilt-31.4336.6635.9233.44-


  MÆND 65-69 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 12.55  


  ( 600 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 28.53 Gilbert Jespersen -1951SG-Atletik  
2 28.45 Benedikt Kristthorsson -1953Viborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Gilbert Jespersen28.5325.7420.6524.4624.9526.72
Benedikt Kristthorsson27.3025.7428.4528.3026.56-


  MÆND 65-69 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 16.15  


  ( 9.08 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 13.65 Karsten Hessilt -1953Glostrup AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Karsten Hessilt12.3613.36-12.6213.65-


  MÆND 65-69 ÅR - 100M RACERUNNER - FINALELØR KL. 15.20  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Rac42.47 Jesper Hardy Hansen -1953Randers Freja  


  MÆND 65-69 ÅR - 200M RACERUNNER - FINALESØN KL. 10.40  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.5m/s
1Rac2.06.96 Jesper Hardy Hansen -1953Randers Freja  


  MÆND 70-74 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 15.20  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 15.05 Birger Luthmann -1945Ben Hur  
2 17.86 Peder K. Pedersen -1948Aalborg AM  
3 18.06 Ivan Jeppesen -1946IK Hellas Roskilde  


  MÆND 70-74 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 10.50  


NrResultat NavnKlub  
 w: +1.3m/s
1 31.83 Birger Luthmann -1945Ben Hur  
2 37.11 Kurt Daugaard -1945Atletica Horsens  
3 39.98 Peder K. Pedersen -1948Aalborg AM  


  MÆND 70-74 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.09.97 Troels Troelsen -1945Odense Atletik  
2 1.22.98 Kurt Daugaard -1945Atletica Horsens  
3 1.28.08 Ivan Jeppesen -1946IK Hellas Roskilde  
  DNS Peder K. Pedersen -1948Aalborg AM  


  MÆND 70-74 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 11.45  


NrResultat NavnKlub  
1 4.42.09 Peder K. Pedersen -1948Aalborg AM  


  MÆND 70-74 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.40  


NrResultat NavnKlub  
1 5.55.06 Kurt Daugaard -1945Atletica Horsens  
2 6.45.33 Peder K. Pedersen -1948Aalborg AM  


  MÆND 70-74 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
1 22.01.50 Kurt Daugaard -1945Atletica Horsens  


  MÆND 70-74 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 14.20  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.78 Knud Høyer -1946Greve Atletik  
2 10.37 Finn Malchau -1948Odense Atletik  
3 9.58 Karsten Anderson -1944Frederikssund AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Knud Høyer10.5610.49--10.7810.73
Finn Malchau10.23-10.0910.3710.299.92
Karsten Anderson9.58--8.60-8.35


  MÆND 70-74 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 11.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 36.58 Knud Høyer -1946Greve Atletik  
2 33.94 Finn Malchau -1948Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Knud Høyer-30.4936.5735.4136.58-
Finn Malchau--32.0029.9333.94-


  MÆND 70-74 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 13.25  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 43.72 Finn Malchau -1948Odense Atletik  
2 39.08 Knud Høyer -1946Greve Atletik  
3 38.75 Karsten Anderson -1944Frederikssund AM  
4 35.04 Knud V. Hansen -1945Skive AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Finn Malchau39.4842.2841.6940.7443.72-
Knud Høyer37.6035.74x38.8038.3639.08
Karsten Anderson-35.7138.75xx38.46
Knud V. Hansen32.13-35.0434.15--


  MÆND 70-74 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 12.55  


  ( 500 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 39.03 Torben Søderberg -1945Bagsværd AC  
2 30.08 Finn Malchau -1948Odense Atletik  
  DNS Knud Høyer -1946Greve Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Torben Søderberg39.03--34.2236.0735.28
Finn Malchau30.08


  MÆND 70-74 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 16.15  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 15.26 Karsten Anderson -1944Frederikssund AM  
2 15.17 Finn Malchau -1948Odense Atletik  
3 15.07 Knud Høyer -1946Greve Atletik  
4 12.96 Knud V. Hansen -1945Skive AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Karsten Anderson14.7214.78-14.8514.6615.26
Finn Malchau-12.3814.9114.63-15.17
Knud Høyer13.09-14.3713.93-15.07
Knud V. Hansen12.38-11.77-12.8312.96


  MÆND 70-74 ÅR - 1000 M STAFET - FINALELØR KL. 17.15  


NrResultat NavnKlub  
1 3.46.47 Peter Bjerre -1942
Lars Kirkegaard -1947
Kristian Jakobsen -1943
Ove Hartvigsen -1947
Aarhus 1900  


  MÆND 75-79 ÅR - 200 METER - FINALESØN KL. 10.50  


NrResultat NavnKlub  
 w: +1.3m/s
1 43.83 Peter Bjerre -1942Aarhus 1900  
  DNS Leif Koldkjær -1943Atletica Horsens  


  MÆND 75-79 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.52.53 Leif Koldkjær -1943Atletica Horsens  
  DNS Vagn Kildsig -1940Dianelund IF-Motion  


  MÆND 75-79 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 11.45  


  MÆND 75-79 ÅR - 1500 METER - FINALELØR KL. 14.40  


  MÆND 75-79 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 13.00  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.93 Niels Ole Frederiksen -1941Roar Atletik  
2 8.21 Flemming Bruntt -1939Aarhus 1900  
3 7.86 Peter Bjerre -1942Aarhus 1900  
  DNS Johannes Mørch -1940Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Niels Ole Frederiksen8.938.88--8.74-
Flemming Bruntt7.937.427.677.778.217.46
Peter Bjerre7.407.867.747.827.787.72


  MÆND 75-79 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 11.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 27.52 Niels Ole Frederiksen -1941Roar Atletik  
2 20.56 Peter Bjerre -1942Aarhus 1900  
3 18.30 Flemming Bruntt -1939Aarhus 1900  
  DNS Johannes Mørch -1940Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Niels Ole Frederiksen21.9526.5325.4227.52-23.98
Peter Bjerre20.56-17.5118.3019.8019.77
Flemming Bruntt17.7517.89-18.3015.7216.40


  MÆND 75-79 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 14.05  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 22.66 Flemming Bruntt -1939Aarhus 1900  
2 19.76 Peter Bjerre -1942Aarhus 1900  
  X Johannes Mørch -1940Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Flemming Bruntt21.2221.1921.4620.9522.6621.39
Peter Bjerre17.7118.9417.7319.7616.3617.13
Johannes Mørch--


  MÆND 75-79 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 12.55  


  ( 500 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 21.09 Peter Bjerre -1942Aarhus 1900  
2 16.69 Flemming Bruntt -1939Aarhus 1900  
  DNS Johannes Mørch -1940Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Peter Bjerre17.3716.0021.09-19.9419.33
Flemming Bruntt15.1615.9916.6916.2115.0015.92


  MÆND 75-79 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 16.15  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.50 Peter Bjerre -1942Aarhus 1900  
2 7.49 Flemming Bruntt -1939Aarhus 1900  
  DNS Johannes Mørch -1940Odense Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Peter Bjerre8.398.719.508.588.718.65
Flemming Bruntt7.497.42--7.276.33


  MÆND 80-84 ÅR - 400 METER - FINALELØR KL. 16.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.54.88 Søren Søgaard -1935Lemvig Løbeklub  


  MÆND 80-84 ÅR - 800 METER - FINALESØN KL. 11.45  


NrResultat NavnKlub  
1 5.31.69 Søren Søgaard -1935Lemvig Løbeklub  


  MÆND 80-84 ÅR - 5000 METER - FINALESØN KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
1 26.05.24 Jens Myrup Noe -1938Holbæk LMK  


  MÆND 80-84 ÅR - 10000 METER - FINALEFRE KL. 20.00  


NrResultat NavnKlub  
1 54.35.14 Jens Myrup Noe -1938Holbæk LMK  


  MÆND 80-84 ÅR - 80 METER HÆK - FINALELØR KL. 14.00  


  ( 68.6 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 19.00 )


NrResultat NavnKlub  
  DNF Clark Pedersen -1935Vejle IF  


  MÆND 80-84 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 13.00  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.46 Finn Ankerstjerne -1936Glostrup AM  
2 7.27 Mathias L. Madsen -1938Vidar  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Finn Ankerstjerne8.679.469.009.38-9.43
Mathias L. Madsen6.046.106.466.267.276.99


  MÆND 80-84 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 11.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 26.67 Finn Ankerstjerne -1936Glostrup AM  
2 17.64 Omar El-Azem -1936Roar Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Finn Ankerstjerne24.4623.3126.6726.63-26.27
Omar El-Azem15.0415.18-17.07-17.64


  MÆND 80-84 ÅR - HAMMERKAST - FINALELØR KL. 14.05  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 33.19 Finn Ankerstjerne -1936Glostrup AM  
2 17.16 Mathias L. Madsen -1938Vidar  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Finn Ankerstjerne-31.98--33.1932.23
Mathias L. Madsen15.5216.72-17.16--


  MÆND 80-84 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 12.55  


  ( 400 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 24.04 Finn Ankerstjerne -1936Glostrup AM  
2 15.35 Omar El-Azem -1936Roar Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Finn Ankerstjerne19.5724.0422.0121.9021.23-
Omar El-Azem---15.35--


  MÆND 80-84 ÅR - VÆGTKAST - FINALELØR KL. 16.15  


  ( 5.45 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 13.53 Finn Ankerstjerne -1936Glostrup AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Finn Ankerstjerne11.84---13.5312.67


  MÆND 85-89 ÅR - DISKOSKAST - FINALESØN KL. 11.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 17.29 Ronald Abshagen -1932Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ronald Abshagen17.2914.1414.0914.0014.3614.26


  MÆND 85-89 ÅR - SPYDKAST - FINALESØN KL. 12.55  


  ( 400 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 13.14 Ronald Abshagen -1932Esbjerg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ronald Abshagen11.1011.7513.14-11.3012.80



Genereret af MARS version 2.0.0.408 søndag den 5. august 2018 klokken 15:07


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap