den 14.jun 2018 på Ra nders Atletikstadion, RESULTATER, Arrangør: Randerrs Freja

RESULTATER
den 14.jun 2018 på Randers Atletikstadion
Arrangør: Randers Freja


  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERTORS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -2.6m/s
1 9.48 MÆRKEDAHL Karla -2007SAk77  
2 9.74 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
3 10.11 JEPPESEN Merle -2008SAk77  
4 10.26 JAKOBS Karoline Karlsmose -2007Aarhus 1900  
5 10.32 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
6 10.97 SOLOMON Metkel -2007SAk77  
 HEAT 2  w: -2.0m/s
1 9.84 JENSEN Julie Bjerre -2007SAk77  
2 10.10 WOTRUP Lotus -2007HI Skanderborg  
3 10.37 NIELSEN Ida Mosby -2008Aarhus 1900  
4 10.44 COVHRAN Isabelle -2007SAk77  
5 10.58 NIELSEN Sofia -2007Randers Freja  
6 10.66 CASPERSEN Laura Ottosen -2007Aarhus 1900  
7 11.80 MORTENSEN Thea Vad -2007SAk77  


  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METERTORS KL. 19.40  


NrResultat NavnKlub  
1 3.55.01 NIELSEN Ida Mosby -2008Aarhus 1900  
2 3.55.78 JAKOBS Karoline Karlsmose -2007Aarhus 1900  
3 3.58.93 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
4 4.06.27 WOTRUP Lotus -2007HI Skanderborg  
5 4.17.36 NIELSEN Sofia -2007Randers Freja  
6 4.17.68 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
7 4.18.91 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
8 4.20.51 JENSEN Julie Bjerre -2007SAk77  
9 4.21.51 MÆRKEDAHL Karla -2007SAk77  
10 4.25.66 SOLOMON Metkel -2007SAk77  


  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKTORS KL. 18.00  


  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: -2.1m/s
1 13.09 DRIVSHOLM Anna Zinck -2007Aarhus 1900  
2 13.76 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  


  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGTORS KL. 18.50  


NrResultat NavnKlub  
1 1.30 WOTRUP Lotus -2007HI Skanderborg  


 1.051.101.151.201.251.301.35 
Lotus Wotrupoooxxoxoxoxxx


  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGTORS KL. 18.50  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.10+0.0 MÆRKEDAHL Karla -2007SAk77  
2 3.84+0.0 JENSEN Julie Bjerre -2007SAk77  
3 3.67+0.0 JEPPESEN Merle -2008SAk77  
4 3.30+0.0 DRIVSHOLM Anna Zinck -2007Aarhus 1900  
5 3.30+0.0 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
6 3.20+0.0 JAKOBS Karoline Karlsmose -2007Aarhus 1900  
7 3.17+0.0 NIELSEN Ida Mosby -2008Aarhus 1900  
8 3.17+0.0 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
9 3.16+0.0 CASPERSEN Laura Ottosen -2007Aarhus 1900  
10 3.00+0.0 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
11 2.96+0.0 NIELSEN Sofia -2007Randers Freja  
12 2.92+0.0 SOLOMON Metkel -2007SAk77  
13 2.77+0.0 COVHRAN Isabelle -2007SAk77  
14 2.66+0.0 MORTENSEN Thea Vad -2007SAk77  


 1.runde2.runde3.runde 
Karla Mærkedahl3.87+0.03.86+0.04.10+0.0
Julie Bjerre Jensen3.59+0.03.78+0.03.84+0.0
Merle Jeppesen3.66+0.03.67+0.03.62+0.0
Anna Zinck Drivsholm3.30+0.03.24+0.03.19+0.0
Regitze Laursen2.90+0.03.30+0.03.13+0.0
Karoline Karlsmose Jakobs3.15+0.03.18+0.03.20+0.0
Ida Mosby Nielsen3.17+0.03.13+0.03.15+0.0
Maria Kondrup Jensen3.17+0.03.07+0.03.13+0.0
Laura Ottosen Caspersen- 3.16+0.02.98+0.0
Clara Momme Jørgensen2.90+0.03.00+0.02.93+0.0
Sofia Nielsen2.64+0.02.96+0.02.74+0.0
Metkel Solomon2.71+0.02.79+0.02.92+0.0
Isabelle Covhran2.77+0.0
Thea Vad Mortensen2.50+0.02.66+0.02.61+0.0


  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDTORS KL. 18.00  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 7.46 JENSEN Julie Bjerre -2007SAk77  
2 6.69 COVHRAN Isabelle -2007SAk77  
3 6.09 MORTENSEN Thea Vad -2007SAk77  
4 6.01 JEPPESEN Merle -2008SAk77  
5 5.70 WOTRUP Lotus -2007HI Skanderborg  
6 5.39 MÆRKEDAHL Karla -2007SAk77  
7 5.13 DRIVSHOLM Anna Zinck -2007Aarhus 1900  
8 4.55 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
9 4.35 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Julie Bjerre Jensen7.467.167.29
Isabelle Covhran6.695.806.29
Thea Vad Mortensen6.095.946.08
Merle Jeppesen6.015.325.56
Lotus Wotrup-5.705.31
Karla Mærkedahl5.165.165.39
Anna Zinck Drivsholm5.045.134.98
Clara Momme Jørgensen4.554.203.80
Maria Kondrup Jensen4.353.883.44


  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTTORS KL. 18.00  


  ( 145 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 33.29 NIELSEN Sofia -2007Randers Freja  
2 31.65 SOLOMON Metkel -2007SAk77  
3 27.99 NIELSEN Ida Mosby -2008Aarhus 1900  
4 24.32 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
5 20.14 CASPERSEN Laura Ottosen -2007Aarhus 1900  
6 19.33 JAKOBS Karoline Karlsmose -2007Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Sofia Nielsen33.2925.2027.01
Metkel Solomon27.9625.4531.65
Ida Mosby Nielsen24.8127.9924.28
Regitze Laursen24.3220.4417.71
Laura Ottosen Caspersen16.6315.7220.14
Karoline Karlsmose Jakobs19.3316.8314.49


  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERTORS KL. 19.10  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -3.1m/s
1 28.44 JENSEN Christine Bjerre -2005SAk77  
2 32.38 BECH Andrea -2005Randers Freja  
3 33.82 JEPPESEN Agnete -2005SAk77  
4 34.68 NEESS Karla My -2005SAk77  
5 35.98 FOGH Mathilde -2005Randers Freja  
 HEAT 2  w: -5.0m/s
1 30.93 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
2 32.63 HERSKIND Mathilde -2005SAk77  
3 33.46 JØNSON Lærke -2006Aarhus 1900  
4 35.73 LYKKE Lærke -2005Randers Freja  
5 40.78 KOCH Laura -2006SAk77  
6 54.59 HERUG Feben -2006SAk77  


  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METERTORS KL. 19.50  


NrResultat NavnKlub  
1 3.36.59 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
2 3.40.45 KILSMARK Alberte -2005SAk77  
3 3.42.48 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
4 3.42.98 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
5 3.49.71 HERSKIND Mathilde -2005SAk77  
6 3.57.63 JEPPESEN Agnete -2005SAk77  
7 4.28.95 LYKKE Lærke -2005Randers Freja  
8 4.29.17 BECH Andrea -2005Randers Freja  
9 4.50.74 FOGH Mathilde -2005Randers Freja  
10 4.57.43 JENSEN Christine Bjerre -2005SAk77  
11 4.57.56 NEESS Karla My -2005SAk77  


  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKTORS KL. 18.15  


  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: -2.2m/s
1 13.12 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
2 13.52 THUESEN Mille Vernegren -2006Aarhus 1900  
3 13.56 KROGH Mathilde Tromholt -2006Randers Freja  


  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGTORS KL. 18.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.90 HERSKIND Mathilde -2005SAk77  


 1.801.902.00 
Mathilde Herskindoxoxxx


  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGTORS KL. 18.00  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.54+0.0 JENSEN Christine Bjerre -2005SAk77  
2 4.30+0.0 KILSMARK Alberte -2005SAk77  
3 4.02+0.0 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
4 3.97+0.0 BECH Andrea -2005Randers Freja  
5 3.95+0.0 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
6 3.85+0.0 JØNSON Lærke -2006Aarhus 1900  
7 3.78+0.0 NEESS Karla My -2005SAk77  
8 3.69+0.0 THUESEN Mille Vernegren -2006Aarhus 1900  
9 3.61+0.0 FOGH Mathilde -2005Randers Freja  
10 3.56+0.0 KROGH Mathilde Tromholt -2006Randers Freja  
11 3.39+0.0 CARLSEN Ellen -2006SAk77  
12 3.14+0.0 LYKKE Lærke -2005Randers Freja  
13 3.10+0.0 KOCH Laura -2006SAk77  
14 2.22+0.0 HERUG Feben -2006SAk77  


 1.runde2.runde3.runde 
Christine Bjerre Jensen4.54+0.04.54+0.04.42+0.0
Alberte Kilsmark4.30+0.04.28+0.0
Kristine Skifter Bitsch3.84+0.04.02+0.03.90+0.0
Andrea Bech3.89+0.03.90+0.03.97+0.0
Lærke Frost Thygesen3.85+0.03.95+0.0- 
Lærke Jønson3.85+0.03.72+0.0
Karla My Neess3.78+0.03.72+0.03.75+0.0
Mille Vernegren Thuesen3.69+0.03.68+0.0
Mathilde Fogh3.57+0.03.61+0.03.34+0.0
Mathilde Tromholt Krogh3.56+0.0- 3.02+0.0
Ellen Carlsen3.21+0.03.33+0.03.39+0.0
Lærke Lykke3.11+0.03.14+0.02.97+0.0
Laura Koch3.09+0.03.10+0.03.10+0.0
Feben Herug1.96+0.02.22+0.01.81+0.0


  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDTORS KL. 18.30  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.10 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
2 7.70 JENSEN Christine Bjerre -2005SAk77  
3 7.41 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
4 7.21 JEPPESEN Agnete -2005SAk77  
5 7.18 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
6 7.10 KILSMARK Alberte -2005SAk77  
7 6.88 HERSKIND Mathilde -2005SAk77  
8 6.77 THUESEN Mille Vernegren -2006Aarhus 1900  
9 6.65 NEESS Karla My -2005SAk77  
10 6.26 CARLSEN Ellen -2006SAk77  
11 6.10 KOCH Laura -2006SAk77  
12 6.02 JØNSON Lærke -2006Aarhus 1900  
13 5.97 LYKKE Lærke -2005Randers Freja  
14 5.84 KROGH Mathilde Tromholt -2006Randers Freja  
15 5.39 KJÆR Alma -2006SAk77  
16 5.38 BECH Andrea -2005Randers Freja  
17 2.30 HERUG Feben -2006SAk77  


 1.runde2.runde3.runde 
Frida Froberg8.388.579.10
Christine Bjerre Jensen7.697.70-
Lærke Frost Thygesen7.167.416.61
Agnete Jeppesen7.165.767.21
Kristine Skifter Bitsch-7.186.99
Alberte Kilsmark6.347.107.07
Mathilde Herskind6.596.885.72
Mille Vernegren Thuesen6.216.775.72
Karla My Neess6.196.186.65
Ellen Carlsen5.595.426.26
Laura Koch6.10-5.28
Lærke Jønson6.025.675.80
Lærke Lykke5.675.095.97
Mathilde Tromholt Krogh5.515.845.48
Alma Kjær5.394.445.18
Andrea Bech4.695.385.12
Feben Herug2.302.29-


  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTTORS KL. 18.30  


  ( 0.75 KG )


NrResultat NavnKlub  
  X FOGH Mathilde -2005Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Mathilde Fogh---


  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERTORS KL. 18.55  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.7m/s
1 9.59 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
2 9.91 BERTELSEN Daniel -2007SAk77  
3 10.08 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
4 10.18 HORUP Jonas Vindum -2007Randers Freja  
5 10.72 MARTINS Mathias Aaboe -2007Aarhus 1900  
6 10.73 HORUP Kristrian Vindum -2007Randers Freja  
7 12.11 GINNERUP Villads -2008BMI  
 HEAT 2  w: -1.5m/s
1 9.47 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
2 9.81 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
3 10.31 LAYCOCK Oscar -2008SAk77  
4 10.94 KLIXBÜLL Simon -2007Aarhus 1900  


  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METERTORS KL. 19.30  


NrResultat NavnKlub  
1 3.42.87 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
2 3.43.65 BERTELSEN Daniel -2007SAk77  
3 3.47.22 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
4 3.51.71 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
5 4.00.65 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
6 4.04.19 MARTINS Mathias Aaboe -2007Aarhus 1900  
7 4.04.91 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
8 4.19.32 LAYCOCK Oscar -2008SAk77  
9 4.34.24 HORUP Kristrian Vindum -2007Randers Freja  
10 4.37.45 HORUP Jonas Vindum -2007Randers Freja  
11 4.37.64 KLIXBÜLL Simon -2007Aarhus 1900  
12 4.39.81 GINNERUP Villads -2008BMI  


  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKTORS KL. 18.00  


  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: -2.1m/s
1 12.85 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  


  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGTORS KL. 18.50  


NrResultat NavnKlub  
1 1.20 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
2 1.00 MARTINS Mathias Aaboe -2007Aarhus 1900  


 0.900.951.001.051.101.151.201.25 
Simon Winther Tørring    oooxxx
Mathias Aaboe Martinsoooxxx    


  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGTORS KL. 19.00  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.00+0.0 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
2 3.95+0.0 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
3 3.83+0.0 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
4 3.72+0.0 BERTELSEN Daniel -2007SAk77  
5 3.46+0.0 LAYCOCK Oscar -2008SAk77  
6 3.38+0.0 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
7 3.34+0.1 HORUP Jonas Vindum -2007Randers Freja  
8 3.26+0.0 KLIXBÜLL Simon -2007Aarhus 1900  
9 2.99+0.0 GINNERUP Villads -2008BMI  
10 2.98+0.0 HORUP Kristrian Vindum -2007Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Emil Winther Tørring4.00+0.03.25+0.03.67+0.0
Emil Eskildsen3.72+0.03.60+0.03.95+0.0
Nicho Schumacher3.65+0.03.35+0.03.83+0.0
Daniel Bertelsen3.72+0.03.66+0.03.70+0.0
Oscar Laycock3.36+0.03.46+0.03.38+0.0
Malthe Holst Ginnerup3.31+0.03.38+0.03.30+0.0
Jonas Vindum Horup3.34+0.13.27+0.1
Simon Klixbüll2.98+0.03.02+0.03.26+0.0
Villads Ginnerup2.66+0.02.99+0.02.94+0.0
Kristrian Vindum Horup2.84+0.02.79+0.02.98+0.0


  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDTORS KL. 18.00  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 7.64 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
2 7.64 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
3 7.64 BERTELSEN Daniel -2007SAk77  
4 6.53 HORUP Jonas Vindum -2007Randers Freja  
5 6.20 LAYCOCK Oscar -2008SAk77  
6 5.72 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
7 4.76 HORUP Kristrian Vindum -2007Randers Freja  
  DNS HOLM Saxa Tørring -2008BMI  


 1.runde2.runde3.runde 
Simon Winther Tørring7.567.647.10
Emil Winther Tørring7.647.447.52
Daniel Bertelsen7.277.317.64
Jonas Vindum Horup-6.536.51
Oscar Laycock6.205.115.44
Nicho Schumacher5.725.114.44
Kristrian Vindum Horup4.76-4.51


  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTTORS KL. 18.00  


  ( 145 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 39.90 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
2 35.02 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
3 24.45 MARTINS Mathias Aaboe -2007Aarhus 1900  
4 23.59 GINNERUP Villads -2008BMI  
5 19.77 KLIXBÜLL Simon -2007Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Malthe Holst Ginnerup39.9035.5037.54
Emil Eskildsen30.4533.7835.02
Mathias Aaboe Martins24.4523.1922.69
Villads Ginnerup17.9123.5920.39
Simon Klixbüll19.6219.7715.37


  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERTORS KL. 19.20  


NrResultat NavnKlub  
 w: -4.6m/s
1 28.68 BRUHN Christian -2005SAk77  
2 29.21 SVENDSTR Kristian Tinglef -2005SAk77  
3 29.68 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
4 32.45 THOMSEN Andreas -2006BMI  
5 33.11 TOUSTRUP Viggo Lind -2005Aarhus 1900  
6 39.92 ROSHOLM Otto -2006Aarhus 1900  
7 40.38 EHLERS Frederik Rosbjerg -2006Aarhus 1900  


  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METERTORS KL. 20.00  


NrResultat NavnKlub  
1 3.21.97 SVENDSTR Kristian Tinglef -2005SAk77  
2 3.29.16 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
3 3.39.10 BRUHN Christian -2005SAk77  
4 3.39.33 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
5 4.04.72 TOUSTRUP Viggo Lind -2005Aarhus 1900  
6 4.05.43 COCHRAN Linus -2005SAk77  
7 4.15.97 GINNERUP Oskar -2005BMI  


  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆKTORS KL. 18.30  


  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: -3.4m/s
1 16.41 TOUSTRUP Viggo Lind -2005Aarhus 1900  
2 18.01 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
3 18.39 GINNERUP Oskar -2005BMI  
4 18.85 HAMMER Magnus -2006Randers Freja  


  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGTORS KL. 18.50  


NrResultat NavnKlub  
1 1.35 TOUSTRUP Viggo Lind -2005Aarhus 1900  


 1.201.251.301.351.40 
Viggo Lind Toustrupooooxxx


  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGTORS KL. 18.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.30 TOUSTRUP Viggo Lind -2005Aarhus 1900  


 1.801.902.002.102.202.302.40 
Viggo Lind Toustrupoxooooxoxxx


  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGTORS KL. 18.00  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 x4.63x SVENDSTR Kristian Tinglef -2005SAk77  
  4.57+0.0     
2 4.62+0.0 BRUHN Christian -2005SAk77  
3 4.39+0.0 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
4 4.04+0.0 GINNERUP Oskar -2005BMI  
5 3.86+0.0 COCHRAN Linus -2005SAk77  
6 3.77+0.0 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
7 3.48+0.0 HAMMER Magnus -2006Randers Freja  
8 3.33+0.0 ROSHOLM Otto -2006Aarhus 1900  
9 3.20+0.0 EHLERS Frederik Rosbjerg -2006Aarhus 1900  
10 3.18+0.0 THOMSEN Andreas -2006BMI  
  X  ROTTBØLL Emil Dalhoff -2006BMI  
  X  ANDERSEN Mikki Kørner -2006Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Kristian Tinglef Svendstr4.63x4.47+0.04.57+0.0
Christian Bruhn4.62+0.04.42+0.04.56+0.0
Daniel K. Pedersen3.87+0.04.39+0.03.96+0.0
Oskar Ginnerup3.67+0.03.60+0.04.04+0.0
Linus Cochran3.86+0.03.83+0.03.83+0.0
Jonathan Sass Møller3.77+0.02.77+0.02.90+0.0
Magnus Hammer3.48+0.03.36+0.03.34+0.0
Otto Rosholm3.31+0.03.33+0.0- 
Frederik Rosbjerg Ehlers3.20+0.03.06+0.03.15+0.0
Andreas Thomsen3.18+0.0- - 
Emil Dalhoff Rottbøll
Mikki Kørner Andersen


  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDTORS KL. 18.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.73 SVENDSTR Kristian Tinglef -2005SAk77  
2 7.47 BRUHN Christian -2005SAk77  
3 7.44 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
4 6.26 GINNERUP Oskar -2005BMI  
5 6.02 HAMMER Magnus -2006Randers Freja  
6 4.99 EHLERS Frederik Rosbjerg -2006Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Kristian Tinglef Svendstr8.398.738.32
Christian Bruhn7.277.347.47
Daniel K. Pedersen7.446.986.16
Oskar Ginnerup5.875.826.26
Magnus Hammer5.775.606.02
Frederik Rosbjerg Ehlers4.99


  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTTORS KL. 18.30  


  ( 0.75 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 19.47 TOUSTRUP Viggo Lind -2005Aarhus 1900  
2 13.98 COCHRAN Linus -2005SAk77  
3 13.78 ANDERSEN Mikki Kørner -2006Randers Freja  
4 13.55 THOMSEN Andreas -2006BMI  
5 12.59 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
6 12.35 ROSHOLM Otto -2006Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Viggo Lind Toustrup17.8219.4717.27
Linus Cochran13.4813.9813.84
Mikki Kørner Andersen13.78--
Andreas Thomsen12.2611.2913.55
Jonathan Sass Møller11.8911.4012.59
Otto Rosholm9.3612.3510.54



Genereret af MARS version 2.0.0.408 torsdag den 14. juni 2018 klokken 20:17


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap