DT - MÆND 1. division vest, indledende den 9.jun 2018 på Randers Atletikstadion, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja

RESULTATER
DT - MÆND
1. division vest, indledende
den 9.jun 2018 på Randers Atletikstadion
Arrangør: Randers Freja


  MÆND SENIOR - 100 METERLØR KL. 12.20  


NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: -2.6m/s  2h: +0.0m/s
1 12.132h SARTO Asger -1999SAK777p 
2 12.151h JENSEN Christian -1991Randers Freja5p 
3 12.471h NØRGAARD Jonathan -1995SAK77  
4 12.762h OMAR Mohamed -1993Randers Freja  


  MÆND SENIOR - 200 METERLØR KL. 13.20  


NrResultat NavnKlubPoints
 w: -1.3m/s
1 24.38 SCHNEIDGEN Patrick -1994Randers Freja7p 
2 24.70 JENSEN Christian -1991Randers Freja  
3 25.54 KREJBERG Viktor -2002SAK775p 
4 28.90 OSTENFELDT Robin -1999SAK77  


  MÆND SENIOR - 400 METERLØR KL. 13.55  


NrResultat NavnKlubPoints
1 51.62 SCHNEIDGEN Patrick -1994Randers Freja7p 
2 53.31 STØVE Andreas -1998SAK775p 
  DNS OMAR Mohamed -1993Randers Freja  


  MÆND SENIOR - 800 METERLØR KL. 13.10  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.10.81 MOURITZEN Sebastian -2002SAK777p 
2 2.28.78 SAEED Abdi -2002Randers Freja5p 
  DNF BROZ August -1996Randers Freja  
  DNS KJELDSEN Mark Kirk -2001SAK77  


  MÆND SENIOR - 1500 METERLØR KL. 14.10  


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.25.38 KJELDSEN Mark Kirk -2001SAK777p 
2 4.44.03 GRAVERSGAARD Daniel -1997Randers Freja5p 
3 4.47.52 GLERUP Martin -2003SAK77  


  MÆND SENIOR - 5000 METERLØR KL. 12.35  


NrResultat NavnKlubPoints
1 16.46.022h BRUUN Emil -1981Randers Freja7p 
2 16.52.391h OSTENFELDT Robin -1999SAK775p 
  DNF1h GRAVERSGAARD Daniel -1997Randers Freja  


  MÆND SENIOR - 110 METER HÆKLØR KL. 13.35  


  ( 106.7 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )


NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 22.10 VEJLGAARD Oskar -2002SAK777p 
2 22.93 WINKLER Wiliam -1999SAK77  


  MÆND SENIOR - 400 METER HÆKLØR KL. 12.00  


  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.17.58 BRUUN Emil -1981Randers Freja7p 
  DQ STØVE Andreas -1998SAK77  


  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.90 WINKLER Wiliam -1999SAK777p 
2 1.70 LARSEN Thomas S. -2000Randers Freja5p 


 1.701.801.851.901.97 
Wiliam Winklerxooxoxxoxxx
Thomas S. Larsenxo    


  MÆND SENIOR - STANGSPRINGLØR KL. 12.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.50 VEJLGAARD Oskar -2002SAK777p 
2 2.90 NINBOE Niklas -2001Randers Freja5p 
  X SØRENSEN Jens -1991Randers Freja  


 2.702.903.003.203.403.503.61 
Oskar Vejlgaard  ooxooxxx
Niklas Ninboexoxoxxx    
Jens Sørensen   xxx   


  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 w6.33+2.5 VEJLGAARD Oskar -2002SAK777p 
2 w5.61+3.7 THOMSEN Simon -1999Randers Freja5p 
  5.40+1.7     
3 w5.56+2.9 KREJBERG Viktor -2002SAK77  
  5.41+1.7     
4 5.02+1.9 LARSEN Thomas S. -2000Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Oskar Vejlgaard6.33+2.5
Simon Thomsen5.25+2.6- - 5.40+1.75.61+3.75.60+2.7
Viktor Krejberg- - 5.56+2.9- 5.41+1.75.39+1.7
Thomas S. Larsen4.80+2.65.02+1.9


  MÆND SENIOR - TRESPRINGLØR KL. 13.40  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 11.67-0.3 KREJBERG Viktor -2002SAK777p 
2 11.41+0.2 GLUE Johannes -1997Randers Freja5p 
3 w11.04+2.6 THIOMSEN Simon -1999Randers Freja  
  10.58+1.5     


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Viktor Krejberg- 11.40-0.1- 11.44-0.211.67-0.3- 
Johannes Glue10.87+1.111.41+0.2
Simon Thiomsen10.58+1.59.70-0.39.97-0.711.04+2.6- 


  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 13.00  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 12.00 UTH Niels -1994Randers Freja7p 
2 10.18 SEEDORF-PEDERSEN Jesper -1970Randers Freja  
3 8.72 BLAUERT Patrick -2002SAK775p 
4 7.97 RICHARD Lucas -2000SAK77  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Niels Uth-12.0011.5211.74--
Jesper Seedorf-Pedersen10.1410.1510.1810.02-9.78
Patrick Blauert8.618.728.638.098.388.46
Lucas Richard7.977.247.747.697.377.60


  MÆND SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 12.00  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 37.00 UTH Niels -1994Randers Freja7p 
2 28.32 SEEDORF-PEDERSEN Jesper -1970Randers Freja  
3 20.75 RICHARD Lucas -2000SAK775p 


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Niels Uth34.8436.9937.0035.2335.16
Jesper Seedorf-Pedersen-26.75--27.6028.32
Lucas Richard20.7520.5920.3220.3919.7519.68


  MÆND SENIOR - HAMMERKASTLØR KL. 13.45  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 32.73 SEEDORF-PEDERSEN Jesper -1970Randers Freja7p 
2 21.92 NØRGAARD Jonathan -1995SAK775p 


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jesper Seedorf-Pedersen-26.9931.8132.4732.73-
Jonathan Nørgaard-19.8920.8821.92-21.86


  MÆND SENIOR - SPYDKASTLØR KL. 13.00  


  ( 800 GRAM )


NrResultat NavnKlubPoints
1 50.24 HANSEN Mathias -1999Randers Freja7p 
2 43.12 NYGAARD Casper U. -1998Randers Freja  
3 40.03 BLAUERT Patrick -2002SAK775p 
4 37.46 RICHARD Lucas -2000SAK77  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Hansen48.6149.1147.3150.2447.7349.73
Casper U. Nygaard43.1239.4437.8541.1840.6840.33
Patrick Blauert37.9936.6838.6636.9337.5940.03
Lucas Richard32.5736.5936.5836.3837.4636.63


  MÆND SENIOR - 4 X 100 M STAFETLØR KL. 14.40  


NrResultat NavnKlubPoints
1 45.79 Oskar Vejlgaard -2002
Viktor Krejberg -2002
Jonathan Nørgaard -1995
Andreas Støve -1998
SAK77 - I7p 
2 45.85 Christian Jensen -1991
Simon Thiomsen -1999
Mohamed Omar -1993
Patrick Schneidgen -1994
Randers Freja5p 
3 50.62 Robin Ostenfeldt -1999
Wiliam Winkler -1999
Lucas Richard -2000
Sebastian Mouritzen -2002
SAK77 -II  



Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 9. juni 2018 klokken 14:39


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap