den 14.apr 2018 på Langvang Atletikhal, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja

RESULTATER
den 14.apr 2018 på Langvang Atletikhal
Arrangør: Randers Freja


  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER - FINALELØR KL. 13.40  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.36 MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011Aarhus 1900  
2 8.83 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
3 9.22 GRETLUND Ada Holst -2012Randers Freja  
4 9.28 JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011Aarhus 1900  
5 9.56 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  


  PIGER 6-7 ÅR - 200 METER - FINALELØR KL. 14.20  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 43.94 MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011Aarhus 1900  
2 44.55 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
3 45.74 GRETLUND Ada Holst -2012Randers Freja  
4 46.05 JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011Aarhus 1900  
5 53.54 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  


  PIGER 6-7 ÅR - 600 METER - FINALELØR KL. 12.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.42.50 JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011Aarhus 1900  
2 2.45.70 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
3 2.50.10 MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011Aarhus 1900  
4 3.02.60 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
5 3.09.40 GRETLUND Ada Holst -2012Randers Freja  


  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.00  


  ( 55 CM )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.15 MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011Aarhus 1900  
2 12.06 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
3 12.21 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
4 12.30 JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011Aarhus 1900  
5 14.24 GRETLUND Ada Holst -2012Randers Freja  


  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALELØR KL. 13.10  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 2.16+0.0 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
2 2.03+0.0 MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011Aarhus 1900  
3 1.90+0.0 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
4 1.68+0.0 GRETLUND Ada Holst -2012Randers Freja  
5 1.65+0.0 JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Laura Nielsen1.99+0.02.03+0.02.16+0.0
Agnes Markholt-Sørensen1.60+0.02.03+0.01.92+0.0
Karen Svejstrup1.75+0.01.71+0.01.90+0.0
Ada Holst Gretlund1.68+0.01.40+0.01.68+0.0
Sofie Kalsmose Jakobsen1.48+0.01.51+0.01.65+0.0


  PIGER 6-7 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 11.30  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 3.70 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
2 2.94 JAKOBSEN Sofie Kalsmose -2011Aarhus 1900  
3 2.89 MARKHOLT-SØRENSEN Agnes -2011Aarhus 1900  
4 2.48 GRETLUND Ada Holst -2012Randers Freja  
5 2.41 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Laura Nielsen2.793.703.37
Sofie Kalsmose Jakobsen1.972.372.94
Agnes Markholt-Sørensen2.512.892.60
Ada Holst Gretlund2.482.072.11
Karen Svejstrup2.171.942.41


  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER - FINALELØR KL. 13.50  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.21 SINDAL Frederikke -2009Randers Freja  
2 7.26 FRUERGAARD Mia -2009Skive AM  
3 7.76 HAMMER Karla -2009Randers Freja  
4 7.81 PEDERSEN Clara Raun -2009Randers Freja  
5 7.95 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
6 8.11 GREVSEN Sarah Villum -2010Randers Freja  
7 8.22 LARSEN Silje -2009Randers Freja  
8 8.55 MADSEN Alberte Lionett -2010Randers Freja  
9 8.63 FRANK Emma -2010Randers Freja  


  PIGER 8-9 ÅR - 200 METER - FINALELØR KL. 14.25  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 41.68 PEDERSEN Clara Raun -2009Randers Freja  
2 44.20 GREVSEN Sarah Villum -2010Randers Freja  
3 50.38 MADSEN Alberte Lionett -2010Randers Freja  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 37.37 FRUERGAARD Mia -2009Skive AM  
2 41.04 HAMMER Karla -2009Randers Freja  
3 41.08 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
 HEAT 3  w: +0.0m/s
1 38.16 SINDAL Frederikke -2009Randers Freja  
2 42.09 LARSEN Silje -2009Randers Freja  
3 45.63 FRANK Emma -2010Randers Freja  


  PIGER 8-9 ÅR - 600 METER - FINALELØR KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 2.12.20 FRUERGAARD Mia -2009Skive AM  
2 2.14.30 SINDAL Frederikke -2009Randers Freja  
3 2.32.30 PEDERSEN Clara Raun -2009Randers Freja  
4 2.37.60 LARSEN Silje -2009Randers Freja  
5 2.43.10 HAMMER Karla -2009Randers Freja  
6 2.49.50 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
7 2.55.90 MADSEN Alberte Lionett -2010Randers Freja  
8 3.04.60 FRANK Emma -2010Randers Freja  


  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.15  


  ( 55 CM )


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 8.58 FRUERGAARD Mia -2009Skive AM  
2 8.95 SINDAL Frederikke -2009Randers Freja  
3 9.97 GREVSEN Sarah Villum -2010Randers Freja  
4 10.65 FRANK Emma -2010Randers Freja  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 9.24 HAMMER Karla -2009Randers Freja  
2 9.28 PEDERSEN Clara Raun -2009Randers Freja  
3 9.77 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
4 10.10 LARSEN Silje -2009Randers Freja  
5 10.72 MADSEN Alberte Lionett -2010Randers Freja  


  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALELØR KL. 13.10  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 3.14+0.0 FRUERGAARD Mia -2009Skive AM  
2 3.03+0.0 SINDAL Frederikke -2009Randers Freja  
3 2.89+0.0 HAMMER Karla -2009Randers Freja  
4 2.80+0.0 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
5 2.61+0.0 GREVSEN Sarah Villum -2010Randers Freja  
6 2.58+0.0 PEDERSEN Clara Raun -2009Randers Freja  
7 2.44+0.0 LARSEN Silje -2009Randers Freja  
8 2.35+0.0 FRANK Emma -2010Randers Freja  
9 2.19+0.0 MADSEN Alberte Lionett -2010Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Mia Fruergaard2.96+0.02.99+0.03.14+0.0
Frederikke Sindal3.03+0.02.93+0.02.83+0.0
Karla Hammer2.67+0.02.73+0.02.89+0.0
Caroline Amalie Langberg2.78+0.02.80+0.02.76+0.0
Sarah Villum Grevsen2.61+0.02.39+0.02.45+0.0
Clara Raun Pedersen2.58+0.02.48+0.02.55+0.0
Silje Larsen2.19+0.02.35+0.02.44+0.0
Emma Frank2.35+0.02.10+0.02.08+0.0
Alberte Lionett Madsen2.12+0.02.19+0.02.00+0.0


  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 11.50  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 5.97 FRUERGAARD Mia -2009Skive AM  
2 4.97 SINDAL Frederikke -2009Randers Freja  
3 4.83 PEDERSEN Clara Raun -2009Randers Freja  
4 4.64 HAMMER Karla -2009Randers Freja  
5 4.63 LARSEN Silje -2009Randers Freja  
6 4.30 LANGBERG Caroline Amalie -2009Randers Freja  
7 3.26 GREVSEN Sarah Villum -2010Randers Freja  
8 3.21 FRANK Emma -2010Randers Freja  
9 2.90 MADSEN Alberte Lionett -2010Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Mia Fruergaard5.475.975.73
Frederikke Sindal4.974.644.32
Clara Raun Pedersen4.194.154.83
Karla Hammer3.423.974.64
Silje Larsen3.854.154.63
Caroline Amalie Langberg-4.304.20
Sarah Villum Grevsen2.602.923.26
Emma Frank3.212.832.90
Alberte Lionett Madsen2.902.192.68


  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 12.50  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.35 MÆRKEDAHL Karla -2007SAK77  
2 9.36 VEJLGÅRD Maja -2007SAK77  
3 9.39 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
4 9.63 GUTHEIL Naija Dyrholm -2007AGF  
5 9.81 JENSEN Julie Bjerre -2007SAK77  
6 9.96 OTTOSEN Laura -2007Aarhus 1900  
7 10.12 COCHRAN Isabella -2007SAK77  
8 10.22 NIELSEN Sofia -2007Randers Freja  
9 10.32 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
10 10.86 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  
11 11.04 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  


  PIGER 10-11 ÅR - 200 METER - FINALELØR KL. 14.45  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 32.24 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
2 32.30 GUTHEIL Naija Dyrholm -2007AGF  
3 35.17 COCHRAN Isabella -2007SAK77  
  DNS LUND Dagmar Brath -2008Randers Freja  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 35.61 JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007Aarhus 1900  
2 39.37 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  
3 41.09 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  


  PIGER 10-11 ÅR - 800 METER - FINALELØR KL. 15.35  


NrResultat NavnKlub  
1 3.03.84 JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007Aarhus 1900  
2 3.04.61 GUTHEIL Naija Dyrholm -2007AGF  
3 3.11.56 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
  DNS JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  


  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.40  


  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.88 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
2 12.92 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
3 13.04 JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007Aarhus 1900  
4 15.37 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  


  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING - FINALELØR KL. 13.50  


NrResultat NavnKlub  
1 1.28 JENSEN Julie Bjerre -2007SAK77  
2 1.25 VEJLGÅRD Maja -2007SAK77  
3 1.13 OTTOSEN Laura -2007Aarhus 1900  
  DNS JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007Aarhus 1900  


 0.901.001.051.101.131.161.191.221.251.281.31 
Julie Bjerre Jensen   oooxxooxxoxxoxxx
Maja Vejlgård  ooooxooxxoxxx 
Laura Ottosenoooxooxxx     


  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALELØR KL. 12.00  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.23+0.0 MÆRKEDAHL Karla -2007SAK77  
2 3.44+0.0 JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007Aarhus 1900  
3 3.33+0.0 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
4 3.32+0.0 COCHRAN Isabella -2007SAK77  
5 3.30+0.0 NIELSEN Sofia -2007Randers Freja  
6 3.26+0.0 OTTOSEN Laura -2007Aarhus 1900  
7 3.22+0.0 GUTHEIL Naija Dyrholm -2007AGF  
8 3.07+0.0 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
9 2.99+0.0 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
10 2.57+0.0 LUND Dagmar Brath -2008Randers Freja  
11 2.54+0.0 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Karla Mærkedahl3.94+0.04.23+0.04.16+0.0
Karoline Kalsmose Jakobse3.35+0.03.44+0.03.23+0.0
Maria Kondrup Jensen3.33+0.03.14+0.03.13+0.0
Isabella Cochran3.09+0.03.32+0.03.29+0.0
Sofia Nielsen3.09+0.03.30+0.03.11+0.0
Laura Ottosen3.26+0.03.21+0.03.12+0.0
Naija Dyrholm Gutheil3.08+0.03.11+0.03.22+0.0
Clara Momme Jørgensen2.88+0.03.07+0.02.93+0.0
Andrea Nielsen2.83+0.02.80+0.02.99+0.0
Dagmar Brath Lund2.40+0.02.57+0.02.36+0.0
Ellen Nørgaard2.54+0.02.47+0.02.48+0.0


  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 11.00  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 6.79 JENSEN Julie Bjerre -2007SAK77  
2 6.57 MÆRKEDAHL Karla -2007SAK77  
3 6.27 COCHRAN Isabella -2007SAK77  
4 5.83 VEJLGÅRD Maja -2007SAK77  
5 5.55 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
6 5.23 NIELSEN Sofia -2007Randers Freja  
7 4.79 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
8 4.67 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
9 4.50 JAKOBSE Karoline Kalsmose -2007Aarhus 1900  
10 4.29 LUND Dagmar Brath -2008Randers Freja  
11 4.24 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Julie Bjerre Jensen6.316.496.79
Karla Mærkedahl4.945.976.57
Isabella Cochran5.785.976.27
Maja Vejlgård5.835.695.73
Clara Momme Jørgensen5.555.335.37
Sofia Nielsen5.025.234.79
Andrea Nielsen4.314.754.79
Maria Kondrup Jensen-4.274.67
Karoline Kalsmose Jakobse4.164.404.50
Dagmar Brath Lund3.394.294.06
Ellen Nørgaard4.144.224.24


  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.53 JENSEN Christine Bjerre -2005SAK77  
2 9.03 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
3 9.05 BECH Andrea -2005Randers Freja  
4 9.15 THYGESEN Lærke -2005Randers Freja  
5 9.26 FRUERGAARD Maya -2006Skive AM  
6 9.33 BJERREGAARD Klara -2006Randers Freja  
7 9.44 SANDHOLT Silje -2006Aarhus 1900  
8 9.46 KRØYER Maj Munk -2005Randers Freja  
9 9.71 HOLT Camilla -2005Randers Freja  
  DNS SINDAL Lærke -2006Randers Freja  


  PIGER 12-13 ÅR - 200 METER - FINALELØR KL. 15.05  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 28.82 JENSEN Christine Bjerre -2005SAK77  
2 30.12 THYGESEN Lærke -2005Randers Freja  
3 31.95 BJERREGAARD Klara -2006Randers Freja  
4 34.18 SANDHOLT Silje -2006Aarhus 1900  
  DNS FRUERGAARD Maya -2006Skive AM  
  DNS SINDAL Lærke -2006Randers Freja  


  PIGER 12-13 ÅR - 800 METER - FINALELØR KL. 15.55  


NrResultat NavnKlub  
1 2.49.47 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
2 2.56.46 HERSKIND Matilde -2005SAK77  
3 2.58.08 THYGESEN Lærke -2005Randers Freja  
  DNS FRUERGAARD Maya -2006Skive AM  


  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - FINALELØR KL. 12.00  


  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.50 SANDHOLT Silje -2006Aarhus 1900  
2 12.72 THYGESEN Lærke -2005Randers Freja  
3 12.76 HERSKIND Matilde -2005SAK77  
  DNF SINDAL Lærke -2006Randers Freja  


  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING - FINALELØR KL. 13.50  


NrResultat NavnKlub  
1 1.42 JENSEN Christine Bjerre -2005SAK77  
2 1.22 JOHANSON Mille -2006AC Norddjurs  
3 1.22 SANDHOLT Silje -2006Aarhus 1900  
  DNS FRUERGAARD Maya -2006Skive AM  


 1.001.051.101.131.161.191.221.251.281.311.351.401.421.45 
Christine Bjerre Jensen       oooooxoxxx
Mille Johansonooxoooxooxxx      
Silje Sandholtoxooxxooxoxoxxx      


  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRING - FINALELØR KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.05 HERSKIND Matilde -2005SAK77  


 1.801.851.901.952.002.052.10 
Matilde Herskindoxoxoooxxoxxx


  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALELØR KL. 12.40  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.61+0.0 JENSEN Christine Bjerre -2005SAK77  
2 4.36+0.0 FRUERGAARD Maya -2006Skive AM  
3 4.19+0.0 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
4 4.12+0.0 BECH Andrea -2005Randers Freja  
5 4.03+0.0 THYGESEN Lærke -2005Randers Freja  
6 3.95+0.0 BJERREGAARD Klara -2006Randers Freja  
7 3.92+0.0 JOHANSON Mille -2006AC Norddjurs  
8 3.83+0.0 SANDHOLT Silje -2006Aarhus 1900  
9 3.82+0.0 KRØYER Maj Munk -2005Randers Freja  
10 3.43+0.0 HOLT Camilla -2005Randers Freja  
11 2.95+0.0 LARSEN Maggie -2005Randers Freja  
  DNS  SINDAL Lærke -2006Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Christine Bjerre Jensen4.61+0.04.52+0.04.58+0.0
Maya Fruergaard4.27+0.04.15+0.04.36+0.0
Kristine Skifter Bitsch3.80+0.04.09+0.04.19+0.0
Andrea Bech4.00+0.04.12+0.03.96+0.0
Lærke Thygesen3.93+0.03.78+0.04.03+0.0
Klara Bjerregaard3.92+0.03.95+0.03.47+0.0
Mille Johanson3.68+0.03.83+0.03.92+0.0
Silje Sandholt3.83+0.03.72+0.03.54+0.0
Maj Munk Krøyer3.63+0.03.82+0.03.71+0.0
Camilla Holt3.41+0.03.32+0.03.43+0.0
Maggie Larsen2.95+0.0- 2.90+0.0


  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 13.20  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.66 HOLT Camilla -2005Randers Freja  
2 8.67 BITSCH Kristine Skifter -2006Randers Freja  
3 8.41 KRØYER Maj Munk -2005Randers Freja  
4 7.65 THYGESEN Lærke -2005Randers Freja  
5 7.43 LARSEN Maggie -2005Randers Freja  
6 7.32 HERSKIND Matilde -2005SAK77  
7 7.12 BJERREGAARD Klara -2006Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Camilla Holt10.669.879.78
Kristine Skifter Bitsch8.338.678.48
Maj Munk Krøyer8.198.358.41
Lærke Thygesen6.677.656.77
Maggie Larsen7.436.856.63
Matilde Herskind7.326.226.47
Klara Bjerregaard6.816.457.12


  KVINDER SENIOR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.86 ØSTERGAARD Louise -1994Randers Freja  
2 8.34 TOUSTRUP Klara Lind -2003Aarhus 1900  


  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER - FINALELØR KL. 13.40  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.88 NEKH Michael -2011Randers Freja  
2 9.10 STARUP Gabriel Mirabal -2011Aarhus 1900  


  DRENGE 6-7 ÅR - 200 METER - FINALELØR KL. 14.20  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 42.23 NEKH Michael -2011Randers Freja  
2 50.14 STARUP Gabriel Mirabal -2011Aarhus 1900  


  DRENGE 6-7 ÅR - 600 METER - FINALELØR KL. 12.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.41.60 NEKH Michael -2011Randers Freja  
  DNF STARUP Gabriel Mirabal -2011Aarhus 1900  


  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.00  


  ( 55 CM )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.29 STARUP Gabriel Mirabal -2011Aarhus 1900  
  DNF NEKH Michael -2011Randers Freja  


  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALELØR KL. 13.10  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 2.46+0.0 NEKH Michael -2011Randers Freja  
2 2.08+0.0 STARUP Gabriel Mirabal -2011Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Michael Nekh2.18+0.02.38+0.02.46+0.0
Gabriel Mirabal Starup1.87+0.02.08+0.02.06+0.0


  DRENGE 6-7 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 11.30  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 3.08 NEKH Michael -2011Randers Freja  
2 2.38 STARUP Gabriel Mirabal -2011Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Michael Nekh3.073.082.93
Gabriel Mirabal Starup2.182.382.15


  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER - FINALELØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.36 ØSTERGAARD Emanuel -2009Randers Freja  
2 7.55 SØRENSEN Jack P.T. -2009HI Skanderborg  
3 7.59 LINDGAARD Magnus -2010Randers Freja  
4 7.68 KLAUSTRUP Tristan -2009HI Skanderborg  
5 8.00 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
6 8.17 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  
7 8.22 STØTTRUP Oscar Dahl -2010Aarhus 1900  


  DRENGE 8-9 ÅR - 200 METER - FINALELØR KL. 14.35  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 39.00 KLAUSTRUP Tristan -2009HI Skanderborg  
2 39.03 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  
3 42.88 STØTTRUP Oscar Dahl -2010Aarhus 1900  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 39.58 SØRENSEN Jack P.T. -2009HI Skanderborg  
2 41.60 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  


  DRENGE 8-9 ÅR - 600 METER - FINALELØR KL. 12.40  


NrResultat NavnKlub  
1 2.22.60 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  
2 2.23.80 ØSTERGAARD Emanuel -2009Randers Freja  
3 2.24.20 SØRENSEN Jack P.T. -2009HI Skanderborg  
4 2.47.90 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  


  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.15  


  ( 55 CM )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.34 SØRENSEN Jack P.T. -2009HI Skanderborg  
2 9.67 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
3 9.76 STØTTRUP Oscar Dahl -2010Aarhus 1900  


  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALELØR KL. 13.30  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 3.09+0.0 ØSTERGAARD Emanuel -2009Randers Freja  
2 2.96+0.0 KLAUSTRUP Tristan -2009HI Skanderborg  
3 2.87+0.0 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
4 2.84+0.0 SØRENSEN Jack P.T. -2009HI Skanderborg  
5 2.62+0.0 STØTTRUP Oscar Dahl -2010Aarhus 1900  
6 2.53+0.0 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Emanuel Østergaard2.82+0.03.06+0.03.09+0.0
Tristan Klaustrup2.62+0.02.90+0.02.96+0.0
Alvin Juul Eskildsen2.87+0.02.82+0.02.87+0.0
Jack P.T. Sørensen2.82+0.02.68+0.02.84+0.0
Oscar Dahl Støttrup2.61+0.02.51+0.02.62+0.0
Erik Nørgaard2.53+0.02.22+0.00.02+4.0


  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 12.10  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 6.57 KLAUSTRUP Tristan -2009HI Skanderborg  
2 6.50 ØSTERGAARD Emanuel -2009Randers Freja  
3 5.67 SØRENSEN Jack P.T. -2009HI Skanderborg  
4 4.26 LINDGAARD Mikkel -2010Randers Freja  
5 4.13 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
6 3.50 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Tristan Klaustrup5.985.416.57
Emanuel Østergaard6.076.156.50
Jack P.T. Sørensen5.025.675.06
Mikkel Lindgaard3.434.263.62
Alvin Juul Eskildsen-3.924.13
Erik Nørgaard2.623.093.50


  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.54 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
2 9.59 ESKILDSEN Emil Søby -2008Aarhus 1900  
3 9.85 KLAUSTRUP Senius -2007HI Skanderborg  
4 9.94 SKIVESEN Tristan -2007SAK77  
5 10.31 LAYCOCK Oscar -2008SAK77  
6 10.65 WEILER Tristan -2008Aarhus 1900  


  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METER - FINALELØR KL. 14.55  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 33.75 KLAUSTRUP Senius -2007HI Skanderborg  
2 33.78 ESKILDSEN Emil Søby -2008Aarhus 1900  
3 35.19 LAYCOCK Oscar -2008SAK77  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 32.52 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
2 33.83 BERTELSEN Daniel -2007SAK77  
3 36.51 WEILER Tristan -2008Aarhus 1900  
  DNS ANDERSEN Villads -2008Aarhus 1900  


  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METER - FINALELØR KL. 15.45  


NrResultat NavnKlub  
1 2.56.37 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
2 2.58.07 BERTELSEN Daniel -2007SAK77  
3 3.00.32 ESKILDSEN Emil Søby -2008Aarhus 1900  


  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.50  


  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.77 ESKILDSEN Emil Søby -2008Aarhus 1900  
2 13.33 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
3 13.86 WEILER Tristan -2008Aarhus 1900  
  DNS ANDERSEN Villads -2008Aarhus 1900  


  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING - FINALELØR KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
1 1.16 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
2 1.10 WEILER Tristan -2008Aarhus 1900  
  DNS ANDERSEN Villads -2008Aarhus 1900  
  DNS ESKILDSEN Emil Søby -2008Aarhus 1900  


 0.901.001.051.101.131.161.19 
Nicho Schumacherooooxxoxoxxx
Tristan Weileroxoxooxxx  


  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALELØR KL. 11.00  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 3.75+0.0 SKIVESEN Tristan -2007SAK77  
2 3.71+0.0 ESKILDSEN Emil Søby -2008Aarhus 1900  
3 3.70+0.0 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
4 3.58+0.0 BERTELSEN Daniel -2007SAK77  
5 3.50+0.0 KLAUSTRUP Senius -2007HI Skanderborg  
6 3.44+0.0 LAYCOCK Oscar -2008SAK77  
7 3.44+0.0 WEILER Tristan -2008Aarhus 1900  
  DNS  ANDERSEN Villads -2008Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Tristan Skivesen3.75+0.03.66+0.03.72+0.0
Emil Søby Eskildsen3.71+0.03.52+0.03.66+0.0
Nicho Schumacher3.70+0.03.57+0.03.45+0.0
Daniel Bertelsen3.50+0.03.49+0.03.58+0.0
Senius Klaustrup3.21+0.03.24+0.03.50+0.0
Oscar Laycock3.37+0.03.25+0.03.44+0.0
Tristan Weiler3.30+0.03.33+0.03.44+0.0


  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 14.00  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.34 SKIVESEN Tristan -2007SAK77  
2 7.54 BERTELSEN Daniel -2007SAK77  
3 7.00 KLAUSTRUP Senius -2007HI Skanderborg  
4 6.76 LAYCOCK Oscar -2008SAK77  
5 5.77 ESKILDSEN Emil Søby -2008Aarhus 1900  
6 5.40 WEILER Tristan -2008Aarhus 1900  
7 5.30 SCHUMACHER Nicho -2007Randers Freja  
  DNS ANDERSEN Villads -2008Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Tristan Skivesen9.347.348.16
Daniel Bertelsen7.546.967.35
Senius Klaustrup6.416.867.00
Oscar Laycock6.476.316.76
Emil Søby Eskildsen5.775.655.37
Tristan Weiler5.075.404.81
Nicho Schumacher-5.304.78


  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.20  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.47 BRUHM Christian Thulstrup -2005SAK77  
2 8.64 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
3 9.52 COCHRAN Linus -2005SAK77  
4 9.74 KUSK Gustav Nielsen -2005Randers Freja  


  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER - FINALELØR KL. 15.15  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 29.81 BRUHM Christian Thulstrup -2005SAK77  
2 32.54 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
3 35.58 MØLLER Sebastian sass -2006Randers Freja  


  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METER - FINALELØR KL. 16.05  


NrResultat NavnKlub  
1 2.27.59 SVENSTRU Kristian Tinglef -2005SAK77  
2 2.37.35 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
3 2.48.64 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
  DNS MØLLER Sebastian sass -2006Randers Freja  


  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - FINALELØR KL. 12.00  


  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.61 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  


  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING - FINALELØR KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
1 1.19 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  


 1.101.131.161.191.22 
Jonathan Sass Møllerxoxoooxxx


  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING - FINALELØR KL. 14.00  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.50+0.0 SVENSTRU Kristian Tinglef -2005SAK77  
2 4.43+0.0 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
3 4.25+0.0 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
4 4.17+0.0 BRUHM Christian Thulstrup -2005SAK77  
5 3.71+0.0 COCHRAN Linus -2005SAK77  
6 3.49+0.0 KUSK Gustav Nielsen -2005Randers Freja  
7 3.36+0.0 PLACE Jeppe Kondrup de -2005Randers Freja  
8 3.33+0.0 MØLLER Sebastian sass -2006Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Kristian Tinglef Svenstru4.42+0.04.50+0.04.50+0.0
Daniel K. Pedersen4.41+0.04.39+0.04.43+0.0
Jonathan Sass Møller4.19+0.04.18+0.04.25+0.0
Christian Thulstrup Bruhm3.87+0.03.83+0.04.17+0.0
Linus Cochran3.71+0.03.70+0.03.66+0.0
Gustav Nielsen Kusk3.45+0.03.47+0.03.49+0.0
Jeppe Kondrup de Place3.32+0.03.33+0.03.36+0.0
Sebastian sass Møller3.23+0.02.99+0.03.33+0.0


  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD - FINALELØR KL. 14.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.91 SVENSTRU Kristian Tinglef -2005SAK77  
2 8.69 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
3 7.75 BRUHM Christian Thulstrup -2005SAK77  
4 6.55 COCHRAN Linus -2005SAK77  
5 6.49 KUSK Gustav Nielsen -2005Randers Freja  
6 5.66 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
7 4.51 MØLLER Sebastian sass -2006Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Kristian Tinglef Svenstru8.508.548.91
Daniel K. Pedersen8.698.64-
Christian Thulstrup Bruhm7.757.597.43
Linus Cochran6.336.176.55
Gustav Nielsen Kusk6.496.476.05
Jonathan Sass Møller5.585.135.66
Sebastian sass Møller4.174.474.51


  MÆND SENIOR - 60 METER - FINALELØR KL. 13.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.65 JENSEN Christian H. B. -1991Randers Freja  
2 8.15 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
= 8.15 OMAR Mohamed -1993Randers Freja  


  MÆND SENIOR - 200 METER - FINALELØR KL. 15.25  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 25.63 JENSEN Christian H. B. -1991Randers Freja  
2 26.49 OMAR Mohamed -1993Randers Freja  
3 26.71 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  


  MÆND SENIOR - 800 METER - FINALELØR KL. 16.05  


NrResultat NavnKlub  
1 2.27.38 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  



Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 14. april 2018 klokken 16:02


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap