Nålestævne 22.marts 2018, Randers Atletikhal torsdag den 22. marts 2018

Resultatliste - Samlet

Nålestævne 22.marts 2018, Randers Atletikhal torsdag den 22. marts 2018

Piger under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
17 Emma Nisen Nielsen2011Århus 190040m600mKu 1189
8,30s(362)2.43,72(271)2,34m(414)2,92m(413) Guld
21 Laura Nielsen2011Randers Freja40m600mKu 1092
8,50s(338)2.55,61(189)2,07m(323)3,10m(431) Sølv
35 Isabella Skjønnemand2011Randers Freja40m600mKu 919
8,59s(326)3.10,87(84)2,04m(313)2,29m(280) Sølv
48 Johanne Tørring2011Århus 190040mKu 889
8,33s(359)1,99m(297)2,09m(233) Sølv
52 Mischa Tornbjerg Poulsen2011Randers Freja40m600mKu 810
10,04s(145)3.21,18(13)2,15m(350)2,44m(315) Sølv
63 Karen Svejstrup2011Randers Freja40m600mKu 605
9,71s(186)3.24,84(0)1,97m(290)1,65m(129) Bronze
79 Sofie Kalsmose Jakobsen2011Århus 190040m600mKu 604
9,44s(220)2.52,70(209)1,71m(203)1,87m(181) Bronze
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
122 Aya Stougaard2010Aalborg A&M40m600mKu 1337
7,92s(433)2.41,98(283)2,51m(476)3,07m(428) Sølv
216 Alberte Lionett Madsen2010Randers Freja40m600mKu 1069
8,29s(364)3.10,86(84)2,26m(387)2,45m(318) Bronze
317 Emma Frank2010Randers Freja40m600mKu 1061
8,36s(355)3.09,46(93)2,08m(327)2,71m(379) Bronze
423 Tone Ry-Sørensen2010Århus 190040mKu 822
9,33s(234)1,96m(287)2,38m(301) Bronze
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
113 Karla Hammer 2009Randers Freja40m600mKu 1650
7,53s(595)2.50,19(226)2,81m(584)3,48m(471) Sølv
214 Caroline Amalie Langberg Nielsen2009Randers Freja40m600mKu 1624
7,76s(500)2.43,92(270)2,72m(552)4,44m(572) Sølv
315 Clara Raun Pedersen2009Randers Freja40m600mKu 1588
7,67s(537)2.30,31(363)2,60m(509)4,15m(542) Sølv
412 Fie Hanghøj2009Randers Freja40m600mKu 1538
7,76s(500)2.34,01(338)2,59m(505)4,07m(533) Sølv
511 Silje Larsen2009Randers Freja40m600mKu 1344
8,14s(382)2.45,62(258)2,33m(411)4,24m(551) Sølv
610 Sarah Villum Grevsen2009Randers Freja40m600mKu 1330
8,00s(400)2.36,16(323)2,55m(490)3,18m(440) Sølv
721 Ronja Andersen2009Aalborg A&M40m600mKu 1249
8,20s(375)2.45,45(259)2,45m(454)2,99m(420) Bronze
820 Merle Nielsen2009Randers Freja40m600mKu 1185
7,89s(446)2.37,66(313)2,09m(330)2,89m(409) Bronze
919 Maja B. Jensen2009Randers Freja40mKu 1102
8,39s(351)2,02m(307)3,22m(444) Bronze
1018 Signe Folkerman2009Randers Freja40m600mKu 1003
8,26s(368)3.12,76(71)2,17m(357)2,28m(278) Bronze
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
143 Ida Mosby Nielsen2008Århus 190060m800mKu 2398
9,87s(797)3.02,19(898)3,29m(758)6,06m(742) Guld
238 Clara Momme Jørgensen2008Randers Freja60m800mKu 2194
9,61s(874)3.06,27(825)3,10m(689)5,00m(631) Guld
336 Belinda Hofmann Thomsen2008Randers Freja60m800mKu 1896
10,43s(630)3.33,95(381)3,13m(700)4,38m(566) Sølv
437 Ellen Nørgaard2008Randers Freja60m800mKu 1552
10,87s(498)3.38,50(360)2,72m(552)3,77m(502) Bronze
539 Dagmar Lund2008Randers Freja60m800mKu 1341
12,21s(310)3.41,86(344)2,50m(472)3,99m(525) Bronze
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
141 Juie Bjerre Jensen2007SAK7760mKu 2673
9,68s(853)1,20m(1012)6,69m(808) Guld
282 Maya My Vejlgaard2007SAK7760mKu 2549
9,44s(925)1,15m(944)5,47m(680) Guld
333 Naija Dyrholm Guthell2007AGF 800m60mKu 2438
3.01,95(902)9,30s(967)Ikke udført3,38m(791)5,47m(680) Guld
442 Liva Justesen2007Viborg AM60m800mKu 2151
9,88s(794)3.14,65(675)3,13m(700)5,25m(657) Sølv
535 Lotus Worup2007HI Skanderborg60m800mKu 2128
10,48s(615)3.21,78(547)1,10m(876)5,06m(637) Sølv
640 Maria Kondrup Jensen2007Randers Freja60mKu 2000
10,21s(695)3,32m(769)4,10m(536) Sølv
734 Regitze Laursen2007HI Skanderborg60m800mKu 1845
10,03s(749)3.27,96(437)0,95m(672)3,03m(424) Bronze
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
160 Kristine Skifter Bitch2006Randers Freja60m800mKu 3082
8,86s(1098)2.53,79(1048)4,05m(1033)8,05m(951) Guld
261 Klara Bjerregaard2006Randers Freja60mKu 2744
9,28s(973)4,01m(1019)6,15m(752) Sølv
358 Mille Johanson2006Randers Freja60mKu 2632
9,38s(943)1,15m(944)6,09m(745) Sølv
468 Isabella Scherwin2006Randers Freja60mKu 2280
9,93s(779)1,05m(808)5,59m(693) Bronze
573 Maria Busk Rasmussen2006SAK7760mKu 2155
10,27s(677)3,25m(744)5,98m(734) Bronze
670 Alma Kjær2006SAK7760mKu 1895
10,65s(564)3,03m(664)5,34m(667) Bronze
764 Asta Hanghøj2006Randers Freja60mKu 1247
Afbud2,96m(639)4,78m(608) Ingen
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
171 Christine Bjerre Jensen2005SAK7760m800mKu 3527
8,26s(1277)2.51,33(1092)1,40m(1284)8,19m(966) Guld
272 Alberte Kilsmark2005SAK77800mKu 3266
2.45,67(1193)4,45m(1178)7,52m(895) Guld
367 Andrea Bech2005Randers Freja60m800mKu 2923
8,95s(1071)3.22,09(542)4,14m(1066)6,48m(786) Sølv
456 Maj Munk Krøyer2005AC Norddjurs60mKu 2921
9,24s(985)1,15m(944)8,44m(992) Sølv
559 Lærke Frost Thygesen2005Randers Freja60m800mKu 2920
Ikke udført2.53,52(1053)3,99m(1011)7,15m(856) Sølv
663 Camilla Holt2005Randers Freja60mKu 2891
9,88s(794)3,65m(888)10,51m(1209) Sølv
766 Mathilde Fogh2005Randers Freja60m800mKu 2543
9,89s(791)3.28,23(432)3,42m(805)8,01m(947) Bronze
865 Lærke Lykke2005Randers Freja60m800mKu 2404
9,75s(832)3.10,96(741)3,42m(805)6,30m(767) Bronze
957 Cecilie Dyrholm Guthell2005AGF 60m800mKu 2403
9,12s(1020)3.03,19(880)3,01m(657)5,91m(726) Bronze
1062 Maggie Larsen2005Randers Freja60m800mKu 1858
11,34s(388)3.51,34(298)2,98m(646)6,84m(824) Ingen
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
16 Lasse Mølgaard Didriksen2011Randers Freja40m600mKu 787
8,45s(316)2.55,17(149)2,25m(271)2,95m(200) Bronze
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
131 Magnus Lindgaard2010Randers Freja40m600mKu 970
7,64s(466)3.13,68(17)2,44m(326)2,81m(178) Bronze
230 Mikkel Lindgaard2010Randers Freja40m600mKu 928
9,25s(213)Afbud2,23m(266)4,68m(449) Bronze
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
126 Emanuel Østergaard2009Randers Freja40m600mKu 1662
7,25s(628)2.39,31(262)2,99m(486)5,66m(548) Sølv
224 Tristan Klastrup2009HI Skanderborg40mKu 1514
7,47s(537)2,78m(424)5,71m(553) Sølv
325 Jack P.T. Sørensen2009HI Skanderborg40m600mKu 1476
7,27s(620)2.47,85(201)2,63m(380)4,95m(476) Sølv
432 Jakob Mølgaard Didriksen2009Randers Freja40m600mKu 1259
7,85s(394)2.49,16(192)2,45m(329)5,54m(536) Bronze
528 Olana Ibrahim2009Randers Freja40m600mKu 1034
7,92s(385)2.32,59(310)2,60m(371)3,44m(278) Bronze
627 Erik Nørgaard2009Randers Freja40m600mKu 952
7,98s(377)2.27,45(347)2,52m(349)3,11m(226) Badge
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
150 Jonas Østergaard Stilling2008Stoholm60m800mKu 1807
10,26s(613)3.36,40(280)3,56m(656)5,56m(538) Sølv
251 Viktor Olesen2008Viborg AM60mKu 1535
10,42s(567)2,88m(454)5,33m(514) Bronze
355 Emil Eskildsen2008Århus 190060m800mKu 1424
9,48s(838)2.59,13(659)Afbud6,04m(586) Bronze
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
152 Carl Emil Bohn2007Århus 190060mKu 2413
9,43s(852)4,08m(812)7,65m(749) Guld
253 Simon Tørring2007Århus 190060mKu 2398
9,07s(956)1,25m(752)7,07m(690) Guld
347 Nicho Schumacher2007Randers Freja60m800mKu 2253
9,34s(878)2.53,94(756)3,89m(755)6,37m(620) Guld
448 Tristan Skivesen2007SAK7760mKu 2249
9,68s(780)3,90m(758)7,27m(711) Guld
549 Daniel Bertelsen2007SAK7760m800mKu 2204
9,68s(780)2.59,71(648)3,77m(719)7,21m(705) Guld
645 Senius Klaustrup2007HI Skanderborg60mKu 2011
9,79s(749)3,45m(624)6,55m(638) Sølv
746 Kristian Vindum Horup2007Randers Freja60mKu 1581
10,28s(607)2,94m(472)5,21m(502) Bronze
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
179 Tristan Keller Kristensen2006SAK7760m800mKu 2330
9,28s(896)2.59,88(645)3,90m(758)6,93m(676) Sølv
276 Jonathan Sass Møller2006Randers Freja60m800mKu 2266
9,26s(901)2.54,57(744)4,21m(850)5,34m(515) Sølv
381 Tobias Krath Hansen2006Viborg AM60m800mKu 1887
9,36s(873)3.11,43(429)3,30m(579)4,55m(435) Bronze
475 Magnus Hammer2006Randers Freja60m800mKu 1787
10,34s(590)3.26,84(329)3,55m(654)5,61m(543) Bronze
577 Sebastian Sass Møller2006Randers Freja60m800mKu 1575
10,40s(573)Ikke udført3,26m(567)4,55m(435) Ingen
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
180 Kristian Tinglef Svenstrup2005SAK77800mKu 3163
2.27,50(1250)4,80m(1026)9,01m(887) Guld
278 Christian Bruhn2005SAK7760mKu 2927
8,26s(1189)4,62m(973)7,81m(765) Guld
Genereret af Mangekamp version 3.2.0.0 torsdag den 22. marts 2018 klokken 21:16
      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap