den 3.feb 2018 på Randers Atletikhal - Langvang, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja

RESULTATER
den 3.feb 2018 på Randers Atletikhal - Langvang
Arrangør: Randers Freja


  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 18.15  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.35.25 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA629p 
2 2.37.62 SCHÄRFE Karla -2003Sparta600p 
3 2.37.76 VAMMEN Caroline -2004Ballerup AK599p 
4 2.39.35 HØKILDE-WASSMANN Louise -2003Greve Atletik580p 
5 2.41.14 ANDERSEN Matilde -2004Greve Atletik560p 
6 2.41.24 RAMSGAARD Betty Marie -2004Sparta559p 
7 2.44.65 JACOBSEN Josephine Koch -2003Sparta521p 
8 2.45.41 BREINHOLT Rikke -2003Hvide Sande512p 
9 2.51.90 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900444p 
10 3.00.81 NIELSEN Felina Dittmann -2004Aarhus 1900358p 
11 3.05.42 SELMER Liv -2004SAK77316p 
12 3.13.93 WOLLF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900247p 


  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 11.20  


  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 10.06 VAMMEN Caroline -2004Ballerup AK701p 
2 10.30 RAMSGAARD Betty Marie -2004Sparta657p 
3 10.61 SELMER Liv -2004SAK77602p 
4 10.76 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900577p 
5 11.06 NIELSEN Felina Dittmann -2004Aarhus 1900527p 
6 11.26 ANDERSEN Matilde -2004Greve Atletik495p 
 HEAT 2
1 9.09 SCHÄRFE Karla -2003Sparta891p 
2 9.48 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA812p 
3 9.55 JACOBSEN Josephine Koch -2003Sparta798p 
4 9.83 BREINHOLT Rikke -2003Hvide Sande744p 
5 11.14 HØKILDE-WASSMANN Louise -2003Greve Atletik514p 
6 14.41 WOLLF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900114p 


  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.72 SCHÄRFE Karla -2003Sparta879p 
2 1.57 VAMMEN Caroline -2004Ballerup AK701p 
3 1.48 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA599p 
4 1.48 SELMER Liv -2004SAK77599p 
5 1.45 JACOBSEN Josephine Koch -2003Sparta566p 
6 1.42 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900534p 
7 1.42 WOLLF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900534p 
8 1.42 BREINHOLT Rikke -2003Hvide Sande534p 
9 1.36 HØKILDE-WASSMANN Louise -2003Greve Atletik470p 
10 1.30 RAMSGAARD Betty Marie -2004Sparta409p 
11 1.30 ANDERSEN Matilde -2004Greve Atletik409p 
12 1.21 NIELSEN Felina Dittmann -2004Aarhus 1900321p 


 0.111.151.181.211.241.271.301.331.361.391.421.451.481.511.541.571.601.631.661.691.721.75
Karla Schärfe              oooxoooxxoxxx
Caroline Vammen          oooxoooxxx     
Josefine Skifter Andersen          ooxoxxx        
Liv Selmer          ooxxoxxx        
Josephine Koch Jacobsen        ooxoxxo xxx        
Sophie Bagger Bohn      oooooxxx          
Emma Sjøberg Wollf    ooooxoxooxxx          
Rikke Breinholt         xoxoxxx          
Louise Høkilde-Wassmann  o ooooxoxxx            
Betty Marie Ramsgaard    xooxoxxx              
Matilde Andersen xoooxooxoxxx              
Felina Dittmann Nielsenxo xxoxxx                 


  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 17.00  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 11.68 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA640p 
2 10.96 SCHÄRFE Karla -2003Sparta592p 
3 10.88 BREINHOLT Rikke -2003Hvide Sande587p 
4 9.18 VAMMEN Caroline -2004Ballerup AK476p 
5 8.81 JACOBSEN Josephine Koch -2003Sparta452p 
6 8.71 WOLLF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900445p 
7 8.47 HØKILDE-WASSMANN Louise -2003Greve Atletik430p 
8 8.13 SELMER Liv -2004SAK77408p 
9 7.95 RAMSGAARD Betty Marie -2004Sparta396p 
10 6.48 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900302p 
11 5.87 NIELSEN Felina Dittmann -2004Aarhus 1900263p 
12 5.74 ANDERSEN Matilde -2004Greve Atletik255p 


 1.runde2.runde3.runde 
Josefine Skifter Andersen9.8411.3011.68
Karla Schärfe10.2710.969.36
Rikke Breinholt10.8810.8510.19
Caroline Vammen8.728.759.18
Josephine Koch Jacobsen6.718.358.81
Emma Sjøberg Wollf7.958.718.50
Louise Høkilde-Wassmann8.397.278.47
Liv Selmer8.13-7.87
Betty Marie Ramsgaard7.307.956.81
Sophie Bagger Bohn5.966.485.64
Felina Dittmann Nielsen5.185.525.87
Matilde Andersen4.465.305.74


  PIGER 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2962 SCHÄRFE Karla -2003Sparta4 
2 2680 ANDERSEN Josefine Skifter -2003Slagelse Atletik DELTA4 
3 2477 VAMMEN Caroline -2004Ballerup AK4 
4 2377 BREINHOLT Rikke -2003Hvide Sande4 
5 2337 JACOBSEN Josephine Koch -2003Sparta4 
6 2021 RAMSGAARD Betty Marie -2004Sparta4 
7 1994 HØKILDE-WASSMANN Louise -2003Greve Atletik4 
8 1925 SELMER Liv -2004SAK774 
9 1857 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 19004 
10 1719 ANDERSEN Matilde -2004Greve Atletik4 
11 1469 NIELSEN Felina Dittmann -2004Aarhus 19004 
12 1340 WOLLF Emma Sjøberg -2004Aarhus 19004 


  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.00  


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 2.32.08 SKOU Mathilde Kreiberg -2002Aarhus 1900667p 
2 2.40.02 WESTERGAARD Johanne -2002AAM573p 
3 2.40.50 NEDERGAARD Liv -2002Sparta567p 
4 2.51.44 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK449p 
5 3.04.17 KROG Freja -2001AAM327p 
 HEAT 2
1 2.31.25 RASMUSSEN Martha D. -2002Aarhus 1900677p 
2 2.32.74 LAWAETZ Ellen -2002Sparta659p 
3 2.32.89 BOMME Ida Beiter -2001Sparta657p 
4 2.52.13 WÆRNESS Mai R -2002AAM442p 
5 2.56.54 KÆSTEL Louise Wrisberg -2001Holte IF398p 


  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.30  


  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 9.49 RASMUSSEN Martha D. -2002Aarhus 1900810p 
2 9.58 LAWAETZ Ellen -2002Sparta792p 
3 10.71 WÆRNESS Mai R -2002AAM585p 
4 10.78 KROG Freja -2001AAM573p 
5 10.82 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK566p 
 HEAT 2
1 8.83 BOMME Ida Beiter -2001Sparta946p 
2 8.89 SKOU Mathilde Kreiberg -2002Aarhus 1900933p 
3 10.04 WESTERGAARD Johanne -2002AAM705p 
4 10.54 KÆSTEL Louise Wrisberg -2001Holte IF614p 
5 11.02 NEDERGAARD Liv -2002Sparta533p 


  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.56 SKOU Mathilde Kreiberg -2002Aarhus 1900689p 
2 1.53 RASMUSSEN Martha D. -2002Aarhus 1900655p 
3 1.50 KROG Freja -2001AAM621p 
4 1.50 WÆRNESS Mai R -2002AAM621p 
5 1.47 BOMME Ida Beiter -2001Sparta588p 
6 1.44 WESTERGAARD Johanne -2002AAM555p 
7 1.41 LAWAETZ Ellen -2002Sparta523p 
8 1.41 KÆSTEL Louise Wrisberg -2001Holte IF523p 
9 1.38 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK491p 
10 1.32 NEDERGAARD Liv -2002Sparta429p 


 1.201.231.261.291.321.351.381.411.441.471.501.531.561.59 
Mathilde Kreiberg Skou     xoxooooxoxoxoxxx
Martha D. Rasmussen         xooxxoxxx 
Freja Krog     oooooxoxxx  
Mai R Wærness     oooxoxxoxoxxx  
Ida Beiter Bomme     ooxoxoxoxxx   
Johanne Westergaard     xoooxxoxxx    
Ellen Lawaetz    oxoxxoxoxxx     
Louise Wrisberg Kæstel     ooxxoxxx     
Rebecca Spiegelhauer oxooooxxoxxx      
Liv Nedergaardooxoxoo         


  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.60 BOMME Ida Beiter -2001Sparta729p 
2 5.57 SKOU Mathilde Kreiberg -2002Aarhus 1900720p 
3 5.08 RASMUSSEN Martha D. -2002Aarhus 1900581p 
4 4.95 LAWAETZ Ellen -2002Sparta546p 
5 4.69 KÆSTEL Louise Wrisberg -2001Holte IF477p 
6 4.61 WÆRNESS Mai R -2002AAM456p 
7 4.37 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK396p 
8 4.33 NEDERGAARD Liv -2002Sparta386p 
9 4.32 WESTERGAARD Johanne -2002AAM384p 
10 4.30 KROG Freja -2001AAM379p 


 1.runde2.runde3.runde 
Ida Beiter Bomme5.60 5.39 5.54 
Mathilde Kreiberg Skou- 5.57 5.47 
Martha D. Rasmussen4.92 4.67 5.08 
Ellen Lawaetz4.71 4.95 4.76 
Louise Wrisberg Kæstel4.69 - 4.65 
Mai R Wærness4.46 4.42 4.61 
Rebecca Spiegelhauer4.37 4.15 4.11 
Liv Nedergaard4.26 4.22 4.33 
Johanne Westergaard4.28 4.32 4.22 
Freja Krog4.30 4.14 4.13 


  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 13.55 BOMME Ida Beiter -2001Sparta764p 
2 11.65 KROG Freja -2001AAM638p 
3 10.65 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK572p 
4 10.42 LAWAETZ Ellen -2002Sparta557p 
5 10.22 SKOU Mathilde Kreiberg -2002Aarhus 1900544p 
6 10.14 RASMUSSEN Martha D. -2002Aarhus 1900539p 
7 10.00 NEDERGAARD Liv -2002Sparta529p 
8 9.65 WESTERGAARD Johanne -2002AAM507p 
9 8.16 WÆRNESS Mai R -2002AAM410p 
10 7.79 KÆSTEL Louise Wrisberg -2001Holte IF386p 


 1.runde2.runde3.runde 
Ida Beiter Bomme11.9513.5512.38
Freja Krog11.0411.2111.65
Rebecca Spiegelhauer10.6510.4910.40
Ellen Lawaetz10.429.9610.13
Mathilde Kreiberg Skou9.389.7910.22
Martha D. Rasmussen9.6210.149.43
Liv Nedergaard9.489.9810.00
Johanne Westergaard9.309.658.46
Mai R Wærness7.978.168.01
Louise Wrisberg Kæstel7.79--


  PIGER 16-17 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3684 BOMME Ida Beiter -2001Sparta5 
2 3553 SKOU Mathilde Kreiberg -2002Aarhus 19005 
3 3262 RASMUSSEN Martha D. -2002Aarhus 19005 
4 3077 LAWAETZ Ellen -2002Sparta5 
5 2724 WESTERGAARD Johanne -2002AAM5 
6 2538 KROG Freja -2001AAM5 
7 2514 WÆRNESS Mai R -2002AAM5 
8 2474 SPIEGELHAUER Rebecca -2002Ballerup AK5 
9 2444 NEDERGAARD Liv -2002Sparta5 
10 2398 KÆSTEL Louise Wrisberg -2001Holte IF5 


  PIGER 18-19 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.30.97 PETERSEN Hannah Illum -2000Sparta681p 
2 2.31.52 SCHULTZ Julie K. -2000AAM674p 
3 2.32.12 LANGE Anna -1999Greve Atletik667p 
4 2.52.12 JESPERSEN Ida L. -2000Ballerup AK442p 


  PIGER 18-19 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.45  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 9.04 LANGE Anna -1999Greve Atletik902p 
2 9.43 JESPERSEN Ida L. -2000Ballerup AK822p 
3 9.67 PETERSEN Hannah Illum -2000Sparta775p 
4 9.71 SCHULTZ Julie K. -2000AAM767p 


  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.53 LANGE Anna -1999Greve Atletik655p 
2 1.53 SCHULTZ Julie K. -2000AAM655p 
3 1.50 JESPERSEN Ida L. -2000Ballerup AK621p 
4 1.44 PETERSEN Hannah Illum -2000Sparta555p 


 1.201.261.291.351.381.411.441.471.501.531.56 
Anna Lange       o xoxxx
Julie K. Schultz     ooxoxxoxxoxxx
Ida L. Jespersen    oooxxooxxx 
Hannah Illum Petersenoxoooooxoxxx   


  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 15.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.32 PETERSEN Hannah Illum -2000Sparta648p 
2 5.24 LANGE Anna -1999Greve Atletik626p 
3 4.74 JESPERSEN Ida L. -2000Ballerup AK490p 
4 4.55 SCHULTZ Julie K. -2000AAM441p 


 1.runde2.runde3.runde 
Hannah Illum Petersen5.23 5.32 5.30 
Anna Lange4.80 5.24 5.16 
Ida L. Jespersen4.74 4.66 4.71 
Julie K. Schultz4.27 4.55 4.47 


  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 12.42 LANGE Anna -1999Greve Atletik689p 
2 9.11 PETERSEN Hannah Illum -2000Sparta471p 
3 8.38 JESPERSEN Ida L. -2000Ballerup AK424p 
4 7.81 SCHULTZ Julie K. -2000AAM387p 


 1.runde2.runde3.runde 
Anna Lange12.4211.9911.95
Hannah Illum Petersen7.959.009.11
Ida L. Jespersen7.828.38-
Julie K. Schultz7.547.817.51


  PIGER 18-19 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3539 LANGE Anna -1999Greve Atletik5 
2 3130 PETERSEN Hannah Illum -2000Sparta5 
3 2924 SCHULTZ Julie K. -2000AAM5 
4 2799 JESPERSEN Ida L. -2000Ballerup AK5 


  PIGER 20-22 ÅR - 800 METERSØN KL. 16.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.30.07 ANDERSE Nickoline Skifter -1998Sparta692p 
2 2.34.73 PAPROTNY Isabell -1997Esbjerg635p 
3 2.57.57 KÆSTEL Laura Wrisberg -1998Holte IF388p 


  PIGER 20-22 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.45  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 9.32 PAPROTNY Isabell -1997Esbjerg844p 
2 9.34 MIKKELSEN Anne Sofie -1997Odense AM840p 
3 9.99 ANDERSE Nickoline Skifter -1998Sparta714p 
4 10.16 KÆSTEL Laura Wrisberg -1998Holte IF682p 


  PIGER 20-22 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.62 KÆSTEL Laura Wrisberg -1998Holte IF759p 
2 1.53 PAPROTNY Isabell -1997Esbjerg655p 
3 1.41 ANDERSE Nickoline Skifter -1998Sparta523p 


 1.351.381.411.441.471.501.531.561.591.621.65 
Laura Wrisberg Kæstel    oooxxoxxoxoxxx
Isabell Paprotny   o ooxxx   
Nickoline Skifter Anderseoooxxx       


  PIGER 20-22 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 15.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.59 PAPROTNY Isabell -1997Esbjerg726p 
2 4.96 ANDERSE Nickoline Skifter -1998Sparta548p 
3 4.48 KÆSTEL Laura Wrisberg -1998Holte IF423p 


 1.runde2.runde3.runde 
Isabell Paprotny5.58 5.59 5.53 
Nickoline Skifter Anderse4.93 - 4.96 
Laura Wrisberg Kæstel4.29 - 4.48 


  PIGER 20-22 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 11.86 ANDERSE Nickoline Skifter -1998Sparta652p 
2 10.17 KÆSTEL Laura Wrisberg -1998Holte IF541p 
3 9.49 PAPROTNY Isabell -1997Esbjerg496p 


 1.runde2.runde3.runde 
Nickoline Skifter Anderse11.8611.4711.25
Laura Wrisberg Kæstel9.5310.179.33
Isabell Paprotny8.979.269.49


  PIGER 20-22 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3356 PAPROTNY Isabell -1997Esbjerg5 
2 3129 ANDERSE Nickoline Skifter -1998Sparta5 
3 2793 KÆSTEL Laura Wrisberg -1998Holte IF5 
4 840 MIKKELSEN Anne Sofie -1997Odense AM1 


  KVINDER SENIOR - 800 METERSØN KL. 16.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.26.15 BÖLL Sandra -1994Sparta742p 
2 2.30.07 ANDERSEN Nikoline Skifter -1998Sparta692p 
3 2.31.52 SCHULZ Julie K. -2000AAM674p 
4 2.32.12 LANGE Anna -1999Greve Atletik667p 
5 2.34.65 LAUGESEN Cathrine -1990KIF636p 
  DNS DIEKEMA Mathilde -1994Aarhus 1900  


  KVINDER SENIOR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.45  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 8.94 BÖLL Sandra -1994Sparta922p 
2 9.04 LANGE Anna -1999Greve Atletik902p 
3 9.71 SCHULZ Julie K. -2000AAM767p 
= 9.71 LAUGESEN Cathrine -1990KIF767p 
5 9.99 ANDERSEN Nikoline Skifter -1998Sparta714p 
  DNS DIEKEMA Mathilde -1994Aarhus 1900  


  KVINDER SENIOR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.74 BÖLL Sandra -1994Sparta903p 
2 1.53 LANGE Anna -1999Greve Atletik655p 
3 1.53 SCHULZ Julie K. -2000AAM655p 
4 1.50 LAUGESEN Cathrine -1990KIF621p 
5 1.41 ANDERSEN Nikoline Skifter -1998Sparta523p 
  DNS DIEKEMA Mathilde -1994Aarhus 1900  


 1.351.381.411.441.471.501.531.561.621.651.681.711.741.77 
Sandra Böll        oooxxoxxoxxx
Anna Lange    o xoxxx      
Julie K. Schulz  ooxoxxoxxoxxx      
Cathrine Laugesenoxoxooxxoxxoxxx       
Nikoline Skifter Andersenoooxxx          


  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 15.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.79 BÖLL Sandra -1994Sparta786p 
2 5.24 LANGE Anna -1999Greve Atletik626p 
3 4.96 ANDERSEN Nikoline Skifter -1998Sparta548p 
4 4.55 SCHULZ Julie K. -2000AAM441p 
5 4.37 LAUGESEN Cathrine -1990KIF396p 
  DNS DIEKEMA Mathilde -1994Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Sandra Böll5.50 5.79 5.63 
Anna Lange4.80 5.24 5.16 
Nikoline Skifter Andersen4.93 - 4.96 
Julie K. Schulz4.27 4.55 4.47 
Cathrine Laugesen3.91 4.37 - 


  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDSØN KL. 14.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 12.68 BÖLL Sandra -1994Sparta706p 
2 12.42 LANGE Anna -1999Greve Atletik689p 
3 11.86 ANDERSEN Nikoline Skifter -1998Sparta652p 
4 7.81 SCHULZ Julie K. -2000AAM387p 
5 7.23 LAUGESEN Cathrine -1990KIF350p 
  DNS DIEKEMA Mathilde -1994Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Sandra Böll11.9712.6811.95
Anna Lange12.4211.9911.95
Nikoline Skifter Andersen11.8611.4711.25
Julie K. Schulz7.547.817.51
Cathrine Laugesen6.176.587.23


  KVINDER SENIOR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 4059 BÖLL Sandra -1994Sparta5 
2 3539 LANGE Anna -1999Greve Atletik5 
3 3129 ANDERSEN Nikoline Skifter -1998Sparta5 
4 2924 SCHULZ Julie K. -2000AAM5 
5 2770 LAUGESEN Cathrine -1990KIF5 


  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METERLØR KL. 18.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.06.96 ANDERSEN Max K. -2003Randers Freja598p 
2 3.07.01 LARSEN Sofus Peter -2003Sparta597p 
3 3.07.04 MEISSNER Noah Birk -2003Skive AM597p 
4 3.14.44 MONNERET Sebastian -2003Amager AC530p 
5 3.14.50 MEHROTRA Dhruv -2003Sparta529p 
6 3.17.16 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900506p 
7 3.17.82 GARZA Tobias R. -2004Randers Freja500p 
8 3.19.28 NIELSEN Jakob Nissen -2003Aarhus 1900488p 
9 3.20.62 JENSEN Rasmus Hvorup -2004Ballerup AK476p 
10 3.24.77 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta442p 
11 3.27.55 COPP Benjamin -2004Aarhus 1900420p 
12 3.28.24 VØLUND Sofus -2004Sparta414p 
13 3.28.77 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg Atletik410p 
14 3.34.26 WILDMOORE Lehm -2003Aarhus 1900368p 
15 3.36.23 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 1900353p 
16 3.41.81 BROGÅRD Sebastian -2004Hvide Sande314p 
17 3.44.11 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900298p 


  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 11.00  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 9.28 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta685p 
2 9.65 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900609p 
3 9.66 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg Atletik607p 
4 9.84 VØLUND Sofus -2004Sparta572p 
5 10.04 JENSEN Rasmus Hvorup -2004Ballerup AK533p 
6 11.49 GARZA Tobias R. -2004Randers Freja295p 
= 11.49 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 1900295p 
8 12.29 BROGÅRD Sebastian -2004Hvide Sande192p 
 HEAT 2
1 8.54 LARSEN Sofus Peter -2003Sparta851p 
2 10.00 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900541p 
3 11.49 NIELSEN Jakob Nissen -2003Aarhus 1900295p 
4 12.00 COPP Benjamin -2004Aarhus 1900227p 
 HEAT 3
1 8.53 ANDERSEN Max K. -2003Randers Freja853p 
2 9.00 MEISSNER Noah Birk -2003Skive AM746p 
3 9.25 MEHROTRA Dhruv -2003Sparta692p 
4 9.72 MONNERET Sebastian -2003Amager AC595p 
5 10.65 WILDMOORE Lehm -2003Aarhus 1900425p 


  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 16.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.75 ANDERSEN Max K. -2003Randers Freja585p 
2 1.69 MEISSNER Noah Birk -2003Skive AM536p 
3 1.66 MONNERET Sebastian -2003Amager AC512p 
4 1.63 LARSEN Sofus Peter -2003Sparta488p 
= 1.63 NIELSEN Jakob Nissen -2003Aarhus 1900488p 
6 1.57 VØLUND Sofus -2004Sparta441p 
7 1.54 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta419p 
8 1.51 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900396p 
9 1.51 GARZA Tobias R. -2004Randers Freja396p 
10 1.48 MEHROTRA Dhruv -2003Sparta374p 
11 1.48 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900374p 
12 1.48 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 1900374p 
= 1.48 JENSEN Rasmus Hvorup -2004Ballerup AK374p 
14 1.48 BROGÅRD Sebastian -2004Hvide Sande374p 
15 1.45 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg Atletik352p 
16 1.42 WILDMOORE Lehm -2003Aarhus 1900331p 
17 1.36 COPP Benjamin -2004Aarhus 1900290p 


 1.301.331.361.391.421.451.481.511.541.571.601.631.661.691.721.751.78 
Max K. Andersen         oooxoxoxoxxoxxx
Noah Birk Meissner    ooooooooxooxxx  
Sebastian Monneret        xooxooxxoxxx   
Sofus Peter Larsen     o oooxooxxx    
Jakob Nissen Nielsen  xooooooooooxxx    
Sofus Vølund  oooooxoxoxoxxx      
Vilhelm Krüger      xoooxxx       
Rasmus Holm Nielsen   oooxoxoxxx        
Tobias R. Garza  ooooxxoxoxxx        
Dhruv Mehrotra oooxoxooxxx         
Christoffer Erritsø  oxooxxooxxx         
Markus Markussen  ooooxoxxx         
Rasmus Hvorup Jensen  ooooxoxxx         
Sebastian Brogård    xooxoxxx         
Emil Overgaard  ooxxoxoxxx          
Lehm Wildmoorexoooooxxx           
Benjamin Coppooxoxxx             


  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 11.35  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.50 MEISSNER Noah Birk -2003Skive AM482p 
2 3.30 ANDERSEN Max K. -2003Randers Freja431p 
3 3.10 LARSEN Sofus Peter -2003Sparta381p 
4 2.90 MONNERET Sebastian -2003Amager AC333p 
5 2.80 MEHROTRA Dhruv -2003Sparta309p 
6 2.70 JENSEN Rasmus Hvorup -2004Ballerup AK286p 
7 2.50 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900242p 
8 2.30 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta199p 
9 2.20 VØLUND Sofus -2004Sparta179p 
10 2.20 BROGÅRD Sebastian -2004Hvide Sande179p 
11 2.20 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg Atletik179p 
12 2.10 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900159p 
13 2.00 GARZA Tobias R. -2004Randers Freja140p 
14 1.90 WILDMOORE Lehm -2003Aarhus 1900121p 
15 1.90 NIELSEN Jakob Nissen -2003Aarhus 1900121p 
16 1.90 COPP Benjamin -2004Aarhus 1900121p 
17 1.70 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 190086p 


 1.701.801.902.002.102.202.302.402.502.602.702.802.903.003.103.203.303.403.503.60 
Noah Birk Meissner             oooooxxoxxx
Max K. Andersen          xoxoooxxoooxxx  
Sofus Peter Larsen      o oooooxooxxx    
Sebastian Monneret        oooooxxx      
Dhruv Mehrotra    o oooxxoxooxxx       
Rasmus Hvorup Jensen     ooooooxxx        
Rasmus Holm Nielsenoooooooooxxx          
Vilhelm Krügeroooooxooxxx            
Sofus Vølundoxooxoooxxx             
Sebastian Brogårdxxoooooxxoxxx             
Emil Overgaardxxoxxoooxxoxxoxxx             
Christoffer Erritsøoooooxxx              
Tobias R. Garzaxoooxoxxx               
Lehm Wildmooreoooxxx                
Jakob Nissen Nielsenooxoxxx                
Benjamin Coppoxxoxxoxxx                
Markus Markussenxxoxxx                  


  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 14.82 ANDERSEN Max K. -2003Randers Freja779p 
2 11.12 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta553p 
3 10.88 LARSEN Sofus Peter -2003Sparta539p 
4 10.86 JENSEN Rasmus Hvorup -2004Ballerup AK537p 
5 10.55 MEHROTRA Dhruv -2003Sparta519p 
6 10.53 WILDMOORE Lehm -2003Aarhus 1900518p 
7 9.98 MEISSNER Noah Birk -2003Skive AM484p 
8 9.10 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 1900432p 
9 8.99 MONNERET Sebastian -2003Amager AC425p 
10 8.51 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 1900397p 
11 8.14 GARZA Tobias R. -2004Randers Freja375p 
12 7.60 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg Atletik343p 
13 7.49 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 1900336p 
14 7.28 VØLUND Sofus -2004Sparta324p 
15 7.07 BROGÅRD Sebastian -2004Hvide Sande311p 
16 6.30 NIELSEN Jakob Nissen -2003Aarhus 1900266p 
17 6.04 COPP Benjamin -2004Aarhus 1900251p 


 1.runde2.runde3.runde 
Max K. Andersen13.4612.8114.82
Vilhelm Krüger11.1210.1710.53
Sofus Peter Larsen--10.88
Rasmus Hvorup Jensen10.639.6310.86
Dhruv Mehrotra10.559.8210.53
Lehm Wildmoore9.49-10.53
Noah Birk Meissner-9.989.94
Markus Markussen8.529.108.67
Sebastian Monneret8.998.798.79
Rasmus Holm Nielsen8.518.448.08
Tobias R. Garza8.088.147.86
Emil Overgaard7.247.607.15
Christoffer Erritsø-7.397.49
Sofus Vølund7.097.037.28
Sebastian Brogård6.826.937.07
Jakob Nissen Nielsen6.305.725.93
Benjamin Copp5.936.04-


  DRENGE 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3246 ANDERSEN Max K. -2003Randers Freja5 
2 2856 LARSEN Sofus Peter -2003Sparta5 
3 2845 MEISSNER Noah Birk -2003Skive AM5 
4 2423 MEHROTRA Dhruv -2003Sparta5 
5 2395 MONNERET Sebastian -2003Amager AC5 
6 2298 KRÜGER Vilhelm -2004Sparta5 
7 2206 JENSEN Rasmus Hvorup -2004Ballerup AK5 
8 1942 NIELSEN Rasmus Holm -2004Aarhus 19005 
9 1930 VØLUND Sofus -2004Sparta5 
10 1916 ERRITSØ Christoffer -2003Aarhus 19005 
11 1891 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg Atletik5 
12 1763 WILDMOORE Lehm -2003Aarhus 19005 
13 1706 GARZA Tobias R. -2004Randers Freja5 
14 1658 NIELSEN Jakob Nissen -2003Aarhus 19005 
15 1540 MARKUSSEN Markus -2004Aarhus 19005 
16 1370 BROGÅRD Sebastian -2004Hvide Sande5 
17 1309 COPP Benjamin -2004Aarhus 19005 


  DRENGE 16-17 ÅR - 1000 METERLØR KL. 19.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.57.97 CLAUSEN Mathias -2001Vidar684p 
2 3.00.68 ANDERSON Tobias -2002Greve Atletik658p 
3 3.03.19 BROGÅRD Silas -2002Hvide Sande633p 
4 3.06.21 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta605p 
5 3.11.06 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta560p 
6 3.19.51 VEJLGÅRD Oskar -2002SAK77486p 
7 3.24.80 LARSEN Sebastian -2001Sparta442p 
8 3.38.77 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900335p 
9 3.40.14 JOHANS Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900325p 


  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 12.45  


  ( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )


NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 8.83 VEJLGÅRD Oskar -2002SAK77784p 
2 9.03 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta739p 
3 9.27 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900687p 
4 9.76 LARSEN Sebastian -2001Sparta587p 
5 10.58 BROGÅRD Silas -2002Hvide Sande437p 
 HEAT 2
1 8.77 JOHANS Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900797p 
2 9.03 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta739p 
3 9.24 ANDERSON Tobias -2002Greve Atletik694p 
4 10.81 CLAUSEN Mathias -2001Vidar398p 


  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 17.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.77 CLAUSEN Mathias -2001Vidar602p 
2 1.71 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta552p 
3 1.68 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta528p 
4 1.65 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900504p 
5 1.65 ANDERSON Tobias -2002Greve Atletik504p 
6 1.59 VEJLGÅRD Oskar -2002SAK77457p 
7 1.56 JOHANS Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900434p 
8 1.41 LARSEN Sebastian -2001Sparta324p 
9 1.41 BROGÅRD Silas -2002Hvide Sande324p 


 1.351.381.411.441.471.501.531.561.591.621.651.681.711.741.771.80 
Mathias Clausen    o  o oooooxoxxx
Nikolaj Grønbech       o xxoxoxoxoxxx  
Oswald Carstensen      xoooooxxoxxx   
Sebastian Suurballe      o oxooxxx    
Tobias Anderson    o oo xxoxxx    
Oskar Vejlgård       xoxoxxx      
Rasmus Vestergaard Johans    ooooxxx       
Sebastian Larsen  oxxx            
Silas Brogårdoxoxxoxxx            


  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.20 CLAUSEN Mathias -2001Vidar673p 
2 4.00 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta617p 
3 3.60 VEJLGÅRD Oskar -2002SAK77509p 
4 3.60 JOHANS Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900509p 
5 3.50 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta482p 
6 3.40 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900457p 
7 3.00 ANDERSON Tobias -2002Greve Atletik357p 
8 2.90 LARSEN Sebastian -2001Sparta333p 
  X BROGÅRD Silas -2002Hvide Sande  


 1.702.502.602.702.802.903.003.103.203.303.403.503.603.703.803.904.004.104.204.30 
Mathias Clausen            oooooooxxx
Nikolaj Grønbech           xo ooooxxx  
Oskar Vejlgård      o o xo oxxx      
Rasmus Vestergaard Johans        ooxoxoxoxxx      
Oswald Carstensen       o oxooxxx       
Sebastian Suurballe     ooooooxxx        
Tobias Anderson ooo oo   xxx         
Sebastian Larsen  o xoxoxxx             
Silas Brogårdxxx                   


  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 16.00  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 14.38 LARSEN Sebastian -2001Sparta752p 
2 13.54 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta700p 
3 12.59 ANDERSON Tobias -2002Greve Atletik642p 
4 12.56 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta640p 
5 11.92 JOHANS Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900602p 
6 10.64 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900524p 
7 9.80 VEJLGÅRD Oskar -2002SAK77474p 
8 9.67 CLAUSEN Mathias -2001Vidar466p 
9 8.43 BROGÅRD Silas -2002Hvide Sande392p 


 1.runde2.runde3.runde 
Sebastian Larsen-14.38-
Nikolaj Grønbech-13.5413.16
Tobias Anderson11.9712.5512.59
Oswald Carstensen12.2312.56-
Rasmus Vestergaard Johans8.5911.2211.92
Sebastian Suurballe-10.64-
Oskar Vejlgård8.539.329.80
Mathias Clausen9.309.179.67
Silas Brogård8.198.418.43


  DRENGE 16-17 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 3213 GRØNBECH Nikolaj -2002Sparta5 
2 2949 CARSTENSEN Oswald -2002Sparta5 
3 2855 ANDERSON Tobias -2002Greve Atletik5 
4 2823 CLAUSEN Mathias -2001Vidar5 
5 2710 VEJLGÅRD Oskar -2002SAK775 
6 2667 JOHANS Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 19005 
7 2507 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 19005 
8 2438 LARSEN Sebastian -2001Sparta5 
9 1786 BROGÅRD Silas -2002Hvide Sande4 


  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METERLØR KL. 11.50  


NrResultat NavnKlubPoints
1 7.18 CHABERT Oliver -1999Sparta819p 
2 7.19 LUND Mads -2000Sparta816p 
3 7.52 GUNDERSEN Christian -1999Sparta706p 
4 7.74 HAUGEBY Alexander -2000Sparta637p 


  DRENGE 18-19 ÅR - 1000 METERSØN KL. 14.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.46.38 LUND Mads -2000Sparta804p 
2 2.46.50 GUNDERSEN Christian -1999Sparta803p 
3 2.52.31 CHABERT Oliver -1999Sparta742p 
4 3.12.56 HAUGEBY Alexander -2000Sparta546p 


  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.15  


  ( 99.1 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 8.18 CHABERT Oliver -1999Sparta937p 
2 8.29 LUND Mads -2000Sparta910p 
3 9.10 GUNDERSEN Christian -1999Sparta724p 
4 11.08 HAUGEBY Alexander -2000Sparta355p 


  DRENGE 18-19 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.92 LUND Mads -2000Sparta731p 
2 1.80 GUNDERSEN Christian -1999Sparta627p 
3 1.77 CHABERT Oliver -1999Sparta602p 
4 1.53 HAUGEBY Alexander -2000Sparta411p 


 1.501.531.561.651.681.711.741.771.801.831.861.921.95 
Mads Lund      o oooxxoxxx
Christian Gundersen    xxoxoooxoxxx   
Oliver Chabert   o o xxoxxx    
Alexander Haugebyxxooxxx          


  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.70 CHABERT Oliver -1999Sparta819p 
2 4.20 LUND Mads -2000Sparta673p 
3 3.50 GUNDERSEN Christian -1999Sparta482p 
4 3.10 HAUGEBY Alexander -2000Sparta381p 


 3.003.103.203.403.503.603.703.904.104.204.304.504.704.80 
Oliver Chabert          xoxooxxx
Mads Lund      oooxxoxxx   
Christian Gundersen   oxoxxx        
Alexander Haugebyoxxoxxx           


  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 7.10 LUND Mads -2000Sparta838p 
2 6.59 CHABERT Oliver -1999Sparta718p 
3 6.46 GUNDERSEN Christian -1999Sparta688p 
4 5.74 HAUGEBY Alexander -2000Sparta531p 


 1.runde2.runde3.runde 
Mads Lund6.83 7.10 7.06 
Oliver Chabert6.27 6.51 6.59 
Christian Gundersen6.45 6.35 6.46 
Alexander Haugeby5.61 5.74 5.66 


  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 13.04 HAUGEBY Alexander -2000Sparta670p 
2 12.98 LUND Mads -2000Sparta666p 
3 12.80 CHABERT Oliver -1999Sparta655p 
4 12.39 GUNDERSEN Christian -1999Sparta630p 


 1.runde2.runde3.runde 
Alexander Haugeby12.9212.8413.04
Mads Lund10.3711.6312.98
Oliver Chabert11.6211.9612.80
Christian Gundersen11.5812.39-


  DRENGE 18-19 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 7 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 5438 LUND Mads -2000Sparta7 
2 5292 CHABERT Oliver -1999Sparta7 
3 4660 GUNDERSEN Christian -1999Sparta7 
4 3531 HAUGEBY Alexander -2000Sparta7 


  DRENGE 20-22 ÅR - 60 METERLØR KL. 11.35  


NrResultat NavnKlubPoints
1 7.37 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM755p 
2 7.38 GRAVES Nikolaj -1998Sparta752p 
= 7.38 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900752p 
4 7.40 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik745p 
5 7.53 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM703p 
6 7.96 JENSEN Jakob Holt -1997AAM571p 


  DRENGE 20-22 ÅR - 1000 METERSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.45.65 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM812p 
2 2.47.89 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM788p 
3 2.50.81 GRAVES Nikolaj -1998Sparta757p 
4 2.53.81 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900726p 
5 2.56.97 JENSEN Jakob Holt -1997AAM694p 
6 3.08.45 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik584p 


  DRENGE 20-22 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.00  


  ( 106.7 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 8.60 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM836p 
2 8.68 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900818p 
3 9.01 GRAVES Nikolaj -1998Sparta744p 
4 9.33 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM675p 
5 10.63 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik428p 
  DNF JENSEN Jakob Holt -1997AAM  


  DRENGE 20-22 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.87 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM687p 
2 1.87 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900687p 
3 1.81 JENSEN Jakob Holt -1997AAM636p 
4 1.72 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM560p 
5 1.72 GRAVES Nikolaj -1998Sparta560p 
6 1.54 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik419p 


 1.421.481.511.541.571.601.661.691.721.751.781.811.841.871.90 
Sebastian Sund Frandsen         oooooxxx
Jonas Bjerremand        oooooxxoxxx
Jakob Holt Jensen      oo oxooxxx  
Jacob Aagaard Jensen  o  oooo      
Nikolaj Graves     oo xxoxxx     
Asger Østerbyooxxoxxoxxx          


  DRENGE 20-22 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.50 GRAVES Nikolaj -1998Sparta760p 
2 4.30 JENSEN Jakob Holt -1997AAM702p 
3 4.00 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM617p 
4 3.70 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM535p 
5 3.30 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik431p 
  X BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900  


 0.020.353.003.203.303.403.603.703.804.004.204.304.404.504.60 
Nikolaj Graves          ooooxxx
Jakob Holt Jensen         o xoxxx  
Jacob Aagaard Jensen         xo  xxx  
Sebastian Sund Frandsenxxx   oxooxxx      
Asger Østerby  ooxxoxxx         
Jonas Bjerremand     xxx         


  DRENGE 20-22 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.05  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 6.54 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM707p 
2 6.47 GRAVES Nikolaj -1998Sparta691p 
3 6.34 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900661p 
4 6.28 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik648p 
5 5.71 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM525p 
6 5.00 JENSEN Jakob Holt -1997AAM382p 


 1.runde2.runde3.runde 
Sebastian Sund Frandsen6.26 6.44 6.54 
Nikolaj Graves6.36 6.45 6.47 
Jonas Bjerremand5.78 6.34 6.28 
Asger Østerby- 6.24 6.28 
Jacob Aagaard Jensen5.71 - - 
Jakob Holt Jensen5.00 - - 


  DRENGE 20-22 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.00  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 13.69 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900709p 
2 12.33 GRAVES Nikolaj -1998Sparta626p 
3 11.33 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik566p 
4 11.15 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM555p 
5 10.34 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM506p 
6 9.54 JENSEN Jakob Holt -1997AAM458p 


 1.runde2.runde3.runde 
Jonas Bjerremand12.5713.6912.59
Nikolaj Graves11.5111.9812.33
Asger Østerby10.7011.0711.33
Sebastian Sund Frandsen11.1511.0110.71
Jacob Aagaard Jensen9.9510.1110.34
Jakob Holt Jensen-9.54-


  DRENGE 20-22 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 7 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 4890 GRAVES Nikolaj -1998Sparta7 
2 4863 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM7 
3 4398 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM7 
4 4353 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 19006 
5 3821 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik7 
6 3443 JENSEN Jakob Holt -1997AAM6 


  MÆND SENIOR - 60 METERLØR KL. 11.35  


NrResultat NavnKlubPoints
1 7.23 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900802p 
2 7.29 LAUGESEN Christian Lauge -1986Sparta782p 
3 7.37 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM755p 
4 7.38 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900752p 
= 7.38 GRAVES Nikolaj -1998Sparta752p 
6 7.40 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik745p 
7 7.53 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM703p 
8 7.96 JENSEN Jakob Holt -1997AAM571p 


  MÆND SENIOR - 1000 METERSØN KL. 15.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.43.20 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900838p 
2 2.43.48 LAUGESEN Christian Lauge -1986Sparta835p 
3 2.45.65 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM812p 
4 2.47.89 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM788p 
5 2.50.81 GRAVES Nikolaj -1998Sparta757p 
6 2.53.81 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900726p 
7 2.56.97 JENSEN Jakob Holt -1997AAM694p 
8 3.08.45 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik584p 


  MÆND SENIOR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.00  


  ( 106.7 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )


NrResultat NavnKlubPoints
1 8.33 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900900p 
= 8.33 LAUGESEN Christian Lauge -1986Sparta900p 
3 8.60 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM836p 
4 8.68 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900818p 
5 9.01 GRAVES Nikolaj -1998Sparta744p 
6 9.33 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM675p 
7 10.63 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik428p 
  DNF JENSEN Jakob Holt -1997AAM  


  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.93 LAUGESEN Christian Lauge -1986Sparta740p 
2 1.90 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900714p 
3 1.87 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM687p 
4 1.87 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900687p 
5 1.81 JENSEN Jakob Holt -1997AAM636p 
6 1.72 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM560p 
7 1.72 GRAVES Nikolaj -1998Sparta560p 
8 1.54 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik419p 


 1.421.481.511.541.571.601.661.691.721.751.781.811.841.871.901.931.96 
Christian Lauge Laugesen          ooxoooxxoxxx
Christian Lind Nielsen         ooooooxxx 
Sebastian Sund Frandsen         ooooxoxxx  
Jonas Bjerremand        oooooxxoxxx  
Jakob Holt Jensen      oo oxooxxx    
Jacob Aagaard Jensen  o  oooo        
Nikolaj Graves     oo xxoxxx       
Asger Østerbyooxxoxxoxxx            


  MÆND SENIOR - STANGSPRINGSØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.50 GRAVES Nikolaj -1998Sparta760p 
2 4.30 JENSEN Jakob Holt -1997AAM702p 
3 4.10 LAUGESEN Christian Lauge -1986Sparta645p 
4 4.10 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900645p 
5 4.00 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM617p 
6 3.70 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM535p 
7 3.30 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik431p 
  X BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900  


 3.003.203.303.403.503.603.703.803.904.004.104.204.304.404.504.60 
Nikolaj Graves           ooooxxx
Jakob Holt Jensen         o  xoxxx  
Christian Lauge Laugesen     ooooooxxx    
Christian Lind Nielsen      ooooxoxxx    
Jacob Aagaard Jensen         xo   xxx  
Sebastian Sund Frandsen   oxoxooxxx        
Asger Østerbyooxxoxxx            
Jonas Bjerremand   xxx            


  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.05  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlubPoints
1 7.04 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900823p 
2 6.74 LAUGESEN Christian Lauge -1986Sparta753p 
3 6.54 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM707p 
4 6.47 GRAVES Nikolaj -1998Sparta691p 
5 6.34 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900661p 
6 6.28 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik648p 
7 5.71 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM525p 
8 5.00 JENSEN Jakob Holt -1997AAM382p 


 1.runde2.runde3.runde 
Christian Lind Nielsen6.94 6.79 7.04 
Christian Lauge Laugesen6.57 6.67 6.74 
Sebastian Sund Frandsen6.26 6.44 6.54 
Nikolaj Graves6.36 6.45 6.47 
Jonas Bjerremand5.78 6.34 6.28 
Asger Østerby- 6.24 6.28 
Jacob Aagaard Jensen5.71 - - 
Jakob Holt Jensen5.00 - - 


  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 13.00  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlubPoints
1 13.69 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900709p 
2 12.62 LAUGESEN Christian Lauge -1986Sparta644p 
3 12.33 GRAVES Nikolaj -1998Sparta626p 
4 12.14 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900615p 
5 11.33 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik566p 
6 11.15 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM555p 
7 10.34 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM506p 
8 9.54 JENSEN Jakob Holt -1997AAM458p 


 1.runde2.runde3.runde 
Jonas Bjerremand12.5713.6912.59
Christian Lauge Laugesen12.62-12.46
Nikolaj Graves11.5111.9812.33
Christian Lind Nielsen12.1411.1111.73
Asger Østerby10.7011.0711.33
Sebastian Sund Frandsen11.1511.0110.71
Jacob Aagaard Jensen9.9510.1110.34
Jakob Holt Jensen-9.54-


  MÆND SENIOR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 7 ØVELSER


PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 5337 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 19007 
2 5299 LAUGESEN Christian Lauge -1986Sparta7 
3 4890 GRAVES Nikolaj -1998Sparta7 
4 4863 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM7 
5 4398 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM7 
6 4353 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 19006 
7 3821 ØSTERBY Asger -1997Greve Atletik7 
8 3443 JENSEN Jakob Holt -1997AAM6 



Genereret af MARS version 2.0.0.405 mandag den 5. februar 2018 klokken 13:57


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap