Nålestævne 23.01.2018, Randers Atletikhal mandag den 22. januar 2018

Resultatliste - Samlet

Nålestævne 23.01.2018, Randers Atletikhal

Piger under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
144 Emma Nissen Nielsen2011Århus 190040m600mKu 1122
8,41s(349)2.37,51(314)2,14m(347)3,05m(426) Guld
245 Laura Nielsen2011Randers Freja40m600mKu 1073
8,98s(278)2.59,41(163)2,14m(347)3,26m(448) Sølv
343 Karen Svejstrup2011Randers Freja40m600mKu 582
10,18s(128)3.38,05(0)1,89m(263)1,91m(191) Bronze
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
133 Aya Kirkhoff Stougaard2010Aalborg A&M40m600mKu 1301
8,12s(385)2.32,07(351)2,55m(490)3,05m(426) Sølv
234 Ronja Langgaard Andersen2010Aalborg A&M40m600mKu 1300
8,20s(375)2.46,59(251)2,62m(516)2,89m(409) Sølv
336 Emma Frank2010Randers Freja40mKu 1001
8,12s(385)2,05m(317)2,37m(299) Bronze
438 Astrid Østergaard Stilling2010Stoholm40m600mKu 0
Ikke udførtIkke udførtIkke udførtIkke udført Ingen
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
140 Frederikke Sindal2009Randers Freja40m600mKu 1766
7,42s(640)2.24,12(423)2,97m(642)3,60m(484) Guld
235 Clara Raun Pedersen2009Randers Freja40m600mKu 1547
7,69s(529)2.28,83(374)2,54m(487)4,05m(531) Sølv
332 Lærke Richter2009Aalborg A&M40m600mKu 1536
7,58s(574)2.44,26(267)2,97m(642)2,46m(320) Sølv
431 Karla Hammer2009Randers Freja40m600mKu 1488
7,65s(545)2.51,29(219)2,46m(458)3,61m(485) Sølv
541 Fie Hanghøj2009Randers Freja40m600mKu 1486
7,78s(491)2.35,05(331)2,57m(498)3,72m(497) Sølv
630 Caroline Langberg Nielsen2009Randers Freja40m600mKu 1410
8,05s(394)2.49,95(228)2,57m(498)3,92m(518) Sølv
737 Silje Larsen2009Randers Freja40m600mKu 1371
8,06s(392)2.49,07(234)2,38m(429)4,23m(550) Sølv
842 Marie-Louise Krogh2009Randers Freja40mKu 1351
8,05s(394)2,56m(494)3,40m(463) Sølv
939 Signe Folkermann2009Randers Freja40mKu 1066
8,39s(351)2,04m(313)2,82m(402) Bronze
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
117 Clara Momme Jørgensen2008Randers Freja60m800mKu 2111
9,71s(844)2.58,44(965)2,94m(631)3,90m(515) Guld
219 Ida Mosby Nielsen2008Århus 190060m800mKu 2094
10,34s(656)3.12,23(718)3,27m(751)4,94m(625) Guld
378 Biborka Sandor2008Randers Freja60mKu 1344
11,36s(386)2,51m(476)3,58m(482) Bronze
424 Ellen Nørgaard2008Randers Freja60m800mKu 1308
11,22s(398)3.31,60(392)2,33m(411)3,74m(499) Bronze
528 Dagmar KatrineBrath Lund2008Randers Freja60mKu 1264
12,46s(288)2,39m(433)4,16m(543) Bronze
629 Freya Rindebæk2008Randers Freja60mKu 0
Ikke udførtIkke udførtIkke udført Ingen
625 Andrea Nielsen2008Randers Freja60mKu 0
Ikke udførtIkke udførtIkke udført Ingen
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
123 Maria B. Olesen2007Aalborg A&M60mKu 2473
9,62s(871)3,86m(964)5,07m(638) Guld
227 Naija Dyrholm Gutheil2007AGF 60m800mKu 2327
9,52s(901)3.00,14(934)3,36m(783)4,80m(610) Guld
322 Sofie Flyvbjerg2007Aalborg A&M800mKu 2307
3.03,93(867)3,33m(773)5,34m(667) Guld
421 Ida Nielsen2007Aalborg A&M60mKu 2238
9,89s(791)3,48m(827)4,90m(620) Sølv
526 Liva Justesen2007Viborg AM60m800mKu 2010
10,32s(662)3.12,75(709)3,14m(704)4,68m(597) Sølv
618 Maria Kondrup Jensen2007Randers Freja60m800mKu 1997
10,19s(701)3.20,00(579)3,20m(726)4,42m(570) Sølv
720 Sofia Nielsen2007Randers Freja60mKu 1956
10,38s(645)3,15m(707)4,74m(604) Sølv
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
13 Kristine Skifter Bitch2006Randers Freja60m800mKu 2789
8,91s(1083)3.00,07(936)3,59m(867)6,98m(839) Sølv
214 Isabella Scherwin2006Randers Freja60mKu 2413
9,78s(824)1,10m(876)5,78m(713) Sølv
38 Signe Nielsen2006Aalborg A&M60mKu 2403
9,65s(862)3,54m(849)5,58m(692) Sølv
44 Johanne Schneider2006Randers Freja60mKu 2111
10,99s(463)3,65m(888)6,23m(760) Bronze
59 Frederikke Voss Vestergaard2006Aalborg A&M60mKu 1979
8,98s(1062)3,73m(917)Ikke udført Bronze
610 Laura Holmskov2006Viborg AM60mKu 1973
10,11s(725)2,95m(635)4,83m(613) Bronze
713 Asta hanghøj2006Randers Freja60m800mKu 1842
10,48s(615)3.53,15(290)3,05m(671)4,29m(556) Bronze
812 Mathilde Krogh2006Randers Freja800mKu 1685
3.53,15(290)3,24m(740)5,23m(655) Ingen
916 Sofiee Søndergaard2006Randers Freja60m800mKu 0
Ikke udførtIkke udførtIkke udførtIkke udført Ingen
915 Ida Søndergaard2006Randers Freja60m800mKu 0
Ikke udførtIkke udførtIkke udførtIkke udført Ingen
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
17 Victoria Giessing2005Aalborg A&M60mKu 3091
9,16s(1008)3,84m(957)9,72m(1126) Sølv
26 Lærke Frost Thygesen2005Randers Freja60m800mKu 2912
8,89s(1089)3.02,36(895)4,05m(1033)6,52m(790) Sølv
311 Cecilie Dyrholm Gutheil2005AGF 60mKu 2409
9,02s(1050)3,04m(668)5,57m(691) Bronze
41 Mathilde Fogh2005Randers Freja60mKu 2292
9,97s(767)3,37m(787)6,02m(738) Bronze
52 Maggie Larsen2005Randers Freja800mKu 1734
3.54,35(284)3,13m(700)6,14m(750) Ingen
65 Lærke Lykke2005Randers Freja800mKu 1578
Ikke udført3,27m(751)6,87m(827) Ingen
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
174 Viktor Juul Giessing2011Aalborg A&M40m600mKu 1179
7,81s(399)2.42,60(239)2,63m(380)4,20m(400) Guld
275 Lasse Didriksen2011Randers Freja40m600mKu 1029
9,24s(214)2.59,41(118)3,28m(573)3,21m(242) Sølv
376 Magnus Vinther Møller2011Randers Freja40mKu 546
8,64s(292)2,19m(254)1,66m(0) Bronze
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
172 Magnus Lindgaard2010Randers Freja40m600mKu 1130
7,67s(454)3.34,22(0)2,58m(366)3,64m(310) Bronze
268 Oscar Dahl Støttrup2010Århus 190040mKu 1040
7,96s(379)2,51m(346)3,67m(315) Bronze
367 Oskar Nørskov2010Randers Freja40mKu 1000
8,12s(359)2,44m(326)3,67m(315) Bronze
470 Erik Nørgaard2010Randers Freja40m600mKu 917
8,10s(361)2.33,85(301)2,37m(306)3,26m(250) Bronze
561 Olav Holst Gretlund2010Randers Freja40m600mKu 859
8,30s(335)2.39,34(262)2,35m(300)3,10m(224) Badge
669 Theo Pace Bjerregaard2010HI Skanderborg40m600mKu 705
9,01s(244)3.30,02(0)2,24m(269)2,90m(192) Badge
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
173 Christoffer Krogh2009Randers Freja40m600mKu 1656
7,07s(703)2.27,46(347)3,05m(504)4,68m(449) Sølv
271 Andreas Straarup Nielsen2009Randers Freja40m600mKu 1477
7,41s(562)2.41,61(246)2,90m(460)4,74m(455) Sølv
362 Emanuel Østergaard2009Randers Freja40m600mKu 1469
7,63s(470)2.45,67(217)2,87m(451)5,66m(548) Sølv
465 Jack Sørensen2009HI Skanderborg40m600mKu 1377
7,48s(533)2.29,80(330)2,70m(400)4,63m(444) Sølv
564 Jakob Didriksen2009Randers Freja40m600mKu 1115
8,64s(292)2.56,61(138)2,11m(231)6,10m(592) Bronze
663 Emil André Mortensen2009Randers Freja40m600mKu 866
8,44s(317)2.51,08(178)2,08m(223)3,74m(326) Badge
766 Viktor Ørum2009Randers Freja40mKu 851
9,25s(213)1,97m(191)4,66m(447) Badge
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
152 Emil Eskilden2008Århus 190060m800mKu 1931
9,72s(769)3.03,81(572)3,36m(597)5,83m(565) Sølv
254 Mathias Pace Bjerregaard2008HI Skanderborg60m800mKu 1595
10,46s(556)3.10,82(441)3,29m(576)4,82m(463) Bronze
358 Viktor Olesen2008Viborg AM60mKu 1403
10,66s(498)2,78m(424)5,00m(481) Bronze
453 Jonas Østergaard Stilling2008Stoholm60m800mKu 0
Ikke udførtIkke udførtIkke udførtIkke udført Ingen
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
156 Carl Emil Bohn2007Århus 190060m800mKu 2448
9,15s(933)3.10,82(441)4,01m(791)7,40m(724) Guld
259 Johannes WilhelmBusch2007Viborg AM60mKu 1840
9,82s(740)3,38m(603)5,16m(497) Sølv
355 William Giessing2007Aalborg A&M60m800mKu 1817
10,15s(645)3.09,90(458)3,42m(615)5,75m(557) Sølv
457 William Schmidt2007Viborg AM60mKu 1765
9,90s(717)3,12m(525)5,42m(523) Bronze
560 Sebastian Römhild2007Viborg AM60mKu 1261
10,83s(449)0,95m(400)4,32m(412) Ingen
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
148 Jonathan Sass Møller2006Randers Freja60m800mKu 2237
9,35s(875)2.58,85(664)4,25m(862)5,19m(500) Sølv
251 Tobias Krath Hansen2006Viborg AM60m800mKu 1806
9,41s(858)3.07,92(495)3,40m(609)3,82m(339) Bronze
349 Sebastian Sass Møller2006Randers Freja60m800mKu 1711
10,10s(659)3.04,62(557)3,41m(612)4,60m(440) Bronze
450 Emil Møller Schmidt2006Viborg AM60mKu 1703
9,85s(731)3,33m(588)4,10m(384) Bronze
577 Asbjørn Frandsen2006Randers Freja60mKu 1645
10,26s(613)3,08m(513)5,38m(519) Bronze
647 Mikki Kørner Andersen2006Randers Freja60mKu 1564
11,11s(390)3,22m(555)6,36m(619) Ingen
746 Daniel K. Pedersen2006Randers Freja60m800mKu 0
Ikke udførtIkke udførtIkke udførtIkke udført Ingen
Genereret af Mangekamp version 3.2.0.0 torsdag den 25. januar 2018 klokken 20:04
      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap