den 3.jan 2018 på Randers Atletikhal - Langvang, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja

RESULTATER
den 3.jan 2018 i Randers Atletikhal - Langvang
Arrangør: Randers Freja


  PIGER 14-15 ÅR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
1 8.21 GREGERSEN Mathilde -2003Aalborg A&M  
2 8.26 KANAKLINGAM Aranya -2003Aalborg A&M  
3 8.55 HENRIQUES Amanda Sondrup -2004AK Holstebro  
4 8.60 CARLSEN Cecillie -2003Odense  
5 8.66 KLITGAARD Christine -2004Aalborg A&M  
6 8.80 SASS Camilla -2004Viborg AM  
7 9.68 CHRISTENSEN Astrid T. -2004Aalborg A&M  


  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERONS KL. 19.45  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 29.99 BJERRE Victoria -2003Aalborg A&M  
2 31.67 KANSTRUP Amalie S. -2003Viborg AM  
  DNS POULSEN Julie Leth -2003Randers Freja  
  DNS SASS Camilla -2004Viborg AM  
 HEAT 2
1 27.42 HENRIQUES Amanda Sondrup -2004AK Holstebro  
2 28.05 KLITGAARD Christine -2004Aalborg A&M  
3 28.56 KANAKLINGAM Aranya -2003Aalborg A&M  
4 29.19 CARLSEN Cecillie -2003Odense  


  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERONS KL. 19.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.23.24 HANSEN Emma S. -2003Aalborg A&M  
2 2.28.90 ANDERSEN Laura G. -2004Aalborg A&M  
3 2.31.64 RISVIG Katrine -2003Skive AM  
4 2.39.74 SØRENSEN Ditte Størk -2003Viborg AM  


  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆKONS KL. 18.30  


  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 9.57 GREGERSEN Mathilde -2003Aalborg A&M  
2 12.26 HENRIQUES Amanda Sondrup -2004AK Holstebro  
3 12.41 CLAUSEN Laura Sigsgaard -2004Aalborg A&M  
  DNS JOHNSON Liv Lerche -2003Randers Freja  


  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGONS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.90 CLAUSEN Laura Sigsgaard -2004Aalborg A&M  


 1.801.902.00 
Laura Sigsgaard Clausenxooxxx


  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.86 KANAKLINGAM Aranya -2003Aalborg A&M  
2 4.40 BROMER Josefine -2003Viborg AM  
3 3.98 KANSTRUP Amalie S. -2003Viborg AM  
4 3.92 BJERRE Victoria -2003Aalborg A&M  
5 3.20 CHRISTENSEN Astrid T. -2004Aalborg A&M  
  DNS POULSEN Julie Leth -2003Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde
Aranya Kanaklingam4.66 4.86 4.82 - 4.67 
Josefine Bromer4.40 3.95 4.00 
Amalie S. Kanstrup3.98 3.88 - 3.78 
Victoria Bjerre3.79 3.92 3.80 3.89 
Astrid T. Christensen- 3.20 - 


  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.43 BROMER Josefine -2003Viborg AM  
2 9.52 CHRISTENSEN Astrid T. -2004Aalborg A&M  
3 7.90 LINDGAARD Cecilie -2004Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Josefine Bromer9.279.1110.4310.00
Astrid T. Christensen9.37--9.029.529.45
Cecilie Lindgaard7.207.907.707.347.027.36


  PIGER 16-17 ÅR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
1 9.50 HVID Mathilde -2002Randers Freja  


  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERONS KL. 19.45  


NrResultat NavnKlub  
1 27.67 WESTERGAARD Johanne -2002Aalborg A&M  
2 28.10 OLESEN Mille B. -2002Aalborg A&M  
3 30.22 TANGE Caroline -2002Randers Freja  


  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆKONS KL. 18.30  


  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 11.70 WILSON Ida Hansen -2002Randers Freja  
  DNS WÆRNESS Mai R -2002Aalborg A&M  


  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.40 WESTERGAARD Johanne -2002Aalborg A&M  
= 1.40 KROG Freja -2001Aalborg A&M  


 1.351.401.45 
Johanne Westergaardoxoxxx
Freja Krogoxoxxx


  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGONS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlub  
  X LEHMANN Signe -2002Aalborg A&M  


 1.80 
Signe Lehmannxxx


  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 3.28 HVID Mathilde -2002Randers Freja  
  DNS WÆRNESS Mai R -2002Aalborg A&M  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Mathilde Hvid3.06 3.26 - 3.20 3.28 3.21 


  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.08 KROG Freja -2001Aalborg A&M  
2 7.40 PALLESEN Andrea -2002Randers Freja  
  DNS BRUND Catrine -2002Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Freja Krog9.269.439.639.8810.08
Andrea Pallesen7.027.407.307.247.056.82


  PIGER 18-19 ÅR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
1 8.47 RICHTER Nathalie -2000Aalborg A&M  


  PIGER 18-19 ÅR - 200 METERONS KL. 19.45  


NrResultat NavnKlub  
1 26.76 RICHTER Nathalie -2000Aalborg A&M  


  PIGER 18-19 ÅR - 800 METERONS KL. 19.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.17.39 WÆRNÆS Freja -2000Aalborg A&M  


  KVINDER SENIOR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
1 9.97 BLUHM Ingala -1946HGF AM  
2 10.13 BOE Maja -1960Aalborg Road Runners  


  KVINDER SENIOR - 200 METERONS KL. 19.45  


NrResultat NavnKlub  
1 28.08 JEPSEN Mette Brynjoff -1970Hvidovre AM  
2 42.35 HOUGAARD Ulla -1945Aalborg A&M  


  KVINDER SENIOR - 800 METERONS KL. 19.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.58.93 BOE Maja -1960Aalborg Road Runners  


  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 3.19 BLUHM Ingala -1946HGF AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Ingala Bluhm3.19 - 3.07 3.10 3.05 3.08 


  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 7.37 HOUGAARD Ulla -1945Aalborg A&M  
  DNS JENEN Anne Kirstine -1954Aalborg A&M  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ulla Hougaard7.377.047.256.927.027.20


  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
1 7.51 MØLGAARD Thomas -2003Randers Freja  
2 8.09 ARUMAIRAJAH Mainthain -2004Randers Freja  
3 8.57 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
4 8.82 TOLBORG Bastian -1993Randers Freja  
  DNS SCHOLTEN Jelmer -2004Dybvad IK  


  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERONS KL. 19.45  


NrResultat NavnKlub  
1 28.31 TOLBORG Bastian -1993Randers Freja  
2 28.78 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
  DNS GROTH Anthon D. -2003Randers Freja  
  DNS SCHOLTEN Jelmer -2004Dybvad IK  


  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERONS KL. 19.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.27.78 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
  DNS SCHOLTEN Jelmer -2004Dybvad IK  


  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆKONS KL. 18.30  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 11.17 LUNDGAARD-MADSEN Anders -2004HI Skanderborg  


  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.74 MØLGAARD Thomas -2003Randers Freja  
2 1.45 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  


 1.301.351.401.451.501.551.601.651.701.721.741.77 
Thomas Mølgaard  ooooooxoxxoxoxxx
Tobias Roed Garzaxooooxxx       


  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.10 TOLBORG Bastian -1993Randers Freja  
2 4.05 LUNDGAARD-MADSEN Anders -2004HI Skanderborg  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Bastian Tolborg3.79 3.98 4.10 4.10 
Anders Lundgaard-Madsen3.53 3.87 3.78 3.78 4.05 3.90 


  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.02 ARUMAIRAJAH Mainthain -2004Randers Freja  
2 7.57 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mainthain Arumairajah9.026.848.998.46
Tobias Roed Garza6.977.577.137.536.856.22


  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
1 7.65 SØRENSEN Rasmus -2001HI Skanderborg  


  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERONS KL. 19.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.13.90 STENVANG Martin Haals -2001Aalborg A&M  


  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGONS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlub  
1 3.10 NONBOE Niklas -2001Randers Freja  


 2.602.702.802.903.003.103.20 
Niklas Nonboeooxoxooxoxxx


  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
1 7.19 CHRISTIANSEN Alex Futtrup -1997Kolding KFUM A&M  
2 7.54 NØRGAARD Søren -1999Kolding KFUM A&M  
3 7.84 THOMSEN Simon -1999Randers Freja  


  DRENGE 18-19 ÅR - 200 METERONS KL. 19.45  


NrResultat NavnKlub  
1 23.96 NØRGAARD Søren -1999Kolding KFUM A&M  
2 25.38 THOMSEN Simon -1999Randers Freja  


  DRENGE 18-19 ÅR - 800 METERONS KL. 19.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.13.47 BENGTSON August Runge -1999Aalborg Road Runners  


  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 6.62 LUNØ Mads -1999Kolding KFUM A&M  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Mads Lunø6.62 6.53 - 6.59 6.57 - 


  DRENGE 18-19 ÅR - TRESPRINGONS KL. 18.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 11.52 THOMSEN Simon -1999Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Simon Thomsen- 10.68 10.99 11.52 11.26 11.29 


  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.72 HANSEN Mathias -1999Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Hansen10.4510.729.8010.009.399.69


  DRENGE 20-22 ÅR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
1 7.29 HANNEMANN Henrik -1997LAZ Ludwigsburg  


  DRENGE 20-22 ÅR - 200 METERONS KL. 19.45  


NrResultat NavnKlub  
1 22.94 HANNEMANN Henrik -1997LAZ Ludwigsburg  


  DRENGE 20-22 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.70 HOLT Jakob -1997Aalborg A&M  


 1.601.651.701.75 
Jakob Holtoooxxx


  DRENGE 20-22 ÅR - STANGSPRINGONS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlub  
1 4.30 HOLT Jakob -1997Aalborg A&M  


 3.804.104.204.304.40 
Jakob Holtxoooxoxxx


  MÆND SENIOR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
1 7.75 JENSEN Christian -1991Randers Freja  
2 8.05 OMAR Mohamed -1993Randers Freja  
3 9.54 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  


  MÆND SENIOR - 200 METERONS KL. 19.45  


NrResultat NavnKlub  
1 25.49 JENSEN Christian -1991Randers Freja  
2 26.08 OMAR Mohamed -1993Randers Freja  
  DNS LARSEN Christian Abild -1993Aarhus 1900  


  MÆND SENIOR - 800 METERONS KL. 19.15  


NrResultat NavnKlub  
1 2.00.40 LARSEN Christian Abild -1993Aarhus 1900  
2 3.51.93 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.58 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn -1969HI Skanderborg  
2 3.94 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Bjørn Lundgaard-Madsen4.42 4.35 4.58 4.37 4.51 4.49 
Per Egge Rasmussen3.83 3.93 - 3.94 - - 


  MÆND SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 13.21 UTH Niels -1974Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Niels Uth12.7712.8212.8311.86-13.21



Genereret af MARS version 2.0.0.405 onsdag den 3. januar 2018 klokken 20:51


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap