den 6.dec 2017 på Langvang Atletikhal, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja

RESULTATER
den 6.dec 2017 på Langvang Atletikhal
Arrangør: Randers Freja


  PIGER 12-13 ÅR - 60 METERONS KL. 18.55  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 3  w: +0.0m/s
1 8.61 HENIQUES Amanda Sondrup -2004AK Holstebro  
 HEAT 4  w: +0.0m/s
1 8.74 KLITGAARD Christine -2004Alborg AM  
2 9.29 CLAUSEN Laura Sigsgaard -2004Alborg AM  
3 9.49 RAMSGAARD Katrine Mejls -2004AK Holstebro  
 HEAT 5  w: +0.0m/s
1 9.59 BERNTSEN Emma -2004Alborg AM  
  DNS CHRISTENSEN Astrid T. -2004Alborg AM  


  PIGER 12-13 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  


NrResultat NavnKlub  
1 66.88 ANDERRSEN Laura G. -2004Alborg AM  
2 71.47 RAMSGAARD Katrine Mejls -2004AK Holstebro  


  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKONS KL. 18.30  


  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.75 HENIQUES Amanda Sondrup -2004AK Holstebro  
2 12.51 CLAUSEN Laura Sigsgaard -2004Alborg AM  


  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.15 YURIKO Isabella -2004Randers Freja  


 1.101.151.20 
Isabella Yurikoooxxx


  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.87+0.0 HENIQUES Amanda Sondrup -2004AK Holstebro  
2 4.42+0.0 KLITGAARD Christine -2004Alborg AM  
3 4.22+0.0 CHRISTENSEN Astrid T. -2004Alborg AM  


 1.runde2.runde3.runde 
Amanda Sondrup Heniques4.87+0.04.82+0.03.77+0.0
Christine Klitgaard4.42+0.04.07+0.04.39+0.0
Astrid T. Christensen4.11+0.04.22+0.04.13+0.0


  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.92 CHRISTENSEN Astrid T. -2004Alborg AM  
2 10.39 BERNTSEN Emma -2004Alborg AM  
3 9.49 RAMSGAARD Katrine Mejls -2004AK Holstebro  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Astrid T. Christensen9.0110.7610.92-10.6010.43
Emma Berntsen7.2510.399.6310.349.678.93
Katrine Mejls Ramsgaard8.648.659.498.938.689.20


  PIGER 14-15 ÅR - 60 METERONS KL. 18.55  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.36 TOUSTRUP Klara Lind -2003Aarhus 1900  
= 8.36 RASMUS Martha Danneskjold -2002Aarhus 1900  
3 8.39 CARLSEN Cecilie -2003Odense Atletik  
= 8.39 KANAKLINGAM Aranya -2003Alborg AM  
5 9.40 HVID Mathilde -2002Randers Freja  
6 10.31 KRISTENSEN Sabrina -2002Randers Freja  
  DNS LEHMANN Signe -2002Alborg AM  


  PIGER 14-15 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  


NrResultat NavnKlub  
1 60.42 OLESEN Mille B. -2002Alborg AM  
2 75.92 KRISTENSEN Sabrina -2002Randers Freja  
  DNS HEDEGAARD Victoria -2003Alborg AM  


  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METERONS KL. 19.25  


NrResultat NavnKlub  
1 5.03.04 SØRENSEN Kristine Mygind -2002AGF  
2 5.27.50 NOE Silje -2003AGF  
3 5.53.37 KRISTENSEN Sabrina -2002Randers Freja  


  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆKONS KL. 18.30  


  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.80 KLUSTRUP Klara -2003Aarhus 1900  
2 12.16 WILSON Ida Hansen -2002Randers Freja  
3 12.70 HEDEGAARD Victoria -2003Alborg AM  
  DNF JOHNSON Liv KLerche -2003Randers Freja  


  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.45 KLUSTRUP Klara -2003Aarhus 1900  


 1.351.401.451.50 
Klara Klustrupooxoxxx


  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGONS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlub  
1 1.80 LEHMANN Signe -2002Alborg AM  


 1.801.90 
Signe Lehmannxoxxx


  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.95+0.0 TOUSTRUP Klara Lind -2003Aarhus 1900  
2 4.83+0.0 KANAKLINGAM Aranya -2003Alborg AM  
3 4.52+0.0 CARLSEN Cecilie -2003Odense Atletik  
4 3.90+0.0 HUSUM Cille -2003Randers Freja  
5 3.62+0.0 HVID Mathilde -2002Randers Freja  
  DNS  LAI Asta -2003Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Klara Lind Toustrup4.52+0.04.62+0.04.95+0.04.80+0.04.88+0.04.65+0.0
Aranya Kanaklingam4.78+0.04.82+0.0- 4.83+0.0- - 
Cecilie Carlsen4.10+0.04.37+0.04.52+0.04.33+0.04.48+0.04.42+0.0
Cille Husum- 3.90+0.03.72+0.03.72+0.03.69+0.03.55+0.0
Mathilde Hvid3.42+0.03.22+0.03.62+0.03.62+0.03.48+0.0- 


  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGONS KL. 19.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 9.60+0.0 KANAKLINGAM Aranya -2003Alborg AM  
2 9.45+0.0 LEHMANN Signe -2002Alborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Aranya Kanaklingam9.13+0.09.54+0.0- - 9.45+0.09.60+0.0
Signe Lehmann9.33+0.09.26+0.09.25+0.09.45+0.09.38+0.09.35+0.0


  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.61 SKOU Mathilde Kreiberg -2002Aarhus 1900  
2 8.54 FROST Kamilla -2002Randers Freja  
3 8.30 RASMUS Martha Danneskjold -2002Aarhus 1900  
4 6.80 BRUND Cathrine -2003Randers Freja  
  DNS LAI Asta -2003Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathilde Kreiberg Skou10.089.639.5810.389.2510.61
Kamilla Frost8.498.378.158.008.547.65
Martha Danneskjold Rasmus7.708.11-8.308.288.04
Cathrine Brund6.806.735.835.086.066.09


  PIGER 16-17 ÅR - 60 METERONS KL. 18.55  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.96 PRIETZEL Mathilde -2000Randers Freja  
 w: +0.0m/s
  DNS BØYE Julie Maack -2000AGF  
 w: +0.0m/s
  DNS RICHTER Nathalia -2000Alborg AM  


  PIGER 16-17 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  


NrResultat NavnKlub  
1 58.85 RICHTER Nathalia -2000Alborg AM  
2 60.08 JØRGENSEN Ida -2001Alborg AM  
3 61.03 MUURHOLM Nanna -2001Alborg AM  


  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.60+0.0 SCHOLTEN Sigrid -2001Dybvad IK  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Sigrid Scholten3.31+0.03.73+0.04.23+0.04.31+0.04.55+0.04.60+0.0


  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.00 SCHOLTEN Sigrid -2001Dybvad IK  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sigrid Scholten9.339.149.289.4310.009.48


  PIGER 20-22 ÅR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.26 ELKJKÆR Caroline -1995Randers Freja  


  KVINDER SENIOR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.64 ØSTERGAARD Louise -1994Randers Freja  
2 7.97 LARSEN Frederikke Dam -1991Randers Freja  


  KVINDER SENIOR - STANGSPRING  


NrResultat NavnKlub  
  X FISCHER Karin -1988Randers Freja  


 4.30 
Karin Fischerxxx


  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METERONS KL. 18.50  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 7.97 ARUMAIRAJAH Mainthan -2004Randers Freja  
 HEAT 3  w: +0.0m/s
1 8.27 SCHOLTEN Jelmer -2004Dybvad IK  


  DRENGE 12-13 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  


NrResultat NavnKlub  
1 58.70 SCHOLTEN Jelmer -2004Dybvad IK  


  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 3.82+0.0 ARUMAIRAJAH Mainthan -2004Randers Freja  


 1.runde 
Mainthan Arumairajah3.82+0.0


  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METERONS KL. 18.50  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 7.37 ANDERASEN Max Kørner -2003Randers Freja  
2 7.53 MØLGAARD Thomas -2003Randers Freja  
  DNS GROTH Anthon -2003Randers Freja  
 HEAT 3  w: +0.0m/s
1 8.47 WILDMOORE Lehn -2003Aarhus 1900  
 HEAT 4  w: +0.0m/s
1 8.19 SUURBALLE Sebastian R. -2002Aarhus 1900  


  DRENGE 14-15 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  


NrResultat NavnKlub  
1 57.40 ANDERASEN Max Kørner -2003Randers Freja  
2 59.47 RICHTER Nikolaj -2002Alborg AM  
3 60.60 ALLERØD Carl A. -2003Alborg AM  
4 63.84 PAGLIAI Tommaso -2004AGF  
  DNS TOLBORG Bastian -2003Randers Freja  


  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METERONS KL. 19.25  


NrResultat NavnKlub  
1 4.50.78 ABDURASAK -2002Randers Freja  


  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆKONS KL. 18.30  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.85 JOHANSEN Rasmus V. -2002Aarhus 1900  
  DNS TOLBORG Bastian -2003Randers Freja  


  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.65 ANDERASEN Max Kørner -2003Randers Freja  
2 1.60 MØLGAARD Thomas -2003Randers Freja  


 1.401.451.501.551.601.651.70 
Max Kørner Anderasen ooxooxoxxx
Thomas Mølgaardooooxoxxx 


  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 5.67+0.0 MØLGAARD Thomas -2003Randers Freja  
  DNS  ABDURASAK -2002Randers Freja  
  DNS  TOLBORG Bastian -2003Randers Freja  


 1.runde 
Thomas Mølgaard5.67+0.0


  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 14.04 ANDERASEN Max Kørner -2003Randers Freja  
2 13.68 JOHANSEN Rasmus V. -2002Aarhus 1900  
3 11.56 SUURBALLE Sebastian R. -2002Aarhus 1900  
4 8.44 MAINS Frej -2003Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Max Kørner Anderasen12.7314.0413.97
Rasmus V. Johansen12.9913.2813.6812.9613.1213.62
Sebastian R. Suurballe11.56--11.4411.38-
Frej Mains7.348.44


  DRENGE 16-17 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  


NrResultat NavnKlub  
1 60.20 STENVANG Martin Haals -2001Alborg AM  


  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METERONS KL. 19.25  


NrResultat NavnKlub  
1 4.32.01 PALLESEN Emil -2001AGF  
2 4.36.15 VASE Jakob -2000Aarhus 1900  


  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING  


NrResultat NavnKlub  
1 1.80 SØHOLM Thomas -2000Randers Freja  


 1.701.751.801.85 
Thomas Søholmoooxxx


  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGONS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlub  
1 3.10 NONBOE Niklas -2001Randers Freja  


 1.902.502.602.702.803.003.103.20 
Niklas Nonboexooooxoxoxxoxxx


  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.69 THOMSEN Simon -1999Randers Freja  


  DRENGE 18-19 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  


NrResultat NavnKlub  
1 55.95 THOMSEN Simon -1999Randers Freja  


  DRENGE 18-19 ÅR - 1500 METERONS KL. 19.25  


NrResultat NavnKlub  
1 4.12.99 LAURSEN Marc -1999Viborg AM  


  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGONS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlub  
1 3.60 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900  


 3.403.503.603.70 
Jonas Bjerremandoooxxx


  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 14.34 BJERREMAND Jonas -1998Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jonas Bjerremand14.0814.22-13.7714.34-


  DRENGE 20-22 ÅR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.80 SHADWELL Oliver -1997Randers Freja  


  DRENGE 20-22 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  


NrResultat NavnKlub  
1 56.79 MØLBAK Peder C- -1996Aarhus 1900  


  MÆND SENIOR - 60 METERONS KL. 18.45  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 7.73 JENSEN Christian Baunwall -1991Randers Freja  
2 7.84 HANNESTAD Steen -1971AGF  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 7.37 PEDERSEN Casper Spure -1992AGF  
2 7.70 KOCEMBA David -1991Aarhus 1900  
3 8.14 OMAR Mohamed -1993Randers Freja  


  MÆND SENIOR - 400 METERONS KL. 19.40  


NrResultat NavnKlub  
1 51.78 PEDERSEN Casper Spure -1992AGF  
2 57.37 JENSEN Christian Baunwall -1991Randers Freja  
3 60.12 OMAR Mohamed -1993Randers Freja  
  DNS JØRGENSEN Erling -1958HGF Herning  


  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGONS KL. 19.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.40 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  


 1.351.401.45 
Per Egge Rasmussenooxxx


  MÆND SENIOR - STANGSPRINGONS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlub  
1 3.80 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900  
2 2.60 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  


 2.602.802.903.603.703.804.00 
Christian Lind Nielsen  xxoxoooxxx
Per Egge Rasmussenxoxxx     


  MÆND SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 13.08 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900  
2 13.05 UTH Niels -1974Randers Freja  
3 10.00 KOCEMBA David -1991Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Christian Lind Nielsen-13.0412.9313.0812.8713.05
Niels Uth12.1110.5712.6612.7712.7013.05
David Kocemba9.339.79-9.919.1110.00



Genereret af MARS version 2.0.0.405 tirsdag den 12. december 2017 klokken 11:41


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap