den 30.sep 2017 på Randers Atletikstadion, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja

RESULTATER
den 30.sep 2017 på Randers Atletikstadion
Arrangør: Randers Freja


  PIGER 6-7 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.11 SKOU Dagmar Kreiberg -2010Aarhus 1900  
2 9.03 NIELSEN Emma Nissen -2011Aarhus 1900  
3 9.23 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
4 9.28 PETERSEN Esther Viola B. -2010Aarhus 1900  
5 9.33 HØRSTED-TOUSTRUP Martha -2010Aarhus 1900  
6 11.47 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  
7 11.70 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  


  PIGER 6-7 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.45  


NrResultat NavnKlub  
1 1.32.97 SKOU Dagmar Kreiberg -2010Aarhus 1900  
2 1.46.27 PETERSEN Esther Viola B. -2010Aarhus 1900  
3 1.49.42 HØRSTED-TOUSTRUP Martha -2010Aarhus 1900  
4 1.50.32 NIELSEN Emma Nissen -2011Aarhus 1900  
5 1.55.51 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
6 2.04.69 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  
7 2.21.44 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  


  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 10.00  


  ( 55 CM )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 10.45 SKOU Dagmar Kreiberg -2010Aarhus 1900  
2 11.72 HØRSTED-TOUSTRUP Martha -2010Aarhus 1900  
3 13.55 NIELSEN Emma Nissen -2011Aarhus 1900  
4 15.40 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  
5 16.81 PETERSEN Esther Viola B. -2010Aarhus 1900  
6 17.20 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
7 18.89 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  


  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.20  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 2.75+0.0 SKOU Dagmar Kreiberg -2010Aarhus 1900  
2 2.68+0.0 HØRSTED-TOUSTRUP Martha -2010Aarhus 1900  
3 2.09+0.0 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
4 2.08+0.0 NIELSEN Emma Nissen -2011Aarhus 1900  
5 1.83+0.0 PETERSEN Esther Viola B. -2010Aarhus 1900  
6 1.80+0.0 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
7 1.65+0.0 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Dagmar Kreiberg Skou2.75+0.02.68+0.02.67+0.0
Martha Hørsted-Toustrup2.42+0.02.68+0.02.53+0.0
Laura Nielsen2.01+0.01.46+0.02.09+0.0
Emma Nissen Nielsen1.84+0.02.08+0.01.79+0.0
Esther Viola B. Petersen1.81+0.01.52+0.01.83+0.0
Karen Svejstrup1.68+0.01.80+0.01.50+0.0
Sofie Karlsmose Jakobsen1.65+0.01.56+0.01.52+0.0


  PIGER 6-7 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.40  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 3.21 NIELSEN Emma Nissen -2011Aarhus 1900  
2 2.73 SKOU Dagmar Kreiberg -2010Aarhus 1900  
3 2.60 HØRSTED-TOUSTRUP Martha -2010Aarhus 1900  
4 2.17 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
5 1.84 PETERSEN Esther Viola B. -2010Aarhus 1900  
6 1.78 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  
7 1.69 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Emma Nissen Nielsen2.232.783.21
Dagmar Kreiberg Skou2.332.732.71
Martha Hørsted-Toustrup2.342.602.24
Laura Nielsen2.172.132.11
Esther Viola B. Petersen1.431.691.84
Sofie Karlsmose Jakobsen1.691.501.78
Karen Svejstrup1.381.011.69


  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.30  


  ( 145 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 14.34 HØRSTED-TOUSTRUP Martha -2010Aarhus 1900  
2 10.76 NIELSEN Emma Nissen -2011Aarhus 1900  
3 9.82 NIELSEN Laura -2011Randers Freja  
4 8.97 PETERSEN Esther Viola B. -2010Aarhus 1900  
5 8.19 SKOU Dagmar Kreiberg -2010Aarhus 1900  
6 6.84 SVEJSTRUP Karen -2011Randers Freja  
7 4.36 JAKOBSEN Sofie Karlsmose -2011Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Martha Hørsted-Toustrup13.4513.7514.34
Emma Nissen Nielsen10.769.1010.74
Laura Nielsen9.827.059.18
Esther Viola B. Petersen7.178.974.10
Dagmar Kreiberg Skou7.668.178.19
Karen Svejstrup6.842.136.14
Sofie Karlsmose Jakobsen4.363.313.87


  PIGER 6-7 ÅR - 4 X 40 M STAFETLØR KL. 15.25  


NrResultat NavnKlub  
1 38.23 Esther Viola B. Petersen -2010
Dagmar Kreiberg Skou -2010
Emma Nissen Nielsen -2011
Sofie Karlsmose Jakobsen -2011
Aarhus 1900  


  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 6.42 KLITGAARD Anizette -2008Randers Freja  
2 6.69 NIELSEN Ida Mosby -2008Aarhus 1900  
3 7.27 THOMSEN Belinda Hofmann -2008Randers Freja  
4 7.46 HANGHØJ Fie -2009Randers Freja  
5 7.55 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
6 8.06 KVIST-HOFFMANN Marie -2009BMI  
  DNS KENNUM Lea -2009BMI  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 6.91 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
2 7.18 HØRSTED-TOUSTRUP Ella -2008Aarhus 1900  
3 7.74 RINDEBÆK Freya -2008Randers Freja  
4 8.01 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
5 8.30 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  
6 8.64 LANGBERG Caroline -2009Randers Freja  


  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.55  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 1.23.12 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
2 1.28.19 NIELSEN Ida Mosby -2008Aarhus 1900  
3 1.37.54 RINDEBÆK Freya -2008Randers Freja  
4 1.47.11 KRO Marie-Louise Tromholt -2009Randers Freja  
5 1.49.42 THOMSEN Belinda Hofmann -2008Randers Freja  
6 1.53.10 LANGBERG Caroline -2009Randers Freja  
  DNS KENNUM Lea -2009BMI  
 HEAT 2
1 1.25.01 KLITGAARD Anizette -2008Randers Freja  
2 1.34.37 HØRSTED-TOUSTRUP Ella -2008Aarhus 1900  
3 1.35.13 KVIST-HOFFMANN Marie -2009BMI  
4 1.36.61 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
5 1.37.94 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
6 1.39.75 HANGHØJ Fie -2009Randers Freja  
7 1.44.90 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  


  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 10.15  


  ( 60 CM )


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 9.08 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
2 10.58 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
3 11.25 KVIST-HOFFMANN Marie -2009BMI  
4 11.32 LANGBERG Caroline -2009Randers Freja  
5 12.08 KUSK Selma -2009Randers Freja  
  DNS KENNUM Lea -2009BMI  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 8.72 HØRSTED-TOUSTRUP Ella -2008Aarhus 1900  
2 9.01 KLITGAARD Anizette -2008Randers Freja  
3 9.08 NIELSEN Ida Mosby -2008Aarhus 1900  
4 11.05 THOMSEN Belinda Hofmann -2008Randers Freja  
5 11.18 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
6 11.61 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  


  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.40  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 3.16+0.0 KLITGAARD Anizette -2008Randers Freja  
2 3.10+0.0 HØRSTED-TOUSTRUP Ella -2008Aarhus 1900  
3 3.04+0.0 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
4 2.90+0.0 RINDEBÆK Freya -2008Randers Freja  
5 2.87+0.0 NIELSEN Ida Mosby -2008Aarhus 1900  
6 2.80+0.0 KRO Marie-Louise Tromholt -2009Randers Freja  
7 2.73+0.0 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
8 2.55+0.0 LANGBERG Caroline -2009Randers Freja  
9 2.47+0.0 HANGHØJ Fie -2009Randers Freja  
10 2.41+0.0 KVIST-HOFFMANN Marie -2009BMI  
11 2.34+0.0 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  
12 2.32+0.0 THOMSEN Belinda Hofmann -2008Randers Freja  
13 2.31+0.0 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
14 2.24+0.0 KUSK Selma -2009Randers Freja  
  DNS  KENNUM Lea -2009BMI  


 1.runde2.runde3.runde 
Anizette Klitgaard3.16+0.03.04+0.03.13+0.0
Ella Hørsted-Toustrup2.74+0.02.92+0.03.10+0.0
Clara Momme Jørgensen3.04+0.02.92+0.02.64+0.0
Freya Rindebæk2.90+0.02.70+0.02.55+0.0
Ida Mosby Nielsen2.87+0.02.86+0.02.80+0.0
Marie-Louise Tromholt Kro- 2.80+0.02.62+0.0
Andrea Nielsen2.73+0.02.33+0.02.54+0.0
Caroline Langberg2.55+0.02.55+0.02.26+0.0
Fie Hanghøj2.44+0.02.42+0.02.47+0.0
Marie Kvist-Hoffmann2.40+0.02.41+0.02.41+0.0
Ellen Nørgaard2.18+0.01.94+0.02.34+0.0
Belinda Hofmann Thomsen2.30+0.0- 2.32+0.0
Sara Gabel Jørgensen2.31+0.02.10+0.02.27+0.0
Selma Kusk2.24+0.02.08+0.02.22+0.0


  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.00  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 5.10 KLITGAARD Anizette -2008Randers Freja  
2 5.00 NIELSEN Ida Mosby -2008Aarhus 1900  
3 4.50 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
4 4.40 JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  
5 4.20 HØRSTED-TOUSTRUP Ella -2008Aarhus 1900  
6 3.70 RINDEBÆK Freya -2008Randers Freja  
7 3.20 THOMSEN Belinda Hofmann -2008Randers Freja  
8 3.20 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
9 3.20 KVIST-HOFFMANN Marie -2009BMI  
10 2.80 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  
11 2.20 LANGBERG Caroline -2009Randers Freja  
  DNS KENNUM Lea -2009BMI  


 1.runde2.runde3.runde 
Anizette Klitgaard5.104.704.70
Ida Mosby Nielsen5.004.303.30
Andrea Nielsen-4.504.40
Clara Momme Jørgensen3.404.404.40
Ella Hørsted-Toustrup4.204.104.20
Freya Rindebæk3.603.303.70
Belinda Hofmann Thomsen2.803.103.20
Sara Gabel Jørgensen3.003.202.60
Marie Kvist-Hoffmann2.903.202.50
Ellen Nørgaard2.202.502.80
Caroline Langberg2.202.002.20


  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.40  


  ( 145 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 22.67 HANGHØJ Fie -2009Randers Freja  
2 21.76 HØRSTED-TOUSTRUP Ella -2008Aarhus 1900  
3 21.47 NIELSEN Ida Mosby -2008Aarhus 1900  
4 19.73 KLITGAARD Anizette -2008Randers Freja  
5 17.68 KVIST-HOFFMANN Marie -2009BMI  
6 15.57 NIELSEN Andrea -2008Randers Freja  
7 14.80 KUSK Selma -2009Randers Freja  
8 14.45 KRO Marie-Louise Tromholt -2009Randers Freja  
9 11.91 JØRGENSEN Sara Gabel -2009Aarhus 1900  
10 10.22 NØRGAARD Ellen -2008Randers Freja  
11 8.47 LANGBERG Caroline -2009Randers Freja  
  DNS KENNUM Lea -2009BMI  
  DNS JØRGENSEN Clara Momme -2008Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Fie Hanghøj19.4920.4222.67
Ella Hørsted-Toustrup21.76--
Ida Mosby Nielsen21.3918.0821.47
Anizette Klitgaard19.6219.7319.25
Marie Kvist-Hoffmann16.2014.2717.68
Andrea Nielsen15.2411.7215.57
Selma Kusk12.8312.6514.80
Marie-Louise Tromholt Kro14.4510.2310.84
Sara Gabel Jørgensen10.4311.9111.91
Ellen Nørgaard10.228.208.40
Caroline Langberg-7.558.47


  PIGER 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETLØR KL. 15.25  


NrResultat NavnKlub  
1 31.38 Andrea Nielsen -2008
Anizette Klitgaard -2008
Ellen Nørgaard -2008
Clara Momme Jørgensen -2008
Randers Freja 1  
2 31.91 Sara Gabel Jørgensen -2009
Martha Hørsted-Toustrup -2010
Ella Hørsted-Toustrup -2008
Ida Mosby Nielsen -2008
Aarhus 1900  
3 36.59 Freya Rindebæk -2008
Caroline Langberg -2009
Belinda Hofmann Thomsen -2008
Marie-Louise Tromholt Kro -2009
Randers Freja 2  


  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -3.4m/s
1 9.67 SANDHOLLT Silje Nyeland -2006Aarhus 1900  
2 9.71 SKOGLY Sille -2006Randers Freja  
3 10.84 TRINH Natascha -2006Aarhus 1900  
4 10.87 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
5 10.97 HANGHØJ Asta -2006Randers Freja  
6 11.08 SCHERWIN Isabella -2006Randers Freja  
7 11.15 NIELSEN Sofia -2007Randers Freja  
8 11.25 DRIVSHOLM Anna Zinck -2007Aarhus 1900  
 HEAT 2  w: -2.3m/s
1 9.74 SINDAL Lærke Marie -2006Randers Freja  
2 10.01 JOHANSON Mille -2006AC Norddjurs  
3 10.07 SØNDERGAARD Sofie -2006HI Skanderborg  
4 10.61 JAKOBSEN Karoline K. -2007Aarhus 1900  
5 10.64 WORUP Lotus -2007HI Skanderborg  
6 10.71 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
7 10.78 PAASKE Astrid -2007HI Skanderborg  


  PIGER 10-11 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
1 3.04.90 JAKOBSEN Karoline K. -2007Aarhus 1900  
2 3.09.24 SINDAL Lærke Marie -2006Randers Freja  
3 3.15.90 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
4 3.17.78 PAASKE Astrid -2007HI Skanderborg  
5 3.21.50 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
6 3.27.42 SANDHOLLT Silje Nyeland -2006Aarhus 1900  
7 3.39.89 TRINH Natascha -2006Aarhus 1900  
  DNS HANGHØJ Asta -2006Randers Freja  


  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.30  


  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 12.29 SØNDERGAARD Sofie -2006HI Skanderborg  
2 12.93 SANDHOLLT Silje Nyeland -2006Aarhus 1900  
3 13.52 JAKOBSEN Karoline K. -2007Aarhus 1900  
4 13.62 KROGH Mathilde Tromholt -2006Randers Freja  
5 13.75 SØNDERGAARD Ida -2006HI Skanderborg  
6 14.31 DRIVSHOLM Anna Zinck -2007Aarhus 1900  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 13.78 WORUP Lotus -2007HI Skanderborg  
= 13.78 PAASKE Astrid -2007HI Skanderborg  
3 13.82 SCHERWIN Isabella -2006Randers Freja  
4 14.08 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  
5 14.25 TRINH Natascha -2006Aarhus 1900  


  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.19 JOHANSON Mille -2006AC Norddjurs  
2 1.16 SKOGLY Sille -2006Randers Freja  
3 1.16 WORUP Lotus -2007HI Skanderborg  
4 1.13 TRINH Natascha -2006Aarhus 1900  
5 1.13 SANDHOLLT Silje Nyeland -2006Aarhus 1900  
6 1.00 SCHERWIN Isabella -2006Randers Freja  


 0.951.001.051.101.131.161.191.22 
Mille Johansonoooooooxxx
Sille Skogly ooooxoxxx 
Lotus Worupoxooooxxoxxx 
Natascha Trinh oxoooxxx  
Silje Nyeland Sandhollt oooxoxxx  
Isabella Scherwinoxxoxxx     


  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.50  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 3.65+0.0 JOHANSON Mille -2006AC Norddjurs  
2 3.58+0.0 SKOGLY Sille -2006Randers Freja  
3 3.48+0.0 SØNDERGAARD Sofie -2006HI Skanderborg  
4 3.35+0.0 KROGH Mathilde Tromholt -2006Randers Freja  
5 3.33+0.0 SINDAL Lærke Marie -2006Randers Freja  
6 3.20+0.0 NIELSEN Sofia -2007Randers Freja  
7 3.19+0.0 JAKOBSEN Karoline K. -2007Aarhus 1900  
8 3.11+0.0 TRINH Natascha -2006Aarhus 1900  
9 3.08+0.0 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  
10 3.04+0.0 DRIVSHOLM Anna Zinck -2007Aarhus 1900  
11 2.98+0.0 HANGHØJ Asta -2006Randers Freja  
12 2.97+0.0 PAASKE Astrid -2007HI Skanderborg  
13 2.58+0.0 LAURSEN Regitze -2007HI Skanderborg  


 1.runde2.runde3.runde 
Mille Johanson3.65+0.03.47+0.03.53+0.0
Sille Skogly3.58+0.03.56+0.03.04+0.0
Sofie Søndergaard- 3.46+0.03.48+0.0
Mathilde Tromholt Krogh3.32+0.03.05+0.03.35+0.0
Lærke Marie Sindal3.33+0.0- 3.24+0.0
Sofia Nielsen2.77+0.02.84+0.03.20+0.0
Karoline K. Jakobsen3.19+0.02.55+0.03.11+0.0
Natascha Trinh3.11+0.02.97+0.02.95+0.0
Maria Kondrup Jensen3.08+0.03.04+0.02.84+0.0
Anna Zinck Drivsholm2.95+0.03.04+0.03.00+0.0
Asta Hanghøj2.98+0.02.43+0.02.57+0.0
Astrid Paaske2.97+0.02.86+0.02.50+0.0
Regitze Laursen2.58+0.02.45+0.02.23+0.0


  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 6.30 JOHANSON Mille -2006AC Norddjurs  
2 6.09 KROGH Mathilde Tromholt -2006Randers Freja  
3 5.79 SØNDERGAARD Ida -2006HI Skanderborg  
4 5.57 SANDHOLLT Silje Nyeland -2006Aarhus 1900  
5 4.87 DRIVSHOLM Anna Zinck -2007Aarhus 1900  
6 4.81 TRINH Natascha -2006Aarhus 1900  
7 3.93 JENSEN Maria Kondrup -2007Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Mille Johanson6.206.046.30
Mathilde Tromholt Krogh6.096.055.94
Ida Søndergaard5.795.325.73
Silje Nyeland Sandhollt5.245.575.41
Anna Zinck Drivsholm4.624.534.87
Natascha Trinh4.744.81-
Maria Kondrup Jensen3.933.282.95


  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 13.30  


  ( 145 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 36.89 SØNDERGAARD Ida -2006HI Skanderborg  
2 28.45 SANDHOLLT Silje Nyeland -2006Aarhus 1900  
3 27.41 TRINH Natascha -2006Aarhus 1900  
4 22.14 NIELSEN Sofia -2007Randers Freja  
5 21.80 SKOGLY Sille -2006Randers Freja  
6 21.00 HANGHØJ Asta -2006Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Ida Søndergaard36.8934.7835.95
Silje Nyeland Sandhollt26.9522.9928.45
Natascha Trinh22.7525.7827.41
Sofia Nielsen20.8222.1415.30
Sille Skogly20.0621.8011.24
Asta Hanghøj18.4821.0014.90


  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETLØR KL. 15.50  


NrResultat NavnKlub  
1 38.77 Isabella Scherwin -2006
Sille Skogly -2006
Lærke Marie Sindal -2006
Maria Kondrup Jensen -2007
Randers Freja  
2 39.57 Ida Søndergaard -2006
Sofie Søndergaard -2006
Astrid Paaske -2007
Lotus Worup -2007
HI Skanderborg  
3 39.84 Karoline K. Jakobsen -2007
Natascha Trinh -2006
Silje Nyeland Sandhollt -2006
Anna Zinck Drivsholm -2007
Aarhus 1900  


  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 12.25  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -4.4m/s
1 11.23 WOLFF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900  
2 11.35 KULUOV Viktoria Fyhn -2004Aarhus 1900  
3 11.47 SKOU Johanna Kreiberg -2005Aarhus 1900  
4 12.11 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
5 12.45 LINDGAARD Cecilie -2004Randers Freja  
6 12.48 JENSEN Siff -2004Aarhus 1900  
 HEAT 2  w: -2.3m/s
1 11.73 STØTTRUP Maja Dahl -2005Aarhus 1900  
2 11.85 JAKOBSEN Sarah Lian Lykke -2004Aarhus 1900  
3 11.99 MORTENSEN Silja -2004Aarhus 1900  
4 12.27 BECH Andrea -2005Randers Freja  
5 13.02 HOLT Camilla -2005Randers Freja  
6 14.21 FOGH Mathilde -2005Randers Freja  


  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: -3.0m/s
1 30.11 SKOU Johanna Kreiberg -2005Aarhus 1900  
2 30.34 WOLFF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900  
3 31.28 JAKOBSEN Sarah Lian Lykke -2004Aarhus 1900  
4 32.21 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
5 33.26 JENSEN Siff -2004Aarhus 1900  
6 33.52 HERSKIND Regittze -2004Aarhus 1900  
  DNS HOLT Camilla -2005Randers Freja  


  PIGER 12-13 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.59.27 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
2 2.59.29 WOLFF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900  
3 3.10.22 LYKKE Lærke -2005Randers Freja  
4 3.22.47 BECH Andrea -2005Randers Freja  
5 3.24.73 LINDGAARD Cecilie -2004Randers Freja  


  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.50  


  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: -5.1m/s
1 10.94 STØTTRUP Maja Dahl -2005Aarhus 1900  
2 11.37 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900  
3 11.53 JAKOBSEN Ida Clara B. -2004Aarhus 1900  
= 11.53 SKOU Johanna Kreiberg -2005Aarhus 1900  
5 12.68 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
6 15.23 HØVRING Oline Pallesen -2005Randers Freja  
  DNS BIRK Molly Bondi -2005Randers Freja  


  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.36 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900  
2 1.25 JUHL Lea Bune -2004Aarhus 1900  
= 1.25 LINDGAARD Cecilie -2004Randers Freja  
4 1.20 KRØYER Maj Munk -2005AC Norddjurs  
  DNS FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  


 1.001.051.101.151.201.251.281.331.361.41 
Sophie Bagger Bohn     ooxoxoxxx
Lea Bune Juhl  oooxxoxxx   
Cecilie Lindgaard  oooxxoxxx   
Maj Munk Krøyerooooxxoxxx    


  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.50 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900  
  DNS JUHL Lea Bune -2004Aarhus 1900  


 2.102.202.302.402.502.60 
Sophie Bagger Bohnoooooxxx


  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.40  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.47-4.1 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900  
2 4.44-1.8 KULUOV Viktoria Fyhn -2004Aarhus 1900  
3 4.28-2.2 JAKOBSEN Ida Clara B. -2004Aarhus 1900  
4 4.20-2.7 SKOU Johanna Kreiberg -2005Aarhus 1900  
5 4.09-2.4 WOLFF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900  
6 4.05-1.5 STØTTRUP Maja Dahl -2005Aarhus 1900  
7 3.99-2.2 LINDGAARD Cecilie -2004Randers Freja  
8 3.98-3.1 JAKOBSEN Sarah Lian Lykke -2004Aarhus 1900  
9 3.80-2.3 BECH Andrea -2005Randers Freja  
10 3.70-1.3 JUHL Lea Bune -2004Aarhus 1900  
11 3.68-2.2 HERSKIND Regittze -2004Aarhus 1900  
12 3.66-4.6 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
13 3.46-2.7 JENSEN Siff -2004Aarhus 1900  
14 3.38-4.8 BIRK Molly Bondi -2005Randers Freja  
15 3.36-0.7 LYKKE Lærke -2005Randers Freja  
16 3.25-3.3 HOLT Camilla -2005Randers Freja  
17 3.15-3.9 FOGH Mathilde -2005Randers Freja  
18 3.01-4.3 HØVRING Oline Pallesen -2005Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Sophie Bagger Bohn4.47-4.14.34-3.44.17-3.5
Viktoria Fyhn Kuluov4.44-1.84.32-3.14.03-3.3
Ida Clara B. Jakobsen4.23-3.54.28-2.24.24-1.3
Johanna Kreiberg Skou3.98-3.53.98-2.54.20-2.7
Emma Sjøberg Wolff4.09-2.4- 3.95-3.8
Maja Dahl Støttrup4.05-1.54.02-2.6- 
Cecilie Lindgaard3.80-2.43.99-2.2- 
Sarah Lian Lykke Jakobsen- 3.74-4.23.98-3.1
Andrea Bech3.80-2.33.66-2.83.80-2.0
Lea Bune Juhl3.67-2.13.60-3.63.70-1.3
Regittze Herskind3.56-2.83.60-3.33.68-2.2
Lærke Frost Thygesen3.66-4.63.63-1.33.45-2.8
Siff Jensen3.22-3.53.46-2.7- 
Molly Bondi Birk3.36-2.73.38-4.83.28-2.5
Lærke Lykke- 3.36-0.73.00-3.5
Camilla Holt3.01-2.43.21-2.03.25-3.3
Mathilde Fogh3.15-3.93.11-2.03.05-0.7
Oline Pallesen Høvring3.01-4.32.92-3.72.88-2.0


  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.30  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.78 WOLFF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900  
2 7.61 KRØYER Maj Munk -2005AC Norddjurs  
3 7.61 HOLT Camilla -2005Randers Freja  
4 7.61 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
5 7.55 LINDGAARD Cecilie -2004Randers Freja  
6 7.11 MORTENSEN Silja -2004Aarhus 1900  
7 7.01 GULDAGER Thea -2004Aarhus 1900  
8 6.60 KULUOV Viktoria Fyhn -2004Aarhus 1900  
9 6.17 LYKKE Lærke -2005Randers Freja  
10 5.99 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  
11 5.29 BECH Andrea -2005Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Emma Sjøberg Wolff9.787.779.77
Maj Munk Krøyer7.617.397.59
Camilla Holt7.617.337.21
Frida Froberg7.616.767.22
Cecilie Lindgaard--7.55
Silja Mortensen6.657.116.96
Thea Guldager7.016.856.93
Viktoria Fyhn Kuluov-6.606.48
Lærke Lykke6.175.69-
Lærke Frost Thygesen5.695.845.99
Andrea Bech5.14-5.29


  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 10.00  


  ( 0.75 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 21.43 BOHN Sophie Bagger -2004Aarhus 1900  
2 20.28 WOLFF Emma Sjøberg -2004Aarhus 1900  
3 17.98 GULDAGER Thea -2004Aarhus 1900  
4 17.89 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
5 16.88 JAKOBSEN Ida Clara B. -2004Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Sophie Bagger Bohn21.43--
Emma Sjøberg Wolff16.7120.28-
Thea Guldager14.3017.2717.98
Frida Froberg17.8917.25-
Ida Clara B. Jakobsen16.8814.3914.39


  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 11.50  


  ( 400 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 22.92 JAKOBSEN Ida Clara B. -2004Aarhus 1900  
2 20.75 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
3 20.36 KRØYER Maj Munk -2005AC Norddjurs  
4 17.86 STØTTRUP Maja Dahl -2005Aarhus 1900  
5 16.01 MORTENSEN Silja -2004Aarhus 1900  
6 15.63 GULDAGER Thea -2004Aarhus 1900  
7 14.99 HERSKIND Regittze -2004Aarhus 1900  
8 9.19 THYGESEN Lærke Frost -2005Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Ida Clara B. Jakobsen18.6418.9922.92
Frida Froberg20.7517.9019.12
Maj Munk Krøyer18.0720.3617.09
Maja Dahl Støttrup11.8716.5217.86
Silja Mortensen12.6610.8016.01
Thea Guldager15.6315.4413.38
Regittze Herskind14.9912.2511.30
Lærke Frost Thygesen8.218.639.19


  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETLØR KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 44.88 Maja Dahl Støttrup -2005
Johanna Kreiberg Skou -2005
Emma Sjøberg Wolff -2004
Ida Clara B. Jakobsen -2004
Aarhus 1900 1  
2 45.49 Viktoria Fyhn Kuluov -2004
Sophie Bagger Bohn -2004
Sarah Lian Lykke Jakobsen -2004
Silje Nyeland Sandhollt -2006
Aarhus 1900 2  
3 48.92 Lærke Frost Thygesen -2005
Andrea Bech -2005
Cecilie Lindgaard -2004
Lærke Lykke -2005
Randers Freja  


  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
 w: -2.5m/s
1 13.88 FROBERG Sofie -2002Aarhus 1900  
2 14.92 THESBJERG Frida -2002Aarhus 1900  
3 15.28 HESSELMARK Katharina -2003Randers Freja  
  DNS CHRISTENSEN Mathilde Hvid -2002Randers Freja  
  DNS KRUSTRUP Klara Winther -2003Aarhus 1900  
  DNS TOUSTRUP Klara Lind -2003Aarhus 1900  


  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: -4.4m/s
1 26.55 SKOU Mathilde Kreiberg -2002Aarhus 1900  
2 27.68 RASMUSSEN Martha Kjær D. -2002Aarhus 1900  
3 28.21 TOUSTRUP Klara Lind -2003Aarhus 1900  
  DNS KRUSTRUP Klara Winther -2003Aarhus 1900  


  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.20  


NrResultat NavnKlub  
1 3.14.35 MØLLER Laura -2003Randers Freja  


  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆKLØR KL. 11.20  


  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: -3.1m/s
1 13.02 KRUSTRUP Klara Winther -2003Aarhus 1900  
2 15.59 JOHNSON Liv Lerche -2003Randers Freja  
3 16.62 WILSON Ida Hansen -2002Randers Freja  


  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.40 KRUSTRUP Klara Winther -2003Aarhus 1900  


 1.351.401.45 
Klara Winther Krustrupxxooxxx


  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.70 RAMSGAARD Annika Mejls -2003AK Holstebro  
2 2.40 BRUND Catrine -2002Randers Freja  
3 2.20 FROST Kamille -2002Randers Freja  


 2.102.202.302.402.502.602.702.80 
Annika Mejls Ramsgaard     ooxxx
Catrine Brund oxxoxxoxxx   
Kamille Frostooxxx     


  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.58-3.3 FROBERG Sofie -2002Aarhus 1900  
2 4.26-4.2 THESBJERG Frida -2002Aarhus 1900  
3 3.27-3.0 CHRISTENSEN Mathilde Hvid -2002Randers Freja  
  DNS  TOUSTRUP Klara Lind -2003Aarhus 1900  
  DNS  JOHNSON Liv Lerche -2003Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Sofie Froberg4.20-4.04.55-3.54.58-3.3
Frida Thesbjerg4.20-3.44.26-4.24.11-4.6
Mathilde Hvid Christensen- - 3.27-3.0


  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.07 SKOU Mathilde Kreiberg -2002Aarhus 1900  
2 8.40 MYGIND Frida -2003Randers Freja  
3 7.51 HØVRING Andrea Pallesen -2002Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Mathilde Kreiberg Skou7.438.329.07
Frida Mygind-7.338.40
Andrea Pallesen Høvring7.427.517.21


  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 10.00  


  ( 0.75 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 17.04 HØVRING Andrea Pallesen -2002Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Andrea Pallesen Høvring15.7117.0416.15


  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 11.10  


  ( 500 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 27.90 HØVRING Andrea Pallesen -2002Randers Freja  
2 26.70 SKOU Mathilde Kreiberg -2002Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Andrea Pallesen Høvring23.3524.6527.90
Mathilde Kreiberg Skou26.6626.7023.87


  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFETLØR KL. 16.10  


NrResultat NavnKlub  
1 51.21 Klara Lind Toustrup -2003
Klara Winther Krustrup -2003
Martha Kjær D. Rasmussen -2002
Mathilde Kreiberg Skou -2002
Aarhus 1900  


  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.32 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
2 8.59 BERLING Kaleb -2010Aarhus 1900  
3 8.75 GRETLUND Olav Holst -2010Randers Freja  
4 9.05 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  
= 9.05 NØRSKOV Oskar Pustovalov -2010Randers Freja  


  DRENGE 6-7 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.45  


NrResultat NavnKlub  
1 1.36.48 GRETLUND Olav Holst -2010Randers Freja  
2 1.39.62 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
3 1.47.17 BERLING Kaleb -2010Aarhus 1900  
4 1.48.68 NØRSKOV Oskar Pustovalov -2010Randers Freja  
  DNS NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  


  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 10.00  


  ( 55 CM )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 10.57 BERLING Kaleb -2010Aarhus 1900  
2 10.67 NØRSKOV Oskar Pustovalov -2010Randers Freja  
3 10.83 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
4 11.60 GRETLUND Olav Holst -2010Randers Freja  
5 15.07 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  


  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.20  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 2.67+0.0 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
2 2.62+0.0 BERLING Kaleb -2010Aarhus 1900  
3 2.53+0.0 NØRSKOV Oskar Pustovalov -2010Randers Freja  
4 2.44+0.0 GRETLUND Olav Holst -2010Randers Freja  
5 2.06+0.0 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Alvin Juul Eskildsen2.50+0.02.47+0.02.67+0.0
Kaleb Berling2.60+0.02.60+0.02.62+0.0
Oskar Pustovalov Nørskov2.44+0.02.53+0.02.14+0.0
Olav Holst Gretlund2.25+0.02.27+0.02.44+0.0
Erik Nørgaard1.98+0.02.06+0.01.44+0.0


  DRENGE 6-7 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.40  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 3.14 NØRSKOV Oskar Pustovalov -2010Randers Freja  
2 3.06 BERLING Kaleb -2010Aarhus 1900  
3 2.85 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  
4 2.75 GRETLUND Olav Holst -2010Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Oskar Pustovalov Nørskov3.143.022.83
Kaleb Berling3.062.552.38
Erik Nørgaard2.462.422.85
Olav Holst Gretlund2.752.612.62


  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.30  


  ( 145 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 17.11 BERLING Kaleb -2010Aarhus 1900  
2 16.12 GRETLUND Olav Holst -2010Randers Freja  
3 14.76 ESKILDSEN Alvin Juul -2010Randers Freja  
4 14.68 NØRSKOV Oskar Pustovalov -2010Randers Freja  
5 12.30 NØRGAARD Erik -2010Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Kaleb Berling17.1116.6217.10
Olav Holst Gretlund16.12-14.43
Alvin Juul Eskildsen14.76--
Oskar Pustovalov Nørskov14.6811.9514.15
Erik Nørgaard12.309.399.52


  DRENGE 6-7 ÅR - 4 X 40 M STAFETLØR KL. 15.25  


NrResultat NavnKlub  
1 35.33 Olav Holst Gretlund -2010
Erik Nørgaard -2010
Oskar Pustovalov Nørskov -2010
Alvin Juul Eskildsen -2010
Randers Freja  


  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.12 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
2 7.47 GINNERUP Villads -2008BMI  
3 8.42 GINNERUP Mathias Holst -2009BMI  
4 8.62 BISGAARD Theodor Kirk -2009Aarhus 1900  
5 8.75 PAASKE Esben -2007HI Skanderborg  
  DNS HOLM Saxe Tørring -2008BMI  


  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.55  


NrResultat NavnKlub  
1 1.23.29 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
2 1.30.11 GINNERUP Villads -2008BMI  
3 1.32.85 KROG Christoffer Tromholt -2009Randers Freja  
4 1.36.27 PAASKE Esben -2007HI Skanderborg  
5 1.44.16 GINNERUP Mathias Holst -2009BMI  
  DNS HOLM Saxe Tørring -2008BMI  
  DNS BISGAARD Theodor Kirk -2009Aarhus 1900  


  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER HÆKLØR KL. 10.15  


  ( 60 CM )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.82 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
2 9.26 HOLM Saxe Tørring -2008BMI  
3 9.36 GINNERUP Villads -2008BMI  
4 10.79 GINNERUP Mathias Holst -2009BMI  
5 10.81 PAASKE Esben -2007HI Skanderborg  
6 10.89 BISGAARD Theodor Kirk -2009Aarhus 1900  


  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 3.36+0.0 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
2 3.13+0.0 HOLM Saxe Tørring -2008BMI  
3 3.08+0.0 GINNERUP Villads -2008BMI  
4 2.94+0.0 KROG Christoffer Tromholt -2009Randers Freja  
5 2.71+0.0 PAASKE Esben -2007HI Skanderborg  
6 2.68+0.0 BISGAARD Theodor Kirk -2009Aarhus 1900  
7 2.64+0.0 GINNERUP Mathias Holst -2009BMI  


 1.runde2.runde3.runde 
Emil Eskildsen3.23+0.03.29+0.03.36+0.0
Saxe Tørring Holm3.10+0.03.13+0.0- 
Villads Ginnerup3.08+0.03.05+0.03.04+0.0
Christoffer Tromholt Krog2.65+0.02.75+0.02.94+0.0
Esben Paaske2.16+0.02.58+0.02.71+0.0
Theodor Kirk Bisgaard2.68+0.02.36+0.02.64+0.0
Mathias Holst Ginnerup2.60+0.02.00+0.02.64+0.0


  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.10  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 5.50 GINNERUP Villads -2008BMI  
2 5.30 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
3 4.60 GINNERUP Mathias Holst -2009BMI  
4 4.10 PAASKE Esben -2007HI Skanderborg  
5 4.00 BISGAARD Theodor Kirk -2009Aarhus 1900  
  DNS HOLM Saxe Tørring -2008BMI  


 1.runde2.runde3.runde 
Villads Ginnerup4.603.905.50
Emil Eskildsen5.305.205.20
Mathias Holst Ginnerup4.504.604.00
Esben Paaske4.103.903.70
Theodor Kirk Bisgaard3.803.704.00


  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.50  


  ( 145 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 35.13 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
2 33.97 GINNERUP Mathias Holst -2009BMI  
3 30.81 HOLM Saxe Tørring -2008BMI  
4 25.91 BISGAARD Theodor Kirk -2009Aarhus 1900  
5 19.26 GINNERUP Villads -2008BMI  
6 17.56 PAASKE Esben -2007HI Skanderborg  
7 17.47 KROG Christoffer Tromholt -2009Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Emil Eskildsen35.1333.8930.28
Mathias Holst Ginnerup31.6033.2333.97
Saxe Tørring Holm29.7830.8129.42
Theodor Kirk Bisgaard17.5521.0425.91
Villads Ginnerup-17.4519.26
Esben Paaske-15.5517.56
Christoffer Tromholt Krog17.475.0914.87


  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.8m/s
1 9.28 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
2 9.69 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
3 9.86 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
4 9.94 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
5 10.20 WICHMANN Cilius -2006HI Skanderborg  
 HEAT 2  w: -2.1m/s
1 9.34 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
2 10.38 OVERGAARD Christian Aarup -2006Aarhus 1900  
3 10.43 KLAUSTRUP Senius -2007HI Skanderborg  
4 10.58 ANDERSEN Mikki Kørner -2006Randers Freja  


  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
1 2.40.31 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
2 2.55.00 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
3 3.03.17 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
4 3.14.03 OVERGAARD Christian Aarup -2006Aarhus 1900  
5 3.14.97 MØLLER Sebastian Sass -2006Randers Freja  


  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 10.40  


  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 13.16 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
2 13.92 BÜLOW Gustav -2007Randers Freja  
3 15.69 MØLLER Sebastian Sass -2006Randers Freja  


  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.22 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
2 1.13 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
3 1.00 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
4 0.95 BÜLOW Gustav -2007Randers Freja  


 0.900.951.001.051.101.131.161.191.221.25 
Carl Emil Bohnooooooooxoxxx
Jonathan Sass Møller  ooxxooxxx   
Malthe Holst Ginnerupoooxxx      
Gustav Bülowooxxx       


  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 3.98+0.0 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
2 3.92+0.0 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
3 3.77+0.0 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
4 3.54+0.0 TØRRING Emil Winther -2007Aarhus 1900  
5 3.54+0.0 OVERGAARD Christian Aarup -2006Aarhus 1900  
6 3.53+0.0 TØRRING Simon Winther -2007Aarhus 1900  
7 3.41+0.0 WICHMANN Cilius -2006HI Skanderborg  
8 3.33+0.0 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
9 3.18+0.0 KLAUSTRUP Senius -2007HI Skanderborg  
10 3.14+0.0 ANDERSEN Mikki Kørner -2006Randers Freja  
11 2.98+0.0 MØLLER Sebastian Sass -2006Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Daniel K. Pedersen3.90+0.03.98+0.03.88+0.0
Jonathan Sass Møller3.78+0.03.85+0.03.92+0.0
Carl Emil Bohn3.77+0.03.63+0.03.69+0.0
Emil Winther Tørring3.53+0.0- 3.54+0.0
Christian Aarup Overgaard3.27+0.03.54+0.03.35+0.0
Simon Winther Tørring3.37+0.03.53+0.03.22+0.0
Cilius Wichmann3.12+0.03.41+0.03.12+0.0
Malthe Holst Ginnerup3.33+0.03.19+0.03.25+0.0
Senius Klaustrup3.11+0.03.15+0.03.18+0.0
Mikki Kørner Andersen2.86+0.03.14+0.03.00+0.0
Sebastian Sass Møller2.98+0.02.85+0.02.71+0.0


  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.16 ANDERSEN Mikki Kørner -2006Randers Freja  
2 7.68 PEDERSEN Daniel K. -2006Randers Freja  
3 6.84 OVERGAARD Christian Aarup -2006Aarhus 1900  
4 6.66 KLAUSTRUP Senius -2007HI Skanderborg  
5 6.12 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
  DNS MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Mikki Kørner Andersen8.047.948.16
Daniel K. Pedersen7.236.977.68
Christian Aarup Overgaard6.326.446.84
Senius Klaustrup5.936.066.66
Malthe Holst Ginnerup5.295.996.12


  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 12.40  


  ( 145 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 38.43 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
2 38.25 MØLLER Jonathan Sass -2006Randers Freja  
3 36.21 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
4 35.85 WICHMANN Cilius -2006HI Skanderborg  
5 33.65 ANDERSEN Mikki Kørner -2006Randers Freja  
6 33.09 KLAUSTRUP Senius -2007HI Skanderborg  
7 29.62 BÜLOW Gustav -2007Randers Freja  
8 19.10 MØLLER Sebastian Sass -2006Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Malthe Holst Ginnerup34.6237.5638.43
Jonathan Sass Møller38.2531.5036.67
Carl Emil Bohn34.9836.2133.47
Cilius Wichmann33.2535.85
Mikki Kørner Andersen12.07-33.65
Senius Klaustrup31.5431.4333.09
Gustav Bülow28.7929.0829.62
Sebastian Sass Møller-14.2919.10


  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETLØR KL. 15.50  


NrResultat NavnKlub  
1 39.27 Gustav Kusk -2005
Jonathan Sass Møller -2006
Sebastian Sass Møller -2006
Daniel K. Pedersen -2006
Randers Freja  


  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 12.40  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -2.3m/s
1 10.67 NIELSEM Rasmus Holm -2004Aarhus 1900  
2 10.74 ARUMAIRAJAH Mainthan -2004Randers Freja  
3 11.02 HOLM Simon -2004HI Skanderborg  
4 13.76 KUSK Gustav -2005Randers Freja  
5 14.83 PLACE Jeppe Kondrup de -2005Randers Freja  
  DNS KÜHL Marius -2005Aarhus 1900  
 HEAT 2  w: -3.9m/s
1 11.00 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg  
2 11.95 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
3 12.17 OMAR Isar -2004Randers Freja  
4 13.55 VESTERGAARD Halfdan Aarup -2005Aarhus 1900  
5 14.01 GINNERUP Oskar -2005BMI  
6 14.86 JØRGENSEN Adam Gabel -2005Aarhus 1900  


  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.10  


NrResultat NavnKlub  
 w: -4.3m/s
1 28.28 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg  
2 28.64 NIELSEM Rasmus Holm -2004Aarhus 1900  
3 29.58 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
4 31.15 LUNDGAARD-MADSEN Andrers -2004HI Skanderborg  
5 33.18 COPP Benjamin -2004Aarhus 1900  
6 39.79 JØRGENSEN Adam Gabel -2005Aarhus 1900  
  DNS VESTERGAARD Halfdan Aarup -2005Aarhus 1900  


  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.39.68 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
2 2.44.33 COPP Benjamin -2004Aarhus 1900  
3 2.49.93 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg  
  DNS PLACE Jeppe Kondrup de -2005Randers Freja  
  DNS VESTERGAARD Halfdan Aarup -2005Aarhus 1900  
  DNS RASMUSSEN Mads -2004Randers Freja  


  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆKLØR KL. 11.10  


  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: -1.4m/s
1 12.81 NIELSEM Rasmus Holm -2004Aarhus 1900  
2 13.60 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg  
3 14.60 LUNDGAARD-MADSEN Andrers -2004HI Skanderborg  
4 18.86 VESTERGAARD Halfdan Aarup -2005Aarhus 1900  
5 21.11 RASMUSSEN Mads -2004Randers Freja  
  DNS JØRGENSEN Adam Gabel -2005Aarhus 1900  


  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.52 NIELSEM Rasmus Holm -2004Aarhus 1900  
2 1.46 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg  
3 1.43 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
4 1.37 BLAKSKJÆR Casper S. -2005Aarhus 1900  
5 1.31 LUNDGAARD-MADSEN Andrers -2004HI Skanderborg  


 1.161.191.221.251.281.311.341.371.401.431.461.491.521.55 
Rasmus Holm Nielsem     oxoxoxooooxxx
Emil Overgaard    oooxxooooxxx  
Tobias Roed Garzaooxoooxoxxoxoxxoxoxxx   
Casper S. Blakskjæroo oooxoxxoxxx     
Andrers Lundgaard-Madsenoooooxoxxx       


  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 10.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.20 LUNDGAARD-MADSEN Andrers -2004HI Skanderborg  


 1.001.101.201.30 
Andrers Lundgaard-Madsenoxxooxxx


  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.10  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.75-3.7 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg  
2 4.57-3.8 HOLM Simon -2004HI Skanderborg  
3 3.98-2.7 BLAKSKJÆR Casper S. -2005Aarhus 1900  
4 3.85-2.8 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
5 3.81-3.8 COPP Benjamin -2004Aarhus 1900  
6 3.78-3.7 VESTERGAARD Halfdan Aarup -2005Aarhus 1900  
7 3.54-4.0 GINNERUP Oskar -2005BMI  
8 3.17-2.8 PLACE Jeppe Kondrup de -2005Randers Freja  
9 3.14-2.9 KUSK Gustav -2005Randers Freja  
10 3.05-1.4 JØRGENSEN Adam Gabel -2005Aarhus 1900  
  DNS  ARUMAIRAJAH Mainthan -2004Randers Freja  
  DNS  RASMUSSEN Mads -2004Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Emil Overgaard4.44-2.54.75-3.74.54-4.4
Simon Holm4.30-3.94.47-1.64.57-3.8
Casper S. Blakskjær3.98-2.73.89-1.23.84-2.6
Tobias Roed Garza3.85-2.83.66-2.3- 
Benjamin Copp3.60-4.23.67-0.43.81-3.8
Halfdan Aarup Vestergaard3.78-3.73.60-4.13.67-2.8
Oskar Ginnerup3.51-4.83.54-4.03.15-3.7
Jeppe Kondrup de Place3.03-3.73.10-4.13.17-2.8
Gustav Kusk2.77-5.43.14-2.92.81-5.4
Adam Gabel Jørgensen2.91-3.63.05-1.4- 


  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.70 NIELSEM Rasmus Holm -2004Aarhus 1900  
2 9.64 ARUMAIRAJAH Mainthan -2004Randers Freja  
3 8.81 GARZA Tobias Roed -2004Randers Freja  
4 8.55 HOLM Simon -2004HI Skanderborg  
5 7.98 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg  
6 7.22 KÜHL Marius -2005Aarhus 1900  
7 5.93 GINNERUP Oskar -2005BMI  
8 4.18 JØRGENSEN Adam Gabel -2005Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Rasmus Holm Nielsem9.429.709.55
Mainthan Arumairajah9.649.549.28
Tobias Roed Garza8.818.548.79
Simon Holm8.458.55-
Emil Overgaard7.847.827.98
Marius Kühl6.987.226.93
Oskar Ginnerup5.935.875.49
Adam Gabel Jørgensen3.743.934.18


  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 10.00  


  ( 0.75 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 24.55 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg  
2 17.68 BLAKSKJÆR Casper S. -2005Aarhus 1900  
  X KÜHL Marius -2005Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Emil Overgaard17.9124.5523.18
Casper S. Blakskjær-17.4417.68
Marius Kühl---


  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 12.00  


  ( 400 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 27.67 BLAKSKJÆR Casper S. -2005Aarhus 1900  
2 27.27 COPP Benjamin -2004Aarhus 1900  
3 27.24 OVERGAARD Emil -2004HI Skanderborg  
4 19.87 GINNERUP Oskar -2005BMI  
5 19.27 KÜHL Marius -2005Aarhus 1900  
6 17.03 KUSK Gustav -2005Randers Freja  
7 9.84 JØRGENSEN Adam Gabel -2005Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde 
Casper S. Blakskjær21.5927.6327.67
Benjamin Copp26.9927.2726.24
Emil Overgaard23.6726.1227.24
Oskar Ginnerup15.0917.8819.87
Marius Kühl19.2716.5718.77
Gustav Kusk16.6016.8417.03
Adam Gabel Jørgensen--9.84


  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETLØR KL. 16.00  


NrResultat NavnKlub  
1 48.48 Benjamin Copp -2004
Rasmus Holm Nielsem -2004
Adam Gabel Jørgensen -2005
Casper S. Blakskjær -2005
Aarhus 1900  


  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
 w: -2.9m/s
1 11.79 MØLGAARD Thomas -2003Randers Freja  
2 13.51 KRUSE Rasmus -2002HI Skanderborg  
3 14.27 DICHMANN Tobias Skak -2003Randers Freja  


  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
 w: -3.7m/s
1 27.82 WILMOORE Lehn -2003Aarhus 1900  
2 28.78 KRUSE Rasmus -2002HI Skanderborg  
3 29.78 TOLBORG Bastian -2003Randers Freja  


  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.26.79 SAEED Abdurasak Ibrahim -2002Randers Freja  
2 2.42.61 OMAR Isar -2004Randers Freja  


  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.60 MØLGAARD Thomas -2003Randers Freja  
2 1.45 KRUSE Rasmus -2002HI Skanderborg  
3 1.35 DICHMANN Tobias Skak -2003Randers Freja  


 1.251.301.351.401.451.501.551.601.64 
Thomas Mølgaard   ooxoooxxx
Rasmus Kruseoooooxxx   
Tobias Skak Dichmann ooxxx     


  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 5.56-3.1 MØLGAARD Thomas -2003Randers Freja  
2 4.52-3.1 WILMOORE Lehn -2003Aarhus 1900  
3 4.46-3.2 ANDERSEN Max Kørner -2003Randers Freja  
4 4.29-3.0 KRUSE Rasmus -2002HI Skanderborg  


 1.runde2.runde3.runde 
Thomas Mølgaard5.54-3.45.56-3.15.55-3.6
Lehn Wilmoore- 4.52-3.14.30-2.0
Max Kørner Andersen4.44-3.54.46-3.24.39-0.3
Rasmus Kruse4.29-3.04.19-3.24.23-2.6


  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 13.01 ANDERSEN Max Kørner -2003Randers Freja  
2 7.77 MAINS Frej -2003Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Max Kørner Andersen12.0113.0112.40
Frej Mains-7.177.77


  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 10.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 31.31 ANDERSEN Max Kørner -2003Randers Freja  
2 24.65 MAINS Frej -2003Randers Freja  
3 20.54 SKOVHAUGE Sebastian -3003HI Skanderborg  


 1.runde2.runde3.runde 
Max Kørner Andersen22.3025.6831.31
Frej Mains23.2024.6522.29
Sebastian Skovhauge19.0319.9220.54


  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 11.10  


  ( 600 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 32.82 ANDERSEN Max Kørner -2003Randers Freja  
2 31.60 MAINS Frej -2003Randers Freja  
3 27.80 KRUSE Rasmus -2002HI Skanderborg  
4 27.12 SKOVHAUGE Sebastian -3003HI Skanderborg  
5 19.21 DICHMANN Tobias Skak -2003Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde 
Max Kørner Andersen30.7132.8231.02
Frej Mains31.6029.2828.29
Rasmus Kruse26.2727.8027.70
Sebastian Skovhauge26.77-27.12
Tobias Skak Dichmann19.2117.3518.58


  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFETLØR KL. 16.10  


NrResultat NavnKlub  
1 53.71 Andrers Lundgaard-Madsen -2004
Rasmus Kruse -2002
Simon Holm -2004
Emil Overgaard -2004
HI Skanderborg  



Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 30. september 2017 klokken 17:40

      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap