Vest Danske Holdmesterskaber

Herning 17. september 2017 
 
 
 
 
 
 

Søndag d. 17 september  drog 45 atleter og trænere i en stor bus til Herning atletik stadion for at kæmpe om medaljer og personlige rekorder, som der blev sat en masse af JHvis du vil se resultaterne, så gå ind på Herning atletiks hjemmeside under arrangementer.

Som der står var der mange personlige rekorder, men der var sørme også medaljer.

10-11 år holdet gjorde en rigtig god hold indsats og tog en flot bronzemedaljeplads.

NAVN

KØN D/P

ÅRG

60H

60

1000

STAFET SKRIV 1,2,3,4

KU

BO

Lærke Marie Sindal

P

2006

x

x

x

2

 

 

 

 

Sille Skogly

P

2006

 

x

 

3

x

x

 

 

Maria K. Jensen

P

2007

 

x

 

2

x

 

 

 

Isabella Scherwin

P

2006

 

 

 

1

 

x

 

 

Gustav Bülow

D

2007

 

 

 

1

 

 

 

x

Daniel K. Pedersen

D

2006

 

 

 

4

 

x

x

 

Mikki K. Andersen

D

2006

 

 

 

 

 

 

x

x

Magnus Hammer

D

2006

 

 

 

 

 

 

x

x

Sebastian Sass Møller

D

2006

x

 

x

3

 

 

 

 

Jonathan Sass Møller

D

2006

x

 

x

4

x

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
De 12-13 årige gjorde det også fint, men ikke til medaljer, en 11. plads til dem, det gør vi bedre næste år.
 

NAVN

KØN D/P

ÅRG

60H

80H

80

1000

STAFET SKRIV 1,2,3,4

KU

SP

Tobias Garza

D

2004

 

 

x

x

2

 

 

x

 

Andrea Bech

P

2005

 

 

x

 

1

x

x

 

 

Lærke Thygesen

P

2005

x

 

 

x

3

x

 

 

 

Lærke Lykke

P

2005

 

 

 

 

1

 

 

x

 

Maggie Larsen

P

2005

 

 

 

 

2

 

x

 

 

Camilla Holt

P

2005

 

 

 

 

3

 

 

x

 

Mads Rasmussen

D

2004

 

x

 

x

4

 

 

 

x

Sofie Rønhoff

P

2004

 

 

 

 

4

x

 

 

 

Cecilie L Jensen

P

2004

 

 

 

 

 

 

X

 

X 

Lau Christensen

D

2004

 

 

x

 

 

 

 

 

X 

 
 
 
De 14-15 årige gjorde det også rigtig flot, fik sølv.
 

NAVN

KØN D/P

ÅRG

80H

100H

100

300

1500

STAFET SKRIV 1,2,3,4

KU

DI

SP

Abdi Saeed

D

2002

 

 

 

x

x

 

 

 

 

 

 

Tobias S. Dichmann

D

2003

 

 

 

 

 

1

 

x

 

 

 

Max K. Andersen

D

2003

 

x

 

 

 

A2

 

 

x

x

 

Thomas Mølgaard

D

2003

 

 

x

 

 

A4

x

x

 

 

 

Oliver Nygård

D

2003

 

 

 

 

 

2

 

 

x

 

x

Bastian Tolborg

D

2003

 

 

 

x

 

3

 

 

 

 

x

Caroline Tange

P

2002

 

 

x

x

 

A3

x

 

 

 

 

Kathrine Hesselmark

P

2003

 

 

x

 

 

A1

x

 

 

 

 

Malte Ballegaard

D

2003

 

 

 

 

x

4

 

 

 

 

 

Ida H. wilson

P

2002

x

 

 

 

 

 

 

x

 

 

 

Andrea Pallesen

P

2002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

x

x

 

Vi var mange trænere med og vi var meget tilfredse med atleterne. Tak for jeres indsats J

 

For Freja

René

Cheftræner  
      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap