den 9.sep 2017 på Randers Atletikstadion, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja

RESULTATER
den 9.sep 2017 på Randers Atletikstadion
Arrangør: Randers Freja


  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 12.00  


  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.3m/s
1 11.19 AA EmilieSydjylland P11  
2 11.58 FREDERIKSEN SigneNordvest Jylland P11  
3 13.58 MADSEN Ane KatrineNordvest Jylland P11  
4 13.94 SANDHOLT SiljeØstjylland P11  
5 14.24 JAKOBSEN Karoline K.Østjylland P11  
6 14.59 JEPPESEN MerleØstjylland P11  
  DNS MADSEN Annlouise -2006Nordjylland P11  
  DNS JØRGENSEN Alberte -2006Sønderjylland P11  
 HEAT 2  w: -0.6m/s
1 12.77 KRISTENSEN JelvaSydjylland P11  
2 12.97 MARKUSSEN Line -2006Sønderjylland P11  
3 13.17 DEGN NynneNordvest Jylland P11  
4 13.38 PÅSKE AmmandaSydjylland P11  
5 13.46 AUNING Astrid -2006Sønderjylland P11  
6 14.05 PEDERSEN Najaaraq -2007Nordjylland P11  
7 15.38 ASTRAUSKAITE Orinta -2006Nordjylland P11  
  DNS OLSEN Mathilde -2007Nordjylland P11  


  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.53 SELMER Liv T.Østjylland P13  
2 1.47 ANDERSEN Line G.Sydlylland P13  
3 1.44 FRAHM Katrine -2004Nordjylland P13  
4 1.38 BRUNSGAARD SigneNordvest Jylland P13  
= 1.38 LARSEN Eva S. -2004Nordjylland P13  
6 1.35 AGGESEN Lærke -2005Sønderjylland P13  
7 1.35 FOLDAGER EmmaNordvest Jylland P13  
8 1.35 MICHELSEN Anne SofieSønderjylland P13  
= 1.35 BOHN Sophie BaggerØstjylland P13  
10 1.30 OLESEN Karoline -2004Nordjylland P13  
11 1.30 GREVESEN KristineSønderjylland P13  
12 1.25 LUND NannaSydlylland P13  
13 1.20 AA SofiaSydlylland P13  
14 1.05 ENNINFUL RachelNordvest Jylland P13  
  DNS HJORT SophieØstjylland P13  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS COOPER Sophia RobinNordvest Jylland P13  


 1.051.101.151.201.251.301.351.381.411.441.471.501.531.55 
Liv T. Selmer     oxoxoooxxoxoxoxxx
Line G. Andersen    ooooxoxoxoxxx  
Katrine Frahm   ooooxoxxooxxx   
Signe Brunsgaard  ooooooxxx     
Eva S. Larsen    ooooxxx     
Lærke Aggesenoooooooxxx      
Emma Foldager    oxooxxx      
Anne Sofie Michelsenooooooxoxxx      
Sophie Bagger Bohn   oooxoxxx      
Karoline Olesen   oxooxxx       
Kristine Grevesen ooxoxoo xxx      
Nanna Lundoooxxoxoxxx        
Sofia Aa oooxxx         
Rachel Enninfulo             


  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.93+0.0 OVERGAARD Emil B.Østjylland D13  
2 4.89+0.0 MUSAFIRI EliasNordvest Jylland D13  
3 4.86+0.0 REUSING ChristianSydJylland D13  
4 4.69+0.0 SIGALA David TonyNordvest Jylland D13  
5 4.60+0.0 MARKUSSEN MarkusØstjylland D13  
6 4.44+0.0 KØSER LukasNordvest Jylland D13  
7 4.20+0.0 DUMFRIES ChristianSydJylland D13  
8 4.19+0.0 AXELGAARD MilanSønderjylland D13  
9 4.17+0.0 HYLDBORG MariusØstjylland D13  
10 3.97+0.0 LAUSTSEN JacobSydJylland D13  
11 3.47+0.0 AUNFELT MadsSønderjylland D13  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS  NIELSEN Mathias B.SydJylland D13  
  DNS  SEINDAL AsbjørnØstjylland D13  


 1.runde2.runde3.runde 
Emil B. Overgaard4.66+0.04.53+0.04.93+0.0
Elias Musafiri4.69+0.04.89+0.04.55+0.0
Christian Reusing4.85+0.04.73+0.04.86+0.0
David Tony Sigala4.54+0.04.69+0.04.57+0.0
Markus Markussen4.60+0.04.59+0.0
Lukas Køser4.28+0.04.44+0.0
Christian Dumfries3.87+0.03.81+0.04.20+0.0
Milan Axelgaard3.79+0.03.89+0.04.19+0.0
Marius Hyldborg3.88+0.04.13+0.04.17+0.0
Jacob Laustsen3.97+0.03.94+0.0
Mads Aunfelt3.31+0.03.32+0.03.47+0.0


  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.00  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 12.33 NIELSEN Mads K.Sønderjylland D13  
2 10.00 NIELSEN Rasmus H.Østjylland D13  
3 8.97 MUSAFIRI EliasNordvest Jylland D13  
4 8.95 GARZA Tobias RoedØstjylland D13  
5 8.90 BROGAARD SebastianNordvest Jylland D13  
6 7.99 SKOVSGAARD Niels -2005Nordjylland D13  
7 7.51 AKRAWI Lau GadSydJylland D13  
8 7.11 JOSEFSEN MagnusSydJylland D13  
9 6.77 KÜHL MariusØstjylland D13  
10 5.80 KROMAN DinesSydJylland D13  
11 5.52 JOHANSEN EsbenSønderjylland D13  
12 4.91 HVIDESEN AndersNordvest Jylland D13  


 1.runde2.runde3.runde 
Mads K. Nielsen12.33-12.19
Rasmus H. Nielsen10.009.589.92
Elias Musafiri-8.978.59
Tobias Roed Garza8.95-8.38
Sebastian Brogaard8.408.498.90
Niels Skovsgaard7.137.467.99
Lau Gad Akrawi7.187.427.51
Magnus Josefsen7.116.416.72
Marius Kühl6.32-6.77
Dines Kroman5.805.655.67
Esben Johansen5.074.715.52
Anders Hvidesen4.294.914.63


  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 12.00  


  ( 0.75 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 25.41 CHRISTENSEN Astrid T. -2004Nordjylland P13  
2 23.08 DAHL IbenNordvest Jylland P13  
3 22.43 CAVRAG EmmaNordvest Jylland P13  
4 21.71 FRAHM Katrine -2004Nordjylland P13  
5 20.23 KARUNANITHY SanthaviSønderjylland P13  
6 19.62 FISCHER Isabella -2004Nordjylland P13  
7 17.19 KRISTENSEN Thea H.Sydlylland P13  
8 16.77 COOPER Sophia RobinNordvest Jylland P13  
9 16.19 HANSEN Nikoline B.Østjylland P13  
10 15.79 LUND NannaSydlylland P13  
11 12.59 STYRBÆK SilviaØstjylland P13  
12 11.85 GREVESEN KristineSønderjylland P13  
  DNS HJORT SophieØstjylland P13  


 1.runde2.runde3.runde 
Astrid T. Christensen25.4123.50-
Iben Dahl--23.08
Emma Cavrag22.0722.43-
Katrine Frahm21.71--
Santhavi Karunanithy20.2315.79-
Isabella Fischer-19.6215.83
Thea H. Kristensen14.9517.19-
Sophia Robin Cooper-16.7716.18
Nikoline B. Hansen16.1616.1316.19
Nanna Lund15.7914.8413.64
Silvia Styrbæk-12.5812.59
Kristine Grevesen11.44-11.85


  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 12.00  


  ( 145 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 43.12 BECK Mikkel -2007Nordjylland D11  
2 41.74 BOHN Carl EmilØstjylland D11  
3 40.88 LUNDBYE MarvinSydjylland D11  
4 40.83 GINNERUP Malthe H.Østjylland D11  
5 40.70 HANSEN Simon Gram -2006Sønderjylland D11  
6 37.88 JENSEN Mads V. -2007Nordjylland D11  
7 35.76 LARSEN Mikkel -2007Nordjylland D11  
8 35.64 GRIFFENBERG NielsØstjylland D11  
9 32.00 JUST LouisNordvest Jylland D11  
10 31.25 EMBORG Oliver S.Nordvest Jylland D11  
11 24.42 MOESKJÆR MingusNordvest Jylland D11  
12 24.25 BJERRE TristanSydjylland D11  
13 18.07 BRUHN LucasSydjylland D11  
  DNS LUNDBYE MarvinSønderjylland D11  
  DNS BRUUN LukasSønderjylland D11  
  DNS BJERRE TristanSønderjylland D11  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS LANGELUND SigurdNordvest Jylland D11  


 1.runde 
Mikkel Beck43.12
Carl Emil Bohn41.74
Marvin Lundbye40.88
Malthe H. Ginnerup40.83
Simon Gram Hansen40.70
Mads V. Jensen37.88
Mikkel Larsen35.76
Niels Griffenberg35.64
Louis Just32.00
Oliver S. Emborg31.25
Mingus Moeskjær24.42
Tristan Bjerre24.25
Lucas Bruhn18.07


  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 12.20  


  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.8m/s
1 12.34 NIELSEN Emil -2006Nordjylland D11  
2 12.65 ROTTBØLL Emil D.Østjylland D11  
3 12.78 MØLLER Jonathan SassØstjylland D11  
4 13.63 EMBORG Oliver S.Nordvest Jylland D11  
5 14.08 JENSEN Mads V. -2007Nordjylland D11  
6 14.84 MØLLER Sebastian SassØstjylland D11  
7 14.92 MOSE MadsNordvest Jylland D11  
  DNS HAMMER Magnus R.Østjylland D11  
 HEAT 2  w: -0.4m/s
1 12.67 FAUDO MarcusSydjylland D11  
2 12.74 LUNDBYE MarvinSydjylland D11  
3 13.57 HANSEN Simon Gram -2006Sønderjylland D11  
4 15.10 JUST LouisNordvest Jylland D11  
5 17.10 BJERRE TristanSydjylland D11  


  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 12.40  


  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.4m/s
1 9.92 HENRIQUES Amanda SonderupNordvest Jylland P13  
2 11.07 SELMER Liv T.Østjylland P13  
3 11.15 BOHN Sophie BaggerØstjylland P13  
4 12.88 GIESSING Victoria -2005Nordjylland P13  
5 13.23 EGHOLM Mille -2004Nordjylland P13  
  DNS SKOU Johanna kreibergØstjylland P13  
  DNS MICHELSEN Anne SofieSønderjylland P13  
 HEAT 2  w: -0.8m/s
1 10.91 ANDERSEN Line G.Sydlylland P13  
2 11.88 ENNINFUL RachelNordvest Jylland P13  
3 12.06 QUISTGAARD AmalieNordvest Jylland P13  
4 12.08 AGGESEN Lærke -2005Sønderjylland P13  
5 12.22 LARSEN Eva S. -2004Nordjylland P13  
6 13.67 PRÆSTBO MieSydlylland P13  
7 13.78 BAYRAM HazalSydlylland P13  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS SØTTRUP Maja DahlØstjylland P13  


  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆKLØR KL. 12.55  


  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )


NrResultat NavnKlub  
 w: -0.5m/s
1 12.90 NIELSEN Rasmus H.Østjylland D13  
2 14.87 MOGENSEN MathiasØstjylland D13  
3 14.89 CHRISTENSEN Bjarke DommerNordvest Jylland D13  
4 15.37 THOUSTRUP Viggo L.Østjylland D13  
5 15.81 CLAUSEN MatiasSydJylland D13  
6 16.05 KØSER LukasNordvest Jylland D13  
7 16.55 FRIIS NoahSydJylland D13  
8 17.52 LAUSTSEN JacobSydJylland D13  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS MATHIAS ClausSydJylland D13  


  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 12.55  


NrResultat NavnKlub  
1 1.75 JØRGENSEN Markus FrifeldtNordvest Jylland D13  
2 1.45 COPP BenjaminØstjylland D13  
3 1.45 MADSEN Anders L.Østjylland D13  
  X KÜHL MariusØstjylland D13  
  DNS BJERREGAARD ChristianØstjylland D13  


 0.951.051.151.251.351.451.551.651.751.85 
Markus Frifeldt Jørgensen    xoooooxxx
Benjamin Coppooooooxxx   
Anders L. Madsenxooooxxoxoxxx   
Marius Kühlxxx         


  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.55  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.18+0.0 KRAGLUND Oliver -2006Nordjylland D11  
2 3.98+0.0 MUSAFIRI DanielNordvest Jylland D11  
3 3.84+0.0 NIELSEN Emil -2006Nordjylland D11  
4 3.83+0.0 ZEEBERG TobiasNordvest Jylland D11  
5 3.79+0.0 MØLLER Jonathan SassØstjylland D11  
6 3.71+0.0 TØRRING Emil WintherØstjylland D11  
7 3.63+0.0 ROTTBØLL Emil D.Østjylland D11  
8 3.60+0.0 ASMUSSEN MikkelSydjylland D11  
9 3.49+0.0 CLAUSEN MathiasSydjylland D11  
10 3.34+0.0 MOESKJÆR MingusNordvest Jylland D11  
11 3.30+0.0 BEIER SanderSydjylland D11  
12 3.28+0.0 HANSEN Simon Gram -2006Sønderjylland D11  


 1.runde2.runde3.runde 
Oliver Kraglund4.18+0.04.10+0.03.94+0.0
Daniel Musafiri3.98+0.03.84+0.03.62+0.0
Emil Nielsen3.83+0.03.84+0.03.83+0.0
Tobias Zeeberg3.83+0.0- 3.48+0.0
Jonathan Sass Møller- 3.79+0.03.55+0.0
Emil Winther Tørring3.63+0.03.71+0.03.55+0.0
Emil D. Rottbøll3.63+0.03.47+0.03.59+0.0
Mikkel Asmussen3.50+0.03.60+0.03.60+0.0
Mathias Clausen3.44+0.03.49+0.03.18+0.0
Mingus Moeskjær3.23+0.03.34+0.03.30+0.0
Sander Beier3.08+0.03.28+0.03.30+0.0
Simon Gram Hansen3.26+0.03.28+0.03.12+0.0


  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.15  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 9.18 AA EmilieSydjylland P11  
2 9.33 FRUERGAARD MayaNordvest Jylland P11  
3 9.60 THUESEN Mille V.Østjylland P11  
4 9.64 SANDHOLT SiljeØstjylland P11  
5 9.66 BRANDT AndreaNordvest Jylland P11  
6 11.07 PEDERSEN Najaaraq -2007Nordjylland P11  
7 11.31 BOUET Maria -2007Nordjylland P11  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 9.52 NIELSEN Marie -2006Nordjylland P11  
2 9.54 MÆRKEDAL KarlaØstjylland P11  
3 9.79 MARKUSSEN Line -2006Sønderjylland P11  
4 9.89 PÅSKE AmmandaSydjylland P11  
5 9.99 KRISTENSEN JelvaSydjylland P11  
6 10.05 STENSIG EmilieNordvest Jylland P11  
  DNS JØRGENSEN Alberte -2006Sønderjylland P11  
  DNS AUNING Astrid -2006Sønderjylland P11  


  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.15  


NrResultat NavnKlub  
1 1.41 AA EmilieSydjylland P11  
2 1.28 NYGAARD Nanna IlsøeSydjylland P11  
3 1.22 KJELDSTED SigneNordvest Jylland P11  
4 1.22 VEJLGAARD MajaØstjylland P11  
5 1.19 FRUERGAARD MayaNordvest Jylland P11  
6 1.19 NISSEN TheaSydjylland P11  
7 1.16 JENSEN Julie BjerreØstjylland P11  
8 1.16 JØRGENSEN Laura -2006Sønderjylland P11  
9 1.10 MADSEN Ane KatrineNordvest Jylland P11  
10 1.10 THYSTRUP Camilla D. -2007Sønderjylland P11  
11 1.05 ROSENLUND Laura K. -2006Sønderjylland P11  
12 1.05 OLSEN Mathilde -2007Nordjylland P11  
13 1.00 CASPERSEN Laura O.Østjylland P11  
14 0.95 BOUET Maria -2007Nordjylland P11  
15 0.90 PEDERSEN Najaaraq -2007Nordjylland P11  


 0.800.850.900.951.001.051.101.131.161.191.221.251.281.311.331.351.371.391.411.431.19
Emilie AA         xooooxooooxoxoxxx 
Nanna Ilsøe Nygaard     oooxoooxxooxxx       
Signe Kjeldsted     ooooooxxx         
Maja Vejlgaard     ooooxoxxoxxx         
Maya Fruergaard        ooxxx          
Thea Nissen  oooooxxoxxoxxoxxx          
Julie Bjerre Jensen     xoooo           xxx
Laura Jørgensen  ooooooxoxxx           
Ane Katrine Madsen  oooooxxx             
Camilla D. Thystrup  oxoooxxoxxx             
Laura K. Rosenlund   oooxxx              
Mathilde Olsen  ooxoxxoxxx              
Laura O. Caspersen  oooxxx               
Maria Bouetooooxxx                
Najaaraq Pedersenoooxxx                 


  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.15  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.71 CHRISTENSEN Astrid T. -2004Nordjylland P13  
2 10.38 CAVRAG EmmaNordvest Jylland P13  
3 10.29 WOLFF Emma SjøbergØstjylland P13  
4 9.49 KARUNANITHY SanthaviSønderjylland P13  
5 9.40 DAHL IbenNordvest Jylland P13  
6 9.15 BRUNSGAARD SigneNordvest Jylland P13  
7 8.72 FISCHER Isabella -2004Nordjylland P13  
8 8.54 FRAHM Katrine -2004Nordjylland P13  
9 8.53 FROBERG FrifdaØstjylland P13  
10 8.08 MARIA ShikaØstjylland P13  
11 8.06 KRISTENSEN Thea H.Sydlylland P13  
12 7.83 JEPPESEN Mette R.Sønderjylland P13  
13 7.01 BAYRAM HazalSydlylland P13  
14 6.15 AA SofiaSydlylland P13  


 1.runde2.runde3.runde 
Astrid T. Christensen10.1910.1210.71
Emma Cavrag9.509.4510.38
Emma Sjøberg Wolff9.6310.1010.29
Santhavi Karunanithy9.049.498.76
Iben Dahl-8.529.40
Signe Brunsgaard9.158.86-
Isabella Fischer8.727.967.68
Katrine Frahm8.547.418.42
Frifda Froberg8.537.40
Shika Maria6.987.708.08
Thea H. Kristensen7.237.928.06
Mette R. Jeppesen7.727.837.68
Hazal Bayram7.016.886.12
Sofia Aa6.025.996.15


  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.15  


  ( 0.75 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 28.50 NIELSEN Mads K.Sønderjylland D13  
2 23.69 BROGAARD SebastianNordvest Jylland D13  
3 23.41 MARKUSSEN MarkusØstjylland D13  
4 23.19 SKOVSGAARD Niels -2005Nordjylland D13  
5 23.05 AKRAWI Lau GadSydJylland D13  
6 22.23 CLAUSEN MatiasSydJylland D13  
7 22.16 KÜHL MariusØstjylland D13  
8 20.21 HNERIKSEN EmilNordvest Jylland D13  
9 17.55 MADSEN Anders L.Østjylland D13  
10 16.91 JOHANSEN EsbenSønderjylland D13  
11 12.70 LAUSTSEN JacobSydJylland D13  


 1.runde2.runde3.runde 
Mads K. Nielsen-28.50-
Sebastian Brogaard--23.69
Markus Markussen23.4119.1618.74
Niels Skovsgaard23.1523.1916.58
Lau Gad Akrawi23.0520.83-
Matias Clausen21.1622.2319.69
Marius Kühl20.3718.7822.16
Emil Hneriksen-20.2117.82
Anders L. Madsen17.5513.3217.09
Esben Johansen15.1516.5316.91
Jacob Laustsen-12.70-


  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 13.15  


  ( 145 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 38.31 STORGAARD IbenNordvest Jylland P11  
2 37.88 NYGAARD Nanna IlsøeSydjylland P11  
3 35.99 NIELSEN Marie -2006Nordjylland P11  
4 35.87 NIELSEN Sarah BechNordvest Jylland P11  
5 33.97 RASMUSSEN Alberte -2007Nordjylland P11  
6 31.84 MARTINSEN LaurinaNordvest Jylland P11  
7 31.69 JEPPESEN MerleØstjylland P11  
8 31.68 IBSEN Filippa -2006Sønderjylland P11  
9 31.52 HERMANN Anna -2006Sønderjylland P11  
10 30.23 HORN Henriette -2006Sønderjylland P11  
11 28.70 BERTELSEN SivSydjylland P11  
12 27.32 SANDHOLT SiljeØstjylland P11  
13 26.79 NIELSEN Freja -2007Nordjylland P11  
14 24.70 SKOGLY SilleØstjylland P11  
15 21.28 MOBERG SigneSydjylland P11  


 1.runde 
Iben Storgaard38.31
Nanna Ilsøe Nygaard37.88
Marie Nielsen35.99
Sarah Bech Nielsen35.87
Alberte Rasmussen33.97
Laurina Martinsen31.84
Merle Jeppesen31.69
Filippa Ibsen31.68
Anna Hermann31.52
Henriette Horn30.23
Siv Bertelsen28.70
Silje Sandholt27.32
Freja Nielsen26.79
Sille Skogly24.70
Signe Moberg21.28


  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.25  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.6m/s
1 9.34 PEDERSEN DanielØstjylland D11  
2 9.36 CLAUSEN MathiasSydjylland D11  
3 9.96 TØRRING Emil WintherØstjylland D11  
4 10.37 SCHMIDT Emil MøllerNordvest Jylland D11  
5 10.46 HANSEN Villads Gram -2006Sønderjylland D11  
 HEAT 2  w: -0.5m/s
1 9.25 MUSAFIRI DanielNordvest Jylland D11  
2 9.38 ZEEBERG TobiasNordvest Jylland D11  
3 9.77 KRAGLUND Oliver -2006Nordjylland D11  
4 9.92 FAUDO MarcusSydjylland D11  
5 9.98 BOHN Carl EmilØstjylland D11  
6 10.21 LARSEN Mikkel -2007Nordjylland D11  
7 10.72 BEIER SanderSydjylland D11  


  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.35  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.1m/s
1 11.73 NØRGAARD IdaSydlylland P13  
2 12.16 MARIA ShikaØstjylland P13  
= 12.16 ENNINFUL RachelNordvest Jylland P13  
4 12.17 JEPPESEN Mette R.Sønderjylland P13  
5 12.45 DALSGAARD Liv Kroll -2004Nordjylland P13  
6 13.18 LARSEN CarolineØstjylland P13  
  DNS CHRISTENSEN MilleNordvest Jylland P13  
  DNS ANDERSEN Line G.Sydlylland P13  
  DNS LUND NannaSydlylland P13  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 11.43 SASS CamillaØstjylland P13  
2 11.58 KLITGAARD Christine -2004Nordjylland P13  
3 11.96 ARUCHURHUNAR ThinusaNordvest Jylland P13  
4 11.99 NOER LineSønderjylland P13  
5 12.25 KOLIND Lærke -2004Nordjylland P13  
6 12.33 MATHIASS Kamilla FinnerupNordvest Jylland P13  
7 12.40 SØRENSEN StineSydlylland P13  
  DNS HANSEN Nikoline B.Østjylland P13  


  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.5m/s
1 10.73 MUSAFIRI EliasNordvest Jylland D13  
2 10.97 MARKUSSEN MarkusØstjylland D13  
3 11.00 REUSING ChristianSydJylland D13  
4 11.41 DUMFRIES ChristianSydJylland D13  
5 11.43 GARZA Tobias RoedØstjylland D13  
 HEAT 2  w: -1.2m/s
1 10.82 OVERGAARD Emil B.Østjylland D13  
2 11.52 CHRISTENSEN Bjarke DommerNordvest Jylland D13  
3 11.76 WOLF ShawnSydJylland D13  
4 11.79 HNERIKSEN EmilNordvest Jylland D13  
5 13.08 KRAAK EskildSønderjylland D13  


  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.45  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.98+0.0 HENRIQUES Amanda SonderupNordvest Jylland P13  
2 4.64+0.0 KLITGAARD Christine -2004Nordjylland P13  
3 4.56+0.0 BOHN Sophie BaggerØstjylland P13  
4 4.42+0.0 HJORT TrineNordvest Jylland P13  
5 4.40+0.0 NIELSEN FelinaØstjylland P13  
6 4.40+0.0 SKOU Johanna kreibergØstjylland P13  
7 4.37+0.0 PRÆSTBO MieSydlylland P13  
8 4.19+0.0 JEPPESEN Mette R.Sønderjylland P13  
9 4.05+0.0 SØRENSEN StineSydlylland P13  
10 4.03+0.0 NØRGAARD IdaSydlylland P13  
11 4.03+0.0 BERNTSEN EmmaNordjylland P13  
12 3.96+0.0 NOER LineSønderjylland P13  
13 3.78+0.0 MICHELSEN Anne SofieSønderjylland P13  
14 3.76+0.0 RAMSGAARD KatrineNordvest Jylland P13  
  DNS  ANDERSEN Laura G. -2004Nordjylland P13  


 1.runde2.runde3.runde 
Amanda Sonderup Henriques4.98+0.04.87+0.04.87+0.0
Christine Klitgaard4.58+0.04.64+0.04.56+0.0
Sophie Bagger Bohn- 4.45+0.04.56+0.0
Trine Hjort3.87+0.04.42+0.04.33+0.0
Felina Nielsen4.30+0.04.28+0.04.40+0.0
Johanna kreiberg Skou3.86+0.04.11+0.04.40+0.0
Mie Præstbo3.95+0.04.35+0.04.37+0.0
Mette R. Jeppesen4.19+0.03.89+0.03.59+0.0
Stine Sørensen3.98+0.03.97+0.04.05+0.0
Ida Nørgaard4.03+0.03.98+0.03.98+0.0
Emma Berntsen3.97+0.03.87+0.04.03+0.0
Line Noer3.96+0.03.96+0.03.83+0.0
Anne Sofie Michelsen3.78+0.03.70+0.03.65+0.0
Katrine Ramsgaard3.76+0.03.46+0.03.53+0.0


  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.58.71 KONDRUP EmmaSydlylland P13  
2 3.15.34 ANDERSEN Laura G. -2004Nordjylland P13  
3 3.19.46 THIRUP SofiaNordvest Jylland P13  
4 3.19.80 COLSTRUP Camilla UrupSønderjylland P13  
5 3.34.58 AA SofiaSydlylland P13  
6 3.39.27 VINDBJERG IdaSydlylland P13  
7 3.40.03 FROBERG FrifdaØstjylland P13  
8 3.43.16 HØGSBERG Ida TveenNordvest Jylland P13  
9 3.44.70 WOLFF Emma SjøbergØstjylland P13  
10 3.51.60 GIESSING Victoria -2005Nordjylland P13  
11 3.51.79 LARSEN CarolineØstjylland P13  
12 3.56.18 OLESEN Karoline -2004Nordjylland P13  
13 4.11.18 GREVESEN KristineSønderjylland P13  
  DNS JENSEN Frederikke S. -2005Nordjylland P13  
  DNS HANSEN Nikoline B.Østjylland P13  
  DNS CHRISTENSEN MilleNordvest Jylland P13  


  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.21 BECK Mikkel -2007Nordjylland D11  
= 1.21 NØRGAARD Jacob -2006Sønderjylland D11  
3 1.16 STABELFELD NichiSydjylland D11  
4 1.11 CLAUSEN MathiasSydjylland D11  
= 1.11 MOSE MadsNordvest Jylland D11  
= 1.11 PEDERSEN DanielØstjylland D11  
= 1.11 LARSEN Mikkel -2007Nordjylland D11  
= 1.11 MØLLER Jonathan SassØstjylland D11  
9 1.11 EMBORG Oliver S.Nordvest Jylland D11  
10 0.96 BEIER SanderSydjylland D11  
11 0.91 VEJLGAARD AndersNordvest Jylland D11  
= 0.91 HANSEN Villads Gram -2006Sønderjylland D11  
13 0.91 BOYE MagnusØstjylland D11  


 0.810.860.910.961.011.061.111.161.211.26 
Mikkel Beck   ooooooxxx
Jacob Nørgaard    oooooxxx
Nichi Stabelfeld  oooooxoxxx 
Mathias Clausenoo ooooxxx  
Mads Moseoooooooxxx  
Daniel Pedersen   ooooxxx  
Mikkel Larsenoooooooxxx  
Jonathan Sass Møller   ooooxxx  
Oliver S. Emborgoooooxoxoxxx  
Sander Beier   xxo xxx    
Anders Vejlgaardoooxxx      
Villads Gram Hansen  o xxx     
Magnus Boyeoxoxxoxxx      


  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.00  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 7.86 NYGAARD Nanna IlsøeSydjylland P11  
2 7.75 KJELDSTED SigneNordvest Jylland P11  
3 7.64 HORN Henriette -2006Sønderjylland P11  
4 7.37 FREDERIKSEN SigneNordvest Jylland P11  
5 7.35 RASMUSSEN Alberte -2007Nordjylland P11  
6 7.20 JØRGENSEN Laura -2006Sønderjylland P11  
7 6.46 THUESEN Mille V.Østjylland P11  
8 6.40 JENSEN Julie BjerreØstjylland P11  
9 6.29 DEGN NynneNordvest Jylland P11  
10 6.25 ASTRAUSKAITE Orinta -2006Nordjylland P11  
11 6.24 HERMANN Anna -2006Sønderjylland P11  
12 6.20 SCHNEIDER JohanneØstjylland P11  
13 5.88 NIELSEN Freja -2007Nordjylland P11  
14 5.87 KRISTENSEN JelvaSydjylland P11  
15 5.51 BERTELSEN SivSydjylland P11  
  DNS PEDERSEN Najaaraq -2007Nordjylland P11  


 1.runde2.runde3.runde 
Nanna Ilsøe Nygaard7.817.867.81
Signe Kjeldsted7.757.107.16
Henriette Horn7.267.447.64
Signe Frederiksen6.257.277.37
Alberte Rasmussen6.406.407.35
Laura Jørgensen6.537.007.20
Mille V. Thuesen6.466.346.36
Julie Bjerre Jensen6.366.286.40
Nynne Degn5.876.296.07
Orinta Astrauskaite5.496.026.25
Anna Hermann6.245.935.98
Johanne Schneider6.205.276.03
Freja Nielsen5.465.355.88
Jelva Kristensen5.875.525.30
Siv Bertelsen5.515.125.03


  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 14.00  


  ( 400 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 37.10 NIELSEN Mads K.Sønderjylland D13  
2 32.29 SCHOLTEN Jelmer -2004Nordjylland D13  
3 29.48 OVERGAARD Emil B.Østjylland D13  
4 28.98 CLAUSEN MatiasSydJylland D13  
5 26.92 KRAAK EskildSønderjylland D13  
6 25.17 SVENSTRUP Kristian T.Østjylland D13  
7 22.84 STUBKÆR MikkelNordvest Jylland D13  
8 21.41 SKOVSGAARD Niels -2005Nordjylland D13  
9 20.22 KROMAN DinesSydJylland D13  
10 19.95 THOUSTRUP Viggo L.Østjylland D13  
11 18.44 AKRAWI Lau GadSydJylland D13  
12 15.94 KØSER LukasNordvest Jylland D13  
13 10.66 AUNFELT MadsSønderjylland D13  
  DNS DIEKHØNER Esben -2004Nordjylland D13  
  DNS STENTOFT BastianSønderjylland D13  
  DNS VEJRUP Jens PeterSydJylland D13  


 1.runde2.runde3.runde 
Mads K. Nielsen30.2637.1035.79
Jelmer Scholten-32.2928.29
Emil B. Overgaard28.1327.6329.48
Matias Clausen19.9228.9828.47
Eskild Kraak-20.3426.92
Kristian T. Svenstrup24.9525.1722.42
Mikkel Stubkær-21.5322.84
Niels Skovsgaard18.1021.4119.06
Dines Kroman20.2215.4920.18
Viggo L. Thoustrup19.95-18.99
Lau Gad Akrawi-18.44-
Lukas Køser14.1015.9415.60
Mads Aunfelt10.6610.089.70


  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METERLØR KL. 14.10  


NrResultat NavnKlub  
1 3.09.14 SCHOLTEN Jelmer -2004Nordjylland D13  
2 3.11.43 AXELGAARD MilanSønderjylland D13  
3 3.13.99 HANSEN Rune IbNordvest Jylland D13  
4 3.15.52 NIELSEN Mathias B.SydJylland D13  
5 3.17.54 HANSEN MikeNordvest Jylland D13  
6 3.17.57 STUBKÆR MikkelNordjylland D13  
7 3.18.88 SVENSTRUP Kristian T.Østjylland D13  
8 3.19.60 RØN-BUSSKOV GustavØstjylland D13  
9 3.28.72 JOSEFSEN MagnusSydJylland D13  
10 3.33.27 COPP BenjaminØstjylland D13  
11 3.37.23 FREDERIKSEN AsgerSydJylland D13  


  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METERLØR KL. 14.20  


NrResultat NavnKlub  
1 3.28.33 FRUERGAARD MayaNordvest Jylland P11  
2 3.32.46 PÅSKE AmmandaSydjylland P11  
3 3.41.26 NISSEN TheaSydjylland P11  
4 3.48.28 IBSEN Filippa -2006Sønderjylland P11  
5 3.54.91 HOLMGAARD Marie LouiseNordvest Jylland P11  
6 4.01.12 VEJLGAARD MajaØstjylland P11  
7 4.02.29 JAKOBSEN Karoline K.Østjylland P11  
8 4.02.64 THYSTRUP Camilla D. -2007Sønderjylland P11  
9 4.04.13 JØNSON LærkeØstjylland P11  
10 4.05.07 SØLVBECH KamilleSydjylland P11  
11 4.06.82 GRAVERSEN CecilieNordvest Jylland P11  
12 4.20.46 ROSENLUND Laura K. -2006Sønderjylland P11  
13 4.29.69 OLSEN Mathilde -2007Nordjylland P11  
14 4.32.72 NIELSEN Freja -2007Nordjylland P11  
  DNS MÆRKEDAL KarlaØstjylland P11  


  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METERLØR KL. 14.35  


NrResultat NavnKlub  
1 3.31.11 PEDERSEN DanielØstjylland D11  
2 3.44.17 GINNERUP Malthe H.Østjylland D11  
3 3.45.21 KRAGLUND Oliver -2006Nordjylland D11  
4 3.52.13 BEIER SanderSydjylland D11  
5 3.54.36 MOESKJÆR MingusNordvest Jylland D11  
6 3.56.32 JENSEN Mads V. -2007Nordjylland D11  
7 3.56.91 MOESKJÆR ChristianNordvest Jylland D11  
8 3.57.94 LARSEN Magnus B.Nordvest Jylland D11  
9 4.00.49 MØLLER Sebastian SassØstjylland D11  
10 4.04.66 NØRGAARD Jacob -2006Sønderjylland D11  
11 4.08.28 STABELFELD NichiSydjylland D11  
12 4.19.18 BECHBY SanderSydjylland D11  
  DNS HAMMER Magnus R.Østjylland D11  
  DNS NIELSEN Thor VangsøØstjylland D11  


  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.35  


  ( 1 METER ZONEAFSÆT )


NrResultat NavnKlub  
1 4.09+0.0 MÆRKEDAL KarlaØstjylland P11  
2 3.90+0.0 BERTELSEN SivSydjylland P11  
3 3.87+0.0 FREDERIKSEN SigneNordvest Jylland P11  
4 3.73+0.0 SØLVBECH KamilleSydjylland P11  
5 3.67+0.0 SKOGLY SilleØstjylland P11  
6 3.57+0.0 JØNSON LærkeØstjylland P11  
7 3.55+0.0 JØRGENSEN Laura -2006Sønderjylland P11  
8 3.54+0.0 NIELSEN Marie -2006Nordjylland P11  
9 3.53+0.0 HORN Henriette -2006Sønderjylland P11  
10 3.45+0.0 BRANDT AndreaNordvest Jylland P11  
11 3.41+0.1 RASMUSSEN JulieNordvest Jylland P11  
12 3.40+0.0 NISSEN TheaSydjylland P11  
13 3.22+0.0 RASMUSSEN Alberte -2007Nordjylland P11  
14 2.88+0.0 MADSEN Annlouise -2006Nordjylland P11  


 1.runde2.runde3.runde 
Karla Mærkedal- 4.01+0.04.09+0.0
Siv Bertelsen3.83+0.03.76+0.03.90+0.0
Signe Frederiksen3.81+0.03.85+0.03.87+0.0
Kamille Sølvbech3.54+0.03.73+0.03.56+0.0
Sille Skogly3.60+0.03.64+0.03.67+0.0
Lærke Jønson3.57+0.03.34+0.03.20+0.0
Laura Jørgensen3.55+0.03.45+0.03.55+0.0
Marie Nielsen3.54+0.03.48+0.03.53+0.0
Henriette Horn3.43+0.03.53+0.03.44+0.0
Andrea Brandt3.29+0.03.45+0.0- 
Julie Rasmussen3.41+0.1- 3.37+0.0
Thea Nissen3.39+0.03.40+0.03.21+0.0
Alberte Rasmussen3.22+0.03.20+0.02.46+0.0
Annlouise Madsen1.92+0.02.85+0.02.88+0.0


  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.45  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 29.89 JENSEN Mille Fi.Sydlylland P13  
= 29.89 NØRGAARD IdaSydlylland P13  
3 30.08 SKOU Johanna kreibergØstjylland P13  
4 31.29 COLSTRUP Camilla UrupSønderjylland P13  
5 31.50 NOER LineSønderjylland P13  
6 32.29 KOLIND Lærke -2004Nordjylland P13  
  DNS MATHIASS Kamilla FinnerupNordvest Jylland P13  
  DNS LUND NannaSydlylland P13  
  DNS AA SofiaSydlylland P13  
  DNS DALSGAARD Liv Kroll -2004Nordjylland P13  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 27.77 HENRIQUES Amanda SonderupNordvest Jylland P13  
2 29.37 KLITGAARD Christine -2004Nordjylland P13  
3 29.48 ANDERSEN Laura G. -2004Nordjylland P13  
4 29.89 HANSEN Nikoline B.Østjylland P13  
5 30.13 WOLFF Emma SjøbergØstjylland P13  
6 30.14 JENSEN LunaNordvest Jylland P13  
7 30.84 QUISTGAARD AmalieNordvest Jylland P13  


  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.45  


NrResultat NavnKlub  
1 1.53 NIELSEN Rasmus H.Østjylland D13  
2 1.47 BROGAARD SebastianNordvest Jylland D13  
3 1.41 SIGALA David TonyNordvest Jylland D13  
4 1.38 NIELSEN Mathias B.SydJylland D13  
5 1.35 WOLF ShawnSydJylland D13  
6 1.35 THOUSTRUP Viggo L.Østjylland D13  
7 1.35 MADSEN Anders L.Østjylland D13  
8 1.30 DUMFRIES ChristianSydJylland D13  
  DNS VEJRUP Jens PeterSydJylland D13  
  DNS PEDERSEN Bjørn U.Sønderjylland D13  
  DNS SVENSTRUP Kristian T.Østjylland D13  
  DNS STENTOFT BastianSønderjylland D13  


 1.151.201.251.301.351.381.411.441.471.501.531.54 
Rasmus H. Nielsen ooooo ooxoxoxxx
Sebastian Brogaard   oxooxxooxoxxx  
David Tony Sigala   oooxxoxxx    
Mathias B. Nielsen  oooxxoxxx     
Shawn Wolfoooooxxx      
Viggo L. Thoustrupoooxooxxx      
Anders L. Madsenoooxoxxoxxx      
Christian Dumfriesoooxoxxx       


  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 15.00  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.2m/s
1 28.41 SCHOLTEN Jelmer -2004Nordjylland D13  
2 29.16 GARZA Tobias RoedØstjylland D13  
3 29.49 AXELGAARD MilanSønderjylland D13  
4 30.80 HYLDBORG MariusØstjylland D13  
5 30.93 HNERIKSEN EmilNordvest Jylland D13  
6 31.07 SVENSTRUP Kristian T.Østjylland D13  
  DNS MARKUSSEN MarkusØstjylland D13  
  DNS SEINDAL AsbjørnØstjylland D13  
 HEAT 2  w: -1.4m/s
1 28.20 REUSING ChristianSydJylland D13  
2 29.22 CHRISTENSEN Bjarke DommerNordvest Jylland D13  
3 29.51 JOSEFSEN MagnusSydJylland D13  
4 30.68 STUBKÆR MikkelNordvest Jylland D13  
5 32.53 WOLF ShawnSydJylland D13  
6 33.22 KRAAK EskildSønderjylland D13  


  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.00  


  ( 2.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.78 NIELSEN Emil -2006Nordjylland D11  
2 9.61 ZEEBERG TobiasNordvest Jylland D11  
3 8.78 ANDERSEN Mikki K.Østjylland D11  
4 8.58 OLSEN August KiralNordvest Jylland D11  
5 8.08 BECK Mikkel -2007Nordjylland D11  
6 7.78 ASMUSSEN MikkelSydjylland D11  
7 7.53 NØRGAARD Jacob -2006Sønderjylland D11  
8 7.28 BERTELSEN DanielØstjylland D11  
9 6.88 STABELFELD NichiSydjylland D11  
10 6.77 BUUS SørenNordvest Jylland D11  
11 6.68 THOMSEN AndreasØstjylland D11  
12 6.48 LUNDBY MarvinSydjylland D11  
13 6.32 HANSEN Villads Gram -2006Sønderjylland D11  


 1.runde2.runde3.runde 
Emil Nielsen10.789.6410.33
Tobias Zeeberg-9.619.53
Mikki K. Andersen7.428.788.37
August Kiral Olsen8.587.788.19
Mikkel Beck7.287.538.08
Mikkel Asmussen-7.78-
Jacob Nørgaard7.427.457.53
Daniel Bertelsen7.256.647.28
Nichi Stabelfeld6.726.886.32
Søren Buus6.776.766.13
Andreas Thomsen5.756.686.34
Marvin Lundby6.226.485.97
Villads Gram Hansen5.976.326.32


  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 15.00  


  ( 400 GRAM )


NrResultat NavnKlub  
1 31.12 DAHL IbenNordvest Jylland P13  
2 26.86 FISCHER Isabella -2004Nordjylland P13  
3 26.33 COLSTRUP Camilla UrupSønderjylland P13  
4 25.97 CAVRAG EmmaNordvest Jylland P13  
5 25.16 RAMSGAARD KatrineNordvest Jylland P13  
6 24.19 BERNTSEN EmmaNordjylland P13  
7 21.50 SELMER Liv T.Østjylland P13  
8 20.59 KARUNANITHY SanthaviSønderjylland P13  
9 20.40 FROBERG FrifdaØstjylland P13  
10 19.81 KRISTENSEN Thea H.Sydlylland P13  
11 19.49 KOLIND Lærke -2004Nordjylland P13  
12 17.28 VINDBJERG IdaSydlylland P13  
13 17.25 JUNCHER EmiliaØstjylland P13  
14 15.09 SØRENSEN StineSydlylland P13  
15 13.56 AGGESEN Lærke -2005Sønderjylland P13  
  DNS BOHN Sophie BaggerØstjylland P13  


 1.runde2.runde3.runde 
Iben Dahl-27.6531.12
Isabella Fischer26.4325.0126.86
Camilla Urup Colstrup23.5721.2726.33
Emma Cavrag25.9725.8024.54
Katrine Ramsgaard22.5222.8225.16
Emma Berntsen24.1923.7624.14
Liv T. Selmer21.5020.1321.36
Santhavi Karunanithy-20.59-
Frifda Froberg20.4015.6017.60
Thea H. Kristensen16.0718.7919.81
Lærke Kolind16.6318.6419.49
Ida Vindbjerg-17.2815.63
Emilia Juncher17.2516.35-
Stine Sørensen14.2515.09-
Lærke Aggesen9.159.5013.56


  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETLØR KL. 15.15  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 37.07 Nanna Ilsøe Nygaard
Ammanda Påske
Jelva Kristensen
Emilie AA
Sydjylland  
2 37.33 Astrid Auning -2006
Laura Jørgensen -2006
Henriette Horn -2006
Line Markussen -2006
Sønder Jylland 1  
3 37.43 Maya Fruergaard
Signe Frederiksen
Marie Louise Holmgaard
Andrea Brandt
Nordvest Jylland 1  
4 37.97 Mille V. Thuesen
Silje Sandholt
Lærke Jønson
Karla Mærkedal
Østjylland 1  
5 40.11 Najaaraq Pedersen -2007
Orinta Astrauskaite -2006
Alberte Rasmussen -2007
Marie Nielsen -2006
Nord Jylland 1  
 HEAT 2
1 39.28 Signe Moberg
Thea Nissen
Kamille Sølvbech
Siv Bertelsen
Sydjylland 2  
2 39.98 Anna Hermann -2006
Filippa Ibsen -2006
Camilla D. Thystrup -2007
Laura Jørgensen -2006
Sønderjylland  
3 41.68 Maja Vejlgaard
Julie Bjerre Jensen
Sille Skogly
Johanne Schneider
Østjylland 2  
4 44.23 Ane Katrine Madsen
Iben Storgaard
Emilie Stensig
Julie Rasmussen
Nordvest Jylland 2  
5 44.74 Freja Nielsen -2007
Startnummer 873
Annlouise Madsen -2006
Mathilde Olsen -2007
Nord Jylland 2  


  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 39.04 Jonathan Sass Møller
Emil D. Rottbøll
Daniel Pedersen
Carl Emil Bohn
Østjylland 1  
2 39.45 Mathias Clausen
Marcus Faudo
Marcus Faudo
Marvin Lundbye
Sydjylland 1  
3 40.46 Sigurd Langelund
Christian Moeskjær
Tobias Zeeberg
Daniel Musafiri
Nordvest Jylland 1  
4 40.65 Mikkel Beck -2007
Mads V. Jensen -2007
Emil Nielsen -2006
Oliver Kraglund -2006
Nord Jylland  
 HEAT 2
1 43.07 Lucas Bruhn
Sander Bechby
Tristan Bjerre
Nichi Stabelfeld
Sydjylland 2  
2 43.66 Daniel Bertelsen
Magnus Boye
Andreas Thomsen
Sebastian Sass Møller
Østjylland 2  
  DQ Mads Mose
Oliver S. Emborg
Anders Vejlgaard
Louis Just
Nordvest Jylland 2  


  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETLØR KL. 15.40  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 44.94 Nikoline B. Hansen
Felina Nielsen
Johanna kreiberg Skou
Emma Sjøberg Wolff
Østjylland 1  
2 45.80 Astrid T. Christensen -2004
Eva S. Larsen -2004
Christine Klitgaard -2004
Laura G. Andersen -2004
Nord Jylland 1  
3 45.95 Amanda Sonderup Henriques
Kamilla Finnerup Mathiass
Thinusa Aruchurhunar
Rachel Enninful
Nordvest Jylland 1  
4 46.22 Mille Fi. Jensen
Ida Nørgaard
Mie Præstbo
Thea H. Kristensen
Sydlylland1  
5 46.75 Lærke Aggesen -2005
Line Noer
Mads Aunfelt
Camilla Urup Colstrup
Sønderjylland 1  
 HEAT 2
1 46.92 Amalie Quistgaard
Lærke Bay Smidt
Trine Hjort
Sofia Thirup
Nordvest Jylland 2  
2 47.09 Sofia Aa
Nanna Lund
Stine Sørensen
Hazal Bayram
Sydjylland 2  
3 47.56 Liv Kroll Dalsgaard -2004
Karoline Olesen -2004
Mille Egholm -2004
Lærke Kolind -2004
Nord Jylland 2  
4 47.98 Sophie Bagger Bohn
Liv T. Selmer
Emilia Juncher
Frifda Froberg
Østjylland 2  


  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETLØR KL. 15.50  


NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 43.98 Markus Markussen
Tobias Roed Garza
Emil B. Overgaard
Rasmus H. Nielsen
Østjylland 1  
2 44.53 Elias Musafiri
Emil Hneriksen
Mike hansen
Bjarke Dommer Christensen
Nordvest Jylland 1  
3 45.05 Christian Dumfries
Shawn Wolf
Magnus Josefsen
Christian Reusing
Sydjylland 1  
 HEAT 2
1 46.98 Benjamin Copp
Anders L. Madsen
Marius Hyldborg
Viggo L. Thoustrup
03  
2 47.48 Lukas Køser
Sebastian Brogaard
Mikkel Stubkær
Rune Ib Hansen
Nordvestj Jylland 2  
3 51.11 Noah Friis
Jacob Laustsen
Mathias B. Nielsen
Matias Clausen
Sydjylland 2  



Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 9. september 2017 klokken 17:48


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap