Nålestævne, Randers Atletikstadion torsdag den 31. august 2017

Resultatliste - Samlet

Nålestævne, Randers Atletikstadion torsdag den 31. august 2017

Piger under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
14 Laura Nielsen2011Randers Freja40m600mKu 1115
8,20s(375)3.10,84(84)1,97m(290)3,28m(450) Guld
21 Emma Frank2010Randers Freja40m600mKu 956
9,23s(246)5.29,59(0)1,75m(217)3,69m(493) Sølv
32 Karen Svejstrup2011Randers Freja40m600mKu 770
9,73s(184)3.47,16(0)1,72m(207)2,71m(379) Bronze
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
119 Frederike Sofie Sindal2009Randers Freja40m600mKu 1831
6,93s(844)2.29,30(370)2,62m(516)3,48m(471) Super!!
224 Fie Hanghøj2009Randers Freja40m600mKu 1661
7,49s(611)2.43,34(274)2,58m(501)4,22m(549) Guld
37 Silje Larsen2009Randers Freja40m600mKu 1537
7,66s(541)2.48,06(241)2,23m(377)4,89m(619) Guld
413 Clara R. Pedersen2009Randers Freja40m600mKu 1505
7,46s(624)2.30,65(361)2,50m(472)2,89m(409) Guld
521 Karla Hammer2009Randers Freja40m600mKu 1454
7,59s(570)2.58,80(167)2,45m(454)3,09m(430) Sølv
69 Marie Louise Krogh2009Randers Freja40m600mKu 1441
7,56s(582)3.01,12(151)2,43m(447)2,91m(412) Sølv
78 Caroline L. Nielsen2009Randers Freja40m600mKu 1324
7,53s(595)2.50,87(222)2,35m(418)2,42m(311) Sølv
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
111 Anizette Klitgaard2008Randers Freja40m600mKu 2369
6,39s(1068)2.23,11(449)2,96m(639)5,30m(662) Super!!
215 Clara M. Jørgensen2008Randers Freja40m600mKu 2191
6,37s(1076)2.09,94(794)2,82m(588)4,01m(527) Super!!
320 Andrea Nielsen2008Randers Freja40m600mKu 1800
7,22s(723)2.40,45(293)2,55m(490)4,58m(587) Guld
422 Belinda H. Thomsen2008Randers Freja40m600mKu 1638
7,26s(707)2.47,17(247)2,58m(501)3,09m(430) Sølv
517 Biborka Sandor2008Randers Freja40m600mKu 1589
6,90s(856)2.52,82(208)1,96m(287)3,24m(446) Sølv
614 Ellen Nørgaard2008Randers Freja40m600mKu 1367
7,30s(690)2.51,92(214)1,90m(267)2,90m(410) Sølv
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
132 Astrid Påske2007HI Skanderborg60hBo 1770
13,71s(582)0,95m(672)22,39m(516) Sølv
242 Regitze Laursen2007HI Skanderborg1000m60hBo 1444
4.32,75(371)14,00s(523)Ikke udført2,61m(512)17,77m(409) Bronze
325 Maria K. Jensen2007Randers Freja1000mBo 1185
4.46,32(320)2,83m(592)13,82m(273) Ingen
436 Sofia Elisabeth Nielsen2007Randers Freja1000mKu 1115
7.59,43(0)2,78m(574)4,14m(541) Ingen
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
131 Emilie Salomonsen2006HI Skanderborg1000m60hBo 2320
3.54,23(836)13,14s(699)1,10m(876)3,37m(787)26,40m(608) Guld
241 Mathilde Krogh2006Randers Freja60hKu 2244
12,83s(763)3,52m(841)5,09m(640) Sølv
330 Sofie Søndergaard2006HI Skanderborg1000m60hBo 2116
4.31,47(376)12,81s(767)3,54m(849)21,73m(500) Sølv
429 Ida Søndergaard2006HI Skanderborg1000m60hBo 2063
4.10,60(604)13,48s(629)3,11m(693)32,11m(741) Sølv
557 Lærke Marie Sindal2006Randers Freja1000m60hKu 1940
4.11,12(597)13,27s(672)3,45m(816)3,30m(452) Sølv
638 Asta Hanghøj2006Randers Freja60hKu 1585
14,51s(418)2,90m(617)4,23m(550) Bronze
735 Sille Skogly2006Randers Freja1000mBo 1550
5.24,07(177)3,67m(896)20,72m(477) Bronze
834 Anne Sindal2006Randers Freja1000m60hKu 0
Ikke udførtIkke udførtIkke udførtIkke udført Ingen
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
146 Andrea Bech2005Randers Freja1000m60hKu 1999
4.43,19(331)Ikke udført3,78m(935)5,97m(733) Bronze
247 Lærke L. Christiansen2005Randers Freja1000mKu 1884
4.25,83(397)3,18m(718)6,32m(769) Bronze
352 Maggie Larsen2005Randers Freja1000mKu 1513
5.39,23(120)0,95m(672)2,66m(530)5,86m(721) Ingen
453 Molly B. Birk2005Randers Freja60h 752
12,88s(752) Ingen
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
150 Amanda S. Henriques2004Randers Freja60hKu 3728
9,74s(1395)4,96m(1362)8,24m(971) Guld
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
16 Alvin J. Eskildsen2010Randers Freja40m600mKu 1295
7,56s(500)3.00,03(114)2,45m(329)4,85m(466) Guld
23 Oskar Nørskov2010Randers Freja40m600mKu 1201
7,86s(392)Ikke udført2,45m(329)4,99m(480) Guld
35 Erik Nørgaard2010Randers Freja40m600mKu 815
8,12s(359)2.41,85(244)2,27m(277)2,82m(179) Sølv
454 Lasse Mølgaard Didriksen2010Randers Freja40m600mKu 552
8,80s(271)3.10,37(40)1,90m(171)2,39m(110) Bronze
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
110 Christoffer Krogh2009Randers Freja40m600mKu 1475
7,03s(719)2.27,63(346)2,58m(366)4,14m(390) Sølv
223 Jakob M. Didriksen2009Randers Freja40m600mKu 1077
8,36s(328)3.15,62(3)2,15m(243)5,25m(506) Bronze
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
112 Alfred Nygaard2008Randers Freja40m600mKu 1992
6,46s(956)2.19,57(411)2,99m(486)5,68m(550) Guld
218 Cilius H. Hansen2008Randers Freja40m600mKu 1106
7,43s(553)3.04,75(80)2,03m(209)3,85m(344) Bronze
316 Samuel S. Nielsen2008Randers Freja40m600mKu 939
7,60s(483)3.21,01(0)2,15m(243)3,03m(213) Badge
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
133 Gustav Bülow2007Randers Freja60h400mBo 1575
13,37s(626)1.33,55(311)1,00m(459)28,49m(490) Bronze
243 Toke Peter Kull2007Randers Freja1000m60hBo 1374
4.02,50(506)13,84s(532)Ikke udført3,00m(489)22,72m(353) Bronze
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
126 Daniel K. Pedersen2006Randers Freja1000m60hKu 2414
3.30,31(962)11,83s(934)1,15m(634)Ikke udført8,33m(818) Guld
244 Jonathan Sass Møller2006Randers Freja1000m60hBo 2238
3.38,45(847)12,37s(826)3,81m(731)35,88m(660) Guld
358 Oscar Overgaard2006HI Skanderborg1000m60hBo 1897
4.09,02(414)12,37s(826)3,35m(594)27,96m(477) Sølv
427 Mikki K. Andersen2006Randers Freja60hKu 1883
14,35s(430)3,22m(555)9,12m(898) Sølv
528 Cilius Wickmann2006HI Skanderborg60hBo 1695
13,58s(584)3,12m(525)32,69m(586) Bronze
639 Magnus Hammer2006Randers Freja1000m60hKu 1669
4.41,32(275)13,58s(584)2,84m(442)6,60m(643) Bronze
745 Sebastian Sass Mølller2006Randers Freja1000m60hBo 1138
4.11,12(396)14,30s(440)2,85m(445)18,73m(253) Ingen
840 Isabellla Scherwin2006Randers Freja60hBo 1092
14,18s(464)0,95m(400)17,72m(228) Ingen
937 Asbjørn B. Frandsen2006Randers Freja60hBo 896
17,21s(219)0,95m(400)19,69m(277) Ingen
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
149 Emil Overgaard2004HI Skanderborg80h400mSp 3165
14,27s(1146)1.04,48(1271)1,45m(986)4,63m(976)32,01m(908) Guld
251 Tobias Roed Garza2004Randers Freja1000m400mKuSp 2671
3.30,81(955)1.10,83(1014)1,30m(810)4,05m(803)8,62m(847)Ikke udført Sølv
348 Mads Rasmussen2004Randers Freja1000m80hSp 2576
3.27,85(997)15,94s(888)4,22m(853)23,77m(726) Sølv
455 Bastian Tolborg2004Randers Freja80hSp 2270
16,58s(789)3,62m(674)27,43m(807) Bronze
Mænd 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
159 Abdi Ibrahim Saeed2002Randers Freja400m 1312
1.03,47(1312) Ingen
256 Oliver Nygaard2003Randers FrejaSp 822
28,13m(822) Ingen
Genereret af Mangekamp version 3.2.0.0 torsdag den 31. august 2017 klokken 20:32
      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap