Nåle- og Regionsstaævne, Randers Atletikstadion tirsdag den 13. juni 2017
Resultatliste - Samlet
Nåle- og Regionsstaævne, Randers Atletikstadion tirsdag den 13. juni 2017
Piger under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
14 Dagmar Kreiberg Skou2010Aarhus 190040m600mBo 1048
7,78s(491)2.49,8(229)2,45m(454)9,00m(103) Sølv
21 Laura Nielsen2011Randers Freja40m600mBo 466
9,85s(169)3.06,7(112)1,98m(293)6,20m(4) Bronze
32 Karen Grosen Svejstrup2011Randers Freja40m600mBo 229
10,75s(56)3.52,6(0)1,62m(173)5,60m(0) Badge
43 Sofie Kalsmose Jakobsen2011Aarhus 190040m600mBo 127
10,81s(49)3.10,4(87)1,22m(40)4,00m(0) Badge
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
118 Frederikke Sofie Sindal2009Randers Freja40m600mBo 1475
7,33s(678)2.22,0(478)2,84m(595)11,80m(202) Sølv
224 Lea Kruse Krnnum2009BMI Atletik40m600mBo 1311
7,53s(595)2.40,7(292)2,88m(610)9,10m(106) Sølv
315 Marie-Louise Tromholt Krogh2009Randers Freja40m600mBo 1215
8,02s(398)2.48,7(237)2,65m(527)14,30m(290) Sølv
416 Fie Hanghøj2009Randers Freja40m600mBo 1121
8,35s(356)2.37,8(312)2,32m(407)16,20m(358) Bronze
511 Caroline Amalie Langberg Nielsen2009Randers Freja40m600mBo 1110
7,79s(487)2.48,7(237)2,52m(480)10,15m(143) Bronze
619 Karla Hammer2009Randers Freja40m600mBo 1052
8,25s(369)3.06,0(117)2,28m(393)14,30m(290) Bronze
728 Sara Gabel Jørgensen2009Aarhus 190040m600mBo 1034
8,12s(385)2.44,6(265)2,47m(461)11,40m(188) Bronze
823 Marie Kvist-Hoffmann2009BMI Atletik40m600mBo 922
8,23s(371)2.39,0(303)2,18m(360)11,50m(191) Bronze
914 Selma kusk2009Randers Freja40m600mBo 861
8,32s(360)2.57,1(179)2,03m(310)11,50m(191) Bronze
1021 Silje Larsen2009Randers Freja40m600mBo 705
8,79s(301)3.03,9(132)1,92m(273)9,80m(131) Bronze
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
117 Anizette Klitgaard2008Randers Freja40m600mBo 2130
6,82s(889)2.28,2(378)3,32m(769)20,50m(472) Super!!
226 Ida Mosby Nielsen 2008Aarhus 190040m600mBo 2068
6,72s(931)2.17,8(588)2,93m(628)22,10m(509) Super!!
327 Nelly Nejsig2008Aarhus 190040m600mBo 1900
7,29s(694)2.17,8(588)3,09m(686)22,60m(520) Guld
412 Clara Momme Jørgensen2008Randers Freja40m600mBo 1858
6,56s(997)2.17,1(607)2,94m(631)12,60m(230) Guld
522 Belinda Hofmann Thomsen2008Randers Freja40m600mBo 1486
7,68s(533)2.37,3(315)2,43m(447)22,00m(506) Sølv
625 Lærke Rottbøll2008BMI Atletik40m600mBo 1410
7,15s(752)2.31,2(357)2,67m(534)9,60m(124) Sølv
720 Freya Rindebæk2008Randers Freja40m600mBo 1328
7,59s(570)2.46,8(250)2,85m(599)10,60m(159) Sølv
810 Andrea Nielsen2008Randers Freja40m600mBo 1240
7,66s(541)2.43,3(274)2,54m(487)12,10m(212) Bronze
913 Ellen Nørgaard2008Randers Freja40m600mBo 962
7,82s(475)2.49,6(230)2,40m(436)7,55m(51) Bronze
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
141 Julie Bjerre Jensen2007SAK7760m1000mKu 2365
10,33s(659)4.30,68(379)1,22m(1039)5,34m(667) Guld
251 Merle Jeppesen 2007SAK771000m60hBo 1925
4.18,26(495)13,38s(650)2,98m(646)27,30m(629) Sølv
336 Karoline Kalsmose Jakobsen2007Aarhus 19001000m60hKu 1884
4.09,83(615)13,32s(662)3,15m(707)3,90m(515) Sølv
437 Laura Ottosen Caspersen2007Aarhus 190060m1000mKu 1682
11,03s(451)4.40,35(342)1,00m(740)3,67m(491) Sølv
546 Maria Kondrup Jensen2007Randers Freja60m1000mKu 1645
10,53s(600)4.42,17(335)2,97m(642)2,83m(403) Sølv
640 Tea Vad Mortensen2007SAK7760m1000mKu 1638
10,93s(481)5.22,83(182)2,83m(592)4,37m(565) Sølv
747 Regitze Laursen2007HI Skanderborg60m1000mBo 1634
10,50s(609)4.11,39(593)0,90m(604)18,30m(421) Sølv
848 Kirsten Abildgaard2007Randers Freja1000m60hKu 1210
4.54,41(289)Afbud2,40m(436)3,61m(485) Bronze
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
144 Kristine Skifter Bitsch2006Randers Freja60m1000mKu 2716
9,18s(1002)3.43,34(990)3,56m(856)7,16m(858) Guld
233 Mille Vernegren Thuesen2006Aarhus 190060m1000mKu 2418
9,50s(907)4.19,60(476)3,32m(769)6,06m(742) Guld
335 Lærke Jønson2006Aarhus 190060m1000mKu 2375
9,70s(847)4.08,48(634)3,47m(823)5,71m(705) Guld
434 Silje Nyeland Sandholt2006Aarhus 19001000m60hBo 2242
4.37,79(352)12,85s(758)3,36m(783)30,40m(701) Sølv
549 Mathilde Tromholt Krogh2006Randers Freja1000m60hKu 2057
4.44,38(327)13,63s(599)3,53m(845)4,83m(613) Sølv
638 Maya K. Nixholson2006SAK7760m1000mKu 1915
10,43s(630)4.24,91(401)3,08m(682)4,73m(603) Sølv
745 Sille Skogly2006Randers Freja60m1000mBo 1884
11,73s(353)4.23,42(422)3,35m(780)29,60m(682) Bronze
842 Maria Busk Rasmussen2006SAK7760m1000mBo 1731
10,93s(481)4.58,85(272)3,12m(697)24,00m(553) Bronze
932 Filippa Valeria Poulsen2006Aarhus 190060m1000mKu 1726
10,63s(570)4.49,28(308)2,86m(603)4,26m(553) Bronze
1039 Laura Koch2006SAK7760m1000mKu 1691
11,20s(400)5.54,48(62)2,98m(646)5,13m(645) Bronze
1143 Johanne Schneider2006Randers Freja60m1000mKu 1653
11,78s(348)4.59,06(271)2,85m(599)5,72m(706) Bronze
1250 Asta Hanghøj2006Randers Freja60m1000mKu 1651
10,97s(469)Afbud2,95m(635)4,20m(547) Bronze
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
172 Ida Clara Bøgelund Jakobsen2005Aarhus 190080m1000mKu 3169
11,46s(1106)Afbud4,45m(1178)7,42m(885) Guld
278 Frida Froberg2005Aarhus 190080m1000mKu 3085
11,96s(977)3.28,47(1201)3,86m(964)7,76m(920) Guld
377 Johanna Kreiberg Skou2005Aarhus 190080m1000mKu 3008
11,18s(1178)Afbud4,10m(1051)6,41m(779) Guld
465 Christine Bjerre Jensen2005SAK7780m1000mKu 2992
11,65s(1057)3.48,03(924)4,22m(1094)7,00m(841) Guld
5103 Shika Maria2005Århus Fremad80mKu 2773
11,91s(990)3,53m(845)7,93m(938) Sølv
679 Lærke Frost Thygesen2005Randers Freja80m1000mKu 2690
12,32s(884)3.43,90(982)3,71m(910)6,59m(798) Sølv
7102 Caroline Larsen2005Århus Fremad80m1000mKu 2546
10,89s(1253)4.00,35(749)3,22m(733)4,32m(560) Sølv
884 Andrea Bech2005Randers Freja80m1000mKu 2476
12,16s(925)4.26,76(393)3,66m(892)5,27m(659) Sølv
985 Matilde Herskind 2005SAK771000m60hSp 2423
3.54,52(832)13,24s(679)3,71m(910)15,76m(681) Sølv
1064 Agnete Jeppesen2005SAK7780m1000mKu 2308
12,86s(745)4.06,00(669)3,51m(838)5,90m(725) Bronze
1180 Camilla Holt2005Randers Freja80m1000mKu 2189
13,38s(611)5.00,50(266)3,18m(718)7,18m(860) Bronze
1282 Lærke Lykke Christiansen2005Randers Freja80m1000mKu 2136
12,96s(719)4.31,67(375)3,18m(718)5,65m(699) Bronze
1381 Karla My Neess2005SAK7780m1000mSp 2016
13,42s(601)Afbud3,36m(783)14,00m(632) Bronze
1483 Maggie Larsen2005Randers Freja1000m60hKu 817
Afbud15,94s(308)2,60m(509)Afbud Ingen
1563 Ida Jacobsen2005SAK7780m1000mSp 0
Ej mødtAfbudAfbudAfbud Ingen
1576 Maja Dahl Støttrup2005Aarhus 19001000m60hSp 0
AfbudEj mødtAfbudAfbud Ingen
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
174 Emma Sjøberg Wolff2004Aarhus 190080m1000mKu 3296
11,09s(1201)3.28,21(1205)3,95m(997)9,41m(1094) Guld
267 Nicoline Bundgaard Hansen2004SAK7780m1000mKu 3183
10,85s(1263)Afbud4,16m(1073)7,06m(847) Guld
373 Viktoria Fyhn Kulyov2004Aarhus 190080m1000mKu 2935
11,44s(1111)4.30,35(380)3,94m(993)6,91m(831) Sølv
471 Liv Selmer2004SAK771000m60hStSp 2464
4.31,20(377)10,78s(1182)1,80m(528)18,35m(754) Bronze
5101 Camilla Sass2004SAK7780m 2431
10,89s(1253)4,45m(1178) Bronze
666 Emilia Juncher2004SAK771000m60hSp 2419
4.37,85(352)12,90s(748)3,67m(896)19,09m(775) Bronze
775 Lea Bune Juhl2004Aarhus 190080m1000mStKu 2267
12,31s(887)4.30,92(378)2,00m(612)6,31m(768) Bronze
870 Silvia Styrbæk2004SAK7780m1000mKu 2229
13,00s(709)Afbud3,12m(697)6,83m(823) Bronze
9100 Thea Guldager2004Aarhus 1900Sp 611
13,26m(611) Ingen
1069 Anna Ildensborg -Grooss2004SAK7780m1000mSp 0
Ikke udførtAfbudAfbudAfbud Ingen
1068 Melanie M. Jensen2004SAK7780m1000mSp 0
Ikke udførtAfbudAfbudAfbud Ingen
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
18 Oskar Nørskov2010Randers Freja40m600mBo 839
8,38s(325)3.04,8(80)2,65m(386)13,70m(128) Sølv
26 Alvin Juul Eskildsen2010Randers Freja40m600mBo 789
8,61s(295)2.50,1(185)2,51m(346)14,50m(148) Bronze
37 Erik Nørgaard2010Randers Freja40m600mBo 562
8,98s(248)2.47,1(206)2,40m(314)7,50m(0) Bronze
45 Olav Holst Gretlund2010Randers Freja40m600mBo 560
9,05s(239)2.46,9(208)2,22m(263)10,90m(58) Bronze
59 Kaleb Berling2010Aarhus 190040m600mBo 0
Ej mødtEj mødtEj mødtEj mødt Ingen
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
130 Christoffer Tromholt Krogh2009Randers Freja40m600mBo 1371
7,16s(665)2.35,8(287)2,82m(436)19,40m(270) Sølv
229 Felix Berg Andersen2009Randers Freja40m600mBo 0
AfbudAfbudAfbudIkke udført Ingen
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
131 Emil Eskildsen2008Aarhus 190040m600mBo 2018
6,76s(831)2.15,3(518)3,31m(582)33,50m(605) Super!!
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
152 Daniel Bertelsen2007SAK7760m1000mKu 1862
10,18s(636)4.09,81(403)3,19m(546)6,97m(680) Sølv
262 Oscar Laycock2007BMI Atletik60m1000mBo 1235
10,58s(521)4.28,53(326)2,88m(454)19,00m(260) Bronze
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
154 Daniel K. Pedersen2006Randers Freja60m1000mKu 2390
9,08s(953)3.31,84(941)3,67m(689)7,64m(748) Guld
259 Jonathan Sass Møller2006Randers Freja60m1000mBo 2186
9,32s(884)3.33,97(910)3,61m(671)33,50m(605) Sølv
361 Emil Rottbøll2006BMI Atletik1000m60hBo 2044
Afbud12,28s(844)3,61m(671)30,20m(529) Sølv
455 Mikki Kørner Andersen2006Randers Freja60m1000mKu 1890
10,31s(599)Afbud3,17m(540)7,67m(751) Sølv
553 Tristan Keller Kristiansen2006SAK7760m1000mKu 1886
9,69s(777)4.06,13(455)3,26m(567)5,60m(542) Sølv
660 Cilius Wichmann2006HI Skanderborg60m1000mBo 1842
9,78s(752)Afbud3,30m(579)29,40m(511) Sølv
756 Andreas Thomsen2006BMI Atletik60m1000mKu 1759
10,11s(656)Afbud3,27m(570)5,51m(533) Bronze
857 Magnus Rohde Hammer2006Randers Freja1000m60hKu 1738
4.30,52(318)13,20s(660)2,99m(486)6,10m(592) Bronze
958 Sebastian Sass Møller2006Randers Freja60m1000mBo 1422
10,12s(654)4.10,04(400)3,09m(516)18,70m(252) Bronze
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
189 Kristian inglef Svenstrup2005SAK7780m1000mSp 2565
12,57s(772)3.30,26(963)4,12m(824)26,10m(778) Guld
291 Gustav Kusk2005Randers Freja80m1000mSp 1581
13,58s(526)4.31,32(315)3,03m(498)16,12m(557) Ingen
386 Marius Kühl2005Aarhus 190080m1000mKu 1376
15,00s(336)Afbud2,78m(424)6,33m(616) Ingen
492 Jeppe Kondrup de Place2005Randers Freja80m1000mKu 1369
13,74s(487)4.24,29(343)2,93m(469)4,33m(413) Ingen
587 Adam Gabel Jørgensen2005Aarhus 190080m1000m80hKu 1321
13,90s(449)4.23,69(345)19,98s(352)3,13m(528)3,85m(344) Ingen
688 Gustav Buskov2005AGF1000m 951
3.31,08(951) Ingen
794 Christian Pace Bjerregaard2005HI Skanderborg80m1000mStKu 0
AfbudAfbudAfbudAfbud Ingen
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
197 Nicolai Kærby2004SAK7780m1000mKu 2765
11,32s(1075)3.24,93(1038)4,44m(919)7,87m(771) Sølv
293 Emil Binderup Overgaard2004HI Skanderborg80m1000mSp 2684
11,23s(1097)Afbud4,34m(889)22,49m(698) Sølv
390 Tobias Roed Garza2004Randers Freja80m1000mKu 2616
11,40s(1056)3.31,67(943)3,90m(758)8,17m(802) Sølv
499 Rune Rober2004SAK771000m80hKu 2001
3.48,40(706)16,37s(822)3,61m(671)5,27m(508) Bronze
596 Asbjørn Seindal2004SAK7780m1000mKu 1642
11,46s(1041)4.24,97(340)Ikke udført6,19m(601) Ingen
695 Christian Busk Rasmussen2004SAK7780m1000mKu 1532
14,17s(395)Afbud3,32m(585)5,70m(552) Ingen
798 Marius Hyldborg2004SAK7780m1000mSp 951
11,83s(951)4.26,44(334)AfbudAfbud Ingen
Genereret af Mangekamp version 3.2.0.0 onsdag den 14. juni 2017 klokken 21:56
      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap