VT - MÆND Vest, 1. runde den 1.jun 2017 på Herning Atletikstadion , RESULTATER, Arrangør: Herning GF

 Holdet der deltog til 1. runde i Masterturneringen. Se resultater under billedet
 
 
 
 Fra venstre: Jørn, Ib, Per, Dorthe, Kenneth
 
RESULTATER
VT - MÆND
Vest, 1. runde
den 1.jun 2017 på Herning Atletikstadion
Arrangør: Herning GF


  SAMLET STILLING 


 Viborg AM-Hvide SandeHerning-Skive-HolstebroAalborg AtletikSilkeborg AK77Aarhus 1900Randers  
TOTAL9201p9190p7837p6192p5784p5001p  


  SPRINT 


 Viborg AM-Hvide SandeHerning-Skive-HolstebroSilkeborg AK77Aalborg AtletikAarhus 1900Randers  
 2395p2115p1453p1274p1079p328p  


100744p1007p782p536p374p96p  
400952p623p362p678p489p232p  
1000ST699p485p309p60p216p   


  MELLEM- & LANGDISTANCE 


 Viborg AM-Hvide SandeAalborg AtletikHerning-Skive-HolstebroSilkeborg AK77Aarhus 1900Randers  
 2021p1773p1504p1057p957p193p  


15001009p858p552p472p748p65p  
50001012p915p952p585p209p128p  


  SPRING 


 Herning-Skive-HolstebroViborg AM-Hvide SandeRandersAarhus 1900Silkeborg AK77Aalborg Atletik  
 2715p2030p2026p1725p1669p1598p  


1046p941p746p746p686p550p  
ST782p367p671p440p348p594p  
887p722p609p539p635p454p  


  KAST 


 Aalborg AtletikHerning-Skive-HolstebroViborg AM-Hvide SandeRandersAarhus 1900Silkeborg AK77  
 3192p2856p2755p2454p2023p2013p  


KU411p688p651p684p545p545p  
DI918p741p664p603p512p444p  
HA887p742p804p663p459p502p  
SP976p685p636p504p507p522p  


  MÆND SENIOR - 100 METERTORS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlubPoints
 w: -0.7m/s
1 14.78 Dorte Østergaard -1970 (K47)Silkeborg AK77782p 
2 16.45 Ingela Bluhm HGF -1946 (K71)Herning-Skive-Holstebro1007p 
3 16.97 Helle Pedersen -1968 (K49)Aalborg Atletik536p 
4 17.60 Jørn Laursen -1959 (M58)Randers96p 
5 17.69 Sonja Sieg Stigsen VAM -1951 (K66)Viborg AM-Hvide Sande744p 
6 18.37 Maria Arianfar -1969 (K48)Aarhus 1900374p 


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
 w: -0.7m/s
1 12.03 / 1007p Ingela Bluhm HGF -1946 (K71)Herning-Skive-Holstebro  
2 13.39 / 782p Dorte Østergaard -1970 (K47)Silkeborg AK77  
3 13.64 / 744p Sonja Sieg Stigsen VAM -1951 (K66)Viborg AM-Hvide Sande  
4 15.13 / 536p Helle Pedersen -1968 (K49)Aalborg Atletik  
5 16.51 / 374p Maria Arianfar -1969 (K48)Aarhus 1900  
6 15.02 / 96p Jørn Laursen -1959 (M58)Randers  


  MÆND SENIOR - STANGSPRINGTORS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 3.21 Bjørn Binderup -1974 (M43)Aalborg Atletik594p 
2 3.11 Klaus Andersen SAM -1959 (M58)Herning-Skive-Holstebro782p 
3 2.81 Per Egge Rasmussen -1959 (M58)Randers671p 
4 2.41 Peter Kjeldsteen VAM -1973 (M44)Viborg AM-Hvide Sande367p 
5 2.41 Niels Juul -1975 (M42)Silkeborg AK77348p 
6 1.61 Peter Bjerre -1942 (M75)Aarhus 1900440p 


 1.611.711.912.012.112.212.312.412.512.612.812.913.113.213.31 
Bjørn Binderup          o xoxxoxxx
Klaus Andersen SAM            xo xxx
Per Egge Rasmussen         xxooxxx   
Peter Kjeldsteen VAM  ooooooxxx      
Niels Juulooooooxxoxxoxxx      
Peter Bjerreoxxx             


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.29 / 782p Klaus Andersen SAM -1959 (M58)Herning-Skive-Holstebro  
2 3.88 / 671p Per Egge Rasmussen -1959 (M58)Randers  
3 3.59 / 594p Bjørn Binderup -1974 (M43)Aalborg Atletik  
4 3.01 / 440p Peter Bjerre -1942 (M75)Aarhus 1900  
5 2.73 / 367p Peter Kjeldsteen VAM -1973 (M44)Viborg AM-Hvide Sande  
6 2.66 / 348p Niels Juul -1975 (M42)Silkeborg AK77  


  MÆND SENIOR - HAMMERKASTTORS KL. 18.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 34.95 Anne Jensen -1954 (K63)Aalborg Atletik887p 
2 34.46 Annitta Ramsgaard AKH -1971 (K46)Herning-Skive-Holstebro(683p) 
3 33.35 Ib Rasmussen -1955 (M62)Randers663p 
4 33.30 Knud Hansen SAM -1945 (M72)Herning-Skive-Holstebro742p 
5 26.49 Jens Peter Jensen VAM -1955 (M62)Viborg AM-Hvide Sande(521p) 
6 25.02 Kirsten Onsberg Hv.Sande -1944 (K73)Viborg AM-Hvide Sande804p 
7 24.98 Per Mortensen -1954 (M63)Silkeborg AK77502p 
8 19.50 Peter Bjerre -1942 (M75)Aarhus 1900459p 


 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Anne Jensenx34.7034.2734.95
Annitta Ramsgaard AKH33.30xx34.46
Ib Rasmussenx32.5533.35x
Knud Hansen SAM33.30xxx
Jens Peter Jensen VAM22.5426.4925.3923.45
Kirsten Onsberg Hv.Sande23.34x22.6225.02
Per Mortensenx24.98xx
Peter Bjerre19.5018.5218.4718.67


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 57.19 / 887p Anne Jensen -1954 (K63)Aalborg Atletik  
2 52.07 / 804p Kirsten Onsberg Hv.Sande -1944 (K73)Viborg AM-Hvide Sande  
3 50.98 / 742p Knud Hansen SAM -1945 (M72)Herning-Skive-Holstebro  
4 44.48 / 683p Annitta Ramsgaard AKH -1971 (K46)Herning-Skive-Holstebro  
5 45.72 / 663p Ib Rasmussen -1955 (M62)Randers  
6 36.32 / 521p Jens Peter Jensen VAM -1955 (M62)Viborg AM-Hvide Sande  
7 35.03 / 502p Per Mortensen -1954 (M63)Silkeborg AK77  
8 32.15 / 459p Peter Bjerre -1942 (M75)Aarhus 1900  


  MÆND SENIOR - 5000 METERTORS KL. 19.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 17.18.80 Olav Storm Kjestrup -1974 (M43)Silkeborg AK77585p 
2 18.52.83 Annfinn Halsegård SAM -1963 (M54)Herning-Skive-Holstebro(581p) 
3 19.06.15 Ulla Binderup Jacobsen VA -1965 (K52)Viborg AM-Hvide Sande1012p 
4 20.24.72 Kenneth Byskov -1987 (M30)Randers128p 
5 21.51.58 Rachid Zaatri -1966 (M51)Aarhus 1900209p 
6 22.16.20 Anette Møller -1956 (K61)Aalborg Atletik915p 
7 23.18.40 Leif Vestergård -1947 (M70)Aalborg Atletik(431p) 
8 23.42.04 Marianne Gram SAM -1950 (K67)Herning-Skive-Holstebro952p 


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 16.20.54 / 1012p Ulla Binderup Jacobsen VA -1965 (K52)Viborg AM-Hvide Sande  
2 16.54.06 / 952p Marianne Gram SAM -1950 (K67)Herning-Skive-Holstebro  
3 17.15.43 / 915p Anette Møller -1956 (K61)Aalborg Atletik  
4 16.20.84 / 585p Olav Storm Kjestrup -1974 (M43)Silkeborg AK77  
5 16.22.62 / 581p Annfinn Halsegård SAM -1963 (M54)Herning-Skive-Holstebro  
6 17.26.01 / 431p Leif Vestergård -1947 (M70)Aalborg Atletik  
7 19.25.08 / 209p Rachid Zaatri -1966 (M51)Aarhus 1900  
8 20.24.72 / 128p Kenneth Byskov -1987 (M30)Randers  


  MÆND SENIOR - SPYDKASTTORS KL. 19.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 34.20 Peter Kjeldsteen VAM -1973 (M44)Viborg AM-Hvide Sande(522p) 
2 32.00 Anne Jensen -1954 (K63)Aalborg Atletik976p 
3 31.16 Bennedikt Kristthorsson V -1953 (M64)Viborg AM-Hvide Sande636p 
4 30.72 Rachid Zaatri -1966 (M51)Aarhus 1900507p 
5 28.58 Wissam Kariakos -1976 (M41)Aarhus 1900(412p) 
6 26.27 Per Mortensen -1954 (M63)Silkeborg AK77522p 
7 24.74 Dorthe Rousing -1975 (K42)Randers504p 
8 23.88 Erling Jørgensen HGF -1958 (M59)Herning-Skive-Holstebro(447p) 
9 23.86 Alice Høvring AKH -1956 (K61)Herning-Skive-Holstebro685p 


 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Peter Kjeldsteen VAM31.7534.2033.82x
Anne Jensen32.0031.0730.2930.76
Bennedikt Kristthorsson Vx29.0331.1630.09
Rachid Zaatrix29.2430.7229.87
Wissam Kariakos27.8026.1427.9028.58
Per Mortensen22.7623.5721.7026.27
Dorthe Rousingx24.3322.9924.74
Erling Jørgensen HGF23.8820.89xx
Alice Høvring AKHx23.7223.8622.28


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 55.51 / 976p Anne Jensen -1954 (K63)Aalborg Atletik  
2 39.43 / 685p Alice Høvring AKH -1956 (K61)Herning-Skive-Holstebro  
3 47.74 / 636p Bennedikt Kristthorsson V -1953 (M64)Viborg AM-Hvide Sande  
4 39.48 / 522p Peter Kjeldsteen VAM -1973 (M44)Viborg AM-Hvide Sande  
5 39.47 / 522p Per Mortensen -1954 (M63)Silkeborg AK77  
6 38.39 / 507p Rachid Zaatri -1966 (M51)Aarhus 1900  
7 29.38 / 504p Dorthe Rousing -1975 (K42)Randers  
8 34.05 / 447p Erling Jørgensen HGF -1958 (M59)Herning-Skive-Holstebro  
9 31.53 / 412p Wissam Kariakos -1976 (M41)Aarhus 1900  


  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGTORS KL. 19.15  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.50 Bjørn Binderup -1974 (M43)Aalborg Atletik550p 
2 1.45 Per Egge Rasmussen -1959 (M58)Randers746p 
3 1.40 Peter Kjeldsteen VAM -1973 (M44)Viborg AM-Hvide Sande(462p) 
4 1.35 Ole Holt -1953 (M64)Aarhus 1900746p 
5 1.25 Dorte Østergaard -1970 (K47)Silkeborg AK77686p 
6 1.20 Henry Andersen SAM -1934 (M83)Herning-Skive-Holstebro1046p 
7 1.05 Kirsten Onsberg Hv.Sande -1944 (K73)Viborg AM-Hvide Sande941p 
8 1.05 Anne-Marie Simonsen -1964 (K53)Aalborg Atletik(541p) 
  DNS Rachid Zaatri -1966 (M51)Aarhus 1900  


 0.900.951.001.051.101.151.201.251.301.351.401.451.501.60 
Bjørn Binderup            oxx
Per Egge Rasmussen          ooxxx 
Peter Kjeldsteen VAM       ooxxoxoxxx  
Ole Holt       oxoxxoxxx   
Dorte Østergaard      ooxxx     
Henry Andersen SAM    oooxxx      
Kirsten Onsberg Hv.Sande  ooxxx         
Anne-Marie Simonsenoxoooxxx         


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.17 / 1046p Henry Andersen SAM -1934 (M83)Herning-Skive-Holstebro  
2 1.74 / 941p Kirsten Onsberg Hv.Sande -1944 (K73)Viborg AM-Hvide Sande  
3 1.84 / 746p Ole Holt -1953 (M64)Aarhus 1900  
4 1.84 / 746p Per Egge Rasmussen -1959 (M58)Randers  
5 1.48 / 686p Dorte Østergaard -1970 (K47)Silkeborg AK77  
6 1.62 / 550p Bjørn Binderup -1974 (M43)Aalborg Atletik  
7 1.33 / 541p Anne-Marie Simonsen -1964 (K53)Aalborg Atletik  
8 1.52 / 462p Peter Kjeldsteen VAM -1973 (M44)Viborg AM-Hvide Sande  
  DNS Rachid Zaatri -1966 (M51)Aarhus 1900  


  MÆND SENIOR - DISKOSKASTTORS KL. 19.30  


NrResultat NavnKlubPoints
1 36.75 Per Sabroe HGF -1959 (M58)Herning-Skive-Holstebro741p 
2 36.31 Michael Magill HGF -1966 (M51)Herning-Skive-Holstebro(651p) 
3 31.84 Ib Rasmussen -1955 (M62)Randers603p 
4 31.82 Bennedikt Kristthorsson V -1953 (M64)Viborg AM-Hvide Sande(626p) 
5 30.13 Anne Jensen -1954 (K63)Aalborg Atletik918p 
6 29.52 Dorthe Rousing -1975 (K42)Randers(595p) 
7 26.80 Wissam Kariakos -1976 (M41)Aarhus 1900512p 
8 21.46 Bo Munkholm -1971 (M46)Silkeborg AK77444p 
9 17.09 Kirsten Onsberg Hv.Sande -1944 (K73)Viborg AM-Hvide Sande664p 


 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Per Sabroe HGF35.3336.75xx
Michael Magill HGF32.1134.3836.31x
Ib Rasmussenx30.0227.8331.84
Bennedikt Kristthorsson V31.82xxx
Anne Jensen30.13x29.6529.37
Dorthe Rousing27.7529.5227.5528.80
Wissam Kariakosxx20.8726.80
Bo Munkholm21.46xx18.37
Kirsten Onsberg Hv.Sande16.6016.3817.0217.09


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 51.64 / 918p Anne Jensen -1954 (K63)Aalborg Atletik  
2 42.75 / 741p Per Sabroe HGF -1959 (M58)Herning-Skive-Holstebro  
3 37.78 / 664p Kirsten Onsberg Hv.Sande -1944 (K73)Viborg AM-Hvide Sande  
4 37.74 / 651p Michael Magill HGF -1966 (M51)Herning-Skive-Holstebro  
5 36.38 / 626p Bennedikt Kristthorsson V -1953 (M64)Viborg AM-Hvide Sande  
6 35.12 / 603p Ib Rasmussen -1955 (M62)Randers  
7 33.98 / 595p Dorthe Rousing -1975 (K42)Randers  
8 30.07 / 512p Wissam Kariakos -1976 (M41)Aarhus 1900  
9 26.30 / 444p Bo Munkholm -1971 (M46)Silkeborg AK77  


  MÆND SENIOR - 400 METERTORS KL. 19.50  


NrResultat NavnKlubPoints
1 1.04.991h Kenneth Byskov -1987 (M30)Randers232p 
2 1.06.091h Niels Juul -1975 (M42)Silkeborg AK77362p 
3 1.06.731h Erling Jørgensen HGF -1958 (M59)Herning-Skive-Holstebro623p 
4 1.16.432h Lise Skovbo -1981 (K36)Aarhus 1900489p 
5 1.17.022h Helle Pedersen -1968 (K49)Aalborg Atletik678p 
6 1.17.362h Anne Lise Skovbo -1981 (K36)Aarhus 1900(468p) 
7 1.23.862h Ingerlise Villum Jensen V -1949 (K68)Viborg AM-Hvide Sande952p 
8 1.25.482h Pia Riber Iversen SAM -1973 (K44)Herning-Skive-Holstebro(418p) 


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 57.38 / 952p2h Ingerlise Villum Jensen V -1949 (K68)Viborg AM-Hvide Sande  
2 1.06.68 / 678p2h Helle Pedersen -1968 (K49)Aalborg Atletik  
3 54.82 / 623p1h Erling Jørgensen HGF -1958 (M59)Herning-Skive-Holstebro  
4 1.14.27 / 489p2h Lise Skovbo -1981 (K36)Aarhus 1900  
5 1.15.18 / 468p2h Anne Lise Skovbo -1981 (K36)Aarhus 1900  
6 1.17.49 / 418p2h Pia Riber Iversen SAM -1973 (K44)Herning-Skive-Holstebro  
7 1.01.03 / 362p1h Niels Juul -1975 (M42)Silkeborg AK77  
8 1.04.99 / 232p1h Kenneth Byskov -1987 (M30)Randers  


  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGTORS KL. 20.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.05+0.0 Niels Juul -1975 (M42)Silkeborg AK77635p 
2 4.51-0.9 Jesper Østergård -1973 (M44)Aarhus 1900539p 
3 4.02-0.8 Per Egge Rasmussen -1959 (M58)Randers609p 
4 3.20-0.8 Ingela Bluhm HGF -1946 (K71)Herning-Skive-Holstebro887p 
5 3.14+0.0 Henry Andersen SAM -1934 (M83)Herning-Skive-Holstebro(848p) 
6 3.00+0.0 Sonja Sieg Stigsen VAM -1951 (K66)Viborg AM-Hvide Sande722p 
7 2.65-0.7 Anne-Marie Simonsen -1964 (K53)Aalborg Atletik454p 
  DNS  Dorte Østergaard -1970 (K47)Silkeborg AK77  


 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Niels Juul5.05+0.04.51-0.14.93+0.04.80+0.0
Jesper Østergård4.37-0.54.51-0.94.21-1.14.09-0.6
Per Egge Rasmussen3.85+0.03.83-0.13.85+0.04.02-0.8
Ingela Bluhm HGF3.20-0.83.00-0.43.06+0.0
Henry Andersen SAM2.20-0.63.14+0.03.00+0.0
Sonja Sieg Stigsen VAM2.83-1.02.83-0.73.00+0.02.93+0.0
Anne-Marie Simonsen2.63-1.02.34+0.02.65-0.7


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 5.53 / 887p-0.8 Ingela Bluhm HGF -1946 (K71)Herning-Skive-Holstebro  
2 6.67 / 848p+0.0 Henry Andersen SAM -1934 (M83)Herning-Skive-Holstebro  
3 4.75 / 722p+0.0 Sonja Sieg Stigsen VAM -1951 (K66)Viborg AM-Hvide Sande  
4 5.63 / 635p+0.0 Niels Juul -1975 (M42)Silkeborg AK77  
5 5.50 / 609p-0.8 Per Egge Rasmussen -1959 (M58)Randers  
6 5.15 / 539p-0.9 Jesper Østergård -1973 (M44)Aarhus 1900  
7 3.46 / 454p-0.7 Anne-Marie Simonsen -1964 (K53)Aalborg Atletik  
  DNS  Dorte Østergaard -1970 (K47)Silkeborg AK77  


  MÆND SENIOR - KUGLESTØDTORS KL. 20.00  


NrResultat NavnKlubPoints
1 9.78 Ib Rasmussen -1955 (M62)Randers684p 
2 9.04 Bennedikt Kristthorsson V -1953 (M64)Viborg AM-Hvide Sande651p 
3 8.85 Michael Magill HGF -1966 (M51)Herning-Skive-Holstebro(560p) 
4 8.59 Jens Peter Jensen VAM -1955 (M62)Viborg AM-Hvide Sande(593p) 
5 8.55 Dorthe Rousing -1975 (K42)Randers(557p) 
6 7.82 Per Mortensen -1954 (M63)Silkeborg AK77545p 
7 7.80 Alice Høvring AKH -1956 (K61)Herning-Skive-Holstebro688p 
8 7.36 Peter Bjerre -1942 (M75)Aarhus 1900545p 
9 5.82 Helle Pedersen -1968 (K49)Aalborg Atletik411p 


 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ib Rasmussen9.78xx9.29
Bennedikt Kristthorsson V8.55x8.929.04
Michael Magill HGF8.85x8.707.97
Jens Peter Jensen VAM8.118.548.597.54
Dorthe Rousing8.48xx8.55
Per Mortensen7.827.677.157.02
Alice Høvring AKH6.076.527.797.80
Peter Bjerre7.187.307.267.36
Helle Pedersen5.394.385.035.82


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 11.95 / 688p Alice Høvring AKH -1956 (K61)Herning-Skive-Holstebro  
2 12.64 / 684p Ib Rasmussen -1955 (M62)Randers  
3 12.09 / 651p Bennedikt Kristthorsson V -1953 (M64)Viborg AM-Hvide Sande  
4 11.10 / 593p Jens Peter Jensen VAM -1955 (M62)Viborg AM-Hvide Sande  
5 10.54 / 560p Michael Magill HGF -1966 (M51)Herning-Skive-Holstebro  
6 9.77 / 557p Dorthe Rousing -1975 (K42)Randers  
7 10.29 / 545p Peter Bjerre -1942 (M75)Aarhus 1900  
8 10.28 / 545p Per Mortensen -1954 (M63)Silkeborg AK77  
9 7.34 / 411p Helle Pedersen -1968 (K49)Aalborg Atletik  


  MÆND SENIOR - 1500 METERTORS KL. 20.15  


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.42.96 Kjeld Froberg -1970 (M47)Aarhus 1900(700p) 
2 4.58.57 Olav Storm Kjestrup -1974 (M43)Silkeborg AK77472p 
3 5.18.99 Annfinn Halsegård SAM -1963 (M54)Herning-Skive-Holstebro552p 
4 5.42.37 Anne-Marie Simonsen -1964 (K53)Aalborg Atletik858p 
5 6.06.16 Gitte Sørensen -1963 (K54)Aarhus 1900748p 
6 6.26.14 Ingerlise Villum Jensen V -1949 (K68)Viborg AM-Hvide Sande1009p 
7 6.30.47 Jacob Møller Iversen SAM -1981 (M36)Herning-Skive-Holstebro  
8 6.45.61 Leif Vestergård -1947 (M70)Aalborg Atletik(389p) 
9 7.05.87 Jørn Laursen -1959 (M58)Randers65p 


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 4.25.59 / 1009p Ingerlise Villum Jensen V -1949 (K68)Viborg AM-Hvide Sande  
2 4.46.84 / 858p Anne-Marie Simonsen -1964 (K53)Aalborg Atletik  
3 5.03.73 / 748p Gitte Sørensen -1963 (K54)Aarhus 1900  
4 4.13.74 / 700p Kjeld Froberg -1970 (M47)Aarhus 1900  
5 4.28.47 / 552p Annfinn Halsegård SAM -1963 (M54)Herning-Skive-Holstebro  
6 4.37.17 / 472p Olav Storm Kjestrup -1974 (M43)Silkeborg AK77  
7 4.47.14 / 389p Leif Vestergård -1947 (M70)Aalborg Atletik  
8 5.44.87 / 65p Jørn Laursen -1959 (M58)Randers  
9 6.23.99 Jacob Møller Iversen SAM -1981 (M36)Herning-Skive-Holstebro  


  MÆND SENIOR - 1000 M STAFETTORS KL. 20.45  


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.40.38 Jesper Østergård -1973
Kjeld Froberg -1970
Lise Skovbo -1981
Anne Lise Skovbo -1981
Aarhus 1900 -1977216p 
2 2.41.61 Per Mortensen -1954
Dorte Østergaard -1970
Niels Juul -1975
Olav Storm Kjestrup -1974
Silkeborg AK77 -1969309p 
3 2.43.28 Ingela Bluhm HGF -1946
Klaus Andersen SAM -1959
Annfinn Halsegård SAM -1963
Erling Jørgensen HGF -1958
HGF-SAM-AKH -1957485p 
4 3.16.36 Leif Vestergård -1947
Anette Møller -1956
Helle Pedersen -1968
Bjørn Binderup -1974
Aalborg Atletik -196260p 
5 3.23.70 Kirsten Onsberg Hv.Sande -1944
Sonja Sieg Stigsen VAM -1951
Ulla Binderup Jacobsen VA -1965
Ingerlise Villum Jensen V -1949
Viborg AM-Hvide Sande -1953699p 
  DNS Randers   


 SORTERING EFTER POINTS


NrResultat NavnKlubPoints
1 2.28.79 / 699p Kirsten Onsberg Hv.Sande -1944
Sonja Sieg Stigsen VAM -1951
Ulla Binderup Jacobsen VA -1965
Ingerlise Villum Jensen V -1949
Viborg AM-Hvide Sande -1953  
2 2.13.14 / 485p Ingela Bluhm HGF -1946
Klaus Andersen SAM -1959
Annfinn Halsegård SAM -1963
Erling Jørgensen HGF -1958
HGF-SAM-AKH -1957  
3 2.23.42 / 309p Per Mortensen -1954
Dorte Østergaard -1970
Niels Juul -1975
Olav Storm Kjestrup -1974
Silkeborg AK77 -1969  
4 2.30.02 / 216p Jesper Østergård -1973
Kjeld Froberg -1970
Lise Skovbo -1981
Anne Lise Skovbo -1981
Aarhus 1900 -1977  
5 2.46.01 / 60p Leif Vestergård -1947
Anette Møller -1956
Helle Pedersen -1968
Bjørn Binderup -1974
Aalborg Atletik -1962  
  DNS Randers   



Genereret af MARS version 2.0.0.405 fredag den 2. juni 2017 klokken 17:44


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap