den 1.jun 2017 på SAS Silkeborg Atletik Stadion, RESULTATER, Arrangør: SAK77

Regionsstævne

1.juni 2017, Silkeborg Atletikstadion

Arrangør: SAK77

 

  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: -2.7m/s

1

 

9.8

 

Kristine Skifter Bitsch -2006

Randers Freja Atletik

 

 

2

 

10.0

 

Silje Nyeland Sandholt -2006

Aarhus 1900

 

 

3

 

10.8

 

Regitze Laursen -2007

Skanderborg Atletik Klub

 

 

4

 

11.2

 

Maya Nicholson -2006

SAK77

 

 

5

 

12.3

 

Johanne Schneider -2006

Randers Freja Atletik

 

 

 HEAT 2  w: -1.9m/s

1

 

9.8

 

Lærke Marie Sindal -2006

Randers Freja Atletik

 

 

2

 

9.9

 

Maja My Vejlgård -2007

SAK77

 

 

3

 

10.1

 

Julie Bjerre Jensen -2007

SAK77

 

 

4

 

11.0

 

Thea Vad Mortensen -2006

SAK77

 

 

 HEAT 3  w: -2.0m/s

1

 

9.5

 

Karla Mærkedal -2007

SAK77

 

 

2

 

10.3

 

Filippa Valeria Poulsen -2006

Aarhus 1900

 

 

3

 

11.0

 

Maria Busk Rasmussen -2006

SAK77

 

 

4

 

11.2

 

Laura Kock -2006

SAK77

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 800 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

2.56.3

 

Kristine Skifter Bitsch -2006

Randers Freja Atletik

 

 

2

 

3.07.3

 

Maja My Vejlgård -2007

SAK77

 

 

3

 

3.15.1

 

Lærke Marie Sindal -2006

Randers Freja Atletik

 

 

4

 

3.19.9

 

Karla Mærkedal -2007

SAK77

 

 

5

 

3.20.5

 

Karoline Kalsmose Jakobse -2007

Aarhus 1900

 

 

6

 

3.25.6

 

Maya Nicholson -2006

SAK77

 

 

7

 

3.25.9

 

Regitze Laursen -2007

Skanderborg Atletik Klub

 

 

8

 

3.28.5

 

Julie Bjerre Jensen -2007

SAK77

 

 

9

 

3.28.9

 

Isabella Cochran -2006

SAK77

 

 

10

 

3.29.8

 

Merle Jeppesen -2007

SAK77

 

 

11

 

3.33.1

 

Filippa Valeria Poulsen -2006

Aarhus 1900

 

 

12

 

3.45.9

 

Kirsten Abildgaard -2007

Randers Freja Atletik

 

 

13

 

4.01.3

 

Maria Busk Rasmussen -2006

SAK77

 

 

14

 

4.08.3

 

Johanne Schneider -2006

Randers Freja Atletik

 

 

15

 

4.13.4

 

Thea Vad Mortensen -2006

SAK77

 

 

16

 

4.29.2

 

Laura Kock -2006

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Silje Nyeland Sandholt -2006

Aarhus 1900

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK

  

 

  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.1m/s

1

 

13.6

 

Karoline Kalsmose Jakobse -2007

Aarhus 1900

 

 

2

 

13.7

 

Merle Jeppesen -2007

SAK77

 

 

3

 

16.1

 

Isabella Cochran -2006

SAK77

 

 

4

 

17.4

 

Kirsten Abildgaard -2007

Randers Freja Atletik

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: -1.5m/s

1

 

11.1

 

Felina Dittmann Nielsen -2004

Aarhus 1900

 

 

2

 

13.0

 

Emma Sjøberg Wolff -2004

Aarhus 1900

 

 

3

 

13.4

 

Maja My Neess -2005

SAK77

 

 

4

 

14.0

 

Silvia Styrbæk -2004

SAK77

 

 

5

 

14.8

 

Anne Sofie Kristensen -2005

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Maja Dahl Støttrup -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Camilla Saas -2004

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Ea Torben -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Benedicte Niebuhr -2005

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Melanie Mozart -2004

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Bjørk Busk-Mohr -2005

Aarhus 1900

 

 

 HEAT 2  w: -2.1m/s

1

 

12.9

 

Ann Ildensborg-Grooss -2005

SAK77

 

 

2

 

13.0

 

Agnete Jeppesen -2004

SAK77

 

 

3

 

13.1

 

Anna Pedersen -2004

BMI

 

 

4

 

13.6

 

Emilia Juncher -2004

SAK77

 

 

5

 

13.9

 

Signe Amalie de Pauli -2004

BMI

 

 

 HEAT 3  w: -2.0m/s

1

 

12.0

 

Christine Bjerre Jensen -2005

SAK77

 

 

2

 

12.7

 

Lærke Frost Thygesen -2005

Randers Freja Atletik

 

 

3

 

13.6

 

Ida Jakobsen -2005

SAK77

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 200 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: -2.3m/s

1

 

33.5

 

Frida Froberg -2005

Aarhus 1900

 

 

2

 

34.2

 

Mathilde Herskind -2005

SAK77

 

 

3

 

34.4

 

Lea Bune Juhl -2004

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Ilmur Vigfúsdóttir -2004

Aarhus 1900

 

 

 HEAT 2  w: -1.0m/s

1

 

29.3

 

Nikoline Bundgaard-Hansen -2004

SAK77

 

 

2

 

30.5

 

Sophie Bagger Bohn -2004

Aarhus 1900

 

 

3

 

30.8

 

Johanna Kreiberg Skou -2005

Aarhus 1900

 

 

=

 

30.8

 

Ida Clara Bøgelund Jakobs -2004

Aarhus 1900

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 800 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

2.48.5

 

Nikoline Bundgaard-Hansen -2004

SAK77

 

 

2

 

2.59.1

 

Emma Sjøberg Wolff -2004

Aarhus 1900

 

 

3

 

3.02.3

 

Sophie Bagger Bohn -2004

Aarhus 1900

 

 

4

 

3.04.0

 

Frida Froberg -2005

Aarhus 1900

 

 

5

 

3.08.9

 

Ida Clara Bøgelund Jakobs -2004

Aarhus 1900

 

 

6

 

3.09.3

 

Christine Bjerre Jensen -2005

SAK77

 

 

7

 

3.09.9

 

Felina Dittmann Nielsen -2004

Aarhus 1900

 

 

8

 

3.10.7

 

Mathilde Herskind -2005

SAK77

 

 

9

 

3.12.3

 

Lea Bune Juhl -2004

Aarhus 1900

 

 

10

 

3.12.5

 

Lærke Frost Thygesen -2005

Randers Freja Atletik

 

 

11

 

3.18.9

 

Silvia Styrbæk -2004

SAK77

 

 

12

 

3.20.2

 

Agnete Jeppesen -2004

SAK77

 

 

13

 

3.30.1

 

Ann Ildensborg-Grooss -2005

SAK77

 

 

14

 

3.30.5

 

Ida Jakobsen -2005

SAK77

 

 

15

 

3.46.4

 

Anna Pedersen -2004

BMI

 

 

16

 

3.47.3

 

Signe Amalie de Pauli -2004

BMI

 

 

 

 

0.00

 

Johanna Kreiberg Skou -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Benedicte Niebuhr -2005

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Bjørk Busk-Mohr -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Maja Dahl Støttrup -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Maja My Neess -2005

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Camilla Saas -2004

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Ea Torben -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Ilmur Vigfúsdóttir -2004

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Emilia Juncher -2004

SAK77

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: -2.9m/s

1

 

9.5

 

Daniel K. Pedersen -2006

Randers Freja Atletik

 

 

2

 

9.8

 

Jonathan Sass Møller -2006

Randers Freja Atletik

 

 

3

 

10.0

 

Carl Emil Bohn -2007

Aarhus 1900

 

 

4

 

10.1

 

Emil Winther Tørring -2007

Aarhus 1900

 

 

5

 

11.8

 

Magnus Boye -2007

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Daniel Bertelsen -2006

SAK77

 

 

 HEAT 2  w: -3.0m/s

1

 

10.3

 

Christian Aarup Overgaard -2006

Aarhus 1900

 

 

2

 

10.5

 

Magnus Rohde Hammer -2006

Randers Freja Atletik

 

 

=

 

10.5

 

Emil Dalhoff Rottbøll -2006

BMI

 

 

4

 

10.6

 

Tristan Keller Kristianse -2006

SAK77

 

 

5

 

10.7

 

Andreas Thomsen -2006

BMI

 

 

 HEAT 3  w: -1.2m/s

1

 

9.5

 

Thor Vangsø Nielsen -2006

AGF

 

 

2

 

10.4

 

Sebastian Sass Møller -2006

Randers Freja Atletik

 

 

=

 

10.4

 

Simon Gaarde -2006

SAK77

 

 

4

 

10.5

 

Mikki Kørner Andersen -2006

Randers Freja Atletik

 

 

5

 

11.1

 

Oskar Laycock -2007

SAK77

 

 

6

 

11.8

 

August Niebuhr -2007

SAK77

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

2.46.2

 

Daniel K. Pedersen -2006

Randers Freja Atletik

 

 

2

 

2.48.2

 

Thor Vangsø Nielsen -2006

AGF

 

 

3

 

3.03.0

 

Jonathan Sass Møller -2006

Randers Freja Atletik

 

 

4

 

3.08.8

 

Emil Dalhoff Rottbøll -2006

BMI

 

 

5

 

3.09.9

 

Carl Emil Bohn -2007

Aarhus 1900

 

 

6

 

3.10.5

 

Sebastian Sass Møller -2006

Randers Freja Atletik

 

 

7

 

3.13.6

 

Christian Aarup Overgaard -2006

Aarhus 1900

 

 

8

 

3.14.8

 

Emil Winther Tørring -2007

Aarhus 1900

 

 

9

 

3.17.1

 

Tristan Keller Kristianse -2006

SAK77

 

 

10

 

3.28.1

 

Simon Gaarde -2006

SAK77

 

 

11

 

3.29.0

 

Magnus Boye -2007

Aarhus 1900

 

 

12

 

3.38.9

 

Magnus Rohde Hammer -2006

Randers Freja Atletik

 

 

13

 

3.44.0

 

Oskar Laycock -2007

SAK77

 

 

14

 

3.47.4

 

August Niebuhr -2007

SAK77

 

 

15

 

3.48.9

 

Mikki Kørner Andersen -2006

Randers Freja Atletik

 

 

 

 

0.00

 

Daniel Bertelsen -2006

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Andreas Thomsen -2006

BMI

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK

  

 

  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.1m/s

1

 

12.7

 

Emil Dalhoff Rottbøll -2006

BMI

 

 

2

 

15.8

 

Magnus Boye -2007

Aarhus 1900

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: -3.2m/s

1

 

12.1

 

Adam Sandbjerg Lind -2005

Aarhus 1900

 

 

2

 

12.2

 

Asbjørn Seindal -2004

SAK77

 

 

3

 

12.4

 

Marius Hyldborg -2004

SAK77

 

 

4

 

13.4

 

Kasper Bundgaard Vegger -2005

Skanderborg Atletik Klub

 

 

5

 

13.6

 

Linus Cochran -2004

SAK77

 

 

6

 

14.4

 

Marius Kühl -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Viggo Lind Toustrup -2005

Aarhus 1900

 

 

 HEAT 2  w: -1.6m/s

1

 

11.2

 

Markus Markussen -2004

Aarhus 1900

 

 

2

 

11.7

 

Tobias Roed Garza -2004

Randers Freja Atletik

 

 

3

 

13.6

 

Christian Busk Rasmussen -2004

SAK77

 

 

4

 

14.5

 

Adam Gabel Jørgensen -2005

Aarhus 1900

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: -1.3m/s

1

 

29.6

 

Nicolai Kærby Andersen -2004

SAK77

 

 

2

 

32.3

 

Gustav Røn-Busskov -2005

AGF

 

 

3

 

32.6

 

Kristian Tnglef Svenstrup -2004

SAK77

 

 

4

 

33.1

 

Rune Erik Rober -2004

SAK77

 

 

5

 

33.3

 

Gustav Frydenlund -2004

SAK77

 

 

 

  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

2.38.3

 

Nicolai Kærby Andersen -2004

SAK77

 

 

2

 

2.40.7

 

Kristian Tnglef Svenstrup -2004

SAK77

 

 

3

 

2.43.9

 

Gustav Røn-Busskov -2005

AGF

 

 

4

 

2.46.6

 

Tobias Roed Garza -2004

Randers Freja Atletik

 

 

5

 

2.48.3

 

Kasper Bundgaard Vegger -2005

Skanderborg Atletik Klub

 

 

6

 

2.56.4

 

Markus Markussen -2004

Aarhus 1900

 

 

7

 

2.56.6

 

Rune Erik Rober -2004

SAK77

 

 

8

 

2.58.6

 

Marius Hyldborg -2004

SAK77

 

 

9

 

2.59.1

 

Asbjørn Seindal -2004

SAK77

 

 

10

 

3.04.6

 

Linus Cochran -2004

SAK77

 

 

11

 

3.52.5

 

Adam Gabel Jørgensen -2005

Aarhus 1900

 

 

12

 

3.57.0

 

Christian Busk Rasmussen -2004

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Marius Kühl -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Adam Sandbjerg Lind -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.00

 

Gustav Frydenlund -2004

SAK77

 

 

 

 

0.00

 

Viggo Lind Toustrup -2005

Aarhus 1900

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.15

 

Maja My Vejlgård -2007

SAK77

 

 

2

 

0.97

 

Regitze Laursen -2007

Skanderborg Atletik Klub

 

 

 

 

0.85

0.88

0.91

0.94

0.97

1.06

1.09

1.12

1.15

 

Maja My Vejlgård

 

 

 

 

 

xo

o

xxo

xxo

Regitze Laursen

o

o

o

o

o

 

 

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.38

 

Sophie Bagger Bohn -2004

Aarhus 1900

 

 

2

 

1.30

 

Christine Bjerre Jensen -2005

SAK77

 

 

3

 

1.15

 

Lea Bune Juhl -2004

Aarhus 1900

 

 

 

 

X

 

Bjørk Busk-Mohr -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

1.00

1.05

1.10

1.15

1.20

1.25

1.30

1.35

1.38

 

Sophie Bagger Bohn

 

 

 

o

o

o

o

o

o

Christine Bjerre Jensen

 

 

 

o

o

o

xxo

 

 

Lea Bune Juhl

o

o

o

xxo

 

 

 

 

 

Bjørk Busk-Mohr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

0.88

 

Magnus Boye -2007

Aarhus 1900

 

 

 

 

0.85

0.88

 

Magnus Boye

xo

xxo

 

  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.30

 

Kristian Tnglef Svenstrup -2004

SAK77

 

 

2

 

1.10

 

Gustav Frydenlund -2004

SAK77

 

 

 

 

X

 

Viggo Lind Toustrup -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

1.10

1.15

1.20

1.25

1.30

 

Kristian Tnglef Svenstrup

o

o

o

xo

xxo

Gustav Frydenlund

o

 

 

 

 

Viggo Lind Toustrup

 

 

 

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

x4.00

x

 

Karla Mærkedal -2007

SAK77

 

 

2

 

x3.82

x

 

Kristine Skifter Bitsch -2006

Randers Freja Atletik

 

 

3

 

x3.65

x

 

Silje Nyeland Sandholt -2006

Aarhus 1900

 

 

4

 

x3.45

x

 

Julie Bjerre Jensen -2007

SAK77

 

 

5

 

x3.36

x

 

Isabella Cochran -2006

SAK77

 

 

6

 

x3.27

x

 

Merle Jeppesen -2007

SAK77

 

 

7

 

x3.23

x

 

Lærke Marie Sindal -2006

Randers Freja Atletik

 

 

8

 

x3.19

x

 

Maya Nicholson -2006

SAK77

 

 

9

 

x3.13

x

 

Maria Busk Rasmussen -2006

SAK77

 

 

10

 

x3.04

x

 

Karoline Kalsmose Jakobse -2007

Aarhus 1900

 

 

11

 

x2.98

x

 

Laura Kock -2006

SAK77

 

 

12

 

x2.97

x

 

Filippa Valeria Poulsen -2006

Aarhus 1900

 

 

13

 

x2.85

x

 

Thea Vad Mortensen -2006

SAK77

 

 

14

 

x2.50

x

 

Johanne Schneider -2006

Randers Freja Atletik

 

 

15

 

x2.44

x

 

Kirsten Abildgaard -2007

Randers Freja Atletik

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Karla Mærkedal

4.00

x

3.93

x

3.84

x

Kristine Skifter Bitsch

3.82

x

3.73

x

3.60

x

Silje Nyeland Sandholt

3.54

x

3.63

x

3.65

x

Julie Bjerre Jensen

x

 

3.40

x

3.45

x

Isabella Cochran

3.33

x

3.36

x

3.28

x

Merle Jeppesen

2.83

x

3.27

x

3.27

x

Lærke Marie Sindal

x

 

3.23

x

2.75

x

Maya Nicholson

3.19

x

2.65

x

2.86

x

Maria Busk Rasmussen

3.13

x

3.02

x

2.78

x

Karoline Kalsmose Jakobse

3.04

x

3.00

x

3.04

x

Laura Kock

x

 

2.79

x

2.98

x

Filippa Valeria Poulsen

2.82

x

2.97

x

2.88

x

Thea Vad Mortensen

2.84

x

2.78

x

2.85

x

Johanne Schneider

2.50

x

2.33

x

2.41

x

Kirsten Abildgaard

2.34

x

2.15

x

2.44

x

 

  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

x4.33

x

 

Ida Clara Bøgelund Jakobs -2004

Aarhus 1900

 

 

2

 

x4.20

x

 

Felina Dittmann Nielsen -2004

Aarhus 1900

 

 

3

 

x4.10

x

 

Johanna Kreiberg Skou -2005

Aarhus 1900

 

 

4

 

x3.77

x

 

Nikoline Bundgaard-Hansen -2004

SAK77

 

 

5

 

x3.76

x

 

Emma Sjøberg Wolff -2004

Aarhus 1900

 

 

6

 

x3.72

x

 

Ida Jakobsen -2005

SAK77

 

 

7

 

x3.57

x

 

Emilia Juncher -2004

SAK77

 

 

8

 

x3.54

x

 

Mathilde Herskind -2005

SAK77

 

 

9

 

x3.43

x

 

Anna Pedersen -2004

BMI

 

 

10

 

x3.36

x

 

Ann Ildensborg-Grooss -2005

SAK77

 

 

11

 

x3.29

x

 

Lærke Frost Thygesen -2005

Randers Freja Atletik

 

 

12

 

x3.26

x

 

Silvia Styrbæk -2004

SAK77

 

 

13

 

x3.25

x

 

Signe Amalie de Pauli -2004

BMI

 

 

14

 

x3.14

x

 

Maja My Neess -2005

SAK77

 

 

15

 

x3.04

x

 

Agnete Jeppesen -2004

SAK77

 

 

16

 

x2.77

x

 

Anne Sofie Kristensen -2005

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Melanie Mozart -2004

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Ea Torben -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

X

 

 

Maja Dahl Støttrup -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

X

 

 

Ilmur Vigfúsdóttir -2004

Aarhus 1900

 

 

 

 

X

 

 

Frida Froberg -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

X

 

 

Camilla Saas -2004

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Benedicte Niebuhr -2005

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Ida Clara Bøgelund Jakobs

3.94

x

4.33

x

4.27

x

Felina Dittmann Nielsen

4.05

x

4.20

x

4.11

x

Johanna Kreiberg Skou

4.10

x

3.87

x

Nikoline Bundgaard-Hansen

3.77

x

Emma Sjøberg Wolff

3.68

x

3.58

x

3.76

x

Ida Jakobsen

3.72

x

x

 

3.06

x

Emilia Juncher

x

 

3.53

x

3.57

x

Mathilde Herskind

3.40

x

3.47

x

3.54

x

Anna Pedersen

3.32

x

3.27

x

3.43

x

Ann Ildensborg-Grooss

3.24

x

3.04

x

3.36

x

Lærke Frost Thygesen

3.09

x

3.29

x

3.29

x

Silvia Styrbæk

3.14

x

3.26

x

3.24

x

Signe Amalie de Pauli

3.22

x

3.12

x

3.25

x

Maja My Neess

3.14

x

3.05

x

3.06

x

Agnete Jeppesen

3.04

x

2.65

x

2.92

x

Anne Sofie Kristensen

2.69

x

2.60

x

2.77

x

Melanie Mozart

Ea Torben

Maja Dahl Støttrup

Ilmur Vigfúsdóttir

Frida Froberg

Camilla Saas

Benedicte Niebuhr

 

  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

x3.89

x

 

Emil Winther Tørring -2007

Aarhus 1900

 

 

2

 

x3.88

x

 

Jonathan Sass Møller -2006

Randers Freja Atletik

 

 

3

 

x3.85

x

 

Daniel K. Pedersen -2006

Randers Freja Atletik

 

 

4

 

x3.84

x

 

Emil Dalhoff Rottbøll -2006

BMI

 

 

5

 

x3.72

x

 

Carl Emil Bohn -2007

Aarhus 1900

 

 

6

 

x3.71

x

 

Simon Gaarde -2006

SAK77

 

 

7

 

x3.54

x

 

Andreas Thomsen -2006

BMI

 

 

8

 

x3.41

x

 

Magnus Rohde Hammer -2006

Randers Freja Atletik

 

 

9

 

x3.38

x

 

Christian Aarup Overgaard -2006

Aarhus 1900

 

 

10

 

x3.33

x

 

August Niebuhr -2007

SAK77

 

 

11

 

x3.32

x

 

Mikki Kørner Andersen -2006

Randers Freja Atletik

 

 

12

 

x3.24

x

 

Sebastian Sass Møller -2006

Randers Freja Atletik

 

 

13

 

x3.16

x

 

Oskar Laycock -2007

SAK77

 

 

14

 

x2.98

x

 

Tristan Keller Kristianse -2006

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Daniel Bertelsen -2006

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Emil Winther Tørring

3.70

x

3.79

x

3.89

x

Jonathan Sass Møller

3.88

x

3.57

x

3.68

x

Daniel K. Pedersen

3.55

x

3.85

x

3.81

x

Emil Dalhoff Rottbøll

3.29

x

3.84

x

3.76

x

Carl Emil Bohn

3.72

x

3.55

x

3.58

x

Simon Gaarde

3.60

x

3.71

x

3.55

x

Andreas Thomsen

3.36

x

3.54

x

3.33

x

Magnus Rohde Hammer

3.41

x

3.26

x

3.16

x

Christian Aarup Overgaard

3.30

x

3.25

x

3.38

x

August Niebuhr

3.33

x

2.45

x

2.87

x

Mikki Kørner Andersen

3.32

x

3.24

x

3.13

x

Sebastian Sass Møller

2.73

x

3.24

x

2.64

x

Oskar Laycock

x

 

3.16

x

2.75

x

Tristan Keller Kristianse

2.56

x

x

 

2.98

x

Daniel Bertelsen

 

  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

x4.44

x

 

Nicolai Kærby Andersen -2004

SAK77

 

 

2

 

x4.32

x

 

Markus Markussen -2004

Aarhus 1900

 

 

3

 

x4.26

x

 

Asbjørn Seindal -2004

SAK77

 

 

4

 

x4.11

x

 

Tobias Roed Garza -2004

Randers Freja Atletik

 

 

5

 

x4.01

x

 

Adam Sandbjerg Lind -2005

Aarhus 1900

 

 

6

 

x3.87

x

 

Marius Hyldborg -2004

SAK77

 

 

7

 

x3.82

x

 

Kasper Bundgaard Vegger -2005

Skanderborg Atletik Klub

 

 

8

 

x3.79

x

 

Rune Erik Rober -2004

SAK77

 

 

9

 

x3.59

x

 

Linus Cochran -2004

SAK77

 

 

10

 

x3.51

x

 

Christian Busk Rasmussen -2004

SAK77

 

 

11

 

x3.12

x

 

Adam Gabel Jørgensen -2005

Aarhus 1900

 

 

12

 

x2.82

x

 

Marius Kühl -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Nicolai Kærby Andersen

4.22

x

4.23

x

4.44

x

Markus Markussen

4.02

x

4.27

x

4.32

x

Asbjørn Seindal

4.22

x

x

 

4.26

x

Tobias Roed Garza

4.04

x

4.11

x

3.96

x

Adam Sandbjerg Lind

4.01

x

x

 

3.91

x

Marius Hyldborg

3.73

x

3.87

x

3.71

x

Kasper Bundgaard Vegger

3.78

x

3.82

x

3.71

x

Rune Erik Rober

3.64

x

3.79

x

x

 

Linus Cochran

3.59

x

3.35

x

x

 

Christian Busk Rasmussen

3.51

x

3.44

x

x

 

Adam Gabel Jørgensen

3.02

x

2.98

x

3.12

x

Marius Kühl

2.81

x

x

 

2.82

x

 

  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD

  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

5.80

 

Johanne Schneider -2006

Randers Freja Atletik

 

 

2

 

5.64

 

Julie Bjerre Jensen -2007

SAK77

 

 

3

 

5.44

 

Laura Kock -2006

SAK77

 

 

4

 

5.30

 

Thea Vad Mortensen -2006

SAK77

 

 

5

 

5.23

 

Silje Nyeland Sandholt -2006

Aarhus 1900

 

 

6

 

5.11

 

Karla Mærkedal -2007

SAK77

 

 

7

 

5.02

 

Lærke Marie Sindal -2006

Randers Freja Atletik

 

 

8

 

4.86

 

Maya Nicholson -2006

SAK77

 

 

9

 

4.32

 

Kirsten Abildgaard -2007

Randers Freja Atletik

 

 

10

 

4.11

 

Karoline Kalsmose Jakobse -2007

Aarhus 1900

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Johanne Schneider

5.80

5.44

4.76

Julie Bjerre Jensen

5.64

5.28

5.57

Laura Kock

5.12

5.44

5.41

Thea Vad Mortensen

5.30

4.81

5.30

Silje Nyeland Sandholt

4.51

5.01

5.23

Karla Mærkedal

5.11

4.65

4.54

Lærke Marie Sindal

5.02

4.18

4.36

Maya Nicholson

4.86

4.67

4.81

Kirsten Abildgaard

4.32

4.00

4.23

Karoline Kalsmose Jakobse

3.92

3.83

4.11

 

  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD

  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

8.53

 

Mikki Kørner Andersen -2006

Randers Freja Atletik

 

 

2

 

7.84

 

Daniel K. Pedersen -2006

Randers Freja Atletik

 

 

3

 

6.27

 

Christian Aarup Overgaard -2006

Aarhus 1900

 

 

4

 

6.11

 

Tristan Keller Kristianse -2006

SAK77

 

 

5

 

5.52

 

Andreas Thomsen -2006

BMI

 

 

 

 

X

 

Daniel Bertelsen -2006

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Mikki Kørner Andersen

7.32

7.76

8.53

Daniel K. Pedersen

7.54

7.84

7.42

Christian Aarup Overgaard

6.27

6.16

5.98

Tristan Keller Kristianse

5.04

5.15

6.11

Andreas Thomsen

5.52

5.46

5.52

Daniel Bertelsen

 

  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKAST

  

 

  ( 0.75 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

17.90

 

Nikoline Bundgaard-Hansen -2004

SAK77

 

 

2

 

13.44

 

Silvia Styrbæk -2004

SAK77

 

 

3

 

11.23

 

Melanie Mozart -2004

SAK77

 

 

4

 

10.70

 

Bjørk Busk-Mohr -2005

Aarhus 1900

 

 

5

 

10.18

 

Agnete Jeppesen -2004

SAK77

 

 

6

 

9.85

 

Anna Pedersen -2004

BMI

 

 

7