Nålestævne indendørs, Randers Atletikhal Langvang tirsdag den 25. april 2017

Resultatliste - Samlet

Nålestævne indendørs, Randers Atletikhal Langvang tirsdag den 25. april 2017

Piger under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
157 Emma Nissen Nielsen2011Århus 190040m600mKu 797
9,38s(228)2.53,72(202)1,96m(287)2,30m(282) Bronze
210 Laura Barbre H. Nielsen2011Randers Freja40m600mKu 681
10,57s(79)3.13,61(65)2,06m(320)2,30m(282) Bronze
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
167 Fie Hanghøj2009Randers Freja40m600mKu 1283
8,28s(365)2.48,57(237)2,38m(429)3,65m(489) Sølv
271 Marie-Louise Tromhiolt Krogh2009Randers Freja40m600mKu 1142
8,82s(298)Udgået2,18m(360)3,60m(484) Bronze
32 Silje Larsen2009Randers Freja40m600mKu 1048
8,79s(301)2.58,82(167)1,89m(263)3,60m(484) Bronze
48 Selma Kusk2009Randers Freja40m600mKu 969
10,54s(82)3.04,75(126)2,24m(380)3,40m(463) Bronze
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
168 Anizette Laron Klitgaard2008Randers Freja40m600mKu 2012
7,29s(694)2.23,72(433)2,95m(635)5,50m(683) Super!!
255 Ida Mosby Nielsen2008Århus 190040m600mKu 1737
7,53s(595)2.24,97(401)2,62m(516)4,95m(626) Guld
320 Clara Momme Jørgensen2008Randers Freja40m600mKu 1655
7,50s(607)2.17,51(596)2,90m(617)3,10m(431) Sølv
456 Nelly Nejsig2008Århus 190040m600mKu 1609
7,99s(404)2.44,41(266)2,78m(574)5,00m(631) Sølv
513 Freya Rindebæk2008Randers Freja40m600mKu 1490
8,13s(384)3.03,08(137)2,87m(606)3,75m(500) Sølv
69 Andrea Barbre H. Nielsen2008Randers Freja40m600mKu 1274
9,07s(266)2.54,36(198)2,76m(566)3,20m(442) Bronze
725 Dagmar Kristine Brath Lund2008Randers Freja40m600mKu 1139
8,89s(289)2.53,36(204)2,15m(350)3,75m(500) Bronze
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
126 Julie Bjerre Jensen2007SAK7760mKu 2249
10,10s(728)3,48m(827)5,60m(694) Guld
24 Maria Kondrup Jensen2007Randers Freja60m600mKu 1711
10,83s(510)2.27,52(383)2,98m(646)4,28m(555) Sølv
352 Anne Zinck Drivsholm2007Århus 190060m600mKu 1684
10,82s(513)2.37,17(316)2,82m(588)4,54m(583) Sølv
453 Karoline Kalsmose Jakobsen2007Århus 190060m600mKu 1667
10,52s(603)2.23,85(430)2,84m(595)3,46m(469) Sølv
554 Laura Otosen Caspersen2007Århus 190060m600mKu 1529
10,81s(516)2.30,39(363)2,68m(537)3,52m(476) Bronze
612 Liv Egelund Sparre2007Randers Freja60m600mKu 1378
11,50s(373)2.29,06(372)2,56m(494)3,86m(511) Bronze
739 Liv Brogaard2007HI Skanderborg60m600mKu 1289
11,77s(349)2.38,68(306)2,41m(440)3,75m(500) Bronze
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
13 Kristine Skifter Bitsch2006Randers Freja60m600mKu 2659
9,44s(925)2.05,85(901)3,42m(805)7,84m(929) Guld
249 Mille Vernegren Thuesen2006Århus 190060m600mKu 2378
9,64s(865)2.27,21(385)3,19m(722)6,53m(791) Guld
350 Silje Nyeland Sandholt2006Århus 190060m600mKu 2344
9,75s(832)Ikke udført3,42m(805)5,73m(707) Guld
411 Sille Skogly2006Randers Freja60m600mKu 2303
9,75s(832)2.22,35(469)3,57m(859)4,82m(612) Guld
551 Lærke Jønson2006Århus 190060m600mKu 2136
10,48s(615)2.25,99(393)3,51m(838)5,50m(683) Sølv
627 Mariia Busk Rasmussen2006SAK7760mKu 1891
10,48s(615)2,83m(592)5,51m(684) Bronze
769 Mathilde Tromholt Krogh2006Randers Freja60m600mKu 1799
10,86s(501)2.42,68(278)3,20m(726)4,44m(572) Bronze
815 Asta Hanghøj2006Randers Freja60m600mKu 1606
10,95s(475)2.49,63(230)2,66m(530)4,72m(601) Bronze
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
130 Christine Bjerre Jensen2005SAK7760mKu 3055
9,00s(1056)1,30m(1148)7,10m(851) Guld
247 Johanna Kreiberg Skou2005Århus 190060m600mKu 2931
9,07s(1035)2.14,27(681)4,22m(1094)6,63m(802) Guld
31 Lærke Frost Thygesen2005Randers Freja60m600mKu 2705
9,27s(976)2.11,50(753)3,80m(943)6,48m(786) Sølv
431 Mathilde Herskind2005SAK77600mKu 2278
2.17,87(586)3,65m(888)6,65m(804) Bronze
548 Frida Froberg2005Århus 190060m600mStKu 2262
9,30s(967)2.04,54(935)1,50m(400)7,52m(895) Bronze
614 Lærke Lykke2005Randers Freja60m600mKu 2136
10,07s(737)2.30,83(360)3,17m(715)5,51m(684) Bronze
740 Maj Brogaard2005HI Skanderborg60m600mKu 2041
10,39s(642)2.17,15(605)3,11m(693)5,72m(706) Bronze
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
132 Liv T. Selmer2004SAK7760mKu 3444
9,17s(1005)1,55m(1488)8,05m(951) Guld
236 Camilla Sass2004SAK7760mKu 3347
8,51s(1202)4,51m(1199)8,00m(946) Guld
345 Emma Sjøberg Wolff2004Århus 190060m600mKu 3302
8,85s(1101)2.07,22(865)4,13m(1062)9,84m(1139) Guld
443 Felina Dittmann Nielsen2004Århus 190060m600mKu 3104
8,54s(1193)2.15,51(648)4,20m(1087)6,84m(824) Guld
544 Sophie Bagger Bohn2004Århus 190060m600mStKu 2666
8,90s(1086)2.08,35(835)1,90m(570)8,61m(1010) Bronze
65 Cecilie Lindgaard2004Randers Freja60m600mKu 2618
9,45s(922)2.25,14(399)3,58m(863)6,93m(833) Bronze
773 Sophie Hjort2004HI Skanderborg60mKu 2540
9,20s(996)3,48m(827)5,82m(717) Bronze
842 Alberte D. Nierlsen2004HI Skanderborg60m600mKu 2467
9,71s(844)2.07,22(865)3,50m(834)6,31m(768) Bronze
946 Lea Bune Juhl2004Århus 190060m600mStKu 1972
9,89s(791)2.13,04(713)1,70m(485)5,62m(696) Ingen
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
174 Martin Miki2010SAK7740mKu 1131
7,84s(395)2,28m(280)4,75m(456) Guld
266 Kaleb Berling2010Århus 190040m600mKu 967
8,21s(347)2.51,58(174)2,74m(412)3,00m(208) Sølv
338 Theo Pace Bjerregaard2010HI Skanderborg40m600mKu 428
10,54s(46)3.25,03(0)1,88m(166)3,05m(216) Bronze
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
170 Christoffer Tromholt Krogh2009Randers Freja40m600mKu 1175
7,65s(462)2.34,81(294)2,73m(409)3,60m(304) Bronze
219 Felix Bang Andersen2009Randers Freja40m600mKu 910
9,78s(145)3.05,36(76)2,69m(397)4,00m(368) Bronze
318 Aksel Steno Kjær2009Randers Freja40m600mKu 551
9,89s(130)3.18,78(0)2,10m(229)2,90m(192) Badge
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
165 Emil Eskildsen2008Århus 190040m600mKu 1683
7,19s(653)2.11,73(607)3,10m(519)5,30m(511) Sølv
237 Mathias Pace Bjerregaard2008HI Skanderborg40m600mKu 1454
7,59s(487)2.23,50(375)3,09m(516)4,70m(451) Sølv
364 Mathias Aaboe Martins2008Århus 190040m600mKu 1329
7,55s(504)2.21,44(390)2,75m(415)4,30m(410) Sølv
422 August Egestad Kristoffersen2008Randers Freja40m600mKu 1161
7,87s(391)3.02,52(96)2,68m(394)4,05m(376) Bronze
523 Kresten Sørensen2008Randers Freja40m600mKu 1081
8,46s(315)2.49,87(187)2,42m(320)4,65m(446) Bronze
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
163 Emil Winther Tørring2007Århus 190060m600mKu 1994
9,83s(737)2.09,30(668)3,54m(651)6,24m(606) Sølv
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
121 Daniel K. Pedersen2006Randers Freja60m600mKu 2531
9,26s(901)2.00,83(879)1,30m(810)8,35m(820) Guld
216 Jonathan Sass Møller2006Randers Freja60m600mKu 2172
9,39s(864)2.04,59(785)3,60m(668)6,57m(640) Sølv
362 Christian Aarup Overgaard2006Århus 190060m600mKu 1982
9,89s(720)2.20,66(395)3,49m(636)6,43m(626) Sølv
461 Oscar Seiersen2006Århus 190060m600mKu 1865
9,86s(728)2.25,99(357)3,42m(615)5,41m(522) Sølv
57 Magnus Rohde hammer2006Randers Freja60m600mKu 1786
10,32s(596)2.29,38(333)1,10m(576)6,31m(614) Bronze
617 Sebastian Sass Møller2006Randers Freja60m600mKu 1579
10,17s(639)2.21,85(387)3,00m(489)4,70m(451) Bronze
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
160 Adam Sandbjerg Lind2005Århus 190060m600mKu 2494
8,80s(1034)2.13,66(558)4,11m(821)6,56m(639) Sølv
233 Kristian Tinglef Svenstrup2005SAK77600mKu 2257
2.01,00(875)1,30m(810)5,90m(572) Sølv
372 Kristian Doslja2005SAK7760mKu 2149
9,49s(835)1,25m(752)5,80m(562) Sølv
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
158 Markus Markussen2004Århus 190060m600mKu 2931
8,32s(1172)2.11,28(618)4,43m(916)8,58m(843) Guld
235 Nicolai Kærby Andersen2004SAK77600mKu 2584
1.57,71(957)1,30m(810)8,32m(817) Sølv
334 Asbjørn Seindal2004SAK7760mKu 2368
9,05s(962)4,16m(835)5,89m(571) Sølv
459 Emil Seiersen2004Århus 190060m600mKu 2220
9,27s(898)2.08,80(680)3,72m(704)6,35m(618) Bronze
528 Rune Erik Rober2004SAK7760mKu 2120
9,30s(890)3,70m(698)5,50m(532) Bronze
629 Christian Busk Rasmussen2004SAK7760mKu 1805
10,32s(596)3,42m(615)6,12m(594) Bronze
724 Kristoffer Sørensen2004Randers Freja60m600mKu 1680
10,06s(671)2.46,46(211)3,30m(579)4,50m(430) Ingen
875 Tristan Jensen2004Randers Freja600m 860
2.01,62(860) Ingen
Genereret af Mangekamp version 3.2.0.0 onsdag den 26. april 2017 klokken 16:46
      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap