den 11.og 12.feb 2017 på Langvang Atletikhal, RESULTATER, Arrangør: Randers Freja Atletik

DM MASTER 
 
RESULTATER
den 11.og 12.feb 2017 på Langvang Atletikhal
Arrangør: Randers Freja Atletik


  PIGER 16 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 8.63 JEPSEN Misja -2001Hvidovre Atletik  


  KVINDER SENIOR - 60 METERLØR KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 8.15 LARSEN Frederikke Dam -1991AGF  
2 8.42 BØYE Jukie -2000AGF  


  KVINDER SENIOR - 200 METERSØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 26.61 LARSEN Frederikke Dam -1991AGF  


  KVINDER SENIOR - 800 METERSØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 2.21.66 JENSEN Marie Munk -1991AGF  


  MÆND SENIOR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 7.23 ELKROG Daniel -1989AGF  
2 7.33 PEDERSEN Casper Spure -1992AGF  


  MÆND SENIOR - 200 METERSØN KL. 11.20  


NrResultat NavnKlub  
1 23.42 PEDERSEN Casper Spure -1992AGF  


  MÆND SENIOR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 52.14 PEDERSEN Casper Spure -1992AGF  


  MÆND SENIOR - 1500 METERLØR KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
1 3.55.91 JENSEN Jens Søndergaard -1986AGF  
2 3.56.48 DAHL-JESSEN Mikkel -1994AGF  
3 3.57.09 JOHNSEN Michael -1992Randers Freja  
4 4.03.50 HALL Magnus Nyman -1999Aarhus 1900  
5 4.04.11 GREGERSEN Rasmus -1995Herning GF/AM  
6 4.09.18 BROZ August -1996Randers Freja  
7 4.09.92 ØSTERGAARD Charlie -1986Aarhus 1900  
8 4.17.82 KORTBÆK Emil -1995Viborg AM  


  KVINDER 30-34 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 8.68 GEHRT Astrid -1897FIF Frederikberg  


  KVINDER 35-39 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 8.92 LEVY Marie Louise -1979Hvidovre Atletik  


  KVINDER 35-39 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 14.45  


  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 10.21 LEVY Marie Louise -1979Hvidovre Atletik  


  KVINDER 40-44 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 10.50.57 FISCHER Annemette Scheel -1975Odense Atletik  


  KVINDER 40-44 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1DR8.60 ROUSING Dorte -1975Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Dorte Rousing8.588.048.347.798.508.60


  KVINDER 40-44 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 26.49 ROUSING Dorte -1975Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Dorte Rousing---26.0024.9426.49


  KVINDER 45-49 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 9.06 HOLM Ann Berit -1970Sparta  
2 9.26 BORGHOLM Pernille -1972Vejle IF  
3 9.63 JEPSEN Mette -1970Hvidovre Atletik  


  KVINDER 45-49 ÅR - 200 METERSØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1DR28.26 JEPSEN Mette -1970Hvidovre Atletik  
2 30.54 BORGHOLM Pernille -1972Vejle IF  


  KVINDER 45-49 ÅR - 400 METERLØR KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
1DR73.30 HOLM Ann Berit -1970Sparta  
2 75.16 BORGHOLM Pernille -1972Vejle IF  


  KVINDER 45-49 ÅR - 800 METERSØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1DR2.51.51 ANDERSEN Trine B. -1968Blovstrød Løverne  


  KVINDER 45-49 ÅR - 1500 METERLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1DR5.43.67 ANDERSEN Trine B. -1968Blovstrød Løverne  


  KVINDER 45-49 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1DR12.10.18 ANDERSEN Trine B. -1968Blovstrød Løverne  
2 12.49.26 BORGHOLM Pernille -1972Vejle IF  


  KVINDER 45-49 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.40  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1DR4.27 JEPSEN Mette -1970Hvidovre Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Mette Jepsen3.92 4.19 4.09 - 4.26 4.27 


  KVINDER 45-49 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 7.65 NIELSEN Helle Guldborg -1971Aabenraa IG  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Helle Guldborg Nielsen7.467.347.51-7.657.50


  KVINDER 45-49 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.15  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 38.48 RAMSGAARD Annitta -1971AK Holstebro  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Annitta Ramsgaard33.6934.8234.0436.5038.48-


  KVINDER 45-49 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 11.00  


  ( 9.08 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.62 RAMSGAARD Annitta -1971AK Holstebro  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Annitta Ramsgaard10.50--9.4310.6210.47


  KVINDER 50-54 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 9.45 OWILD Tini -1964FIF Frederikberg  
2 9.47 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik Delta  


  KVINDER 50-54 ÅR - 200 METERSØN KL. 11.10  


NrResultat NavnKlub  
1 31.33 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik Delta  


  KVINDER 50-54 ÅR - 800 METERSØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1NR2.24.31 PALLESEN Susanne -1967Aarhus 1900  


  KVINDER 50-54 ÅR - 1500 METERLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1NR4.54.08 PALLESEN Susanne -1967Aarhus 1900  


  KVINDER 50-54 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 14.45  


  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 12.24 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik Delta  


  KVINDER 50-54 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.33 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik Delta  


 1.201.251.301.331.36 
Gunhild Michelsenoooxoxxx


  KVINDER 50-54 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.40  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.40 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik Delta  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Gunhild Michelsen3.27 4.00 4.03 4.40 4.25 4.32 


  KVINDER 50-54 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.63 MICHELSEN Gunhild -1963Slagelse Atletik Delta  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Gunhild Michelsen7.967.548.118.278.268.63


  KVINDER 55-59 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 9.87 BOE Maja -1960Aalborg Øsr Road Runners  
2 14.95 HANSEN Edith -1957Randers Freja  
  DNS ESKILDSEN Kirsten -1962Aabenraa IG  


  KVINDER 55-59 ÅR - 200 METERSØN KL. 11.10  


NrResultat NavnKlub  
1DR34.27 BOE Maja -1960Aalborg Øsr Road Runners  


  KVINDER 55-59 ÅR - 400 METERLØR KL. 13.45  


NrResultat NavnKlub  
1DR77.03 BOE Maja -1960Aalborg Øsr Road Runners  


  KVINDER 55-59 ÅR - 800 METERSØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 2.58.27 BOE Maja -1960Aalborg Øsr Road Runners  


  KVINDER 55-59 ÅR - 1500 METERLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 6.10.05 BOE Maja -1960Aalborg Øsr Road Runners  


  KVINDER 55-59 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 14.45  


  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 16.00 )


NrResultat NavnKlub  
1DR11.95 ESKILDSEN Kirsten -1962Aabenraa IG  


  KVINDER 55-59 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.30 ESKILDSEN Kirsten -1962Aabenraa IG  


 1.201.251.301.33 
Kirsten Eskildsenoooxxx


  KVINDER 55-59 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 11.81 RIBJERG Gerda -1960Fremad Holbæk  
2 7.95 ESKILDSEN Kirsten -1962Aabenraa IG  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Gerda Ribjerg10.959.7410.6211.8111.3011.21
Kirsten Eskildsen7.506.947.697.47-7.95


  KVINDER 55-59 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.15  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 30.32 ESKILDSEN Kirsten -1962Aabenraa IG  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Eskildsen---30.32--


  KVINDER 55-59 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 11.00  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.89 ESKILDSEN Kirsten -1962Aabenraa IG  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Eskildsen8.86-7.848.398.898.75


  KVINDER 65-69 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 10.78 STIGSEN Sonja Sieg -1951Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - 800 METERSØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 3.02.37 JENSEN Ingerlise Villum -1949Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - 1500 METERLØR KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 6.23.41 JENSEN Ingerlise Villum -1949Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 13.36.12 GRAM Marianne -1950Skive AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 14.45  


  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )


NrResultat NavnKlub  
1DR13.70 STIGSEN Sonja Sieg -1951Viborg AM  


  KVINDER 65-69 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.08 FALDAGER Inge -1948Hvidovre Atletik  


 1.051.081.11 
Inge Faldagerooxxx


  KVINDER 65-69 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 6.76 STIGSEN Sonja Sieg -1951Viborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Sonja Sieg Stigsen6.72 6.52 6.65 6.76 - 6.54 


  KVINDER 65-69 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.14 FALDAGER Inge -1948Hvidovre Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Inge Faldager9.049.138.868.919.148.69


  KVINDER 70-74 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1 9.87 BLUHM Ingala -1946Herning GF/AM  
2 11.66 HOUGAARD Ulla -1945Aalborg AM  


  KVINDER 70-74 ÅR - 200 METERSØN KL. 11.10  


NrResultat NavnKlub  
1 40.82 HOUGAARD Ulla -1945Aalborg AM  


  KVINDER 70-74 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.11 ONSBERG Kirsten -1944Hvide Sande  


 0.991.021.051.081.111.14 
Kirsten Onsbergooxooxoxxx


  KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.30  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1DR7.95 ONSBERG Kirsten -1944Hvide Sande  
2 7.63 HOUGAARD Ulla -1945Aalborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Onsberg7.517.347.056.767.217.95
Ulla Hougaard6.807.417.637.097.057.42


  KVINDER 70-74 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 15.56 ONSBERG Kirsten -1944Hvide Sande  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Onsberg15.48-15.2114.8915.56-


  KVINDER 70-74 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.15  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 22.20 ONSBERG Kirsten -1944Hvide Sande  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Onsberg21.5122.0421.1020.7022.2016.62


  KVINDER 70-74 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 11.00  


  ( 5.45 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.14 ONSBERG Kirsten -1944Hvide Sande  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kirsten Onsberg---9.7310.149.03


  KVINDER 75-79 ÅR - 200 METERSØN KL. 11.10  


NrResultat NavnKlub  
1DR47.33 KIEDERLE Inger -1942Atletica Horsens  


  KVINDER 75-79 ÅR - 800 METERSØN KL. 12.30  


NrResultat NavnKlub  
1DR4.11.38 KIEDERLE Inger -1942Atletica Horsens  


  MÆND 30-34 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 7.29 YARZDANYAR Daryoush -1986FIF Frederikberg  
2 8.41 DAM Olaf -1986AGF  


  MÆND 30-34 ÅR - 200 METERSØN KL. 11.30  


NrResultat NavnKlub  
1 24.36 YARZDANYAR Daryoush -1986FIF Frederikberg  
2 28.19 DAM Olaf -1986AGF  


  MÆND 30-34 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 55.22 SLOTH Christoffer -1985Aalborg AM  


  MÆND 30-34 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.04.49 SLOTH Christoffer -1985Aalborg AM  


  MÆND 30-34 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
1 9.13.68 BRUUN Emil Kynde -1984Randers Freja  


  MÆND 35-39 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 8.52 KLINKSGAARD Mads -1979Aalborg Øsr Road Runners  
2 8.85 WESTERGAARD Morten -1979Aarhus 1900  
  DNS JENSEN Anders Juul -1980AK Holstebro  


  MÆND 35-39 ÅR - 200 METERSØN KL. 11.20  


NrResultat NavnKlub  
1 24.35 CHRISTIANSEN David -1982AGF  
2 28.62 WESTERGAARD Morten -1979Aarhus 1900  


  MÆND 35-39 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 56.45 CHRISTIANSEN David -1982AGF  
2 59.12 KLINKSGAARD Mads -1979Aalborg Øsr Road Runners  
3 61.04 JESSEN Christian Møller -1979Aarhus 1900  
  DNS JENSEN Anders Juul -1980AK Holstebro  


  MÆND 35-39 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.21.15 JESSEN Christian Møller -1979Aarhus 1900  
2 2.24.49 WESTERGAARD Morten -1979Aarhus 1900  


  MÆND 35-39 ÅR - 1500 METERLØR KL. 15.45  


NrResultat NavnKlub  
1 4.34.58 KLINKSGAARD Mads -1979Aalborg Øsr Road Runners  
2 4.50.01 JESSEN Christian Møller -1979Aarhus 1900  
3 4.50.34 WESTERGAARD Morten -1979Aarhus 1900  


  MÆND 35-39 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
1 9.05.13 SKOV Nicholas Vinther -1979Aarhus 1900  
2 9.20.60 ANDERSEN Steffan -1981Esbjerg AM  


  MÆND 35-39 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.80 THORSEN Kenneth -1981Hvidovre Atletik  


 1.751.801.83 
Kenneth Thorsenoxoxxx


  MÆND 35-39 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 12.15  


NrResultat NavnKlub  
1 3.80 THORSEN Kenneth -1981Hvidovre Atletik  


 3.203.303.503.603.703.803.90 
Kenneth Thorsenxooooxooxxx


  MÆND 35-39 ÅR - 4 X 200 M STAFETSØN KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1DR1.52.94 Jesper Østergaard -1973
Christian Møller Jessen -1979
Morten Westergaard -1979
Rachid Zaatri -1966
Aarhus 1900  


  MÆND 40-44 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 7.36 KAASTRUP Rene -1975Skive AM  
2 7.61 JØRGENSEN Brian O. -1974KIF  
3 7.78 SCHOLDAN Henrik -1973Vidar  
4 8.41 ANDERSEN Anders Kørner -1975Randers Freja  


  MÆND 40-44 ÅR - 200 METERSØN KL. 11.40  


NrResultat NavnKlub  
1 23.67 KAASTRUP Rene -1975Skive AM  
2 24.04 JØRGENSEN Brian O. -1974KIF  
3 28.42 ØSTERGAARD Jesper -1973Aarhus 1900  


  MÆND 40-44 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 53.30 JØRGENSEN Brian O. -1974KIF  
2 65.45 ØSTERGAARD Jesper -1973Aarhus 1900  


  MÆND 40-44 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 2.17.08 SKOVLUND Michael Pedersen -1973KIF  
2 2.20.05 HANSEN Lars -1975Køge Atletik  


  MÆND 40-44 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
1 8.58.00 BENGTSEN Laust Junker -1974Aarhus 1900  
2 9.11.84 ABRAHAMSSON Bo -1976KIF  
3 9.42.99 HANSEN Lars -1975Køge Atletik  


  MÆND 40-44 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
1DR1.80 HAHN Christoffer Holst -1974FIF Frederikberg  


 1.701.751.801.83 
Christoffer Holst Hahnooxoxxx


  MÆND 40-44 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 12.15  


NrResultat NavnKlub  
1 3.70 HAHN Christoffer Holst -1974FIF Frederikberg  


 3.503.703.90 
Christoffer Holst Hahnxooxxx


  MÆND 40-44 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 5.71 HAHN Christoffer Holst -1974FIF Frederikberg  
2 4.55 ANDERSEN Anders Kørner -1975Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Christoffer Holst Hahn5.59 - 5.71 - - - 
Anders Kørner Andersen4.39 4.42 4.55 4.19 4.34 - 


  MÆND 45-49 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 7.84 HANNESTAD Steen -1971AGF  
2 8.92 BOE Karl -1968Aalborg Øsr Road Runners  


  MÆND 45-49 ÅR - 200 METERSØN KL. 11.30  


NrResultat NavnKlub  
1 29.97 BOE Karl -1968Aalborg Øsr Road Runners  


  MÆND 45-49 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 61.75 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik Delta  
2 63.16 MORAN Carlos -1970Herning GF/AM  


  MÆND 45-49 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.10  


NrResultat NavnKlub  
1 2.26.08 MORAN Carlos -1970Herning GF/AM  
2 2.59.17 BOE Karl -1968Aalborg Øsr Road Runners  


  MÆND 45-49 ÅR - 1500 METERLØR KL. 15.45  


NrResultat NavnKlub  
1 4.37.97 FROBERG Kjeld -1970Aarhus 1900  
2 6.10.57 BOE Karl -1968Aalborg Øsr Road Runners  


  MÆND 45-49 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.30  


NrResultat NavnKlub  
1 9.28.52 LAU Henrik -1971Odense Atletik  


  MÆND 45-49 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 15.00  


  ( 99.1 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )


NrResultat NavnKlub  
1 9.40 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik Delta  


  MÆND 45-49 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 12.15  


NrResultat NavnKlub  
1 3.70 KYNDBØL Morten -1968Odense Atletik  


 3.603.703.90 
Morten Kyndbølooxxx


  MÆND 45-49 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.62 MORAN Carlos -1970Herning GF/AM  


 1.runde2.runde 
Carlos Moran4.62 4.42 


  MÆND 45-49 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 12.44 ANDERSEN Michael Skifter -1969Slagelse Atletik Delta  
2 8.88 MORAN Carlos -1970Herning GF/AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Michael Skifter Andersen12.22 12.40 12.44 12.19 - - 
Carlos Moran7.45 8.33 8.88 8.60 8.69 - 


  MÆND 45-49 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.10  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.02 SEEDORF-PEDERSEN Jesper -1970Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jesper Seedorf-Pedersen9.04-9.159.359.2410.02


  MÆND 50-54 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 7.57 TRAJKOVSKI Christian -1965Sparta  
2 7.91 RICH Robin -1967KIF  
= 7.91 OLSEN Jann -1967Vejle IF  
4 8.36 LUCHT Peter -1965AGF  


  MÆND 50-54 ÅR - 200 METERSØN KL. 11.50  


NrResultat NavnKlub  
1 25.71 OLSEN Jann -1967Vejle IF  
2 26.67 LUCHT Peter -1965AGF  
3 27.24 ZAATRI Rachid -1966Aarhus 1900  
4 30.42 CHRISTIANSEN Jesper -1963Aalborg Øsr Road Runners  


  MÆND 50-54 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 55.65 RICH Robin -1967KIF  
2 62.48 ZAATRI Rachid -1966Aarhus 1900  
3 64.34 MIKKELSEN Søren H. -1967Vejle IF  
4 67.52 CHRISTIANSEN Jesper -1963Aalborg Øsr Road Runners  


  MÆND 50-54 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.10  


NrResultat NavnKlub  
1 2.13.49 HANSEN Michael Pilegaard -1967Bagsværd Atletik Club  
2 2.26.11 MIKKELSEN Søren H. -1967Vejle IF  
3 2.34.03 CHRISTIANSEN Jesper -1963Aalborg Øsr Road Runners  


  MÆND 50-54 ÅR - 1500 METERLØR KL. 15.45  


NrResultat NavnKlub  
1 4.35.83 HANSEN Michael Pilegaard -1967Bagsværd Atletik Club  
2 4.35.91 HANSEN Teddy -1966Viking Atletik  
3 5.19.44 MIKKELSEN Søren H. -1967Vejle IF  


  MÆND 50-54 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.50  


NrResultat NavnKlub  
1 9.47.46 GRENAA Poul -1966Odense Atletik  
2 9.49.46 NIELSEN Anders Lade -1966Aarhus 1900  
3 9.53.98 HANSEN Teddy -1966Viking Atletik  
4 10.39.55 CLAUSEN Søren Schultz -1967Atletica Horsens  
5 10.43.73 CHRISTENSEN Per H. -1966Skive AM  
6 10.51.21 HALSAGARD Annfinn -1963Skive AM  
7 11.36.23 MIKKELSEN Søren H. -1967Vejle IF  


  MÆND 50-54 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1DR5.51 NIELSEN Karsten -1965Hvidovre Atletik  
2 4.26 ZAATRI Rachid -1966Aarhus 1900  
3 4.14 OLSEN Jann -1967Vejle IF  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Karsten Nielsen5.37 5.36 5.47 5.51 - 5.45 
Rachid Zaatri3.96 4.12 4.26 4.12 4.22 4.18 
Jann Olsen2.69 3.88 4.14 3.19 4.12 - 


  MÆND 50-54 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1DR12.13 NIELSEN Karsten -1965Hvidovre Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Karsten Nielsen12.13 12.11 - - - - 


  MÆND 50-54 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.10  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 9.01 ZAATRI Rachid -1966Aarhus 1900  
2 8.86 MAGILL Michael -1956Herning GF/AM  
  DNS LUCHT Peter -1965AGF  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rachid Zaatri7.627.599.018.037.978.69
Michael Magill8.868.758.788.708.26-


  MÆND 50-54 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  


  ( 1.5 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 31.80 MAGILL Michael -1956Herning GF/AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Michael Magill-26.9527.6631.8031.5331.80


  MÆND 50-54 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.15  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 49.78 HANSEN Torben -1966AK Holstebro  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Torben Hansen-46.8249.78-47.8447.41


  MÆND 50-54 ÅR - 4 X 200 M STAFETSØN KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1 2.03.21 Jann Olsen -1967
Søren H. Mikkelsen -1967
Arne Jensen -1937
Kristian Krarup -1960
Vejle IF  


  MÆND 55-59 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 8.55 SØRENSEN Mogens -1959Odense Atletik  
2 8.68 ANDERSEN Klaus -1959Skive AM  
3 9.03 HANSEN Morten Mikael -1959Randers Freja  
4 9.09 JØRGENSEN Erling -1958Herning GF/AM  
5 9.74 JENSEN Tom O. -1960Esbjerg AM  
  DNS SØNDERGAARD Lars -1960Randers Freja  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS OLESEN Jesper -1961AK Holstebro  


  MÆND 55-59 ÅR - 200 METERSØN KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
1 29.04 JØRGENSEN Erling -1958Herning GF/AM  
2 30.04 PEDERSEN Knud Erik -1960FIF Hillerød  
3 38.84 HANSEN Morten Mikael -1959Randers Freja  


  MÆND 55-59 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 64.45 JØRGENSEN Erling -1958Herning GF/AM  
2 74.85 ANDERSEN Poul Wett -1962Aarhus 1900  


  MÆND 55-59 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.35.57 JØRGENSEN Erling -1958Herning GF/AM  


  MÆND 55-59 ÅR - 1500 METERLØR KL. 15.45  


NrResultat NavnKlub  
1 5.56.63 ANDERSEN Poul Wett -1962Aarhus 1900  


  MÆND 55-59 ÅR - 3000 METERSØN KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
1 10.57.16 BJERG Per -1960Aarhus 1900  


  MÆND 55-59 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 14.45  


  ( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )


NrResultat NavnKlub  
1 12.52 PEDERSEN Knud Erik -1960FIF Hillerød  


  MÆND 55-59 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.43 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  
2 1.43 KRARUP Kristian -1960Vejle IF  
3 1.40 PEDERSEN Knud Erik -1960FIF Hillerød  


 1.251.281.301.311.341.371.401.431.46 
Per Egge Rasmussenoxo o xoooxxx
Kristian Krarup  o xoxoxoxoxxx
Knud Erik Pedersen    oxooxxx 


  MÆND 55-59 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 12.15  


NrResultat NavnKlub  
1 3.50 SØRENSEN Mogens -1959Odense Atletik  
2 3.40 ANDERSEN Klaus -1959Skive AM  
3 2.70 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  


 2.502.703.003.203.303.403.503.60 
Mogens Sørensen  ooooxxoxxx
Klaus Andersen  oxxoxoxxoxxx 
Per Egge Rasmussenooxxx     


  MÆND 55-59 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 4.45 KRARUP Kristian -1960Vejle IF  
2 4.44 PEDERSEN Knud Erik -1960FIF Hillerød  
3 3.96 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Kristian Krarup4.41 4.39 4.42 - 4.37 4.45 
Knud Erik Pedersen4.30 4.33 4.39 4.31 4.44 4.35 
Per Egge Rasmussen- 3.96 


  MÆND 55-59 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 7.83 RASMUSSEN Per Egge -1959Randers Freja  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Per Egge Rasmussen7.83 - - - - - 


  MÆND 55-59 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.45  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 13.08 JENSEN Tom O. -1960Esbjerg AM  
2 9.79 SABROE Per -1959Herning GF/AM  
3 9.61 PEDERSEN Knud Erik -1960FIF Hillerød  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tom O. Jensen12.9112.7713.0812.0912.1812.40
Per Sabroe---9.219.799.26
Knud Erik Pedersen9.619.609.059.559.349.23


  MÆND 55-59 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  


  ( 1.5 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 47.01 JENSEN Tom O. -1960Esbjerg AM  
2 34.94 SABROE Per -1959Herning GF/AM  
3 33.48 CHRISTENS Svend Lykkemark -1958Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tom O. Jensen47.01-----
Per Sabroe-34.9434.51---
Svend Lykkemark Christens31.3333.21-31.7432.9633.48


  MÆND 55-59 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.15  


  ( 6.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 50.41 JENSEN Tom O. -1960Esbjerg AM  
2 43.25 SABROE Per -1959Herning GF/AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tom O. Jensen--49.2250.4147.56-
Per Sabroe43.18---43.2542.86


  MÆND 55-59 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 11.00  


  ( 11.34 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 16.43 JENSEN Tom O. -1960Esbjerg AM  
2 14.36 SABROE Per -1959Herning GF/AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tom O. Jensen16.4316.2816.38-16.24-
Per Sabroe13.73---14.1114.36


  MÆND 55-59 ÅR - 4 X 200 M STAFETSØN KL. 15.30  


NrResultat NavnKlub  
1DR2.04.54 Jesper Olesen -1961
Rene Møller -1957
Poul Erik Lagerhuus -1960
Niels Peter Nielsen
AK Holstebro  


  MÆND 60-64 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 9.03 LARSEN Steen Skovgaard -1954Greve Atletik  
2 9.23 KRISTTHORSSON Benedikt -1953Viborg AM  
3RAC36.49 HANSEN Jesper Harding -1953Randers Freja  


  MÆND 60-64 ÅR - 200 METERSØN KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
1 30.98 LARSEN Steen Skovgaard -1954Greve Atletik  
2 32.31 JENSEN Henning Steffan -1954Sparta  
3 32.56 KRISTTHORSSON Benedikt -1953Viborg AM  


  MÆND 60-64 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 70.94 JENSEN Henning Steffan -1954Sparta  


  MÆND 60-64 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.20  


NrResultat NavnKlub  
1DR2.28.94 BUCH Jens -1956Holbæk Løbe & Motionsklub  
2 2.54.76 JENSEN Henning Steffan -1954Sparta  


  MÆND 60-64 ÅR - 1500 METERLØR KL. 15.45  


NrResultat NavnKlub  
1DR4.55.52 BUCH Jens -1956Holbæk Løbe & Motionsklub  
2 5.36.20 VESTERGAARD Lars -1956Skive AM  
3 5.42.09 JENSEN Henning Steffan -1954Sparta  


  MÆND 60-64 ÅR - 3000 METERSØN KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
1DR10.28.70 BUCH Jens -1956Holbæk Løbe & Motionsklub  


  MÆND 60-64 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.28 LARSEN Steen Skovgaard -1954Greve Atletik  
2 1.07 JENSEN Jens Peter -1955Viborg AM  


 0.950.981.011.041.071.101.251.281.31 
Steen Skovgaard Larsen      xxooxxx
Jens Peter Jensenooooxoxxx   


  MÆND 60-64 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 3.84 KRISTTHORSSON Benedikt -1953Viborg AM  
2 2.98 LAUSTEN Ove -1954Vejle IF  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Benedikt Kristthorsson3.43 3.84 3.69 3.52 3.67 3.43 
Ove Lausten2.43 2.98 2.52 2.85 2.77 2.86 


  MÆND 60-64 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 5.57 JENSEN Jens Peter -1955Viborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Jens Peter Jensen5.41 5.45 5.57 5.20 5.46 - 


  MÆND 60-64 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.45  


  ( 5.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 10.00 LARSEN Steen Skovgaard -1954Greve Atletik  
2 9.00 JENSEN Jens Peter -1955Viborg AM  
3 8.93 KRISTTHORSSON Benedikt -1953Viborg AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Steen Skovgaard Larsen10.009.308.918.109.389.01
Jens Peter Jensen8.448.639.008.718.698.90
Benedikt Kristthorsson8.158.27-8.188.038.93


  MÆND 65-69 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 9.21 CHRISTIANSEN Ole -1952Aarhus 1900  


  MÆND 65-69 ÅR - 200 METERSØN KL. 12.10  


NrResultat NavnKlub  
1 32.14 SØRENSEN Ole -1950Atletica Horsens  


  MÆND 65-69 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.14.42 CHRISTIANSEN Ole -1952Aarhus 1900  


  MÆND 65-69 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.20  


NrResultat NavnKlub  
1 2.32.15 CHRISTENSEN Tom Elmer -1949IK Hellas  
2 2.58.72 SØRENSEN Ole -1950Atletica Horsens  


  MÆND 65-69 ÅR - 1500 METERLØR KL. 15.45  


NrResultat NavnKlub  
1 5.15.86 CHRISTENSEN Tom Elmer -1949IK Hellas  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS LUND Hans Erik -1952Viborg AM  


  MÆND 65-69 ÅR - 3000 METERSØN KL. 15.10  


NrResultat NavnKlub  
1 11.26.13 CHRISTENSEN Tom Elmer -1949IK Hellas  
2 12.18.88 SØRENSEN Ole -1950Atletica Horsens  


  MÆND 70-74 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 11.06 PLAMBOECK Jørgen Wittrup -1946IK Olympia  


  MÆND 70-74 ÅR - 200 METERSØN KL. 12.20  


NrResultat NavnKlub  
1 39.38 PLAMBOECK Jørgen Wittrup -1946IK Olympia  
2 40.14 KOLDKJÆR Leif -1943Atletica Horsens  


  MÆND 70-74 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.31.91 KOLDKJÆR Leif -1943Atletica Horsens  


  MÆND 70-74 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.20  


NrResultat NavnKlub  
1 3.33.09 KOLDKJÆR Leif -1943Atletica Horsens  


  MÆND 70-74 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 2.92 PLAMBOECK Jørgen Wittrup -1946IK Olympia  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Jørgen Wittrup Plamboeck2.79 2.79 2.83 - 2.74 2.92 


  MÆND 70-74 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.00  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 5.91 PLAMBOECK Jørgen Wittrup -1946IK Olympia  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Jørgen Wittrup Plamboeck5.91 5.90 5.55 5.71 - - 


  MÆND 70-74 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.45  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 11.30 HØYER Knud -1946Greve Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Knud Høyer10.779.7711.01-11.3011.29


  MÆND 70-74 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 34.82 HØYER Knud -1946Greve Atletik  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Knud Høyer-30.1834.8232.81-30.96


  MÆND 70-74 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.15  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 39.80 HØYER Knud -1946Greve Atletik  
2 32.24 HANSEN Knud V. -1945Skive AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Knud Høyer39.80--37.7835.71-
Knud V. Hansen32.24-31.09-31.66-


  MÆND 70-74 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 11.00  


  ( 7.26 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 13.86 HØYER Knud -1946Greve Atletik  
2 13.56 HANSEN Knud V. -1945Skive AM  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Knud Høyer13.0413.58-13.8613.5813.56
Knud V. Hansen-12.42--13.56-


  MÆND 75-79 ÅR - 200 METERSØN KL. 12.20  


NrResultat NavnKlub  
1DR40.65 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


  MÆND 75-79 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.00  


NrResultat NavnKlub  
1DR1.38.23 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


  MÆND 75-79 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 15.00  


  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )


NrResultat NavnKlub  
1DR16.79 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


  MÆND 75-79 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  


NrResultat NavnKlub  
1 1.07 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


 0.950.981.011.041.07 
Peter Bjerreooooxxo


  MÆND 75-79 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 12.15  


NrResultat NavnKlub  
1DR1.70 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


 1.701.80 
Peter Bjerreoxxx


  MÆND 75-79 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  


  ( PLANKE )


NrResultat NavnKlub  
1 3.02 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Peter Bjerre2.65 2.80 2.45 2.66 2.96 3.02 


  MÆND 75-79 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.45  


  ( 4.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.30 BRUNTT Flemming -1939Aarhus 1900  
2 8.10 BJERRE Peter -1942Aarhus 1900  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Flemming Bruntt7.767.728.307.468.147.71
Peter Bjerre7.627.657.838.107.69-


  MÆND 80-84 ÅR - 60 METERLØR KL. 13.00  


NrResultat NavnKlub  
1 10.73 ANDERSEN Henry -1934Skive AM  


  MÆND 80-84 ÅR - 200 METERSØN KL. 12.20  


NrResultat NavnKlub  
1DR35.99 JENSEN Arne -1937Vejle IF  


  MÆND 80-84 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 15.00  


  ( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 7.00 / 20.00 )


NrResultat NavnKlub  
1DR16.04 PEDERSEN Clark -1935Vejle IF  


  MÆND 80-84 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  


  ( 1.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 14.59 RAVN Jakob -1933Horsens Orienteringsklub  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jakob Ravn13.5113.2314.5913.2113.0813.00


  MÆND 80-84 ÅR - HAMMERKASTLØR KL. 12.15  


  ( 3.0 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 20.71 RAVN Jakob -1933Horsens Orienteringsklub  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jakob Ravn-20.71-20.6620.21-


  MÆND 80-84 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 11.00  


  ( 5.45 KG )


NrResultat NavnKlub  
1 8.19 RAVN Jakob -1933Horsens Orienteringsklub  


 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jakob Ravn7.797.547.868.178.197.39



Genereret af MARS version 2.0.0.405 søndag den 12. februar 2017 klokken 17:03


      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap