Results for 15th RaceRunners Cup/Open Event/Junior Cup     
     
15th RaceRunners Cup     
Senior, Male, RR1, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Martin Johannesen 00.44,50 Gold -2 
2 Daniel Bente 00.51,48 Silver -2 
3 Heðin Midjord 01.21,82  -2 
     
Senior, Male, RR2, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Gert Gregers Hansen 00.25,43 Gold -2,9 
2 Rasmus Nielsen 00.25,99 Silver -2,9 
3 André Rodrigues 00.28,31 Bronze -2,9 
4 Jerry Jensen 00.33,77  -2,9 
5 Naheen Ali 00.40,72  -2,9 
     
Senior, Male, RR3, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Anton Stockmarr 00.24,00 Gold 0,6 WR
2 Svend Oliver Haugaard Digens 00.24,98  0,6 
     
Senior, Female, RR1, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Pernille Jørgensen 00.37,44 Gold -1,8 WR
2 Sofia Wångmar 00.45,44  -1,8 
     
Senior, Female, RR2, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Pernille Wrang 00.30,06 Gold -1,1 
2 Lise Hallager 00.35,14 Silver -1,1 
3 Hayla Silva Søndergaard 00.39,34 Bronze -1,1 
4 Tove Nanny Bjerregaard 01.09,67  -1,1 
     
Senior, Female, RR3, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Helle Ladefoged 00.25,77  -2 
     
Senior, Male, RR1, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Jacob Birkbak 01.02,41 Gold 1,9 WR
2 Martin Johannesen 01.27,08 Silver 1,9 
     
Senior, Male, RR2, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Gert Gregers Hansen 00.53,94 Gold -1,9 
2 Rasmus Nielsen 00.55,96 Silver -1,9 
3 Michael Thyregod Jensen 00.59,44 Bronze -1,9 
4 Lasse Bang-Thygesen 01.03,25  -1,9 
5 André Rodrigues 01.03,78  -1,9 
6 Naheen Ali 01.19,03  -1,9 
     
Senior, Male, RR3, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Anton Stockmarr 00.49,80 Gold -2,4 WR
2 Svend Oliver Haugaard Digens 00.52,34  -2,4 
     
Senior, Female, RR1, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Pernille Jørgensen 01.12,38 Gold -3,5 WR
2 Tina Baltzer Jensen 01.23,80  -3,5 
     
Senior, Female, RR2, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Lise Hallager 01.11,25  0 
2 Tove Nanny Bjerregaard 02.14,76  0 
     
Senior, Female, RR2, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Bettina Eriksen 00.59,53  0 
2 Pernille Wrang 01.02,46  0 
3 Linnea Ferronato 01.23,68  0 
     
Senior, Female, RR2, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Bettina Eriksen 00.58,56 Gold 0,4 
2 Pernille Wrang 01.01,86 Silver 0,4 
3 Lise Hallager 01.13,18 Bronze 0,4 
4 Linnea Ferronato 01.24,36  0,4 
5 Tove Nanny Bjerregaard 02.17,79  0,4 
     
Senior, Female, RR3, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Helle Ladefoged 00.53,35  -2,4 
     
Senior, Male, RR2, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Gert Gregers Hansen 01.53,27 Gold  
2 Rasmus Nielsen 02.02,61 Silver  
3 André Rodrigues 02.09,38 Bronze  
4 Naheen Ali 03.21,60   
     
Senior, Male, RR3, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Anton Stockmarr 01.44,37 Gold  WR
2 Svend Oliver Haugaard Digens 01.58,97   
     
Senior, Female, RR1, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Pernille Jørgensen 02.32,96 Gold  WR
2 Tina Baltzer Jensen 03.18,79   
     
Senior, Female, RR2, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Lise Hallager 02.41,63 Gold  
2 Hayla Silva Søndergaard 02.45,92 Silver  
3 Linnea Ferronato 03.09,66 Bronze  
4 Tove Nanny Bjerregaard 04.35,92   
     
Senior, Female, RR3, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Helle Ladefoged 01.56,04   
     
Senior, Male, RR2, 800 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Michael Thyregod Jensen 03.55,06 Gold  
2 Rasmus Nielsen 04.20,22 Silver  
3 Lasse Bang-Thygesen 04.28,95 Bronze  
     
Senior, Female, RR1, 800 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Tina Baltzer Jensen 07.08,86   
     
Senior, Female, RR2, 800 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Pernille Wrang 04.27,20 Gold  WR
2 Hayla Silva Søndergaard 05.19,16 Silver  
3 Bettina Eriksen 05.25,49 Bronze  
4 Lise Hallager 06.04,96   
     
U16, Male, RR1, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Nikolaj Overgaard Christensen 00.40,22  -2 WR
     
U16, Male, RR2, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Thomas Wael Bentsen 00.35,25  -2,9 WR
     
U16, Female, RR2, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Emilie Ghali 00.34,10  -1,1 WR
     
U16, Male, RR2, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Thomas Wael Bentsen 01.16,30  1,9 WR
     
U16, Male, RR1, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Nikolaj Overgaard Christensen 02.56,58   WR
     
U16, Male, RR1, 800 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Nikolaj Overgaard Christensen 06.51,47   WR
     
15th RaceRunners Open Event     
Senior, Male, RR1, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Martin Johannesen 00.25,27 Gold 0 
2 Daniel Bente 00.29,70 Silver 0 
3 Heðin Midjord 00.35,37 Bronze 0 
     
Senior, Male, RR2, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Jerry Jensen 00.19,58 Gold 0 
     
Senior, Male, RR3, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Svend Oliver Haugaard Digens 00.15,20 Gold 0 
     
Senior, Female, RR1, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Sofia Wångmar 00.25,76 Gold -1,8 
     
Senior, Female, RR2, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Linnea Ferronato 00.26,28 Gold -1,8 
     
Senior, Male, RR4, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Finn Jørgensen 00.21,64 Gold 0,6 
     
Senior, Female, RR4, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Alice Andersen 00.21,87 Gold -2 
2 Stine Larsen Bjerregaard 00.24,77 Silver -2 
     
Senior, Male, RR4, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Erik Birksing 00.42,50 Gold -2,4 
     
Senior, Female, RR4, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Alice Andersen 00.43,47 Gold -3,4 
2 Britt Drud Sørensen 00.46,40 Silver -3,4 
3 Malene Hey 00.52,98 Bronze -3,4 
4 Stine Larsen Bjerregaard 00.53,69  -3,4 
5 Pernille Bach 00.55,97  -3,4 
     
Senior, Male, RR4, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Erik Birksing 01.28,14 Gold  
     
Senior, Female, RR4, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Alice Andersen 01.26,07 Gold  
2 Britt Drud Sørensen 01.34,36 Silver  
3 Stine Larsen Bjerregaard 01.42,09 Bronze  
4 Pernille Bach 01.44,89   
5 Malene Hey 01.51,81   
     
Senior, Male, RR4, 800 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Erik Birksing 02.56,45 Gold  
2 Finn Jørgensen 03.12,07 Silver  
     
Senior, Female, RR4, 800 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Britt Drud Sørensen 03.23,34 Gold  
2 Pernille Bach 03.41,50 Silver  
     
Senior, Male, RR3, 5000 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Anton Stockmarr 28.49,68 Gold  
     
Senior, Male, RR4, 5000 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Finn Jørgensen 22.23,22 Gold  
     
Senior, Female, RR4, 5000 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Alice Andersen 20.37,88 Gold  
     
Senior, Male, RR2, 1500 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Lasse Bang-Thygesen 09.12,07 Gold  
     
Senior, Male, RR3, 1500 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Anton Stockmarr 07.46,40 Gold  
     
Senior, Male, RR4, 1500 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Finn Jørgensen 06.02,88 Gold  
     
Senior, Female, RR2, 1500 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Pernille Wrang 08.36,09 Gold  
     
Senior, Female, RR4, 1500 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Alice Andersen 06.02,62 Gold  
     
Senior, Male, RR2, 40 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Jerry Jensen 00.13,72 Gold -0,5 
     
Senior, Female, RR1, 40 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Sofia Wångmar 00.15,61 Gold -0,5 
     
U14, Female, RR4, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Maria Hald Nielsen 00.27,10 Gold -2 
     
U14, Female, RR4, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Maria Hald Nielsen 00.54,25 Gold -3,4 
     
U14, Female, RR4, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Maria Hald Nielsen 01.51,01 Gold  
     
U14, Female, RR4, 800 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Maria Hald Nielsen 03.43,60 Gold  
     
U14, Female, RR4, 1500 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Maria Hald Nielsen 06.51,06 Gold  
     
U16, Male, RR2, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Thomas Wael Bentsen 00.18,78 Gold 0 
     
U16, Female, RR2, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Emilie Ghali 00.21,75 Gold -1,8 
     
U16, Female, RR2, 40 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Emilie Ghali 00.13,18 Gold -0,5 
     
15th RaceRunners Junior Cup     
U10, Male, RR1, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Nils Björk 00.54,90 Gold -2,1 
     
U10, Male, RR1, 40 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Nils Björk 00.51,50 Gold 3 
     
U12, Male, RR1, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Henrik Eriksson 01.57,90 Gold -2,1 
     
U12, Female, RR1, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Cecilie Nicoline Nielsen 00.49,50 Gold -2,1 
     
U12, Male, RR1, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Henrik Eriksson 04.44,50 Gold -1,2 WR
     
U12, Male, RR3, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Gavin Drysdale 00.24,30 Gold -1,2 WR
     
U12, Female, RR1, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Cecilie Nicoline Nielsen 01.56,90 Gold -1,2 WR
     
U12, Female, RR4, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Thea Berggren Jørgensen 00.30,60 Gold -1,2 
     
U12, Male, RR3, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Gavin Drysdale 00.50,78 Gold -4,1 WR
     
U12, Female, RR1, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Cecilie Nicoline Nielsen 03.04,91 Gold -4,1 WR
     
U12, Female, RR4, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Thea Berggren Jørgensen 00.57,63 Gold -4,1 
     
U12, Male, RR3, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Gavin Drysdale 01.41,22 Gold  WR
     
U12, Female, RR4, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Thea Berggren Jørgensen 02.15,03 Gold  
     
U12, Male, RR3, 800 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Gavin Drysdale 03.33,80 Gold  WR
     
U12, Female, RR4, 800 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Thea Berggren Jørgensen 04.28,50 Gold  
     
U12, Male, RR1, 40 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Henrik Eriksson 01.04,40 Gold 3 
     
U12, Female, RR1, 40 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Cecilie Nicoline Nielsen 00.35,40 Gold 3 
     
U14, Male, RR2, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Viktor Hanssen 00.21,30 Gold -2,1 
     
U14, Female, RR2, 60 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Katrine Kondrup Kristensen 00.36,50 Gold -2,1 
     
U14, Male, RR2, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Viktor Hanssen 00.32,20 Gold -1,2 WR
     
U14, Female, RR2, 100 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Katrine Kondrup Kristensen 00.52,10 Gold -1,2 
     
U14, Male, RR2, 200 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Viktor Hanssen 01.15,67 Gold -4,1 WR
     
U14, Female, RR2, 400 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Katrine Kondrup Kristensen 03.16,00 Gold  WR
     
U14, Male, RR2, 40 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Viktor Hanssen 00.35,40 Gold 3 
     
U14, Female, RR2, 40 M     
Place Name Result Medal Wind WR
1 Katrine Kondrup Kristensen 00.18,30 Gold 3 
     
      
RANDERS SPORTSKLUB FREJA, Mariagervej 180, 8920 Randers NV, E-Mail
edit | powered by &Rcms | sitemap