RESULTATER
den 20.sep 2015 på Randers Atletik Stadion
Arrangør: Randers Freja
  PIGER 4-5 ÅR - 40 METERSØN KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.50 ESKJLDSEN Ella -2010Aarhus 1900  
2 10.72 NIELSEN Emma N. -2011Aarhus 1900  
  PIGER 4-5 ÅR - 400 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.55.32 ESKJLDSEN Ella -2010Aarhus 1900  
2 2.28.96 NIELSEN Emma N. -2011Aarhus 1900  
  PIGER 4-5 ÅR - 40 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
  DQ NIELSEN Emma N. -2011Aarhus 1900  
  DQ ESKJLDSEN Ella -2010Aarhus 1900  
  PIGER 4-5 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 1.76+0.0 ESKJLDSEN Ella -2010Aarhus 1900  
2 1.15+0.0 NIELSEN Emma N. -2011Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Ella Eskjldsen1.67+0.01.76+0.0- 
Emma N. Nielsen1.15+0.00.87+0.00.94+0.0
  PIGER 4-5 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.25  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 4.10 NIELSEN Emma N. -2011Aarhus 1900  
2 3.77 ESKJLDSEN Ella -2010Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Emma N. Nielsen4.103.563.51
Ella Eskjldsen-1.473.77
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METERSØN KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.78 BUSK Runa -2008Aarhus 1900  
2 8.44 NIELSEN Ida M. -2008Aarhus 1900  
  PIGER 6-7 ÅR - 400 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.46.50 NIELSEN Ida M. -2008Aarhus 1900  
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.88 NIELSEN Ida M. -2008Aarhus 1900  
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.46+0.0 NIELSEN Ida M. -2008Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Ida M. Nielsen2.37+0.02.21+0.02.46+0.0
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.25  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 12.24 BUSK Runa -2008Aarhus 1900  
2 10.69 NIELSEN Ida M. -2008Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Runa Busk12.2412.217.51
Ida M. Nielsen10.0510.2010.69
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERSØN KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 6.87 JØNSON Lærke -2006Aarhus 1900  
2 7.50 JOHANSON Mille -2006AC Norddjurs  
3 7.56 MIKKELSEN Klara B. -2006IF Mols  
4 8.69 KARSLEN Bjørk -2006Randers Freja  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS SANDHOLDT Silje -2006Aarhus 1900  
  DNS SINDAL Lærke Marie -2006Aarhus 1900  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.23.36 JØNSON Lærke -2006Aarhus 1900  
2 1.29.24 WOLFF Sofie S. -2006Aarhus 1900  
3 1.30.79 MIKKELSEN Klara B. -2006IF Mols  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS SANDHOLDT Silje -2006Aarhus 1900  
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.91 JØNSON Lærke -2006Aarhus 1900  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS SANDHOLDT Silje -2006Aarhus 1900  
  DNS SINDAL Lærke Marie -2006Aarhus 1900  
  PIGER 8-9 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.00 JOHANSON Mille -2006AC Norddjurs  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS SANDHOLDT Silje -2006Aarhus 1900  
  DNS SINDAL Lærke Marie -2006Aarhus 1900  
 0.800.850.900.951.001.05 
Mille Johansonxxooooxoxxx
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.14+0.0 JØNSON Lærke -2006Aarhus 1900  
2 3.11+0.0 JOHANSON Mille -2006AC Norddjurs  
3 2.90+0.0 WOLFF Sofie S. -2006Aarhus 1900  
4 2.88+0.0 MIKKELSEN Klara B. -2006IF Mols  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS  SANDHOLDT Silje -2006Aarhus 1900  
  DNS  SINDAL Lærke Marie -2006Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Lærke Jønson3.14+0.03.07+0.03.06+0.0
Mille Johanson2.84+0.03.11+0.02.97+0.0
Sofie S. Wolff2.90+0.02.58+0.02.67+0.0
Klara B. Mikkelsen2.81+0.02.60+0.02.88+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.25  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 26.59 WOLFF Sofie S. -2006Aarhus 1900  
2 11.72 KARSLEN Bjørk -2006Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Sofie S. Wolff16.2122.1326.59
Bjørk Karslen11.7211.5911.08
  PIGER 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 33.24 Lærke Jønson -2006
Sofie S. Wolff -2006
Ida M. Nielsen -2008
Runa Busk -2008
Aarhus 1900  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.2m/s
1 9.10 JAKOBSEN Ida Clara B. -2004Aarhus 1900  
2 9.52 NIELSEN Felina D. -2004Aarhus 1900  
3 9.92 BUSK Bjørk -2005Aarhus 1900  
4 9.93 PEDERSEN Sascha -2005Aarhus 1900  
5 9.99 SKOU Johanna K. -2005Aarhus 1900  
6 10.00 THYGESEN Lærke F. -2005Randers Freja  
7 10.22 KRØYER Maj Miunk -2004AC Norddjurs  
8 10.31 MELLEGAARD Sofie N. -2004AC Norddjurs  
 HEAT 2  w: +1.2m/s
1 9.62 STØTTRUP Maja D. -2005Aarhus 1900  
2 9.87 DINNESEN Astris -2004Aarhus 1900  
3 11.40 FROST Alberte -2005Randers Freja  
4 11.53 SLOTH Marie -2004Randers Freja  
  DNS BUCH Caroline -2005BMI  
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
1 3.02.85 THYGESEN Lærke F. -2005Randers Freja  
2 3.07.08 DINNESEN Astris -2004Aarhus 1900  
3 3.07.77 WOLFF Emma S. -2004Aarhus 1900  
4 3.14.18 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.71 JAKOBSEN Ida Clara B. -2004Aarhus 1900  
2 11.84 STØTTRUP Maja D. -2005Aarhus 1900  
3 12.13 BOHN Sophie B. -2004Aarhus 1900  
4 12.59 SKOU Johanna K. -2005Aarhus 1900  
5 12.81 DINNESEN Astris -2004Aarhus 1900  
6 13.34 BUSK Bjørk -2005Aarhus 1900  
7 13.42 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
8 14.10 PEDERSEN Sascha -2005Aarhus 1900  
9 15.43 JENSEN Caitlin S. -2004Randers Freja  
  DNS FROST Alberte -2005Randers Freja  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.25 BOHN Sophie B. -2004Aarhus 1900  
2 1.10 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
3 1.10 BUSK Bjørk -2005Aarhus 1900  
4 1.05 PEDERSEN Sascha -2005Aarhus 1900  
 0.951.001.051.101.151.201.231.251.27 
Sophie B. Bohn oooooxxoxxoxxx
Frida Froberg oooxxx    
Bjørk Buskoooxxoxxx    
Sascha Pedersenooxxoxxx     
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.09+0.0 JAKOBSEN Ida Clara B. -2004Aarhus 1900  
2 3.96+0.0 STØTTRUP Maja D. -2005Aarhus 1900  
3 3.95+0.0 BOHN Sophie B. -2004Aarhus 1900  
4 3.74+0.0 NIELSEN Felina D. -2004Aarhus 1900  
5 3.73+0.0 WOLFF Emma S. -2004Aarhus 1900  
6 3.67+0.0 SKOU Johanna K. -2005Aarhus 1900  
7 3.58+0.0 MELLEGAARD Sofie N. -2004AC Norddjurs  
8 3.27+0.0 DINNESEN Astris -2004Aarhus 1900  
9 3.25+0.0 KRØYER Maj Miunk -2004AC Norddjurs  
10 2.94+0.0 THYGESEN Lærke F. -2005Randers Freja  
11 2.87+0.0 FROST Alberte -2005Randers Freja  
12 2.86+0.0 JENSEN Caitlin S. -2004Randers Freja  
13 2.85+0.0 SLOTH Marie -2004Randers Freja  
14 2.72+0.0 MELLERGAARD Emma N. -2004AC Norddjurs  
  DNS  BUCH Caroline -2005BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Ida Clara B. Jakobsen4.09+0.03.96+0.03.71+0.0
Maja D. Støttrup3.87+0.03.96+0.03.91+0.0
Sophie B. Bohn3.95+0.03.84+0.03.89+0.0
Felina D. Nielsen3.74+0.03.60+0.03.59+0.0
Emma S. Wolff3.65+0.03.73+0.03.58+0.0
Johanna K. Skou3.63+0.03.67+0.02.90+0.0
Sofie N. Mellegaard3.50+0.03.45+0.03.58+0.0
Astris Dinnesen3.27+0.03.17+0.02.73+0.0
Maj Miunk Krøyer3.25+0.02.97+0.02.98+0.0
Lærke F. Thygesen2.76+0.02.62+0.02.94+0.0
Alberte Frost2.79+0.02.87+0.02.84+0.0
Caitlin S. Jensen2.86+0.02.79+0.02.84+0.0
Marie Sloth2.85+0.02.84+0.02.75+0.0
Emma N. Mellergaard2.72+0.02.66+0.02.58+0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.50  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.87 WOLFF Emma S. -2004Aarhus 1900  
2 5.67 KRØYER Maj Miunk -2004AC Norddjurs  
3 5.14 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
4 4.89 SKULDBØL Nadia B. -2004AC Norddjurs  
5 4.32 SKOU Johanna K. -2005Aarhus 1900  
  DNS BUCH Caroline -2005BMI  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Emma S. Wolff6.366.176.876.65
Maj Miunk Krøyer5.525.465.505.67
Frida Froberg4.714.605.144.83
Nadia B. Skuldbøl4.894.764.774.17
Johanna K. Skou4.163.944.174.32
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 14.10  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 35.28 STØTTRUP Maja D. -2005Aarhus 1900  
2 29.99 BOHN Sophie B. -2004Aarhus 1900  
3 24.52 BUSK Bjørk -2005Aarhus 1900  
4 21.40 KRØYER Maj Miunk -2004AC Norddjurs  
5 20.22 MELLERGAARD Emma N. -2004AC Norddjurs  
6 20.09 SLOTH Marie -2004Randers Freja  
7 19.63 PEDERSEN Sascha -2005Aarhus 1900  
8 18.86 SKULDBØL Nadia B. -2004AC Norddjurs  
9 17.18 FROST Alberte -2005Randers Freja  
  DNS BUCH Caroline -2005BMI  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Maja D. Støttrup28.9331.7229.0635.28
Sophie B. Bohn24.5326.7129.4429.99
Bjørk Busk19.0822.0524.0224.52
Maj Miunk Krøyer21.4019.1521.27-
Emma N. Mellergaard19.5220.1320.2219.96
Marie Sloth-16.9910.9020.09
Sascha Pedersen16.6016.2819.6317.88
Nadia B. Skuldbøl18.6718.8615.4211.23
Alberte Frost14.9416.3217.1017.18
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 39.27 Astris Dinnesen -2004
Emma S. Wolff -2004
Frida Froberg -2005
Johanna K. Skou -2005
Aarhus 1900. Blå  
2 39.87 Sophie B. Bohn -2004
Ida Clara B. Jakobsen -2004
Maja D. Støttrup -2005
Felina D. Nielsen -2004
Aarhus 1900, Rød  
3 42.84 Sofie N. Mellegaard -2004
Emma N. Mellergaard -2004
Nadia B. Skuldbøl -2004
Maj Miunk Krøyer -2004
AC Norddjurs  
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERSØN KL. 12.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.3m/s
1 10.75 SKOV Mathilde K. -2002Aarhus 1900  
2 11.65 HARTMANN Ida Marie -2002Aarhus 1900  
3 11.66 BRUND Cathrine -2002Randers Freja  
4 11.78 HJERMITSLEV Mille -2002Aarhus 1900  
5 12.13 FROST Kamille -2002Randers Freja  
  DNS PETERSEN Cecilie -2002Randers Freja  
  DNS TOUSTRUP Klara L. -2003Aarhus 1900  
  DNS KREIBERG Mathilde -2002Aarhus 1900  
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 27.37 KREIBERG Mathilde -2002Aarhus 1900  
2 30.18 BRUND Cathrine -2002Randers Freja  
3 34.75 JOHNSON Liv -2003Randers Freja  
4 35.23 MORSBØL Sara -2003Randers Freja  
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.45.11 FROBERG Sofie -2002Aarhus 1900  
2 2.48.31 BRUND Cathrine -2002Randers Freja  
3 3.23.65 MORSBØL Sara -2003Randers Freja  
  DNS TOUSTRUP Klara L. -2003Aarhus 1900  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.25  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.6m/s
1 9.97 SKOV Mathilde K. -2002Aarhus 1900  
2 11.23 HJERMITSLEV Mille -2002Aarhus 1900  
3 11.58 HARTMANN Ida Marie -2002Aarhus 1900  
4 11.69 KRUSTRUP Klara -2003Aarhus 1900  
5 13.33 TOUSTRUP Klara L. -2003Aarhus 1900  
  0.00 KREIBERG Mathilde -2002Aarhus 1900  
  DNS MORSBØL Sara -2003Randers Freja  
  DNS JOHNSON Liv -2003Randers Freja  
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.03+0.0 SKOV Mathilde K. -2002Aarhus 1900  
2 4.30+0.0 HJERMITSLEV Mille -2002Aarhus 1900  
3 4.28+0.0 FROST Kamille -2002Randers Freja  
4 3.87+0.0 LAI Asta -2003Randers Freja  
5 3.82+0.0 KRUSTRUP Klara -2003Aarhus 1900  
6 3.79+0.0 STENHOLDT Marianne B. -2002AC Norddjurs  
  X  KREIBERG Mathilde -2002Aarhus 1900  
  DNS  PETERSEN Cecilie -2002Randers Freja  
  DNS  TOUSTRUP Klara L. -2003Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Mathilde K. Skov4.81+0.04.72+0.05.03+0.0
Mille Hjermitslev4.30+0.04.20+0.04.08+0.0
Kamille Frost4.21+0.04.28+0.04.15+0.0
Asta Lai3.87+0.03.75+0.03.43+0.0
Klara Krustrup3.60+0.03.82+0.03.82+0.0
Marianne B. Stenholdt3.79+0.02.57+0.03.75+0.0
Mathilde Kreiberg
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.40  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.39 KURDAL Eline -2002AC Norddjurs  
2 9.37 FROBERG Sofie -2002Aarhus 1900  
3 8.14 STENHOLDT Marianne B. -2002AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Eline Kurdal9.189.399.339.10
Sofie Froberg8.418.489.289.37
Marianne B. Stenholdt7.257.377.858.14
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 23.96 FROBERG Sofie -2002Aarhus 1900  
2 20.19 STENHOLDT Marianne B. -2002AC Norddjurs  
  DNS KURDAL Eline -2002AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sofie Froberg23.0123.96--
Marianne B. Stenholdt-20.19--
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 11.10  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 26.97 KURDAL Eline -2002AC Norddjurs  
2 23.44 FROBERG Sofie -2002Aarhus 1900  
3 23.43 FROST Kamille -2002Randers Freja  
4 23.33 SKOV Mathilde K. -2002Aarhus 1900  
5 20.79 STENHOLDT Marianne B. -2002AC Norddjurs  
  DNS KREIBERG Mathilde -2002Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Eline Kurdal24.8826.3326.9720.19
Sofie Froberg23.4421.4420.9720.19
Kamille Frost20.0619.8018.4423.43
Mathilde K. Skov20.3017.1217.7223.33
Marianne B. Stenholdt12.7017.8316.5020.79
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 45.73 Mathilde K. Skov -2002
Mille Hjermitslev -2002
Ida Marie Hartmann -2002
Klara Krustrup -2003
Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERSØN KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +2.3m/s
1 w12.79 JENSEN Thea L. M. -2001Aarhus 1900  
2 w14.06 HELBO Cecilie -2000IF Mols  
3 w14.24 TROLLEHAVE Iris -2001Aarhus 1900  
4 w14.40 SKØDT Sofia -2000Randers Freja  
5 w14.84 JENSEN Astrid Seeberg -2001Odder  
6 w15.02 HANSEN Signe -2000IF Mols  
 HEAT 2  w: +1.6m/s
1 13.96 NIELSEN Tine -2000Aarhus 1900  
2 15.54 NIELSEN Louise R. -2001Odder  
3 15.86 JENSEN Amalie H. -2001Odder  
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 27.34 JENSEN Thea L. M. -2001Aarhus 1900  
2 29.25 HELBO Cecilie -2000IF Mols  
3 29.35 MEIER Cecilie -2001Aarhus 1900  
4 30.20 TROLLEHAVE Iris -2001Aarhus 1900  
5 33.96 JENSEN Amalie H. -2001Odder  
  DNS ANDERSEN Martha T. -2000Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.28.90 ASTRUP Laura -2000Aarhus 1900  
2 2.34.18 KODAL Mathilde -2001Aarhus 1900  
3 2.46.05 HERMANSEN Asta K. -2001Aarhus 1900  
  DNS NIELSEN Anna M. -2001Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - 3000 METERSØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 12.52.58 HAVGAARD Laura -2001Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆKSØN KL. 10.50  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.8m/s
1 14.44 ALS Sophie -2000Randers Freja  
2 14.64 KODAL Mathilde -2001Aarhus 1900  
3 18.34 SKØDT Sofia -2000Randers Freja  
4 18.40 CHRISTENSEN Ingrid Vandsø -2000Odder  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.20 JENSEN Astrid Seeberg -2001Odder  
 1.151.201.25 
Astrid Seeberg Jensenooxxx
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.80 MEIER Cecilie -2001Aarhus 1900  
2 2.70 HARSMANN Julie -2000Aarhus 1900  
3 2.60 KYHN Amanda -2000Aarhus 1900  
4 2.40 SKØDT Sofia -2000Randers Freja  
5 2.20 NIELSEN Anna M. -2001Aarhus 1900  
6 2.00 NIELSEN Tine -2000Aarhus 1900  
7 1.80 ANDERSEN Martha T. -2000Aarhus 1900  
 1.701.801.902.002.102.202.302.402.502.602.702.802.90 
Cecilie Meier         oooxxx
Julie Harsmann       ooooxxx 
Amanda Kyhn       oxoxxoxxx  
Sofia Skødt  ooooxoxxoxxx    
Anna M. Nielsen   oooxxx      
Tine Nielsenooooxxx        
Martha T. Andersenoo           
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.50  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.99+0.0 JENSEN Thea L. M. -2001Aarhus 1900  
2 4.43+0.0 HELBO Cecilie -2000IF Mols  
3 4.02+0.0 TROLLEHAVE Iris -2001Aarhus 1900  
4 4.02+0.0 JENSEN Astrid Seeberg -2001Odder  
5 3.47+0.0 JENSEN Amalie H. -2001Odder  
6 3.39+0.0 CHRISTENSEN Ingrid Vandsø -2000Odder  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Thea L. M. Jensen4.99+0.04.77+0.04.69+0.04.87+0.0
Cecilie Helbo4.43+0.04.40+0.03.90+0.0- 
Iris Trollehave3.77+0.03.70+0.04.02+0.03.98+0.0
Astrid Seeberg Jensen- - 4.02+0.0- 
Amalie H. Jensen- 3.47+0.03.25+0.02.71+0.0
Ingrid Vandsø Christensen3.39+0.02.85+0.02.62+0.03.18+0.0
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.40  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.95 ANDERSEN Amalia -2001Aarhus 1900  
2 8.34 KARLSEN Dina -2001Randers Freja  
3 6.27 NIELSEN Louise R. -2001Odder  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Amalia Andersen7.968.498.958.55
Dina Karlsen7.888.348.147.67
Louise R. Nielsen5.805.855.326.27
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 21.75 KARLSEN Dina -2001Randers Freja  
2 17.94 ANDERSEN Amalia -2001Aarhus 1900  
3 17.62 NYGÅRD Cathrine U. -2000Randers Freja  
4 13.83 NIELSEN Louise R. -2001Odder  
5 12.28 JENSEN Amalie H. -2001Odder  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Dina Karlsen16.9821.7520.3720.98
Amalia Andersen17.9416.88-17.48
Cathrine U. Nygård16.9317.62-14.61
Louise R. Nielsen11.1213.2811.8113.83
Amalie H. Jensen11.2712.2811.1411.17
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 11.10  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 25.14 HANSEN Signe -2000IF Mols  
2 23.23 HAVGAARD Laura -2001Aarhus 1900  
3 21.64 NYGÅRD Cathrine U. -2000Randers Freja  
4 19.86 JENSEN Astrid Seeberg -2001Odder  
5 17.22 NIELSEN Louise R. -2001Odder  
  X THYGESEN Frederik -2000Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Signe Hansen25.1424.6122.5020.33
Laura Havgaard23.2321.95--
Cathrine U. Nygård21.64--19.67
Astrid Seeberg Jensen--18.0819.86
Louise R. Nielsen6.3411.8814.7217.22
Frederik Thygesen
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFETSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 54.32 Thea L. M. Jensen -2001
Amanda Kyhn -2000
Tine Nielsen -2000
Cecilie Meier -2001
Aarhus 1900, Rød  
2 58.01 Julie Harsmann -2000
Iris Trollehave -2001
Mathilde Kodal -2001
Amalia Andersen -2001
Aarhus 1900, Blå  
3 63.21 Ingrid Vandsø Christensen -2000
Louise R. Nielsen -2001
Amalie H. Jensen -2001
Astrid Seeberg Jensen -2001
Odder  
  DNS Aarhus 1900, Grøn   
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERSØN KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.6m/s
1 13.01 RØDTNÆS Mai S. -1999Aarhus 1900  
= 13.01 RØDTNÆS Liv S. -1999Aarhus 1900  
3 13.97 SLEJ Cornelia -1999Aarhus 1900  
4 14.33 JOHANSEN Therese -1999Aarhus 1900  
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 26.46 RØDTNÆS Liv S. -1999Aarhus 1900  
2 26.93 RØDTNÆS Mai S. -1999Aarhus 1900  
3 28.12 SLEJ Cornelia -1999Aarhus 1900  
  DNS JOHANSEN Therese -1999Aarhus 1900  
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER HÆKSØN KL. 11.20  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 14.69 RØDTNÆS Liv S. -1999Aarhus 1900  
2 14.86 RØDTNÆS Mai S. -1999Aarhus 1900  
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.50  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 3.64+0.0 JOHANSEN Therese -1999Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Therese Johansen- 3.57+0.03.64+0.0- 
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 10.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 15.86 JOHANSEN Therese -1999Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Therese Johansen15.52--15.86
  PIGER 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFETSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 52.61 Cornelia Slej -1999
Mai S. Rødtnæs -1999
Liv S. Rødtnæs -1999
Therese Johansen -1999
Aarhus 1900  
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METERSØN KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.6m/s
1 13.79 ESFAHANI Jasmin B. -1997Aarhus 1900  
2 14.37 HANSEN Hanne -1997Aarhus 1900  
  PIGER 18-19 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 28.77 ESFAHANI Jasmin B. -1997Aarhus 1900  
  PIGER 18-19 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.48.41 FINDING Emma -1996Randers Freja  
  PIGER 18-19 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.10 HANSEN Hanne -1997Aarhus 1900  
 2.102.20 
Hanne Hansenoxxx
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.10  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.54+0.0 ESFAHANI Jasmin B. -1997Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jasmin B. Esfahani4.41+0.04.40+0.04.54+0.0- 
  PIGER 20-22 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40 BERTHELSEN Ane Liv -1995Randers Freja  
 1.251.301.351.401.45 
Ane Liv Berthelsenooxooxxx
  PIGER 20-22 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 11.10  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 28.43 BERTHELSEN Ane Liv -1995Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ane Liv Berthelsen25.5626.06-28.43
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METERSØN KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.29 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
2 8.50 GINNERUP Villads -2008BMI  
  DRENGE 6-7 ÅR - 400 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.25.70 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
2 1.48.44 GINNERUP Villads -2008BMI  
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.40 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
2 11.44 GINNERUP Villads -2008BMI  
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.57+0.0 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
2 2.34+0.0 GINNERUP Villads -2008BMI  
3 1.79+0.0 JOHANSON Jeppe -2008AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Eskildsen2.37+0.02.57+0.02.54+0.0
Villads Ginnerup2.27+0.02.34+0.02.14+0.0
Jeppe Johanson1.78+0.01.79+0.01.44+0.0
  DRENGE 6-7 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 3.50 JOHANSON Jeppe -2008AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jeppe Johanson2.873.442.993.50
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.25  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 24.84 ESKILDSEN Emil -2008Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Eskildsen24.8424.4319.89
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERSØN KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 6.81 PEDERSEN Daniel -2006Randers Freja  
2 6.91 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
3 7.65 SEIERSEN Oscar -2006Aarhus 1900  
4 7.72 HARRITS Anton -2007BMI  
5 7.91 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.18.64 PEDERSEN Daniel -2006Randers Freja  
2 1.25.46 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
3 1.43.96 HARRITS Anton -2007BMI  
4 1.46.17 EVANG David Elias -2006Randers Freja  
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.00 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
2 9.97 HARRITS Anton -2007BMI  
3 10.10 EVANG David Elias -2006Randers Freja  
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.05 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
2 1.05 PEDERSEN Daniel -2006Randers Freja  
3 0.80 SEIERSEN Oscar -2006Aarhus 1900  
  X EVANG David Elias -2006Randers Freja  
 0.800.850.900.951.001.051.10 
Carl Emil Bohnooooxooxxx
Daniel Pedersenooooxoxxoxxx
Oscar Seiersenoxxx     
David Elias Evangxxx      
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.55+0.0 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
2 3.01+0.0 PEDERSEN Daniel -2006Randers Freja  
3 2.98+0.0 SEIERSEN Oscar -2006Aarhus 1900  
4 2.78+0.0 HARRITS Anton -2007BMI  
5 2.76+0.0 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Carl Emil Bohn3.47+0.03.55+0.03.55+0.0
Daniel Pedersen3.01+0.02.69+0.02.79+0.0
Oscar Seiersen2.76+0.02.98+0.02.74+0.0
Anton Harrits2.72+0.02.56+0.02.78+0.0
Malthe Holst Ginnerup2.53+0.02.72+0.02.76+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.25  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 33.09 BOHN Carl Emil -2007Aarhus 1900  
2 29.59 GINNERUP Malthe Holst -2007BMI  
3 24.49 HARRITS Anton -2007BMI  
4 15.06 EVANG David Elias -2006Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde 
Carl Emil Bohn--33.09
Malthe Holst Ginnerup-25.1629.59
Anton Harrits-20.8324.49
David Elias Evang14.9015.0612.91
  DRENGE 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 30.22 Oscar Seiersen -2006
Carl Emil Bohn -2007
Emil Eskildsen -2008
Emma N. Nielsen -2011
Aarhus 1900, MIX  
2 33.76 Malthe Holst Ginnerup -2007
Anton Harrits -2007
Mathias Holst Ginnerup -2009
Villads Ginnerup -2008
BMI  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERSØN KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.8m/s
1 9.35 SEIERSEN Emil -2004Aarhus 1900  
2 9.67 BLAKSKJÆR Casper -2005Aarhus 1900  
3 9.73 TOUSTRUP Viggo L. -2005Aarhus 1900  
4 9.92 THINGAARD Anton -2005Randers Freja  
5 11.20 GINNERUP Oskar -2005BMI  
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.58.80 TOUSTRUP Viggo L. -2005Aarhus 1900  
2 3.02.95 THINGAARD Anton -2005Randers Freja  
3 3.16.22 RICHARDSON Teo H. -2005Aarhus 1900  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.25  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.13 TOUSTRUP Viggo L. -2005Aarhus 1900  
  DNF BLAKSKJÆR Casper -2005Aarhus 1900  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.15 BLAKSKJÆR Casper -2005Aarhus 1900  
 0.951.001.051.101.151.20 
Casper Blakskjæroooxooxxx
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.19+0.0 BLAKSKJÆR Casper -2005Aarhus 1900  
2 3.98+0.0 SEIERSEN Emil -2004Aarhus 1900  
3 3.84+0.0 TOUSTRUP Viggo L. -2005Aarhus 1900  
4 3.54+0.0 THINGAARD Anton -2005Randers Freja  
5 3.26+0.0 RICHARDSON Teo H. -2005Aarhus 1900  
6 3.07+0.0 GINNERUP Oskar -2005BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Casper Blakskjær3.75+0.03.92+0.04.19+0.0
Emil Seiersen3.80+0.03.98+0.03.76+0.0
Viggo L. Toustrup3.70+0.03.81+0.03.84+0.0
Anton Thingaard3.31+0.03.43+0.03.54+0.0
Teo H. Richardson3.16+0.03.26+0.0
Oskar Ginnerup2.75+0.02.80+0.03.07+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.40  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.98 RICHARDSON Teo H. -2005Aarhus 1900  
2 6.64 TOUSTRUP Viggo L. -2005Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Teo H. Richardson-6.43-6.98
Viggo L. Toustrup6.186.586.166.64
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 12.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 37.80 BLAKSKJÆR Casper -2005Aarhus 1900  
2 31.43 SEIERSEN Emil -2004Aarhus 1900  
3 29.04 RICHARDSON Teo H. -2005Aarhus 1900  
4 25.90 TOUSTRUP Viggo L. -2005Aarhus 1900  
5 25.01 GINNERUP Oskar -2005BMI  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Casper Blakskjær37.80-34.9935.74
Emil Seiersen29.40-29.5231.43
Teo H. Richardson25.20-23.9829.04
Viggo L. Toustrup25.6117.7019.0325.90
Oskar Ginnerup-22.3425.0123.40
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
  DQ Emil Seiersen -2004
Viggo L. Toustrup -2005
Casper Blakskjær -2005
Lehn Wildmoore -2003
Aarhus 1900  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERSØN KL. 12.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.3m/s
1 11.05 ANDERSEN Max K. -2003Randers Freja  
2 11.58 SØRENSEN Jeppe S. -2002Aarhus 1900  
3 11.80 WILDMOORE Lehn -2003Aarhus 1900  
4 11.88 BUSK Lucas -2003Aarhus 1900  
5 12.68 BALLLEGAARD Malthe -2003Randers Freja  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS NIELSEN Jakob N. -2003Aarhus 1900  
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 29.54 ANDERSEN Max K. -2003Randers Freja  
2 30.66 WILDMOORE Lehn -2003Aarhus 1900  
3 33.03 BALLLEGAARD Malthe -2003Randers Freja  
  DRENGE 12-13 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.35.69 BUSK Lucas -2003Aarhus 1900  
2 2.45.76 BALLLEGAARD Malthe -2003Randers Freja  
3 2.54.81 SØRENSEN Jeppe S. -2002Aarhus 1900  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS NIELSEN Jakob N. -2003Aarhus 1900  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆKSØN KL. 10.50  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.5m/s
1 14.64 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900  
2 14.72 ANDERSEN Max K. -2003Randers Freja  
3 15.73 BUSK Lucas -2003Aarhus 1900  
4 16.89 KRØYER Lasse Munk -2002AC Norddjurs  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS NIELSEN Jakob N. -2003Aarhus 1900  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900  
2 1.15 SKAK Tobias -2003Randers Freja  
 1.001.051.101.151.201.351.401.45 
Sebastian Suurballe     oxxoxxx
Tobias Skakooooxxx   
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.40 VESTERGAARD Rasmus -2002Aarhus 1900  
2 2.00 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900  
 1.601.701.801.902.002.102.202.302.402.50 
Rasmus Vestergaardo oooxooxooxxx
Sebastian Suurballeoooooxxx    
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.29+0.0 BUSK Lucas -2003Aarhus 1900  
2 4.12+0.0 SØRENSEN Jeppe S. -2002Aarhus 1900  
3 4.11+0.0 WILDMOORE Lehn -2003Aarhus 1900  
4 3.80+0.0 KRØYER Lasse Munk -2002AC Norddjurs  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS  NIELSEN Jakob N. -2003Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Lucas Busk3.92+0.04.24+0.04.29+0.0
Jeppe S. Sørensen4.04+0.04.12+0.03.50+0.0
Lehn Wildmoore4.11+0.02.40+0.03.06+0.0
Lasse Munk Krøyer3.80+0.03.62+0.03.45+0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.40  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.92 ANDERSEN Max K. -2003Randers Freja  
2 8.32 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900  
3 5.77 SKAK Tobias -2003Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Max K. Andersen9.8310.929.8110.50
Sebastian Suurballe8.07-7.488.32
Tobias Skak5.225.775.255.43
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 16.20 KRØYER Lasse Munk -2002AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Lasse Munk Krøyer16.20---
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 11.10  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 32.04 SUURBALLE Sebastian -2002Aarhus 1900  
2 19.78 KRØYER Lasse Munk -2002AC Norddjurs  
3 16.39 SKAK Tobias -2003Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sebastian Suurballe28.3532.0430.4628.96
Lasse Munk Krøyer16.2018.3019.4319.78
Tobias Skak-16.3912.8113.88
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 45.35 Sebastian Suurballe -2002
Rasmus Vestergaard -2002
Jeppe S. Sørensen -2002
Lehn Wildmoore -2003
Aarhus 1900  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERSØN KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.1m/s
1 13.15 BISGAARD Anton -2001Aarhus 1900  
2 13.22 DALMOSE Philip V. -2001Aarhus 1900  
3 13.33 AAGAARD Felix -2001Odder  
  DNS EILERTSEN Jonathan -2001Aarhus 1900  
  DNS HØRMANN Kasper -2001Aarhus 1900  
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 26.87 BUUS Zacharias -2001Aarhus 1900  
2 28.22 AAGAARD Felix -2001Odder  
3 34.98 DALMOSE Philip V. -2001Aarhus 1900  
  DNS KREIBERG Mathilde -2002Aarhus 1900  
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.31.16 LARSEN Thomas L. -2000Randers Freja  
2 2.48.99 DALMOSE Philip V. -2001Aarhus 1900  
  DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METERSØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 11.36.68 NØRBJERG Alexander J. -2001Odder  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆKSØN KL. 11.20  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.0m/s
1 15.91 BISGAARD Anton -2001Aarhus 1900  
2 16.68 HØRMANN Kasper -2001Aarhus 1900  
3 18.66 LARSEN Thomas L. -2000Randers Freja  
  DNS EILERTSEN Jonathan -2001Aarhus 1900  
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.74 LARSEN Thomas L. -2000Randers Freja  
2 1.60 THYGESEN Frederik -2000Randers Freja  
3 1.55 DALMOSE Philip V. -2001Aarhus 1900  
4 1.55 STENHOLDT Kristian B. -2000AC Norddjurs  
 1.301.351.401.451.501.551.601.651.701.741.77 
Thomas L. Larsen     oooooxxx
Frederik Thygesen     ooxxx   
Philip V. Dalmose   xoooxxx    
Kristian B. Stenholdtoooxooxxoxxx    
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.80 HØRMANN Kasper -2001Aarhus 1900  
 2.302.402.502.602.702.802.90 
Kasper Hørmannooooooxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.50  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.16+0.0 BISGAARD Anton -2001Aarhus 1900  
2 5.08+0.0 SUMNDE Kristian -2001IF Mols  
3 5.07+0.0 THYGESEN Frederik -2000Randers Freja  
4 5.04+0.0 DALMOSE Philip V. -2001Aarhus 1900  
5 4.92+0.0 BUUS Zacharias -2001Aarhus 1900  
6 4.85+0.0 LARSEN Thomas L. -2000Randers Freja  
  DNS  EILERTSEN Jonathan -2001Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Anton Bisgaard5.16+0.0- 4.91+0.04.85+0.0
Kristian Sumnde4.48+0.04.98+0.04.89+0.05.08+0.0
Frederik Thygesen4.64+0.05.07+0.04.87+0.05.00+0.0
Philip V. Dalmose4.84+0.05.04+0.04.91+0.04.69+0.0
Zacharias Buus4.73+0.04.84+0.04.92+0.0- 
Thomas L. Larsen4.25+0.04.66+0.04.85+0.0- 
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 11.49+0.0 BISGAARD Anton -2001Aarhus 1900  
2 11.37+0.0 THYGESEN Frederik -2000Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde
Anton Bisgaard11.49+0.011.02+0.0- 11.47+0.0
Frederik Thygesen- 11.15+0.0- 11.37+0.0x 
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.40  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.48 KÜHL Anton -2001Aarhus 1900  
2 9.89 STENHOLDT Kristian B. -2000AC Norddjurs  
3 9.80 DALMOSE Philip V. -2001Aarhus 1900  
4 7.57 NØRBJERG Alexander J. -2001Odder  
5 7.40 AAGAARD Felix -2001Odder  
6 6.68 BRANDT Andreas -2001Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Anton Kühl-10.4810.0010.43
Kristian B. Stenholdt9.899.789.899.70
Philip V. Dalmose9.809.459.459.19
Alexander J. Nørbjerg7.197.267.577.18
Felix Aagaard-6.907.377.40
Andreas Brandt6.686.184.676.68
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 10.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 32.64 DALMOSE Philip V. -2001Aarhus 1900  
2 29.46 STENHOLDT Kristian B. -2000AC Norddjurs  
3 26.51 KÜHL Anton -2001Aarhus 1900  
4 21.12 BRANDT Andreas -2001Aarhus 1900  
5 20.32 NØRBJERG Alexander J. -2001Odder  
  DNS THYGESEN Frederik -2000Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Philip V. Dalmose-26.5432.64-
Kristian B. Stenholdt-21.1729.4622.92
Anton Kühl-26.51--
Andreas Brandt17.23-19.3021.12
Alexander J. Nørbjerg20.3219.0919.6517.34
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 11.10  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 32.30 THYGESEN Frederik -2000Randers Freja  
2 30.56 DALMOSE Philip V. -2001Aarhus 1900  
3 30.00 SUMNDE Kristian -2001IF Mols  
4 28.65 STENHOLDT Kristian B. -2000AC Norddjurs  
5 25.59 KÜHL Anton -2001Aarhus 1900  
  X BRANDT Andreas -2001Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Frederik Thygesen32.30---
Philip V. Dalmose30.5629.9529.29-
Kristian Sumnde25.4729.5730.0028.33
Kristian B. Stenholdt26.6225.2625.5428.65
Anton Kühl-25.5924.3324.03
Andreas Brandt----
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFETSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 53.12 Anton Kühl -2001
Philip V. Dalmose -2001
Anton Bisgaard -2001
Zacharias Buus -2001
Aarhus 1900  
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METERSØN KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.1m/s
1 12.27 FRIIS Nikolaj -1998Randers Freja  
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 25.00 FRIIS Nikolaj -1998Randers Freja  
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.21.64 LORENZEN Rasmus -1998Aarhus 1900  
  DRENGE 16-17 ÅR - 3000 METERSØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 10.38.16 LORENZEN Rasmus -1998Aarhus 1900  
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.30 HANSEN Mathias -1999Randers Freja  
 1.301.35 
Mathias Hansenoxxx
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.40  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.08 HANSEN Mathias -1999Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Mathias Hansen12.0811.7711.75-
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 11.10  
  ( 700 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 50.43 HANSEN Mathias -1999Randers Freja  
2 34.58 URTH Kasper -1998Randers Freja  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Mathias Hansen43.2942.6450.4349.51
Kasper Urth-34.5831.2232.25
  DRENGE 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFET  
NrResultat NavnKlub  
1 55.35 Sofia Skødt -2000
Cathrine Brund -2002
Max K. Andersen -2003
Nikolaj Friis -1998
Randers Freja  
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.40 NIELSEN Christian L. -1991Aarhus 1900  
 2.802.903.003.103.203.303.403.50 
Christian L. Nielsenxxoxoxoxxoooxoxxx


Genereret af MARS version 2.0.0.398 mandag den 21. september 2015 klokken 16:27