Regionsstævne

2. indledende runde af
Den Østjyske Regionsturnering

27.maj 2014 på Silkeborg Atletikstadion

Arrangør: SAK77 & Region Østjylland

 

  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: +0.0m/s

1

 

7.34

 

Karla Mærkedahl -2007

SAK77

 

 

2

 

7.89

 

Maja My Vejlgård -2007

SAK77

 

 

 HEAT 2  w: +0.0m/s

1

 

9.15

 

Paula Lindberg -2007

SAK77

 

 

 

  PIGER 6-7 ÅR - 400 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.39.54

 

Maja My Vejlgård -2007

SAK77

 

 

 

  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

2.75

+0.0

 

Karla Mærkedahl -2007

SAK77

 

 

2

 

2.29

+0.0

 

Maja My Vejlgård -2007

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Paula Lindberg -2007

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Karla Mærkedahl

2.75

+0.0

2.60

+0.0

2.60

+0.0

Maja My Vejlgård

2.29

+0.0

2.25

+0.0

2.13

+0.0

Paula Lindberg

 

  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: +0.0m/s

1

 

6.70

 

Maja Dahl Støttrup -2005

Aarhus 1900

 

 

2

 

6.86

 

Frida Froberg -2005

Aarhus 1900

 

 

3

 

7.05

 

Lærke Marie Sindal -2006

Aarhus 1900

 

 

4

 

7.09

 

Signe Johnsen -2006

SAK77

 

 

5

 

7.32

 

Nanna S. Larsen -2005

SAK77

 

 

6

 

7.33

 

Josephine Buchholdt -2005

BMI

 

 

7

 

7.59

 

Alberte Kilsmark -2005

SAK77

 

 

8

 

7.91

 

Signe M. Kirk -2005

Aarhus 1900

 

 

9

 

8.40

 

Sophie V. Gravgaard -2006

SAK77

 

 

 HEAT 2  w: +0.0m/s

1

 

6.89

 

Johanne Kreiberg Schou -2005

Aarhus 1900

 

 

2

 

7.07

 

Matilde Herskind -2005

SAK77

 

 

3

 

7.95

 

Nete Lynge Lavrsen -2006

SAK77

 

 

4

 

8.42

 

Freja Amtoft -2005

SAK77

 

 

 

  PIGER 8-9 ÅR - 400 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.18.79

 

Frida Froberg -2005

Aarhus 1900

 

 

2

 

1.28.19

 

Johanne Kreiberg Schou -2005

Aarhus 1900

 

 

3

 

1.28.32

 

Matilde Herskind -2005

SAK77

 

 

4

 

1.29.97

 

Alberte Kilsmark -2005

SAK77

 

 

5

 

1.36.47

 

Lærke Marie Sindal -2006

Aarhus 1900

 

 

6

 

1.40.95

 

Nanna S. Larsen -2005

SAK77

 

 

7

 

1.45.08

 

Nete Lynge Lavrsen -2006

SAK77

 

 

8

 

1.56.65

 

Signe Johnsen -2006

SAK77

 

 

 

  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

3.11

+0.0

 

Maja Dahl Støttrup -2005

Aarhus 1900

 

 

2

 

2.96

+0.0

 

Johanne Kreiberg Schou -2005

Aarhus 1900

 

 

3

 

2.83

+0.0

 

Alberte Kilsmark -2005

SAK77

 

 

4

 

2.75

+0.0

 

Matilde Herskind -2005

SAK77

 

 

5

 

2.74

+0.0

 

Signe Johnsen -2006

SAK77

 

 

6

 

2.74

+0.0

 

Nanna S. Larsen -2005

SAK77

 

 

7

 

2.66

+0.0

 

Josephine Buchholdt -2005

BMI

 

 

8

 

2.56

+0.0

 

Signe M. Kirk -2005

Aarhus 1900

 

 

9

 

2.30

+0.0

 

Freja Amtoft -2005

SAK77

 

 

10

 

2.28

+0.0

 

Nete Lynge Lavrsen -2006

SAK77

 

 

11

 

2.03

+0.0

 

Sophie V. Gravgaard -2006

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Maja Dahl Støttrup

3.10

x

3.11

+0.0

2.82

+0.0

Johanne Kreiberg Schou

2.96

+0.0

2.82

+0.0

2.89

+0.0

Alberte Kilsmark

2.68

+0.0

2.61

+0.0

2.83

+0.0

Matilde Herskind

2.71

+0.0

2.75

+0.0

2.71

+0.0

Signe Johnsen

2.74

+0.0

x

 

2.68

+0.0

Nanna S. Larsen

2.74

+0.0

2.57

+0.0

2.56

+0.0

Josephine Buchholdt

2.66

+0.0

2.54

+0.0

2.63

+0.0

Signe M. Kirk

2.56

+0.0

2.50

x

2.46

+0.0

Freja Amtoft

2.30

+0.0

2.30

+0.0

2.06

+0.0

Nete Lynge Lavrsen

2.21

+0.0

2.19

+0.0

2.28

+0.0

Sophie V. Gravgaard

2.03

+0.0

1.97

+0.0

2.03

+0.0

 

  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD

  

 

  ( 2.0 KG )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

5.16

 

Frida Froberg -2005

Aarhus 1900

 

 

2

 

4.51

 

Signe M. Kirk -2005

Aarhus 1900

 

 

3

 

4.19

 

Matilde Herskind -2005

SAK77

 

 

4

 

3.72

 

Freja Amtoft -2005

SAK77

 

 

5

 

3.60

 

Nete Lynge Lavrsen -2006

SAK77

 

 

6

 

3.36

 

Signe Johnsen -2006

SAK77

 

 

7

 

3.01

 

Maja My Vejlgård -2007

SAK77

 

 

8

 

2.51

 

Sophie V. Gravgaard -2006

SAK77

 

 

9

 

2.40

 

Karla Mærkedahl -2007

SAK77

 

 

 

 

X

 

Maja Dahl Støttrup -2005

Aarhus 1900

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Frida Froberg

4.48

5.16

4.59

Signe M. Kirk

2.83

4.51

3.55

Matilde Herskind

3.53

4.19

4.00

Freja Amtoft

3.21

3.31

3.72

Nete Lynge Lavrsen

3.30

3.29

3.60

Signe Johnsen

2.63

3.14

3.36

Maja My Vejlgård

2.15

2.83

3.01

Sophie V. Gravgaard

2.51

2.31

2.40

Karla Mærkedahl

2.40

1.80

2.31

Maja Dahl Støttrup

 

  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKAST

  

 

  ( 145 GRAM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

25.52

 

Maja Dahl Støttrup -2005

Aarhus 1900

 

 

2

 

14.73

 

Josephine Buchholdt -2005

BMI

 

 

3

 

12.07

 

Alberte Kilsmark -2005

SAK77

 

 

4

 

11.44

 

Nanna S. Larsen -2005

SAK77

 

 

 

 

1.runde

 

Maja Dahl Støttrup

25.52

Josephine Buchholdt

14.73

Alberte Kilsmark

12.07

Nanna S. Larsen

11.44

 

  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: +4.4m/s

1

 

w9.44

 

Marie Mærkedahl -2003

SAK77

 

 

2

 

w9.73

 

Victoria Buchholdt -2003

BMI

 

 

3

 

w9.81

 

Astrid Friis Dinesen -2004

Aarhus 1900

 

 

4

 

w10.05

 

Karla Sejdelin -2004

SAK77

 

 

5

 

w10.55

 

Amalie M. Ingvartsen -2004

SAK77

 

 

6

 

w10.98

 

Thea Guldager -2004

Aarhus 1900

 

 

 HEAT 2  w: +2.0m/s

1

 

9.51

 

Klara Toustrup -2003

Aarhus 1900

 

 

2

 

9.68

 

Freja Jensen -2003

SAK77

 

 

3

 

10.11

 

Liv Tilsted Selmer -2004

SAK77

 

 

4

 

10.52

 

Hannah Bæk Flindt -2003

Aarhus 1900

 

 

 HEAT 3  w: +2.4m/s

1

 

w9.62

 

Felina D. Nielsen -2004

Aarhus 1900

 

 

2

 

w10.12

 

Nikoline Bundgaard-Hansen -2004

SAK77

 

 

3

 

w10.84

 

Leah Watt -2003

SAK77

 

 

4

 

w11.31

 

Selma Lindberg -2004

SAK77

 

 

 

 

w0.00

 

Mia Greve Slot -2003

SAK77

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

3.46.18

 

Freja Jensen -2003

SAK77

 

 

2

 

3.51.70

 

Klara Toustrup -2003

Aarhus 1900

 

 

3

 

3.59.58

 

Astrid Friis Dinesen -2004

Aarhus 1900

 

 

4

 

4.22.87

 

Selma Lindberg -2004

SAK77

 

 

5

 

4.23.24

 

Ida C. B. Jakobsen -2004

Aarhus 1900

 

 

6

 

4.23.99

 

Matilde Lykke Larsen -2003

SAK77

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK

  

 

  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 w: +2.7m/s

1

 

w13.33

 

Sophie Bagger Bohm -2004

Aarhus 1900

 

 

2

 

w13.50

 

Ida C. B. Jakobsen -2004

Aarhus 1900

 

 

 

 

w0.00

 

Victoria Buchholdt -2003

BMI

 

 

 

  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

3.58

+0.0

 

Victoria Buchholdt -2003

BMI

 

 

2

 

3.45

+0.0

 

Felina D. Nielsen -2004

Aarhus 1900

 

 

3

 

3.43

+0.0

 

Marie Mærkedahl -2003

SAK77

 

 

4

 

3.40

+0.0

 

Ida C. B. Jakobsen -2004

Aarhus 1900

 

 

5

 

3.26

+0.0

 

Klara Toustrup -2003

Aarhus 1900

 

 

6

 

3.21

+0.0

 

Sophie Bagger Bohm -2004

Aarhus 1900

 

 

7

 

3.21

+0.0

 

Astrid Friis Dinesen -2004

Aarhus 1900

 

 

8

 

3.20

+0.0

 

Karla Sejdelin -2004

SAK77

 

 

9

 

3.06

+0.0

 

Liv Tilsted Selmer -2004

SAK77

 

 

10

 

2.93

+0.0

 

Nikoline Bundgaard-Hansen -2004

SAK77

 

 

11

 

2.91

+0.0

 

Selma Lindberg -2004

SAK77

 

 

12

 

2.80

+0.0

 

Matilde Lykke Larsen -2003

SAK77

 

 

13

 

2.74

+0.0

 

Thea Guldager -2004

Aarhus 1900

 

 

14

 

2.70

+0.0

 

Hannah Bæk Flindt -2003

Aarhus 1900

 

 

15

 

2.62

+0.0

 

Leah Watt -2003

SAK77

 

 

16

 

2.56

+0.0

 

Amalie M. Ingvartsen -2004

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Mia Greve Slot -2003

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Victoria Buchholdt

3.58

+0.0

3.40

+0.0

x

 

Felina D. Nielsen

3.45

+0.0

3.41

+0.0

3.44

+0.0

Marie Mærkedahl

2.93

+0.0

3.33

+0.0

3.43

+0.0

Ida C. B. Jakobsen

3.40

+0.0

3.30

+0.0

3.31

+0.0

Klara Toustrup

3.10

+0.0

3.26

+0.0

3.08

+0.0

Sophie Bagger Bohm

3.14

+0.0

x

 

3.21

+0.0

Astrid Friis Dinesen

3.21

+0.0

3.10

+0.0

3.09

+0.0

Karla Sejdelin

2.88

+0.0

2.95

+0.0

3.20

+0.0

Liv Tilsted Selmer

3.04

+0.0

3.06

+0.0

3.00

+0.0

Nikoline Bundgaard-Hansen

2.93

+0.0

x

 

2.62

+0.0

Selma Lindberg

2.91

+0.0

2.74

+0.0

2.74

+0.0

Matilde Lykke Larsen

2.80

+0.0

2.50

+0.0

2.66

+0.0

Thea Guldager

2.74

+0.0

2.45

+0.0

2.72

+0.0

Hannah Bæk Flindt

x

 

2.70

+0.0

x

 

Leah Watt

2.62

+0.0

2.30

+0.0

2.54

+0.0

Amalie M. Ingvartsen

2.56

+0.0

2.17

+0.0

2.44

+0.0

Mia Greve Slot

 

  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKAST

  

 

  ( 145 GRAM )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

31.70

 

Sophie Bagger Bohm -2004

Aarhus 1900

 

 

2

 

30.01

 

Freja Jensen -2003

SAK77

 

 

3

 

28.80

 

Leah Watt -2003

SAK77

 

 

4

 

23.11

 

Karla Sejdelin -2004

SAK77

 

 

5

 

21.73

 

Victoria Buchholdt -2003

BMI

 

 

6

 

21.18

 

Hannah Bæk Flindt -2003

Aarhus 1900

 

 

7

 

20.82

 

Marie Mærkedahl -2003

SAK77

 

 

8

 

20.21

 

Matilde Lykke Larsen -2003

SAK77

 

 

9

 

19.87

 

Felina D. Nielsen -2004

Aarhus 1900

 

 

10

 

18.85

 

Selma Lindberg -2004

SAK77

 

 

11

 

18.34

 

Liv Tilsted Selmer -2004

SAK77

 

 

12

 

17.64

 

Thea Guldager -2004

Aarhus 1900

 

 

13

 

16.33

 

Nikoline Bundgaard-Hansen -2004

SAK77

 

 

14

 

13.44

 

Amalie M. Ingvartsen -2004

SAK77

 

 

 

 

X

 

Mia Greve Slot -2003

SAK77

 

 

 

 

1.runde

 

Sophie Bagger Bohm

31.70

Freja Jensen

30.01

Leah Watt

28.80

Karla Sejdelin

23.11

Victoria Buchholdt

21.73

Hannah Bæk Flindt

21.18

Marie Mærkedahl

20.82

Matilde Lykke Larsen

20.21

Felina D. Nielsen

19.87

Selma Lindberg

18.85

Liv Tilsted Selmer

18.34

Thea Guldager

17.64

Nikoline Bundgaard-Hansen

16.33

Amalie M. Ingvartsen

13.44

Mia Greve Slot

 

  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: +1.7m/s

1

 

10.88

 

Thea L. M. Jensen -2001

Aarhus 1900

 

 

2

 

12.80

 

Oline L. Overgaard -2002

SAK77

 

 

3

 

12.89

 

Ida Jansen -2002

Aarhus 1900

 

 

4

 

13.04

 

Sarah L. Madsen -2002

SAK77

 

 

5

 

13.06

 

Louise Nielsen -2001

Odder

 

 

 

 

0.00

 

Karoline D. Thuesen -2002

SAK77

 

 

 HEAT 2  w: +3.2m/s

1

 

w11.68

 

Iris Trollehave -2001

Aarhus 1900

 

 

2

 

w11.70

 

Julie Buur Rasmussen -2001

Odder

 

 

3

 

w12.15

 

Cecilie Petersen -2002

Randers Freja

 

 

4

 

w12.58

 

Anna M. Nielsen -2001

Aarhus 1900

 

 

5

 

w12.73

 

Sofie Froberg -2002

Aarhus 1900

 

 

 

 

w0.00

 

Mathilde Kreiberg Schou -2002

Aarhus 1900

 

 

 HEAT 3  w: +2.6m/s

1

 

w11.64

 

Martha Rasmussen -2002

Aarhus 1900

 

 

2

 

w12.44

 

Louise Lomholt -2001

Odder

 

 

3

 

w12.63

 

Clara Abrahamsen -2002

Randers Freja

 

 

4

 

w12.78

 

Frederikke Fløjgaard -2002

SAK77

 

 

5

 

w13.77

 

Laura Havgaard -2001

Aarhus 1900

 

 

6

 

w13.81

 

Ida Aagaard -2002

SAK77

 

 

 HEAT 4  w: +3.4m/s

1

 

w11.52

 

Mille Hjermitslev -2002

Aarhus 1900

 

 

=

 

w11.66

 

Karoline Wissendorff - 2002

Randers Freja

 

 

3

 

w11.84

 

Emma Guldager -2001

Aarhus 1900

 

 

4

 

w11.85

 

Teresa Elmertoft -2002

Ringkøbing IF

 

 

5

 

w12.65

 

Amalie Kastbjerg -2002

SAK77

 

 

6

 

w13.22

 

Louise Fisker Koch -2002

SAK77

 

 

 

 

w0.00

 

Selma Sejdelin -2002

SAK77

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 200 METER

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: +2.5m/s

1

 

w30.30

 

Julie Buur Rasmussen -2001

Odder

 

 

2

 

w32.10

 

Cecilie Petersen -2002

Randers Freja

 

 

3

 

w32.30

 

Teresa Elmertoft -2002

Ringkøbing IF

 

 

4

 

w37.30

 

Laura Havgaard -2001

Aarhus 1900

 

 

 

 

w0.00

 

Mathilde Kreiberg Schou -2002

Aarhus 1900

 

 

 HEAT 2  w: +2.6m/s

1

 

w28.70

 

Thea L. M. Jensen -2001

Aarhus 1900

 

 

2

 

w31.10

 

Iris Trollehave -2001

Aarhus 1900

 

 

3

 

w37.90

 

Lea Overbye -2002

SAK77

 

 

 

 

w0.00

 

Dina Karlsen -2001

Randers Freja

 

 

 

 

w0.00

 

Sofie Froberg -2002

Aarhus 1900

 

 

 HEAT 3  w: +0.2m/s

1

 

31.60

 

Anna M. Nielsen -2001

Aarhus 1900

 

 

2

 

32.40

 

Mathilde B. Kodal -2001

Aarhus 1900

 

 

3

 

32.70

 

Emma Guldager -2001

Aarhus 1900

 

 

4

 

33.70

 

Laura Sass Møller -2002

Randers Freja

 

 

 

 

0.00

 

Ulrikke Dahlkær Riis -2001

BMI

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK

  

 

  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

 HEAT 1  w: +3.9m/s

1

 

w11.24

 

Mathilde B. Kodal -2001

Aarhus 1900

 

 

2

 

w12.94

 

Mille Hjermitslev -2002

Aarhus 1900

 

 

3

 

w13.28

 

Ida Jansen -2002

Aarhus 1900

 

 

4

 

w14.90

 

Anna Vahl Simonsen -2002

BMI

 

 

 

 

w0.00

 

Laura Dahlgaard -2002

SAK77

 

 

 

 

w0.00

 

Laura Sass Møller -2002

Randers Freja

 

 

 HEAT 2  w: +2.7m/s

1

 

w11.66

 

Mathilde Krejberg Skov -2002

Aarhus 1900

 

 

2

 

w12.20

 

Ida Hartmann -2002

Aarhus 1900

 

 

3

 

w12.33

 

Ulrikke Dahlkær Riis -2001

BMI

 

 

4

 

w13.30

 

Kamille Kvist -2001

Randers Freja

 

 

5

 

w13.99

 

Laura Havgaard -2001

Aarhus 1900

 

 

6

 

w14.00

 

Frederikke Fløjgaard -2002

SAK77

 

 

 

 

w0.00

 

Emilie Pedersen -1998

SAK77

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING

  

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

1.30

 

Martha Rasmussen -2002

Aarhus 1900

 

 

2

 

1.20

 

Ulrikke Dahlkær Riis -2001

BMI

 

 

3

 

1.20

 

Anna M. Nielsen -2001

Aarhus 1900

 

 

4

 

1.15

 

Sarah L. Madsen -2002

SAK77

 

 

5

 

1.10

 

Karoline Wissendorff -2002

Randers Freja

 

 

6

 

1.05

 

Frederikke Fløjgaard -2002

SAK77

 

 

7

 

1.05

 

Anna Vahl Simonsen -2002

BMI

 

 

 

 

1.00

1.05

1.10

1.15

1.20

1.25

1.30

1.35

 

Martha Rasmussen

 

 

o

o

o

o

xxo

xxx

Ulrikke Dahlkær Riis

o

o

xo

o

o

xxx

 

 

Anna M. Nielsen

o

o

o

o

xxo

xxx

 

 

Sarah L. Madsen

 

o

xo

xo

xxx

 

 

 

Karoline Wissendorff

 

xo

xo

xxx

 

 

 

 

Frederikke Fløjgaard

 

o

 

 

 

 

 

 

Anna Vahl Simonsen

xxo

xxo

xxx

 

 

 

 

 

 

  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING

  

 

  ( 1 METER ZONEAFSÆT )

 

Nr

Resultat

 

Navn

Klub

 

 

1

 

4.59

+0.0

 

Thea L. M. Jensen -2001

Aarhus 1900

 

 

2

 

4.20

+0.0

 

Selma Sejdelin -2002

SAK77

 

 

3

 

4.14

+0.0

 

Smilla Egholm -2001

SAK77

 

 

4

 

4.14

+0.0

 

Julie Buur Rasmussen -2001

Odder

 

 

5

 

4.10

+0.0

 

Teresa Elmertoft -2002

Ringkøbing IF

 

 

6

 

4.03

+0.0

 

Iris Trollehave -2001

Aarhus 1900

 

 

7

 

4.03

+0.0

 

Mathilde B. Kodal -2001

Aarhus 1900

 

 

8

 

3.98

+0.0

 

Sofie Froberg -2002

Aarhus 1900

 

 

9

 

3.88

+0.0

 

Mille Hjermitslev -2002

Aarhus 1900

 

 

10

 

3.80

+0.0

 

Laura Sass Møller -2002

Randers Freja

 

 

11

 

3.80

+0.0

 

Elisabeth Rusike -2002

Randers Freja

 

 

12

 

3.71

+0.0

 

Clara Abrahamsen -2002

Randers Freja

 

 

13

 

3.55

+0.0

 

Louise Nielsen -2001

Odder

 

 

14

 

3.54

+0.0

 

Lea Overbye -2002

SAK77

 

 

15

 

3.53

+0.0

 

Ida Hartmann -2002

Aarhus 1900

 

 

16

 

3.51

+0.0

 

Oline L. Overgaard -2002

SAK77

 

 

17

 

3.44

+0.0

 

Cecilie Petersen -2002

Randers Freja

 

 

18

 

3.43

+0.0

 

Louise Fisker Koch -2002

SAK77

 

 

19

 

3.35

+0.0

 

Ida Jansen -2002

Aarhus 1900

 

 

20

 

2.90

+0.0

 

Anna Vahl Simonsen -2002

BMI

 

 

 

 

X

 

 

Mathilde Krejberg Skov -2002

Aarhus 1900

 

 

 

 

X

 

 

Karoline D. Thuesen -2002

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Amalie Kastbjerg -2002

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Emilie Pedersen -1998

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Ida Aagaard -2002

SAK77

 

 

 

 

X

 

 

Laura Dahlgaard -2002

SAK77

 

 

 

 

1.runde

2.runde

3.runde

 

Thea L. M. Jensen

x

 

4.36

+0.0

4.59

+0.0

Selma Sejdelin

4.20

+0.0

3.98

+0.0

4.01

+0.0

Smilla Egholm

4.03

+0.0

4.14

+0.0

4.09

+0.0

Julie Buur Rasmussen

4.07

+0.0

4.14

+0.0

4.05

+0.0

Teresa Elmertoft

4.10

+0.0

3.95

+0.0

4.07

+0.0

Iris Trollehave

4.03

+0.0

4.00

+0.0

3.97

+0.0

Mathilde B. Kodal

4.03

+0.0

3.84

+0.0

3.80

+0.0

Sofie Froberg

3.98

+0.0

x

 

3.94

+0.0

Mille Hjermitslev

3.55

+0.0

3.88

+0.0

3.53

+0.0

Laura Sass Møller

3.80

+0.0

3.66

+0.0

3.64

+0.0

Elisabeth Rusike

3.80

+0.0

3.37

+0.0

3.39

+0.0

Clara Abrahamsen

3.62

+0.0

3.71

+0.0

3.46

+0.0

Louise Nielsen

3.55

+0.0

x

 

2.88

+0.0

Lea Overbye

3.00

+0.0

3.54

+0.0

3.49

+0.0

Ida Hartmann

3.53

+0.0

3.42

+0.0

3.30

x

Oline L. Overgaard

3.25

+0.0

3.51

+0.0

3.48

+0.0

Cecilie Petersen

3.44

+0.0