RESULTATER
den 21.sep 2014 på Randers Atletikstadion - Langvang
Arrangør: Randers Freja Atletik
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.35 Maja Dahl Støttrup -2005Aarhus 1900  
2 8.44 Johanna Kreiberg Skou -2005Aarhus 1900  
3 9.34 Nanna Vestergaard -2005BMI  
4 11.13 Frida Dalsgaard Hansen -2006Aarhus 1900  
  Ej mødt Karla Christiansen -2005Aarhus 1900  
  Ej mødt Lærke Marie Sindal -2006Aarhus 1900  
  Ej mødt Maj Munk Krøyer -2005AC Norddjurs  
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METER HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 55 CM )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 10.12 Oscar Seiersen -2006Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.70 Cecilie Meier -2000Aarhus 1900  
  Ej mødt Amanda Kyhn -2000Aarhus 1900  
 2.402.502.602.702.80 
Cecilie Meieroooxoxxx
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.10 William Korsgaard -2001Aarhus 1900  
 1.902.002.102.20 
William Korsgaardoooxxx
  DRENGE 14 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.20 David Sass -1999Herning GF  
  Ej mødt Johannes Glue -2000Randers Freja Atletik  
 2.702.802.903.003.103.203.30 
David Sassooxxoxoooxxx
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.30 Kristoffer Torp -1996Aarhus 1900  
 2.702.802.903.003.103.203.303.40 
Kristoffer Torpoooooooxxx
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.97+0.0 Ida Clara Bøgelund Jacobs -2004Aarhus 1900  
2 3.71+0.0 Klara Lind Toustrup -2003Aarhus 1900  
3 3.61+0.0 Sophie Bagger Bohn -2004Aarhus 1900  
4 3.36+0.0 Astrid Dinesen -2004Aarhus 1900  
5 3.31+0.0 Stine Fryd Nielsen -2004Aarhus 1900  
6 3.29+0.0 Emma Sjøberg Wolff -2004Aarhus 1900  
7 3.29+0.0 Sara Søholm Larsen -2004Randers Freja Atletik  
8 3.28+0.0 Ilmur Vigfusdottir -2004Aarhus 1900  
9 2.97+0.0 Thea Guldager -2004Aarhus 1900  
  Ej mødt  Leonora Vallant -2003Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Ida Clara Bøgelund Jacobs3.94+0.03.97+0.03.86+0.0
Klara Lind Toustrup3.64+0.03.61+0.03.71+0.0
Sophie Bagger Bohn3.51+0.03.56+0.03.61+0.0
Astrid Dinesen3.28+0.03.36+0.03.24+0.0
Stine Fryd Nielsen3.26+0.03.31+0.03.18+0.0
Emma Sjøberg Wolff3.29+0.03.26+0.03.27+0.0
Sara Søholm Larsen3.25+0.03.29+0.0
Ilmur Vigfusdottir3.19+0.03.28+0.03.17+0.0
Thea Guldager2.97+0.02.87+0.02.92+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.07+0.0 Thor Løntoft Egholm -2003Aarhus 1900  
2 3.82+0.0 Max Kørner Andersen -2003Randers Freja Atletik  
3 3.33+0.0 William Rosquist Andersen -2004Aarhus 1900  
4 3.24+0.0 Christoffer Erritsø -2003Aarhus 1900  
  Ej mødt  Lehn Wilmore -2003Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Thor Løntoft Egholm4.07+0.0
Max Kørner Andersen3.82+0.03.69+0.03.69+0.0
William Rosquist Andersen3.33+0.03.30+0.03.27+0.0
Christoffer Erritsø3.24+0.03.11+0.0
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 22.79 Sofie Froberg -2002Aarhus 1900  
2 18.52 Amalie Holmark Andersen -2001Aarhus 1900  
  Afbud Methea Rydahl -2001BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Sofie Froberg-12.1122.79
Amalie Holmark Andersen18.5214.9418.31
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 15.11 Tine Nielsen -2000Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Tine Nielsen13.2013.8115.11
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 10.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 28.20 Anton Kühl -2001Aarhus 1900  
2 23.05 Philip Vikne -2001Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Anton Kühl27.6724.4128.20
Philip Vikne23.05-22.01
  DRENGE 14 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 10.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 24.21 Kristian Stenholt -2000AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde 
Kristian Stenholt24.2124.17-
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.15  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.72 Ida Clara Bøgelund Jacobs -2004Aarhus 1900  
2 13.04 Sophie Bagger Bohn -2004Aarhus 1900  
3 13.39 Klara Lind Toustrup -2003Aarhus 1900  
4 14.13 Stine Fryd Nielsen -2004Aarhus 1900  
5 14.45 Emma Sjøberg Wolff -2004Aarhus 1900  
6 17.40 Thea Guldager -2004Aarhus 1900  
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 25.15 Maja Dahl Støttrup -2005Aarhus 1900  
2 19.43 Frida Froberg -2005Aarhus 1900  
3 18.13 Karla Christiansen -2005Aarhus 1900  
4 15.66 Sofie Sjøberg Wolff -2006Aarhus 1900  
5 15.22 Signe Mollerup Kirk -2005Aarhus 1900  
6 10.87 Mille Johansen -2006AC Norddjurs  
7 10.27 Kirstine Skøtt -2007AC Norddjurs  
8 6.41 Bjørk D. Karlsen -2007Randers Freja Atletik  
  Ej mødt Maj Munk Krøyer -2005AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde 
Maja Dahl Støttrup-24.1725.15
Frida Froberg16.60-19.43
Karla Christiansen18.0918.1316.51
Sofie Sjøberg Wolff-15.5815.66
Signe Mollerup Kirk15.2212.82-
Mille Johansen10.6710.876.96
Kirstine Skøtt8.9210.1510.27
Bjørk D. Karlsen6.413.40-
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.20  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 25.06 Carl Emil Bohn -2007Aarhus 1900  
2 23.31 Søren Ross Viskum -2006Aarhus 1900  
3 22.82 Teo Hedegaard Richardson -2005Aarhus 1900  
4 19.85 Frej Løntoft Egholm -2006Aarhus 1900  
5 18.70 Viggo Lind Toustrup -2005Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Carl Emil Bohn25.0622.7022.81
Søren Ross Viskum22.5023.3123.06
Teo Hedegaard Richardson22.8219.1820.89
Frej Løntoft Egholm19.5919.8518.98
Viggo Lind Toustrup18.7018.32-
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.30  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 10.81 Mathilde Kreiberg Skou -2002Aarhus 1900  
2 11.69 Mathilde Brückle Kodahl -2001Aarhus 1900  
3 12.10 Ida Marie Hartmann -2002Aarhus 1900  
4 12.64 Mille Hjermitslev -2002Aarhus 1900  
5 12.85 Emma Guldager -2001Aarhus 1900  
6 13.49 Iris Trollehave -2001Aarhus 1900  
7 13.71 Kamille Kvist -2001Randers Freja Atletik  
  Ej mødt Methea Rydahl -2001BMI  
  Ej mødt Anne Vahl Simonsen -2002BMI  
  DRENGE 14 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.40  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.74 Mathias Hansen -1999Randers Freja Atletik  
2 9.73 Kenneth Moses -1999Aarhus 1900  
3 8.62 Kristian Stenholt -2000AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde 
Mathias Hansen10.7910.7611.74
Kenneth Moses9.739.039.01
Kristian Stenholt8.048.628.34
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.45  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.76 Max Kørner Andersen -2003Randers Freja Atletik  
2 12.50 Thor Løntoft Egholm -2003Aarhus 1900  
3 14.47 Christoffer Erritsø -2003Aarhus 1900  
  Ej mødt Lehn Wilmore -2003Aarhus 1900  
  Ej mødt Simon Ulstrup Jensen -2003Aarhus 1900  
  DRENGE 14 ÅR - 100 METER HÆKSØN KL. 10.50  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 15.93 Johannes Glue -2000Randers Freja Atletik  
2 21.41 Thomas Søholm Larsen -2000Randers Freja Atletik  
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆKSØN KL. 11.00  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 13.07 Mette Wejrup Andersen -2000Aarhus 1900  
2 14.00 Sofie Jørgensen -1999Randers Freja Atletik  
3 14.26 Therese Johansen -1999Aarhus 1900  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆKSØN KL. 11.00  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 13.09 Anton Bisgaard -2001Aarhus 1900  
2 14.02 Jonathan Eilertsen -2001Aarhus 1900  
3 14.10 Kasper Hørman -2001Aarhus 1900  
4 15.00 Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900  
5 15.44 Sebastian Riisgaard Suurb -2002Aarhus 1900  
6 17.38 Lasse Munk Krøyer -2001AC Norddjurs  
  PIGER 8-9 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.00 Bjørk Busk Mohr -2005Aarhus 1900  
2 0.90 Silje Nyland Sandholdt -2006Aarhus 1900  
3 0.75 Bjørk Davisdottir -2006Aarhus 1900  
 0.750.800.850.900.951.001.05 
Bjørk Busk Mohr  oooxoxxx
Silje Nyland Sandholdtoxxooxoxxx  
Bjørk Davisdottiroxxx     
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.25 Ida Clara Bøgelund Jacobs -2004Aarhus 1900  
2 1.05 Astrid Dinesen -2004Aarhus 1900  
3 0.95 Cala Christensen -2005Aarhus 1900  
4 0.95 Sara Søholm Larsen -2004Randers Freja Atletik  
 0.800.850.900.951.001.051.101.151.201.251.28 
Ida Clara Bøgelund Jacobs oooooooxxoxxoxxx
Astrid Dinesen ooooxxx    
Cala Christensenoooxoxxx      
Sara Søholm Larsen oxxoxoxxx      
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.20 Thor Løntoft Egholm -2003Aarhus 1900  
2 1.05 Emil Seiersen -2004Aarhus 1900  
= 1.05 William Rosquist Andersen -2004Aarhus 1900  
  Ej mødt August Storgaard Zangenbe -2004Aarhus 1900  
  Ej mødt Simon Ulstrup Jensen -2003Aarhus 1900  
 0.800.850.900.951.001.051.101.151.201.25 
Thor Løntoft Egholm   ooooooxxx
Emil Seiersen  ooooxxx   
William Rosquist Andersenooooooxxx   
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.00+0.0 Thea Lyng Møller Jensen -2001Aarhus 1900  
2 4.72+0.0 Mathilde Kreiberg Skou -2002Aarhus 1900  
3 4.34+0.0 Mille Hjermitslev -2002Aarhus 1900  
4 4.24+0.0 Iris Trollehave -2001Aarhus 1900  
5 4.22+0.0 Amalie Holmark Andersen -2001Aarhus 1900  
6 4.13+0.0 Sofie Berg -2001Randers Freja Atletik  
7 4.13+0.0 Sofie Froberg -2002Aarhus 1900  
8 4.00+0.0 Mathilde Brückle Kodahl -2001Aarhus 1900  
9 3.97+0.0 Alma Møller -2002Aarhus 1900  
10 3.89+0.0 Astrid Seeberg Johansen -2001Odder AM  
11 3.85+0.0 Ida Marie Hartmann -2002Aarhus 1900  
12 3.40+0.0 Marianne Stenholt -2002AC Norddjurs  
13 3.33+0.0 Amalie Holst Jensen -2001Odder AM  
  Ej mødt  Anne Vahl Simonsen -2002BMI  
  Ej mødt  Cecilie Petersen -2002Randers Freja Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Thea Lyng Møller Jensen4.78+0.05.00+0.04.62+0.0
Mathilde Kreiberg Skou4.56+0.04.47+0.04.72+0.0
Mille Hjermitslev4.02+0.04.34+0.04.25+0.0
Iris Trollehave4.24+0.04.08+0.04.22+0.0
Amalie Holmark Andersen4.21+0.04.22+0.04.15+0.0
Sofie Berg4.13+0.03.96+0.03.92+0.0
Sofie Froberg4.13+0.0
Mathilde Brückle Kodahl3.93+0.03.99+0.04.00+0.0
Alma Møller3.97+0.03.12+0.03.90+0.0
Astrid Seeberg Johansen3.85+0.03.89+0.03.73+0.0
Ida Marie Hartmann3.84+0.03.85+0.03.66+0.0
Marianne Stenholt3.35+0.03.40+0.03.28+0.0
Amalie Holst Jensen3.33+0.03.22+0.03.04+0.0
  DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆKSØN KL. 11.30  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 16.00 Thomas Elling -1997Aarhus 1900  
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.43 Frida Froberg -2005Aarhus 1900  
2 4.70 Signe Mollerup Kirk -2005Aarhus 1900  
3 4.25 Nanna Vestergaard -2005BMI  
 1.runde2.runde3.runde 
Frida Froberg4.604.285.43
Signe Mollerup Kirk4.59-4.70
Nanna Vestergaard3.624.254.00
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.54 Thea Guldager -2004Aarhus 1900  
2 5.30 Sophie Bagger Bohn -2004Aarhus 1900  
3 5.20 Tea Madsen -2003Randers Freja Atletik  
  Ej mødt Leonora Vallant -2003Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Thea Guldager5.545.275.49
Sophie Bagger Bohn5.115.304.64
Tea Madsen-4.895.20
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.85 Teo Hedegaard Richardson -2005Aarhus 1900  
2 5.33 Viggo Lind Toustrup -2005Aarhus 1900  
  Ej mødt Carl Emil Bohn -2007Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Teo Hedegaard Richardson5.755.445.85
Viggo Lind Toustrup5.335.135.29
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.98 Max Kørner Andersen -2003Randers Freja Atletik  
2 5.11 Andreas Havgaard -2004Aarhus 1900  
  Ej mødt August Storgaard Zangenbe -2004Aarhus 1900  
  Ej mødt Simon Ulstrup Jensen -2003Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Max Kørner Andersen8.988.337.28
Andreas Havgaard4.79-5.11
  DRENGE 16-17 ÅR - 3000 METERSØN KL. 11.40  
NrResultat NavnKlub  
1 11.06.81 Rasmus Lorenzen -1998Aarhus 1900  
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 11.40  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 20.17 Emma Guldager -2001Aarhus 1900  
2 18.75 Alma Møller -2002Aarhus 1900  
3 17.13 Laura Havgaard -2001Aarhus 1900  
4 16.66 Astrid Seeberg Johansen -2001Odder AM  
5 15.11 Kamille Frost -2002Randers Freja Atletik  
6 14.90 Thea Lyng Møller Jensen -2001Aarhus 1900  
7 13.74 Dina D. Karlsen -2001Randers Freja Atletik  
8 13.65 Mathilde Brückle Kodahl -2001Aarhus 1900  
9 9.77 Amalie Holst Jensen -2001Odder AM  
  Ej mødt Methea Rydahl -2001BMI  
  Ej mødt Sofie Froberg -2002Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Emma Guldager16.9120.1718.15
Alma Møller18.75--
Laura Havgaard15.4417.1315.85
Astrid Seeberg Johansen13.4113.7816.66
Kamille Frost9.629.5315.11
Thea Lyng Møller Jensen14.9014.8214.03
Dina D. Karlsen13.1613.749.56
Mathilde Brückle Kodahl11.2913.6512.72
Amalie Holst Jensen6.639.778.85
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 11.40  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 32.26 Anton Kühl -2001Aarhus 1900  
2 30.43 Sebastian Riisgaard Suurb -2002Aarhus 1900  
3 21.98 Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900  
4 21.73 Daniel Johansen -2002Odder AM  
 1.runde2.runde3.runde 
Anton Kühl30.7632.2626.75
Sebastian Riisgaard Suurb24.5427.4230.43
Rasmus Vestergaard21.9820.7321.65
Daniel Johansen16.0719.4621.73
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERSØN KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 7.46 Karla Christiansen -2005Aarhus 1900  
2 7.72 Nanna Vestergaard -2005BMI  
3 7.91 Sofie Sjøberg Wolff -2006Aarhus 1900  
4 8.19 Signe Mollerup Kirk -2005Aarhus 1900  
5 9.78 Mille Hedensted -2007Randers Freja Atletik  
  Ej mødt Maj Munk Krøyer -2005AC Norddjurs  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 7.15 Johanna Kreiberg Skou -2005Aarhus 1900  
2 7.21 Frida Froberg -2005Aarhus 1900  
3 7.55 Lærke Marie Sindal -2006Aarhus 1900  
4 7.90 Silje Nyland Sandholdt -2006Aarhus 1900  
5 8.64 Sofie T. Duelund -2005Randers Freja Atletik  
6 10.28 Bjørk D. Karlsen -2007Randers Freja Atletik  
 HEAT 3  w: +0.0m/s
1 7.38 Bjørk Busk Mohr -2005Aarhus 1900  
2 8.21 Mille Johansen -2006AC Norddjurs  
3 8.41 Bjørk Davisdottir -2006Aarhus 1900  
4 8.76 Kirstine Skøtt -2007AC Norddjurs  
5 8.99 Frida Dalsgaard Hansen -2006Aarhus 1900  
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERSØN KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.26 Viggo Lind Toustrup -2005Aarhus 1900  
2 7.47 Frej Løntoft Egholm -2006Aarhus 1900  
3 7.74 Carl Emil Bohn -2007Aarhus 1900  
4 7.82 Søren Ross Viskum -2006Aarhus 1900  
5 8.68 Oscar Seiersen -2006Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.45 Sophie G. Als -2000Randers Freja Atletik  
2 1.40 Cecilie Meier -2000Aarhus 1900  
3 1.25 Therese Johansen -1999Aarhus 1900  
4 1.20 Cecilie Madsen -1999Randers Freja Atletik  
 1.151.201.251.301.351.401.451.50 
Sophie G. Als   oooxoxxx
Cecilie Meier ooooxxoxxx 
Therese Johansen xooxxx    
Cecilie Madsenooxxx     
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40 Philip Vikne -2001Aarhus 1900  
2 1.40 Anton Bisgaard -2001Aarhus 1900  
3 1.35 William Korsgaard -2001Aarhus 1900  
4 1.30 Jonathan Eilertsen -2001Aarhus 1900  
5 1.30 Sebastian Riisgaard Suurb -2002Aarhus 1900  
6 1.30 Mikkel Krøjer -2001Aarhus 1900  
 1.151.201.251.301.351.401.45 
Philip Vikne  ooxooxxx
Anton Bisgaard oooxxoxoxxx
William Korsgaard ooooxxx 
Jonathan Eilertsenooooxxx  
Sebastian Riisgaard Suurb oxooxxx  
Mikkel Krøjerooxxooxxx  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERSØN KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 9.48 Klara Lind Toustrup -2003Aarhus 1900  
2 9.87 Astrid Dinesen -2004Aarhus 1900  
3 10.14 Stine Fryd Nielsen -2004Aarhus 1900  
  Ej mødt Leonora Vallant -2003Aarhus 1900  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 9.26 Ida Clara Bøgelund Jacobs -2004Aarhus 1900  
2 9.92 Emma Wilchen Laursen -2003Aarhus 1900  
3 10.41 Emma Sjøberg Wolff -2004Aarhus 1900  
4 10.66 Ilmur Vigfusdottir -2004Aarhus 1900  
5 10.73 Sara Søholm Larsen -2004Randers Freja Atletik  
6 10.89 Thea Guldager -2004Aarhus 1900  
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40 Ane Liv Berthelsen -1995Randers Freja Atletik  
 1.251.301.351.401.45 
Ane Liv Berthelsenooooxxx
  DRENGE 14 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.71 Johannes Glue -2000Randers Freja Atletik  
2 1.60 Thomas Søholm Larsen -2000Randers Freja Atletik  
3 1.55 Alex Binderup Sort Anders -2000Aarhus 1900  
4 1.50 Frederik Thygesen -2000Randers Freja Atletik  
5 1.40 Kristian Stenholt -2000AC Norddjurs  
 1.101.151.201.251.301.351.401.451.501.551.601.651.711.74 
Johannes Glue        oooxooxxx
Thomas Søholm Larsen      ooxoxoxoxxx  
Alex Binderup Sort Andersoooooooxxoxxoxxoxxx   
Frederik Thygesen      oooxxx    
Kristian Stenholt ooooooxxx      
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERSØN KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 9.05 Thor Løntoft Egholm -2003Aarhus 1900  
2 9.28 Max Kørner Andersen -2003Randers Freja Atletik  
3 9.94 Christoffer Erritsø -2003Aarhus 1900  
4 9.95 Emil Seiersen -2004Aarhus 1900  
  Ej mødt August Storgaard Zangenbe -2004Aarhus 1900  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 10.51 Malte Ballegaard -2003Randers Freja Atletik  
2 10.58 William Rosquist Andersen -2004Aarhus 1900  
3 11.74 Andreas Havgaard -2004Aarhus 1900  
  Ej mødt Lehn Wilmore -2003Aarhus 1900  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.52+0.0 Maja Dahl Støttrup -2005Aarhus 1900  
2 3.51+0.0 Johanna Kreiberg Skou -2005Aarhus 1900  
3 3.19+0.0 Karla Christiansen -2005Aarhus 1900  
4 3.11+0.0 Bjørk Busk Mohr -2005Aarhus 1900  
5 2.94+0.0 Lærke Marie Sindal -2006Aarhus 1900  
6 2.90+0.0 Sofie Sjøberg Wolff -2006Aarhus 1900  
7 2.87+0.0 Mille Johansen -2006AC Norddjurs  
8 2.85+0.0 Signe Mollerup Kirk -2005Aarhus 1900  
9 2.68+0.0 Silje Nyland Sandholdt -2006Aarhus 1900  
10 2.49+0.0 Bjørk Davisdottir -2006Aarhus 1900  
11 2.27+0.0 Frida Dalsgaard Hansen -2006Aarhus 1900  
12 1.95+0.0 Kirstine Skøtt -2007AC Norddjurs  
13 1.91+0.0 Mille Hedensted -2007Randers Freja Atletik  
14 1.87+0.0 Bjørk D. Karlsen -2007Randers Freja Atletik  
  Ej mødt  Maj Munk Krøyer -2005AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde 
Maja Dahl Støttrup3.51+0.03.52+0.03.29+0.0
Johanna Kreiberg Skou3.51+0.03.14+0.03.35+0.0
Karla Christiansen3.19+0.03.19+0.03.10+0.0
Bjørk Busk Mohr3.08+0.02.76+0.03.11+0.0
Lærke Marie Sindal- 2.90+0.02.94+0.0
Sofie Sjøberg Wolff2.90+0.02.72+0.02.86+0.0
Mille Johansen2.87+0.02.60+0.02.81+0.0
Signe Mollerup Kirk2.71+0.02.85+0.02.61+0.0
Silje Nyland Sandholdt2.64+0.02.68+0.02.47+0.0
Bjørk Davisdottir2.49+0.02.33+0.02.04+0.0
Frida Dalsgaard Hansen2.27+0.0- 2.15+0.0
Kirstine Skøtt1.89+0.01.89x1.95+0.0
Mille Hedensted1.91+0.01.88+0.01.75+0.0
Bjørk D. Karlsen1.87+0.01.75+0.01.77+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.12+0.0 Frej Løntoft Egholm -2006Aarhus 1900  
2 2.99+0.0 Carl Emil Bohn -2007Aarhus 1900  
3 2.69+0.0 Søren Ross Viskum -2006Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Frej Løntoft Egholm2.93+0.03.12+0.02.80+0.0
Carl Emil Bohn2.75+0.02.99+0.02.81+0.0
Søren Ross Viskum2.69+0.02.40+0.0- 
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERSØN KL. 12.45  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 11.18 Anton Bisgaard -2001Aarhus 1900  
2 11.32 Jonathan Eilertsen -2001Aarhus 1900  
3 11.48 Philip Vikne -2001Aarhus 1900  
4 11.62 William Korsgaard -2001Aarhus 1900  
5 13.66 Daniel Johansen -2002Odder AM  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 11.00 Kasper Hørman -2001Aarhus 1900  
2 11.55 Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900  
3 12.04 Johan Elming -2001Aarhus 1900  
4 12.24 Mikkel Krøjer -2001Aarhus 1900  
5 13.20 Anton Kühl -2001Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 12.45  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 27.24 Mette Wejrup Andersen -2000Aarhus 1900  
2 17.02 Cecilie Madsen -1999Randers Freja Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mette Wejrup Andersen20.3023.3315.9322.3327.24
Cecilie Madsen16.2613.9612.8112.4317.0216.68
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 12.45  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 22.36 Marie Dupont -1998Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde 
Marie Dupont20.04-14.30-22.36
  DRENGE 14 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 12.45  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 50.97 Mathias Hansen -1999Randers Freja Atletik  
2 30.09 Kristian Stenholt -2000AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Hansen47.4050.9745.45-49.6048.47
Kristian Stenholt30.09-27.5226.07--
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 12.45  
  ( 700 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 33.83 Casper Urth Nygaard -1998Randers Freja Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde 
Casper Urth Nygaard26.5629.25-28.7533.83
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 10.90 Thea Lyng Møller Jensen -2001Aarhus 1900  
2 11.17 Mathilde Kreiberg Skou -2002Aarhus 1900  
3 11.61 Iris Trollehave -2001Aarhus 1900  
4 11.73 Cecilie Petersen -2002Randers Freja Atletik  
5 13.05 Kamille Frost -2002Randers Freja Atletik  
6 13.83 Laura Havgaard -2001Aarhus 1900  
  Afbud Sofie Berg -2001Randers Freja Atletik  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 11.68 Emma Guldager -2001Aarhus 1900  
2 12.01 Elisabeth Rusike -2002Randers Freja Atletik  
3 12.55 Dina D. Karlsen -2001Randers Freja Atletik  
4 12.83 Astrid Seeberg Johansen -2001Odder AM  
5 13.80 Marianne Stenholt -2002AC Norddjurs  
  Ej mødt Mille Hjermitslev -2002Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 13.39 Julie Bøye -2000AGF  
2 14.11 Emma Ahm Hansen -2000AGF  
3 14.16 Cecilie Meier -2000Aarhus 1900  
4 14.24 Katrine Hede Krogh -2000Aarhus 1900  
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 13.86 Jasmin Esfahani -1997Aarhus 1900  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Helena Lang -1998Aarhus 1900  
  DRENGE 14 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 13.26 Kenneth Moses -1999Aarhus 1900  
2 17.73 Alex Binderup Sort Anders -2000Aarhus 1900  
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.25 Steffen Udengård Knudsen -1998Aarhus 1900  
2 11.79 Thomas Elling -1997Aarhus 1900  
3 11.91 Kasper Bang -1997Aarhus 1900  
4 12.13 Jacob Klysner -1998Aarhus 1900  
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METERSØN KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 13.50 Kristoffer Torp -1996Aarhus 1900  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.15  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40 Thea Lyng Møller Jensen -2001Aarhus 1900  
2 1.35 Alma Møller -2002Aarhus 1900  
3 1.30 Anna Mosby Nielsen -2001Aarhus 1900  
4 1.25 Mille Hjermitslev -2002Aarhus 1900  
5 1.25 Emma Guldager -2001Aarhus 1900  
6 1.10 Astrid Seeberg Johansen -2001Odder AM  
  Afbud Kamille Frost -2002Randers Freja Atletik  
  Afbud Anne Vahl Simonsen -2002BMI  
 1.001.051.101.151.201.251.301.351.401.42 
Thea Lyng Møller Jensen  ooooooxxoxxx
Alma Møller  oooooxxoxxx 
Anna Mosby Nielsen  oooxoxoxxx  
Mille Hjermitslev   oooxxx   
Emma Guldager  oxxoxxooxxx   
Astrid Seeberg Johansenxxooxoxxx      
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 13.20  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 16.53 Katrine Hede Krogh -2000Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Katrine Hede Krogh15.6514.7516.53
  DRENGE 14 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 13.20  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.22 Frederik Thygesen -2000Randers Freja Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Frederik Thygesen10.4310.7714.22
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 1.18.20 Maja Dahl Støttrup -2005Aarhus 1900  
2 1.22.63 Frida Froberg -2005Aarhus 1900  
3 1.23.87 Johanna Kreiberg Skou -2005Aarhus 1900  
4 1.26.33 Bjørk Busk Mohr -2005Aarhus 1900  
5 1.41.69 Sofie T. Duelund -2005Randers Freja Atletik  
6 1.48.81 Frida Dalsgaard Hansen -2006Aarhus 1900  
 HEAT 2
1 1.35.50 Lærke Marie Sindal -2006Aarhus 1900  
2 1.36.16 Sofie Sjøberg Wolff -2006Aarhus 1900  
3 1.49.56 Silje Nyland Sandholdt -2006Aarhus 1900  
4 1.50.10 Bjørk Davisdottir -2006Aarhus 1900  
5 1.50.83 Nanna Vestergaard -2005BMI  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 82.33 Viggo Lind Toustrup -2005Aarhus 1900  
2 85.90 Søren Ross Viskum -2006Aarhus 1900  
3 86.67 Frej Løntoft Egholm -2006Aarhus 1900  
4 91.55 Teo Hedegaard Richardson -2005Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.61+0.0 Cecilie Meier -2000Aarhus 1900  
2 4.48+0.0 Emma Ahm Hansen -2000AGF  
3 3.93+0.0 Katrine Hede Krogh -2000Aarhus 1900  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Ej mødt  Julie Bøye -2000AGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Cecilie Meier4.30+0.04.61+0.04.48+0.0x 
Emma Ahm Hansen4.48+0.04.34+0.03.87+0.0
Katrine Hede Krogh3.88+0.03.81+0.03.93+0.0
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.56+0.0 Steffen Udengård Knudsen -1998Aarhus 1900  
2 5.96+0.0 Jacob Klysner -1998Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Steffen Udengård Knudsen5.99+0.06.26+0.06.56+0.0
Jacob Klysner5.66+0.05.70+0.05.96+0.0
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.17+0.0 Kristoffer Torp -1996Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Kristoffer Torp4.58+0.05.17+0.05.00+0.0
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.51 Sofie Jørgensen -1999Randers Freja Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Sofie Jørgensen-9.9710.51
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.40  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.24 Amalie Holmark Andersen -2001Aarhus 1900  
2 8.18 Dina D. Karlsen -2001Randers Freja Atletik  
3 7.93 Elisabeth Rusike -2002Randers Freja Atletik  
4 7.72 Marianne Stenholt -2002AC Norddjurs  
5 7.63 Sofie Froberg -2002Aarhus 1900  
6 5.85 Laura Havgaard -2001Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie Holmark Andersen7.437.708.24
Dina D. Karlsen7.637.858.18
Elisabeth Rusike7.697.936.85
Marianne Stenholt7.627.727.38
Sofie Froberg7.637.297.11
Laura Havgaard5.854.595.00
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 13.45  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 25.70 Sophie Bagger Bohn -2004Aarhus 1900  
2 24.37 Ilmur Vigfusdottir -2004Aarhus 1900  
3 20.03 Stine Fryd Nielsen -2004Aarhus 1900  
4 17.71 Tea Madsen -2003Randers Freja Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Sophie Bagger Bohn25.7020.16-
Ilmur Vigfusdottir23.9722.1324.37
Stine Fryd Nielsen17.39-20.03
Tea Madsen17.7116.3316.05
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 13.45  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 29.93 William Rosquist Andersen -2004Aarhus 1900  
2 29.72 Emil Seiersen -2004Aarhus 1900  
3 29.40 Andreas Havgaard -2004Aarhus 1900  
  Afbud August Storgaard Zangenbe -2004Aarhus 1900  
  Afbud Simon Ulstrup Jensen -2003Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
William Rosquist Andersen28.1328.2729.93
Emil Seiersen-29.7224.09
Andreas Havgaard27.8029.4016.93
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.08+0.0 Jonathan Eilertsen -2001Aarhus 1900  
2 4.80+0.0 Kasper Hørman -2001Aarhus 1900  
3 4.58+0.0 Anton Bisgaard -2001Aarhus 1900  
4 4.56+0.0 William Korsgaard -2001Aarhus 1900  
5 4.42+0.0 Sebastian Riisgaard Suurb -2002Aarhus 1900  
6 3.85+0.0 Johan Elming -2001Aarhus 1900  
7 3.65+0.0 Lasse Munk Krøyer -2001AC Norddjurs  
8 3.46+0.0 Mikkel Krøjer -2001Aarhus 1900  
9 3.39+0.0 Daniel Johansen -2002Odder AM  
 1.runde2.runde3.runde 
Jonathan Eilertsen- 4.83+0.05.08+0.0
Kasper Hørman4.80+0.00.04+7.14.75+0.0
Anton Bisgaard4.44+0.04.34+0.04.58+0.0
William Korsgaard4.43+0.04.55+0.04.56+0.0
Sebastian Riisgaard Suurb4.23+0.04.42+0.04.29+0.0
Johan Elming3.71+0.03.85+0.03.64+0.0
Lasse Munk Krøyer3.45+0.03.65+0.03.49+0.0
Mikkel Krøjer3.32+0.03.23+0.03.46+0.0
Daniel Johansen3.39+0.03.32+0.03.35+0.0
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.57.96 Astrid Dinesen -2004Aarhus 1900  
2 2.58.44 Klara Lind Toustrup -2003Aarhus 1900  
3 3.10.43 Emma Sjøberg Wolff -2004Aarhus 1900  
4 3.18.29 Ilmur Vigfusdottir -2004Aarhus 1900  
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 27.78 Mathilde Kreiberg Skou -2002Aarhus 1900  
2 28.86 Thea Lyng Møller Jensen -2001Aarhus 1900  
3 30.58 Cecilie Petersen -2002Randers Freja Atletik  
4 31.15 Mille Hjermitslev -2002Aarhus 1900  
5 31.20 Cathrine Brund -2002Randers Freja Atletik  
6 32.95 Dina D. Karlsen -2001Randers Freja Atletik  
7 33.74 Kamille Frost -2002Randers Freja Atletik  
  Afbud Sofie Berg -2001Randers Freja Atletik  
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.53.95 Malte Ballegaard -2003Randers Freja Atletik  
2 2.57.32 Christoffer Erritsø -2003Aarhus 1900  
3 3.01.05 Emil Seiersen -2004Aarhus 1900  
  Ej mødt Lehn Wilmore -2003Aarhus 1900  
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.31.17 Anna Mosby Nielsen -2001Aarhus 1900  
2 2.36.23 Mathilde Brückle Kodahl -2001Aarhus 1900  
3 2.36.98 Mathilde Kreiberg Skou -2002Aarhus 1900  
4 2.51.09 Cathrine Brund -2002Randers Freja Atletik  
5 2.56.01 Ida Marie Hartmann -2002Aarhus 1900  
6 3.05.97 Siv Vester -2001Aarhus 1900  
7 3.10.75 Amalie Holst Jensen -2001Odder AM  
8 30.02.43 Laura Havgaard -2001Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 27.58 Julie Bøye -2000AGF  
2 30.30 Tine Nielsen -2000Aarhus 1900  
  Afbud Amanda Kyhn -2000Aarhus 1900  
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.37.86 Sophie G. Als -2000Randers Freja Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Amanda Kyhn -2000Aarhus 1900  
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.37.30 Marie Dupont -1998Aarhus 1900  
  DRENGE 14 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 27.43 Kenneth Moses -1999Aarhus 1900  
  Afbud Alex Binderup Sort Anders -2000Aarhus 1900  
  DRENGE 14 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.06.53 Magnus Nymann Hall -1999Aarhus 1900  
2 2.24.43 Thomas Søholm Larsen -2000Randers Freja Atletik  
3 2.32.24 Casper Bang-Hansen -1999Aarhus 1900  
4 3.02.37 Johan Elming -2001Aarhus 1900  
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 23.90 Kasper Bang -1997Aarhus 1900  
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.22.49 Rasmus Lorenzen -1998Aarhus 1900  
  PIGER 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 33.48 Johanna Kreiberg Skou -2005
Sofie Sjøberg Wolff -2006
Maja Dahl Støttrup -2005
Bjørk Busk Mohr -2005
Rødt hold  
2 36.01 Silje Nyland Sandholdt -2006
Bjørk Davisdottir -2006
Frida Dalsgaard Hansen -2006
Thea Guldager -2004
Blåt hold  
  DRENGE 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 31.01 Frej Løntoft Egholm -2006
Teo Hedegaard Richardson -2005
Viggo Lind Toustrup -2005
Carl Emil Bohn -2007
Rødt hold  
2 31.56 Oscar Seiersen -2006
Signe Mollerup Kirk -2005
Lærke Marie Sindal -2006
Søren Ross Viskum -2006
Blåt hold (mix)  
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 9.58+0.0 Mette Wejrup Andersen -2000Aarhus 1900  
2 9.47+0.0 Emma Ahm Hansen -2000AGF  
3 9.02+0.0 Tine Nielsen -2000Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde 
Mette Wejrup Andersen9.58+0.0- - 
Emma Ahm Hansen9.47+0.09.17+0.0- 
Tine Nielsen8.47+0.09.02+0.08.58+0.0
  DRENGE 14 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 11.88+0.0 Johannes Glue -2000Randers Freja Atletik  
2 10.07+0.0 Frederik Thygesen -2000Randers Freja Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Johannes Glue11.88+0.0
Frederik Thygesen9.83+0.09.42+0.010.07+0.09.84+0.09.87+0.09.91+0.0
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 11.64+0.0 Kasper Bang -1997Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Kasper Bang11.42+0.011.64+0.011.60+0.011.63+0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.66 Anton Kühl -2001Aarhus 1900  
2 9.23 Philip Vikne -2001Aarhus 1900  
3 8.80 Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900  
4 6.17 Daniel Johansen -2002Odder AM  
5 5.15 Lasse Munk Krøyer -2001AC Norddjurs  
 1.runde2.runde3.runde 
Anton Kühl9.669.239.20
Philip Vikne9.238.689.13
Rasmus Vestergaard8.808.428.39
Daniel Johansen6.176.145.21
Lasse Munk Krøyer4.765.154.77
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETSØN KL. 14.40  
NrResultat NavnKlub  
1 39.51 Astrid Dinesen -2004
Iris Trollehave -2001
Klara Lind Toustrup -2003
Sophie Bagger Bohn -2004
Rødt hold  
2 40.04 Stine Fryd Nielsen -2004
Ilmur Vigfusdottir -2004
Emma Sjøberg Wolff -2004
Emma Wilchen Laursen -2003
Blåt hold  
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETSØN KL. 14.40  
NrResultat NavnKlub  
1 39.65 Thor Løntoft Egholm -2003
William Rosquist Andersen -2004
Christoffer Erritsø -2003
Emil Seiersen -2004
Rødt hold  
  PIGER 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFETSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
  Disk Cecilie Meier -2000
Therese Johansen -1999
Katrine Hede Krogh -2000
Jasmin Esfahani -1997
Rødt hold  
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETSØN KL. 14.50  
NrResultat NavnKlub  
1 45.19 Iris Trollehave -2001
Thea Lyng Møller Jensen -2001
Mille Hjermitslev -2002
Mathilde Kreiberg Skou -2002
Rødt hold  
2 49.17 Kamille Frost -2002
Cecilie Petersen -2002
Elisabeth Rusike -2002
Cathrine Brund -2002
Freja 1  
3 51.87 Ida Marie Hartmann -2002
Alma Møller -2002
Anna Mosby Nielsen -2001
Mathilde Brückle Kodahl -2001
Blåt hold  
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 43.84 Anton Bisgaard -2001
William Korsgaard -2001
Jonathan Eilertsen -2001
Kasper Hørman -2001
Rødt hold  
2 47.29 Philip Vikne -2001
Sebastian Riisgaard Suurb -2002
Rasmus Vestergaard -2002
Anton Kühl -2001
Blåt hold  
3 51.87 Dina D. Karlsen -2001
Max Kørner Andersen -2003
Malte Ballegaard -2003
Sara Søholm Larsen -2004
Freja 2  
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFETSØN KL. 15.10  
NrResultat NavnKlub  
1 64.99 Siv Vester -2001
Amalie Holmark Andersen -2001
Laura Havgaard -2001
Tine Nielsen -2000
Rødt hold  
  DRENGE 14 ÅR - 4 X 100 M STAFETSØN KL. 15.10  
NrResultat NavnKlub  
1 52.56 Johannes Glue -2000
Frederik Thygesen -2000
Thomas Søholm Larsen -2000
Sophie G. Als -2000
Freja mix  
2 62.22 Kenneth Moses -1999
Johan Elming -2001
Magnus Nymann Hall -1999
Casper Bang-Hansen -1999
Rødt hold  
  DRENGE 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFETSØN KL. 15.10  
NrResultat NavnKlub  
1 44.93 Steffen Udengård Knudsen -1998
Kasper Bang -1997
Jacob Klysner -1998
Thomas Elling -1997
Rødt hold  


Genereret af MARS version 2.0.0.375 onsdag den 1. oktober 2014 klokken 17:43